ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЧЕРНIГIВСЬКА МИТНИЦЯ
НАКАЗ
вiд 13 сiчня 2006 року | N 18 |
---|
Про затвердження Технологiї митного оформлення
несупроводжуваного багажу громадян у
транзитно-вантажному вiддiлi Чернiгiвської митницi
Зареєстровано в Чернiгiвському обласному управлiннi юстицiї 31 сiчня 2006 р. за N 2/587 |
Вiдповiдно до вимог ст.
ст. 247 - 254 Митного кодексу України,
ст. 120 Статуту Укрзалiзницi, Закону
України вiд 13.09.2001 р. N 2681-III "Про порядок
ввезення (пересилання) в Україну, митного
оформлення й оподаткування особистих речей,
товарiв та транспортних засобiв, що ввозяться
(пересилаються) громадянами на митну територiю
України", наказу Державної митної
служби України вiд 08.10.99 р. N 645 "Про порядок
митного оформлення несупроводжуваного багажу,
що перемiщується через митний кордон України"
(зареєстрований в Мiнiстерствi юстицiї 29.10.99 р. за
N 739/4032, iз змiнами та доповненнями) та
визначення порядку митного оформлення
несупроводжуваного багажу громадян наказую:
1. Затвердити Технологiю митного оформлення несупроводжуваного багажу громадян у транзитно-вантажному вiддiлi Чернiгiвської митницi (далi - Технологiя).
2. Начальнику юридичного вiддiлу забезпечити державну реєстрацiю цього наказу в Чернiгiвському обласному управлiннi юстицiї.
3. Ввести в дiю Технологiю через 10 днiв пiсля реєстрацiї в Чернiгiвському обласному управлiннi юстицiї.
4. Начальнику загального вiддiлу забезпечити доведення наказу до начальника транзитно-вантажного вiддiлу.
5. Начальнику транзитно-вантажного вiддiлу забезпечити вивчення Технологiї особовим складом, iнформувати керiвництво залiзничної станцiї "Чернiгiв" шляхом передачi копiї Технологiї.
6. Наказ Чернiгiвської митницi вiд 18.03.2005 р. N 106 "Про затвердження Технологiї митного оформлення несупроводжуваного багажу громадян у транзитно-вантажному вiддiлi Чернiгiвської митницi", зареєстрований в Чернiгiвському обласному управлiннi юстицiї 04.04.2005 р. за N 14/544, вважати таким, що втратив чиннiсть.
7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника начальника митницi Бушуєва Б. С.
Загальний контроль залишаю за собою.
Начальник митницi | С. I. Ярмольський |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Чернiгiвської митницi вiд 13 сiчня 2006 р. N 18 |
|
Зареєстровано в Чернiгiвському обласному управлiннi юстицiї 31 сiчня 2006 р. за N 2/587 |
Технологiя
митного оформлення несупроводжуваного багажу
громадян у транзитно-вантажному вiддiлi
Чернiгiвської митницi
1. Загальнi положення
1.1 Цей документ (далi - Технологiя) розроблено у вiдповiдностi з вимогами ст. ст. 247 - 254 Митного кодексу України, ст. 120 Статуту Укрзалiзницi, Закону України вiд 13.09.2001 р. N 2681-III "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарiв та транспортних засобiв, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територiю України", постанов Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 13.12.2002 р. N 1911 "Перелiк товарiв промислового призначення, вивезення яких громадянами України, iноземцями та особами без громадянства за межi митної територiї України не допускається", вiд 13.12.2001 р. N 1652 "Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територiю України продуктiв харчування для власного споживання та перелiк предметiв, що не можуть бути вiднесеш до особистих речей громадян" та вiд 27.01.97 р. N 65 "Про ставки митних зборiв", наказiв Державної митної служби України вiд 08.12.98 р. N 771 "Положення про порядок здiйснення контролю за доставкою вантажiв у митницю призначення" (зареєстрований в Мiнiстерствi юстицiї 22.01.99 р. за N 42/3335) та вiд 08.10.99 р. N 645 "Про порядок митного оформлення несупроводжуваного багажу, що перемiщується через митний кордон України" (зареєстрований в Мiнiстерствi юстицiї 29.10.99 р. за N 739/4032 з змiнами та доповненнями) i визначає порядок митного оформлення несупроводжуваного багажу громадян.
