МОГИЛIВ-ПОДIЛЬСЬКИЙ ПРИКОРДОННИЙ ЗАГIН
НАКАЗ
вiд 4 червня 2007 року | N 486 |
---|
Про затвердження Технологiчної схеми пропуску
через державний кордон осiб в мiсцевому пунктi
пропуску "Велика Кiсниця - Василькеу"
Зареєстровано в Головному управлiннi юстицiї у Вiнницькiй областi 13 червня 2007 р. за N 39/709 |
Вiдповiдно до вимог постанов
Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 03.08.2000 N 1203
"Про затвердження Положення про пункти
пропуску через державний кордон", наказу
Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби
України та Державної митної служби України вiд
24.11.2003 N 297/793 "Про затвердження Технологiї
прикордонного та митного контролю у пунктах
пропуску через державний кордон",
зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України
09.12.2003 за N 1133/8454, та спiльного наказу
Державного комiтету у справах охорони державного
кордону України, Державної митної служби,
Мiнiстерства охорони здоров'я України,
Мiнiстерства транспорту України, Мiнiстерства
аграрної полiтики України, Мiнiстерства культури i
мистецтв України, Мiнiстерства екологiї та
природних ресурсiв України вiд 03.2002
N 49/180/131/225/103/193/133 "Про визначення пунктiв
пропуску (пунктiв контролю) через державний
кордон, у яких, крiм прикордонного ї митного
контролю, здiйснюються iншi види контролю",
зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України
22.04.2002 N 381/6669, з метою запровадження на постiйнiй
основi технологiї прикордонного контролю в
мiсцевому пунктi пропуску "Велика Кiсниця -
Василькеу", вдосконалення порядку
прикордонного контролю в мiсцевому пунктi
пропуску "Велика Кiсниця - Василькеу"
наказую:
1. Затвердити Технологiчну схему пропуску через державний кордон осiб в мiсцевому пунктi пропуску "Велика Кiсниця - Василькеу" (додається)
2. Начальнику прикордонної застави "Велика Кiсниця" капiтану Лопушанському О. В. забезпечити ознайомлення з Технологiчною схемою особового складу пiд розпис i її виконання пiд час служби.
3. Старшому юрисконсульту Могилiв-Подiльського прикордонного загону майору юстицiї Макарову В. В. у встановлений термiн направити наказ та Технологiчну схему до Головного управлiння юстицiї у Вiнницькiй областi на державну реєстрацiю.
4. Наказ набирає чинностi через 10 днiв пiсля державної реєстрацiї в Головному управлiннi юстицiї у Вiнницькiй областi.
5. Змiни та доповнення до Технологiчної схеми затверджуються пiсля погодження з контрольними службами та реєструються у Головному управлiннi юстицiї у Вiнницькiй областi у встановленому порядку.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника начальника Могилiв-Подiльського прикордонного загону - начальника штабу полковника Сидоряка В. I.
Начальник Могилiв-Подiльського прикордонного загону пiдполковник | В. С. Василькiвський |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Могилiв-Подiльського прикордонного загону вiд 4 червня 2007 р. N 486 |
|
Зареєстровано в Головному управлiннi юстицiї у Вiнницькiй областi 13 червня 2007 р. за N 39/709 |
Технологiчна схема
пропуску через державний кордон осiб в мiсцевому
пунктi пропуску "Велика Кiсниця - Василькеу"
Вид сполучення: рiчковий
Характер руху: пасажирський
Категорiя: мiсцевий
Режим роботи: у свiтлий час доби
1. Загальнi положення
1.1. Технологiчна схема пропуску через державний кордон осiб в мiсцевому пунктi пропуску "Велика Кiсниця - Василькеу" (далi - Технологiчна схема) визначає правовi основи органiзацiї та здiйснення прикордонного контролю, орiєнтована на створення сприятливих умов для здiйснення прикордонного контролю, а також направлена на дотримання службовими особами та громадянами, що прямують через державний кордон України вимог, передбачених нормативно-правовими актами.
