УГОДА
мiж Урядом України та Урядом Республiки Парагвай про торговельно-економiчне спiвробiтництво
Уряд України та Уряд Республiки Парагвай, далi - "Договiрнi Сторони",
прагнучи розвивати торговельно-економiчне спiвробiтництво мiж двома країнами, на основi рiвноправностi та взаємної вигоди,
виходячи з того, що торговельно-економiчнi зв'язки є важливим та необхiдним елементом у змiцненнi двостороннiх вiдносин,
домовились про таке:
Стаття 1
Договiрнi Сторони вживатимуть в рамках нацiонального законодавства всiх необхiдних заходiв, спрямованих на розвиток та забезпечення торговельно-економiчних вiдносин мiж двома країнами.
Стаття 2
Договiрнi Сторони на взаємнiй основi запровадять режим найбiльшого сприяння в усiх питаннях торговельно-економiчного спiвробiтництва1.
____________
1 Договiрнi Сторони
запровадять режим найбiльшого сприяння пiсля
вступу України до Свiтової органiзацiї торгiвлi
(СОТ).
Договiрнi Сторони погоджуються, що режим найбiльшого сприяння не поширюватиметься на:
а) пiльги та привiлеї, що надаються у зв'язку з участю будь-якої з Договiрних Сторiн у митному союзi, зонi вiльної торгiвлi, Угодах про застосування преференцiй або iншiй формi регiональної чи субрегiональної iнтеграцiї;
б) пiльги та привiлеї, якi вже надаються, або можуть бути наданi у майбутньому однiєю зi Сторiн сусiднiм державам для сприяння прикордоннiй торгiвлi;
с) пiльги та привiлеї, якi одна з Договiрних Сторiн надає або може надати країнам, що розвиваються, на основi мiжнародних договорiв.
Стаття 3
Торгiвля товарами i послугами та iншi форми економiчного спiвробiтництва мiж юридичними та фiзичними особами обох країн здiйснюватимуться вiдповiдно до чинного законодавства кожної з Договiрних Сторiн шляхом укладання мiж ними комерцiйних контрактiв з урахуванням дiючої практики мiжнародної торгiвлi.
Стаття 4
Договiрнi Сторони надаватимуть сприяння розвитку двостороннього економiчного спiвробiтництва яке, серед iншого, включатиме, але не обмежуватиметься, такими напрямами:
• участь у будiвництвi, модернiзацiї та реконструкцiї пiдприємств обох країн;
• постачання обладнання, обмiн технологiями та розробка технiчної документацiї;
• промислове спiвробiтництво;
• створення на територiї кожної з Договiрних Сторiн спiльних пiдприємств для виробництва та реалiзацiї товарiв;
• обмiн лiцензiями, технологiями та iншими продуктами iнтелектуальної дiяльностi;
• надання технiчних послуг шляхом направлення, взаємного обмiну або пiдготовки спецiалiстiв.
Стаття 5
Договiрнi Сторони надаватимуть сприяння участi українських та парагвайських органiзацiй, пiдприємств та пiдприємцiв у виставках та презентацiях, якi проходять на територiї держав Договiрних Сторiн, вiдповiдно до їх чинного законодавства.
Стаття 6
Положення цiєї Угоди не обмежують право кожної Договiрної Сторони вживати заходiв щодо заборони або обмеження iмпорту та експорту, якщо цi заходи однаково застосовуються до будь-якої третьої країни та спрямованi на:
а) захист нацiональної безпеки;
б) захист життя, охорону здоров'я людей та запобiгання хворобам тварин та рослин;
с) захист художнiх, iсторичних та археологiчних цiнностей.
Стаття 7
Договiрнi Сторони домовилися заснувати Спiльну українсько-парагвайську комiсiю з питань торговельно-економiчного спiвробiтництва (далi - Спiльна Комiсiя) з метою сприяння виконанню цiєї Угоди.
Основними завданнями дiяльностi Спiльної Комiсiї будуть такi:
- контроль за виконанням цiєї Угоди, а також протоколiв та домовленостей, досягнутих мiж Договiрними Сторонами в рамках цiєї Угоди, та надання пропозицiй, рекомендацiй щодо прийняття рiшень, направлених на їх успiшне виконання;
- вивчення та визначення нових можливостей, тенденцiй та шляхiв розвитку торговельно-економiчних зв'язкiв мiж двома державами та пiдготовка для затвердження Договiрними Сторонами вiдповiдних пропозицiй i програм з метою їх реалiзацiї;
- обмiн iнформацiєю i документами, органiзацiя двостороннiх консультацiй з питань торговельно-економiчного спiвробiтництва, а також iншi питання, що становлять взаємний iнтерес для Договiрних Сторiн.
Спiльна Комiсiя затвердить Положення, в якому буде визначено порядок її дiяльностi та фiнансування.
Стаття 8
Для реалiзацiї цiєї Угоди Договiрнi Сторони можуть укладати договори та/або протоколи, а також розробляти програми спiвробiтництва.
Стаття 9
Спори щодо тлумачення або застосування положень цiєї Угоди вирiшуються шляхом переговорiв i консультацiй мiж Договiрними Сторонами.
Стаття 10
Змiни та доповнення до цiєї Угоди вносяться за взаємною згодою Договiрних Сторiн та оформлюються протоколами, якi є невiд'ємною її частиною.
Стаття 11
1. Ця Угода набуває чинностi з дати отримання останнього письмового повiдомлення про виконання Договiрними Сторонами вiдповiдних внутрiшньодержавних процедур, необхiдних для набуття нею чинностi.
2. Угода дiятиме протягом п'яти (5) рокiв i автоматично продовжуватиметься на наступнi п'ятирiчнi перiоди, якщо жодна з Договiрних Сторiн не повiдомить письмово iншу про своє рiшення припинити дiю цiєї Угоди не пiзнiше нiж за три (3) мiсяцi до закiнчення вiдповiдного перiоду. Угода припиняє дiю по закiнченнi шiстдесяти (60) днiв з дати отримання вiдповiдного повiдомлення.
3. Припинення дiї Угоди не впливає на виконання Договiрними Сторонами проектiв та програм, узгоджених вiдповiдно до положень Угоди та не завершених на момент її припинення, якщо Договiрнi Сторони письмово не домовляться про iнше.
Вчинено в ________________, _________ у двох примiрниках, кожний українською та iспанською мовами, причому обидва тексти є автентичними.
За Уряд України | За Уряд Республiки Парагвай |