1.2 Дiя Технологiї поширюється на всiх фiзичних осiб, якi перемiщують через державний кордон України в зонi дiяльностi Чернiгiвської митницi, товари та предмети, незалежно вiд їх громадянства, статусу та мiсця проживання.
1.3 Громадяни можуть перемiщувати через митний кордон України будь-якi товари, крiм товарiв, ввезення яких в Україну чи вивезення з України заборонено, а також тих, щодо яких законом України встановлено обмеження в галузi зовнiшньоекономiчної дiяльностi.
1.4 У цiй Технологiї використовуються основнi термiни в таких значеннях.
Зона митного контролю - мiсце, визначене митними органами в пунктах пропуску через митний кордон України або в iнших мiсцях митної територiї України, в межах якого митнi органи здiйснюють митнi процедури.
Митний контроль - сукупнiсть заходiв, що здiйснюються митними органами в межах своєї компетенцiї з метою забезпечення додержання норм Митного кодексу України, законiв та iнших нормативно-правових актiв з питань митної справи, мiжнародних договорiв України, укладених в установленому законом порядку.
Митне оформлення - виконання митним органом дiй (процедур), якi пов'язанi iз закрiпленням результатiв митного контролю товарiв i транспортних засобiв, що перемiщуються через митний кордон України, i мають юридичне значення для подальшого використання цих товарiв i транспортних засобiв.
Митнi процедури - операцiї, пов'язанi iз здiйсненням митного контролю за перемiщенням товарiв i транспортних засобiв через митний кордон України, митного оформлення цих товарiв i транспортних засобiв, а також iз справлянням передбачених законом податкiв i зборiв.
Товари - будь-яке рухоме майно (в тому числi валютнi цiнностi, культурнi цiнностi), електрична, теплова та iншi види енергiї, а також транспортнi засоби, за винятком транспортних засобiв, що використовуються виключно для перевезення пасажирiв i товарiв через митний кордон України.
Предмети - особистi речi, товари, транспортнi засоби та окремi номернi вузли до них, що перемiщуються через митний кордон України.
Ввезення товарiв i транспортних засобiв на митну територiю України, вивезення товарiв i транспортних засобiв за межi митної територiї України - сукупнiсть дiй пов'язаних iз перемiщенням товарiв i транспортних засобiв через митний кордон України у вiдповiдному напрямку.
Митниця призначення - будь-який митний орган України, де закiнчується перемiщення товарiв та iнших предметiв.
Митниця вiдправлення - будь-який митний орган України, з якого для всiєї кiлькостi товарiв та iнших предметiв або їх частини починається перемiщення.
Перевiзник - особа, зареєстрована як суб'єкт пiдприємницької дiяльностi, яка в установленому законом порядку, з використанням належних їй або найманих нею транспортних засобiв перемiщує товари через митний кордон України або здiйснює перевезення товарiв, що перебувають пiд митним контролем, мiж митними органами на територiї України.
Документ контролю за доставкою товарiв мiж митницями (далi - ДКД) - митний документ, що мiстить вiдомостi про товар, вiдправника, одержувача, транспортний засiб, та забезпечує надiйний контроль за перемiщенням цих товарiв мiж митницями.
Митне забезпечення - одноразовi номернi запiрно-пломбувальнi пристрої, печатки, штампи, голографiчнi мiтки та iншi засоби iдентифiкацiї, що використовуються митними органами для вiдображення та закрiплення результатiв митного контролю та митного оформлення.
Перемiщення товарiв через митний кордон України у несупроводжуваному багажi (далi - НСБ) - перемiщення через митний кордон України товарiв, що належать громадянам, окремо вiд цих громадян або уповноважених ними осiб з оформленням багажних документiв.
Митна декларацiя - письмова заява встановленої форми, яка подається митному органу i мiстить вiдомостi щодо товарiв i транспортних засобiв, якi перемiщуються через митний кордон України, необхiднi для їх митного оформлення або переоформлення.