1.2. Технологiчна схема визначає:
- види, послiдовнiсть, змiст контрольних операцiй i порядок пропуску через державний кордон осiб, катера та речей громадян в мiсцевому пунктi пропуску "Велика Кiсниця - Василькеу" (далi - пункт пропуску);
- встановлює єдинi пiдходи до порядку функцiонування пункту пропуску через державний кордон;
- визначає вiдповiднi умови для функцiонування службовими особами прикордонної служби та громадянами, що прямують через державний кордон України вимог, передбачених нормативно-правовими актами.
1.4. Термiни i поняття, що використовуються в цiй Технологiчнiй схемi, вживаються у значеннi, наведеному в Митному кодексi України та iнших нормативно-правових актах.
1.5. При надходженнi нових нормативно-правових актiв окремi положення цiєї Технологiчної схеми можуть не вiдповiдати їх вимогам. В цьому випадку слiд керуватися, до внесення змiн в дiючу Технологiчну схему, вимогами цих законодавчих актiв.
2. Умови функцiонування мiсцевого пункту пропуску "Велика Кiсниця - Василькеу"
2.1. Пункт пропуску розпорядженням Кабiнету Мiнiстрiв України не вiдкритий. Пропуск осiб та майна закордонного прямування здiйснюється в пунктi пропуску через державний кордон України на пiдставi Угоди мiж Урядом України та Республiки Молдова про пункти пропуску через українсько-молдовський державний кордон i спрощений порядок пропуску громадян, якi проживають у прикордонних районах вiд 11 березня 1997 року та постановою Кабiнету Мiнiстрiв вiд 27 грудня 2006 року N 1831 "Про затвердження Протоколу мiж Кабiнетом Мiнiстрiв України i Урядом Республiки Молдова про внесення змiн i доповнень до Угоди мiж Урядом України i Урядом Республiки Молдова про пункти пропуску через українсько-молдовський державний кордон i спрощений пропуск громадян, якi проживають у прикордонних районах".
2.2. Вiдповiдно до статей 1 та 3 Угоди мiж Урядом України i Республiкою Молдова вiд 11.03.97 року про пункти пропуску через українсько-молдовський державний кордон i спрощений пропуск громадян, якi проживають в прикордонних районах, в мiсцевому пунктi пропуску "Велика Кiсниця - Василькеу" перемiщення через державний кордон товарiв, вантажiв та предметiв, що пiдлягають обов'язковому декларуванню та оподаткуванню, не передбачено.
2.3. Пропуск через державний кордон України осiб в пунктi пропуску здiйснюється змiною прикордонних нарядiв прикордонної застави "Велика Кiсниця".
2.4. Громадяни перетинають державний кордон України в установлених межах пункту пропуску.
2.5. Прикордонний контроль осiб здiйснюється в службовому i технологiчному примiщеннях пункту пропуску, якi розташованi в зонi прикордонного контролю. Мiсця для здiйснення контролю осiб - вказанi в графiчнiй частинi цiєї Технологiчної схеми (Додаток N 1).
2.6. Для бiльш зручного проведення контролю осiб та iнших предметiв, що перемiщуються через державний кордон, пiдтримання встановленого режиму, при слiдуваннi громадян у пункт пропуску, здiйснюється їх пропуск по визначеному маршруту, який використовуються в обох напрямах (згiдно Додатка N 1).
2.7. У разi коли, крiм прикордонного контролю, необхiдно здiйснення iнших видiв контролю товарiв та майна, що перемiщуються через державний кордон, такi товари та майно повертаються назад за вiдсутностi будь-яких заборон чи обмежень щодо в'їзду в Україну (виїзду з України) i направляються у пункти пропуску, де на постiйнiй основi функцiонують структурнi пiдроздiли вiдповiдних контролюючих органiв.
3. Цiлi i завдання прикордонного контролю в пунктi пропуску
3.1. Прикордонний контроль
Мета: прикордонний контроль здiйснюється з метою визначення законних пiдстав для перетину державного кордону України громадянами.
