МОГИЛIВ-ПОДIЛЬСЬКИЙ ПРИКОРДОННИЙ ЗАГIН
НАКАЗ
вiд 31 травня 2007 року | N 478 |
---|
Про затвердження Iнструкцiй про встановлення та
контроль за додержанням режиму в мiсцевих
пунктах пропуску через державний кордон України
на дiлянцi Могилiв-Подiльського прикордонного
загону
Зареєстровано в Головному управлiннi юстицiї у Вiнницькiй областi 6 червня 2007 р. за N 31/701 |
Вiдповiдно до Закону
України "Про державний кордон України",
вимог статтi 27 Положення про пункти пропуску
через державний кордон, затвердженого постановою
Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 3 серпня 2000 року
N 1203, Iнструкцiї з органiзацiї i здiйснення
прикордонного контролю, затвердженої наказом
Адмiнiстрацiї ДПС України вiд 05.10.2004 року N 711 ДСК,
зареєстрованої у Мiнiстерствi юстицiї України 10
грудня 2004 року за N 1571/10170, наказую:
1. Затвердити Iнструкцiю про встановлення та контроль за додержанням режиму в мiсцевому пунктi пропуску "Грабарiвка - Окниця" через державний кордон України на дiлянцi Могилiв-Подiльського прикордонного загону (додається).
2. Затвердити Iнструкцiю про встановлення та контроль за додержанням режиму в мiсцевому пунктi пропуску "Студена - Ротар" через державний кордон України на дiлянцi Могилiв-Подiльського прикордонного загону (додається).
3. Начальнику штабу прикордонного загону полковнику Сидоряк В. I., коменданту прикордонної комендатури "Кодима" майору Мейко О. В., начальнику прикордонної застави "Грабарiвка" старшому лейтенанту Борсук В. В., начальнику прикордонної застави "Студена" старшому лейтенанту Шаповал I. Д., що мають у своєму складi пункти пропуску:
3.1. провести комплекс органiзацiйних та практичних заходiв щодо забезпечення виконання вимог Iнструкцiй в пунктах пропуску через державний кордон України;
3.2. посилити контроль щодо вiдвiдування пунктiв пропуску юридичними та фiзичними особами.
4. Старшому юрисконсульту Могилiв-Подiльського прикордонного загону майору юстицiї Макарову В. В. у встановлений термiн направити наказ та Iнструкцiї до Головного управлiння юстицiї у Вiнницькiй областi на державну реєстрацiю.
5. Наказ довести до особового складу пiдроздiлiв прикордонного загону.
6. Наказ набирає чинностi через 10 днiв пiсля державної реєстрацiї в Головному управлiннi юстицiї у Вiнницькiй областi.
7. Контроль за виконанням вимог наказу покласти на першого заступника начальника Могилiв-Подiльського прикордонного загону - начальника штабу полковника Сидоряка В. I.
Начальник Могилiв-Подiльського прикордонного загону пiдполковник | В. С. Василькiвський |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Могилiв-Подiльського прикордонного загону вiд 31 травня 2007 р. N 478 |
|
Зареєстровано в Головному управлiннi юстицiї у Вiнницькiй областi 6 червня 2007 р. за N 31/701 |
Iнструкцiя
про встановлення та контроль за додержанням
режиму в мiсцевому пунктi пропуску "Грабарiвка -
Окниця" через державний кордон України на
дiлянцi Могилiв-Подiльського прикордонного загону
1. Загальнi положення
1.1. Iнструкцiя про встановлення та контроль за додержанням режиму в мiсцевому пунктi пропуску "Грабарiвка - Окниця" через державний кордон України на дiлянцi Могилiв-Подiльського прикордонного загону (далi - Iнструкцiя) розроблена згiдно з вимогами Закону України "Про державний кордон України", Положення про пункти пропуску через державний кордон, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 03.08.2000 року N 1203, Iнструкцiї з органiзацiї i здiйснення прикордонного контролю, затвердженої наказом Адмiнiстрацiї ДПС України вiд 05.10.2004 року N 711 ДСК, зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 10 грудня 2004 року за N 1571/10170, i визначає режим та порядок контролю за його додержанням в мiсцевому пунктi пропуску "Грабарiвка - Окниця" через державний кордон України на дiлянцi Могилiв-Подiльського прикордонного загону.