Постiйне мiсце проживання (далi - ПМП) - мiсце проживання на територiї будь-якої держави не менше одного року громадянина, який не має постiйного мiсця проживання на територiї iнших держав i має намiр проживати на територiї цiєї держави протягом будь-якого строку, не обмежуючи таке проживання певною метою, i за умови, що таке проживання не є наслiдком виконання цiєю особою службових обов'язкiв або зобов'язань за договором (контрактом).
1.5 У разi змiни правил митного оформлення у встановленому порядку вносяться змiни та доповнення до цiєї Технологiї.
1.6 При перемiщеннi через митний кордон України товарiв, якi пiдлягають контролю з боку iнших державних органiв, власник товарiв повинен надати митницi дозволи вiдповiдних контрольних органiв.
2. Умови перевезення товарiв пiд митним контролем
2.1 Перевезення товарiв у НСБ вiд митницi вiдправлення до митницi призначення здiйснюється пiд митним контролем.
2.2 Строк доставки товарiв вiд митницi вiдправлення до митницi призначення встановлюється митним органом вiдправлення, з урахуванням можливостей залiзницi, намiченого маршруту та iнших умов перевезення. При цьому максимальний строк доставки не може перевищувати 20 дiб.
2.3 Перевiзник зобов'язаний доставити товари до станцiї митницi призначення, повiдомити про доставку митницю призначення, в зонi дiяльностi якої знаходиться станцiя, а також пред'явити на товари товаросупровiднi та перевiзнi документи.
2.4 Перевiзник не має права видавати без дозволу митницi товари, що перемiщуються у НСБ пiд митним контролем.
2.5. Перевiзник несе вiдповiдальнiсть за порушення митних правил згiдно законодавства України.
3. Порядок митного оформлення НСБ при вiдправленнi за межi України
3.1 Митне оформлення НСБ, що вiдправляється за межi України, здiйснюється в митницi за мiсцезнаходженням його власника з обов'язковим пред'явленням паспорту, що засвiдчує особу вiдправника.
3.2 При вiдправленнi НСБ за межi України його власник або iнша особа, яка дiє за нотарiально засвiдченим дорученням власника товарiв, заповнює в 2-х примiрниках митну декларацiю, форма якої затверджена ПКМУ вiд 15.07.97 р N 748. В декларацiї громадянин зазначає вiдомостi про товари та предмети або, у разi необхiдностi, складає опис товарiв та предметiв, надає його до митницi разом з перевiзними документами.
3.3 Iнспектор транзитно-вантажного вiддiлу (далi - ТВВ) перевiряє наданi документи, митну декларацiю, опис товарiв та предметiв, здiйснює їх митний огляд у зонi митного контролю. У разi виявлення порушень митних правил або контрабанди складає протокол про порушення митних правил.
3.4 При вiдсутностi зауважень iнспектор накладає митне забезпечення на контейнер або багажний ящик, робить вiдмiтку у товаросупровiдних документах (далi ТСД) про накладене митне забезпечення та засвiдчує митне оформлення шляхом ставлення вiдтиску штампу "Пiд митним контролем", особистої номерної печатки (далi - ОНП) в перевiзних документах. Оформлює ДКД (провiзну вiдомiсть) в трьох примiрниках, з яких один примiрник додається до перевiзних документiв, другий - надсилається засобами поштового зв'язку до митницi призначення, третiй - залишається в справах ТВВ. До перевiзних документiв додається примiрник митної декларацiї та перелiк товарiв (в разi наявностi). Другий примiрник митної декларацiї та копiї перевiзних документiв, перелiк товарiв (в разi наявностi) та паспорту особи вiдправника залишаються у справах ТВВ. При необхiдностi стягнення митних платежiв посадова особа ТВВ митницi здiйснює їх нарахування з оформленням квитанцiї форми МД-1. Сплата митних платежiв здiйснюється через касу уповноваженого банку "Аваль" або через касу митницi. Примiрник МД-1, разом з касовим ордером про сплату платежiв, здається в бухгалтерiю митницi. Вiдомостi про товар та його власника реєструються у журналi реєстрацiї митних оформлень НСБ на експорт. Вiдомостi про ДКД заносяться до електронної бази даних.