Основнi завдання:
1. Перевiрка документiв;
2. Реєстрацiя iноземцiв, осiб без громадянства та їх паспортних документiв;
3. Виконання доручень правоохоронних органiв;
4. Контроль за особами, яким не дозволяється в'їзд в Україну;
5. Здiйснення адмiнiстративно-правових та кримiнально-процесуальних дiй;
6. Проведення спiвбесiди з iноземцями та особами без громадянства.
4. Загальний порядок пропуску через державний кордон осiб та iнших предметiв
4.1. Пропуск осiб через державний кордон України здiйснюється пiсля проведення прикордонного контролю.
4.2. Контроль осiб та майна, що прямують через державний кордон, при входi в Україну та виходi з України здiйснюється старшим iнспектором (iнспектором) прикордонного контролю пiдроздiлу охорони державного кордону.
4.3. Час на здiйснення прикордонного контролю вiд початку контролю до його закiнчення, не повинен перевищувати:
- для осiб у пiшому порядку - до 1 хвилини.
5. Послiдовнiсть контрольних операцiй, особливостi пропуску через державний кордон осiб в мiсцевому пунктi пропуску "Велика Кiсниця - Василькеу"
5.1. Прикордонний контроль осiб, якi перетинають державний кордон в пунктi пропуску на вхiд в Україну
5.1.1. При прибуттi плавзасобу з пасажирами до пункту пропуску, запуск громадян на територiю пункту пропуску здiйснює прикордонний наряд "ВШ" по командi старшого змiни прикордонних нарядiв, при цьому перевiряється наявнiсть документiв на право перетинання державного кордону України у пасажирiв. Пiсля здiйснення перевiрки наявностi у пасажирiв паспортних документiв, прикордонний наряд "ВШ" пiд час першого прибуття та останнього вибуття, перевiряє наявнiсть паспортного документу у перевiзника (власника плавзасобу) та здiйснює огляд плавзасобу для виявлення предметiв та матерiалiв заборонених для перемiщення через державний кордон.
5.1.2. Особи, якi прибувають в Україну опитуються прикордонним нарядом "ВШ" на предмет наявностi предметiв та матерiалiв, якi пiдлягають в обов'язковому порядку митному контролю. У випадку перемiщення предметiв, що не можуть бути вiднесенi до особистих речей (вимоги постанови КМУ вiд 13.12.2001 р. N 1652), та предметiв, що пiдлягають при ввезеннi в Україну в обов'язковому порядку митному та iншим видам контролю, а також у випадку перемiщення продуктiв харчування в обсягах що перевищують визначенi для власного споживання прикордонний наряд "ВШ" iнформує старшого змiни прикордонних нарядiв.
5.1.3. Старший змiни прикордонних нарядiв пропонує, власнику вантажу (товару), повернути вантаж (товар) на територiю Молдови та прослiдувати через пункт пропуску в якому розмiщенi митнi органи та вiдповiднi державнi контрольнi служби згiдно Законодавства України. Старший змiни прикордонних нарядiв облiковує факт повернення вантажу (товару) в "Журналi облiку вiдмов у пропуску через державний кордон в пунктi пропуску" та доповiдає начальнику прикордонної застави. Громадяни, якi не перемiщують нiяких предметiв та матерiалiв, проходять до лiнiї паспортного контролю, де їх зустрiчає прикордонний наряд "ПД" який пропонує пред'явити документи та заповнену iммiграцiйну картку. Перевiрка документiв здiйснюється на смузi руху (пiшохiднiй дорiжцi) пiшоходiв. Громадяни-жителi Кам'янського району Республiки Молдова пропускаються через кордон за наявностi паспортного документа й iммiграцiйної картки протягом 90 дiб без додаткового проставлення дата-штампiв у їхнiх документах пiд час кожного перетинання державного кордону.
5.1.4. Пiд час здiйснення паспортного контролю громадян, прикордонний наряд "ПД" проводить перевiрку осiб на предмет наявностi їх в облiках доручень правоохоронних органiв (ДПО) та осiб яким заборонено в'їзд в Україну. Пiд час здiйснення прикордонного контролю iноземцiв, пiсля перевiрки паспортного документу та iммiграцiйної картки, прикордонний наряд "ПД" проставляє вiдповiднi вiдмiтки у паспортному документi та у правому верхньому кутi частин iммiграцiйної картки "Прибуття" та "Вибуття", вiдриває частину iммiграцiйної картки "Прибуття" для подальшого зберiгання в пiдроздiлi, а частину iммiграцiйної картки "Вибуття" повертає iноземцю разом з паспортним документом.
5.1.5. Пiсля здiйснення паспортного контролю, прикордонний наряд "ПД" реєструє:
громадян України та громадян Республiки Молдова - в книзi облiку громадян що перетнули кордон в пунктi пропуску, при наявностi комплексу автоматизованого прикордонного контролю "Гарт - 1П" (далi - КАПК "Гарт - 1П") облiковує даннi про осiб та транспортнi засоби, що перетнули державний кордон в вказаному комплексi.
У разi виявлення пiд час паспортного контролю фiзичних осiб, стосовно яких iснують пiдстави для обмеження їх у правi в'їзду в Україну, прикордонний наряд "ПД": при виявленi особи вiдносно, якої є доручення правоохоронних органiв - дiє згiдно характеру завдання (стаття 670 наказу Адмiнiстрацiї ДПС України вiд 05.10.2004 року N 711); в iнших обставинах - при необхiдностi проводить спiвбесiду, яку оформлює довiдкою, пiсля чого занотовує установчi данi особи в "Журнал облiку вiдмов у пропуску через державний кордон в пунктi пропуску" i виписує два примiрника постанови про вiдмову в пропуску, один iз яких видає особi вiдносно якої прийнято рiшення щодо не пропуску.
5.1.6. Пiсля перевiрки документiв, прикордонним нарядом "ПД" здiйснюється опитування громадян про наявнiсть предметiв та матерiалiв заборонених для перемiщення через державний кордон у особистих речах та майнi.
5.1.7. Огляд особистих речей та майна здiйснюється прикордонним нарядом "ПД" згiдно аналiзу та оцiнки ризикiв на пiдставi: вивчення паспортних та iнших документiв осiб, а також виходячи з маршруту та напрямку руху, поведiнки пiдконтрольної особи та iнших зовнiшнiх ознак об'єкта контролю, до яких можуть також належати вiк, стать, манера та психофiзичнi особливостi поведiнки особи; наявнiсть орiєнтувань правоохоронних органiв, тощо.
5.1.8. При виявленнi наркотичних засобiв, зброї, набоїв та iнших предметiв, якi заборонено до ввозу в Україну через кордон прикордонний наряд доповiдає по командi.
5.1.9. Службовi тварини використовуються згiдно iнструкцiї по використанню службових тварин в прикордонних нарядах.
5.1.10. Спостереження за особами, якi знаходяться в пунктi пропуску та контроль за режимом в пунктi пропуску здiйснюється складом змiни прикордонних нарядiв.
5.1.11. Пiсля проходження прикордонного контролю громадяни проходять по пiшохiднiй дорiжцi в напрямку територiї України.
5.2. Прикордонний контроль осiб, якi перетинають державний кордон в пунктi пропуску на вихiд з України
5.2.1. При прибуттi громадян до пункту пропуску, їх запуск на територiю пункту пропуску здiйснюється прикордонним нарядом "ВШ", по командi старшого змiни прикордонного наряду, при цьому прикордонним нарядом "ВШ" перевiряється наявнiсть документiв на право перетинання державного кордону України, опитуються на предмет наявностi предметiв та матерiалiв, якi пiдлягають в обов'язковому порядку митному контролю.
5.2.2. У випадку перемiщення предметiв, що не можуть бути вiднесенi до особистих речей (вимоги постанови КМУ вiд 13.12.2001 р. N 1652), та предметiв, що пiдлягають при ввезеннi в Україну в обов'язковому порядку митному та iншим видам контролю, а також у випадку перемiщення продуктiв харчування в обсягах що перевищують визначенi для власного споживання, прикордонний наряд "ВШ" iнформує старшого змiни прикордонних нарядiв. Старший змiни прикордонних нарядiв пропонує, власнику вантажу, повернути вантаж на територiю України та прослiдувати через пункт пропуску в якому розмiщенi митнi органи та вiдповiднi державнi контрольнi служби згiдно Законодавства України. Старший змiни прикордонних нарядiв облiковує факт повернення вантажу в "Журналi облiку вiдмов у пропуску через державний кордон в пунктi пропуску" та доповiдає начальнику прикордонної застави.