Пiсля закiнчення митного оформлення документи на перевезення товару передаються перевiзнику. Наявнiсть вiдтиску штампу "Пiд митним контролем" та ОНП на товаросупровiдних документах є дозволом митницi на здiйснення завантажувально-розвантажувальних операцiй з НСБ.
При оформленнi НСБ, що вiдправляється за межi України, посадова особа ТВВ митницi визначає митницю призначення на пiдставi вiдомостей, що зазначаються у залiзничнiй накладнiй, багажнiй квитанцiї або заявляються власником.
4. Порядок митного оформлення НСБ при ввезеннi в Україну
4.1 При надходженнi НСБ до станцiї Чернiгiв вiн розмiщується на залiзничнiй станцiї в зони митного контролю. Пiсля повiдомлення залiзничною станцiєю про надходження НСБ, iнспектор ТВВ отримує товаросупровiднi та перевiзнi документи, проставляє на них вiдтиск штампу "Пiд митним контролем".
4.2 Для отримання НСБ власник подає iнспектору ТВВ митну декларацiю форми МД-4, в якiй власником пiд час перетину державного кордону заявлено про НСБ, що слiдує на митну територiю України окремо вiд нього. У разi вiдсутностi митної декларацiї форми МД-4 про перемiщення НСБ окремо вiд власника, яка повинна заповнюватись ним пiд час перетину митного кордону, iнспектор ТВВ на пiдставi наданих документiв повинен визначити категорiю вiдправки - несупроводжуваний багаж або вантажне вiдправлення. В залежностi вiд встановленої категорiї вiдправки здiйснюється нарахування та стягнення податкiв у вiдповiдностi до вимог ст. ст. 4, 8 Закону України вiд 13.09.2001 р. N 2681-III.
4.3 Iнспектор ТВВ перевiряє наданi власником документи, митну декларацiю форми МД-4, визначає необхiднiсть оподаткування та застосування заходiв нетарифного регулювання, проводить митний огляд НСБ. У разi виявлення порушень митних правил або контрабанди складає протокол про порушення митних правил.
4.4 При необхiдностi нараховує платежi (митнi збори, мито, ПДВ, акцизний збiр), якi повиннi бути сплаченi власником товару. Пiсля сплати нарахованих платежiв до каси АППБ "Аваль", оформлює квитанцiю форми МД-1 та проставляє на перевiзних документах вiдтиск ОНП, що свiдчить про закiнчення митного оформлення. В справах митницi залишається митна декларацiя, копiї товаросупровiдних i перевiзних документiв, паспорту, перелiку товарiв.
4.5 Надходження товару, iнспектор ТВВ засвiдчує вiдтиском ОНП в ДКД, який направляє до митницi вiдправлення. Пiсля завершення митного оформлення власнику повертаються оригiнали документiв, якi є пiдставою для отримання ним товару. Усi вiдомостi про товар та його власника фiксуються у журналi реєстрацiї митного оформлення НСБ на в'їзд. Вiдомостi про ДКД заносяться до електронної бази даних. Примiрник квитанцiї МД-1 разом з касовим ордером, про сплату платежiв, в той же день або у перший день наступний за вихiдними, передається до бухгалтерiї митницi.
4.6 У разi переїзду громадян на ПМП в Україну посадова особа ТВВ по документах власника перевiряє термiн постiйної реєстрацiї в країнi попереднього проживання, наявнiсть в паспортi вiдмiток про зняття громадянина з облiку, в'їзд на митну територiю України, листка вибуття, копiї яких залишаються в справах митницi, визначає правомiрнiсть надання пiльг передбачених чинним законодавством.
5. Порядок нарахування митних зборiв, мита та iнших платежiв
5.1 У разi оподаткування товарiв, що ввозяться громадянами на митну територiю України, мито нараховується за повними ставками Єдиного митного тарифу України. Акцизний збiр, податок на додану вартiсть та митнi збори справляються за ставками та у порядку згiдно дiючого законодавства України. При нарахуваннi обов'язкових платежiв i визначеннi митної вартостi товарiв, враховується вартiсть страхування та перевезення товарiв та iнших предметiв до моменту перетинання ними митного кордону України згiдно вимог ст. 249 МКУ.
Начальник транзитно-вантажного вiддiлу | В. Ф. Галенко |