5.2.3. Громадяни, якi не перемiщують нiяких предметiв та матерiалiв, в подальшому, слiдують на лiнiю паспортного контролю, де прикордонний наряд "ПД" пропонує пред'явити паспортнi документи та для iноземних громадян - iммiграцiйну картку. Перевiрка документiв здiйснюється на пiшохiднiй дорiжцi пiшоходiв.
5.2.4. Пiд час здiйснення паспортного контролю громадян, прикордонний наряд "ПД" проводить перевiрку осiб на предмет наявностi їх в облiках доручень правоохоронних органiв (ДПО) та осiб яким заборонено в'їзд в Україну. Пiд час здiйснення прикордонного контролю iноземцiв, прикордонний наряд "ПД", частину iммiграцiйної картки "Вибуття" залишає для подальшого зберiгання в пiдроздiлi, окрiм громадян - жителiв Кам'янського району Республiки Молдова, якi пропускаються через кордон за наявностi паспортного документа й iммiграцiйної картки протягом 90 дiб без додаткового проставлення дата-штампiв у їхнiх документах пiд час кожного перетинання державного кордону.
5.2.5. У iноземцiв, прикордонним нарядом "ПД" в обов'язковому порядку перевiряється наявнiсть вiдмiтки "тз" в частинi "Вибуття" iммiграцiйної картки. В разi виявлення у iноземцiв в частинi "Вибуття" iммiграцiйної картки вiдмiтки "тз", даний факт доповiдається по командi.
5.2.6. Пiсля здiйснення паспортного контролю, прикордонний наряд "ПД" реєструє:
громадян України та громадян Республiки Молдова - в книзi облiку громадян що перетнули кордон в пунктi пропуску, при наявностi комплексу автоматизованого прикордонного контролю "Гарт - 1П" (далi - КАПК "Гарт - 1П") облiковує даннi про осiб та транспортнi засоби, що перетнули державний кордон в вказаному комплексi.
5.2.7. У разi виявлення пiд час паспортного контролю фiзичних осiб, стосовно яких iснують пiдстави для обмеження їх у виїздi з України, прикордонний наряд "ПД": при виявленi особи вiдносно, якої є доручення правоохоронних органiв - дiє згiдно характеру завдання (стаття 670 наказу Адмiнiстрацiї ДПС України вiд 05.10.2004 року N 711); в iнших обставинах - при необхiдностi проводить спiвбесiду, яку оформлює довiдкою, пiсля чого занотовує установчi данi особи в "Журнал облiку вiдмов у пропуску через державний кордон в пунктi пропуску" i виписує два примiрника постанови про вiдмову в пропуску, один iз яких видає особi вiдносно якої прийнято рiшення щодо не пропуску.
5.2.8. Пiсля перевiрки документiв, прикордонним нарядом "ПД" здiйснюється опитування громадян про наявнiсть предметiв та матерiалiв заборонених для перемiщення через державний кордон у особистих речах та майнi.
5.2.9. Огляд особистих речей та майна здiйснюється прикордонним нарядом "ПД" згiдно аналiзу та оцiнка ризикiв на пiдставi: вивчення паспортних та iнших документiв осiб, а також виходячи з маршруту та напрямку руху, поведiнки пiдконтрольної особи та iнших зовнiшнiх ознак об'єкта контролю, до яких можуть також належати вiк, стать, манера та психофiзичнi особливостi поведiнки особи; наявнiсть орiєнтувань правоохоронних органiв, тощо.
5.2.10. При виявленнi наркотичних засобiв, зброї, набоїв та iнших предметiв, якi заборонено до ввозу в Україну через кордон прикордонний наряд доповiдає по командi.
5.2.11. Службовi тварини використовуються згiдно iнструкцiї по використанню службових тварин в прикордонних нарядах.
5.2.12. Спостереження за особами, якi знаходяться в пунктi пропуску та контроль за режимом в пунктi пропуску здiйснюється складом змiни прикордонних нарядiв.
5.2.13. Пiсля проходження прикордонного контролю громадяни проходять по пiшохiднiй дорiжцi для посадки в човен.
Примiтка. В пунктi пропуску здiйснюється пропуск тiльки громадян прикордонних районiв зi сторони України - Ямпiльського району зi сторони Республiка Молдова - Кам'янського району.
6. Порядок установлення та пiдтримання режиму
6.1. Режим у пунктi пропуску через державний кордон встановлюється наказом начальника прикордонного загону.
6.2. Особи пересуваються територiєю пункту пропуску через державний кордон за визначеними напрямами i вибувають з територiї пункту пропуску пiсля проходження прикордонного контролю.
6.3. Контроль за додержанням режиму в пунктi пропуску через державний кордон покладається на начальника прикордонної застави та старших змiн прикордоннiй; нарядiв пiд час несення служби.
6.4. У режимнiй зонi пункту пропуску наказом начальника органу охорони державного кордону встановлюються та затверджуються режимнi та додатковi режимнi правила, що регламентують порядок допуску в зазначену зону осiб, у тому числi тих, якi беруть участь у здiйсненнi контролю та обслуговуваннi осiб i катера, вiдправлення з пункту пропуску катера, а також визначають iншi обмеження для запобiгання незаконному перетинанню державного кордону.
6.5. Особи, якi допустили порушення режиму в пунктi пропуску або встановленi режимнi правила в зонi прикордонного контролю, в незаконному перемiщеннi товарiв та iнших предметiв, несуть кримiнальну, адмiнiстративну або iншу вiдповiдальнiсть згiдно з чинним законодавством України.
7. Взаємодiя в пунктi пропуску мiж змiною прикордонних нарядiв, прикордонною заставою та перевiзником
7.1. Взаємодiя змiни прикордонних нарядiв пiдтримується з прикордонною заставою "Велика Кiсниця" шляхом взаємоiнформування по обстановцi в пунктi пропуску та прилягаючої мiсцевостi до пункту пропуску у порядку визначеному плановою таблицею взаємодiї.
При виникненнi в пунктi пропуску ситуацiй, якi ускладнюють або унеможливлюють пропуск через державний кордон чи функцiонування пункту пропуску прикордонна застава "Велика Кiсниця" вживає скоординованих заходiв щодо їх локалiзацiї в межах своєї компетенцiї.
7.2. Перевiзник (власник плавзасобу) забезпечує пiдготовку пасажирiв для проходження контролю в пунктi пропуску через державний кордон (перевiрка наявностi паспортних документiв).
8. Прикiнцевi положення
8.1. Технологiчна схема пропуску через державний кордон та її вiдповiднiсть вимогам нормативно-правових актiв та мiжнародних договорiв України не менш як один раз на рiк перевiряється штабом прикордонного загону. Вiдповiднi вiдмiтки про результати перевiрки робляться в технологiчнiй схемi i засвiдчуються пiдписом зазначеної посадової особи. У разi змiн щодо порядку здiйснення контролю осiб та майна, начальник прикордонної застави завчасно надає iнформацiю в штаб прикордонного загону.
8.2. Пiд час служби в пунктi пропуску посадовим особам Державної прикордонної служби не дозволяється мати при собi:
- кошти в розмiрi понад три неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян;
- телефони мобiльного зв'язку та пейджери.
8.3. У випадках, не передбачених цiєю Технологiчною схемою, прикордонний контроль здiйснюється в порядку i у вiдповiдностi до вимог нормативно-правових актiв України.
8.4. Порушення фiзичними i юридичними особами порядку i правил, якi встановленi Технологiчною схемою, тягне за собою вiдповiдальнiсть згiдно з законодавством України.
8.5. Контроль за виконанням положень схеми пропуску покладається на начальника прикордонної застави "Велика Кiсниця".
Начальник штабу Могилiв-Подiльського прикордонного загону полковник | В. I. Сидоряк |