1.2. Згiдно з нормами законодавства України в Iнструкцiї застосовуються наступнi термiни в такому поняттi:
Орган охорони державного кордону - це прикордонний загiн, основна оперативно-службова ланка Державної прикордонної служби України, на яку покладається органiзацiя охорони певної дiлянки державного кордону, забезпечення дотримання режиму державного кордону i прикордонного режиму, встановлення режиму в пунктах пропуску, а також здiйснення в установленому порядку прикордонного контролю i пропуску через державний кордон України осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна, реєстрацiї iноземцiв, осiб без громадянства та їх паспортних документiв.
Пiдроздiли прикордонного контролю - структурнi пiдроздiли органiв охорони державного кордону Державної прикордонної служби України, на якi покладено пропуск через державний кордон України осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна. Це - прикордоннi комендатури, прикордоннi застави, вiддiлення прикордонного контролю.
Контрольнi органи i служби - пiдроздiли центральних органiв виконавчої влади, якi в пунктах пропуску через державний кордон контролюють додержання вимог чинного законодавства з питань прикордонного, митного контролю, контролю руху автомобiльного транспорту, контролю на безпеку (в авiацiйних пунктах пропуску), контролю суден з метою забезпечення безпеки мореплавства, екологiчного, ветеринарного, санiтарного, фiтосанiтарного, епiдемiологiчного, радiологiчного та iнших державних видiв контролю.
Правоохороннi органи - органи прокуратури, Служби безпеки України, Мiнiстерства внутрiшнiх справ України, Державної податкової адмiнiстрацiї України, Державної прикордонної служби України.
Паспортний документ - документ, що пiдтверджує громадянство, посвiдчує особу власника та виданий уповноваженими державними органами або статутними органiзацiями ООН, який дає право в'їзду або виїзду з країни i визнаний Україною. Документ вважається дiйсним, якщо вiн належить пред'явниковi, вiдповiдає встановленому зразку, виданий правомочним на те органом i належним чином оформлений, термiн дiї якого не закiнчився.
Недiйснi паспортнi документи - повнiстю або частково пiдробленi паспортнi документи, або термiн дiї яких закiнчився, або якi оголошено компетентними органами недiйсними, або такi, що використовуються особою, яка не є їх власником.
Пункт пропуску через державний кордон України (далi - пункт пропуску) - це спецiально видiлена територiя на залiзничних, автомобiльних станцiях, морських i рiчкових портах, аеропортах (аеродромах) з комплексом будiвель, споруд i технiчних засобiв, де здiйснюється прикордонний, митний та iншi види контролю i пропуск через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна.
Пункт контролю - це додаткова територiя пункту пропуску, яка спецiально видiлена на тиловiй залiзничнiй станцiї на шляху мiжнародного сполучення, в межах контрольованого прикордонного району, де здiйснюється прикордонний, митний та iншi види контролю i пропуск через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна.
Межi територiї пункту пропуску (пункту контролю) затверджуються наказом вiдповiдного пiдприємства, установи чи органiзацiї, на балансi яких перебуває пункт пропуску, за погодженням з органом охорони державного кордону та митницi.
Режим у пунктах пропуску (пунктах контролю) через Державний кордон України - це порядок перебування i пересування осiб i транспортних засобiв у межах територiї прикордонних залiзничних i автомобiльних станцiй, морських i рiчкових портiв, аеропортiв, вiдкритих для мiжнародного сполучення, а також здiйснення господарської та iнших видiв дiяльностi, пов'язаної з пропуском через державний кордон України осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна.
Визначається та встановлюються органом охорони державного кордону за погодженням з керiвником вiдповiдної митницi та пiдроздiлу Мiнтрансу України (залiзничної i автомобiльної станцiї, морських i рiчкових портiв, аеропортiв i аеродромiв, вiдкритих для мiжнародного (мiждержавного) сполучення).
Контроль за додержанням режиму в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон - це заходи, якi проводяться пiдроздiлами органiв охорони державного кордону з перевiрки правових пiдстав в'їзду (прибуття), тимчасового перебування, пересування, виїзду (вибуття) з пункту пропуску (пункту контролю) через державний кордон України всiх осiб, в тому числi працiвникiв контролюючих органiв та контрольних служб, а також здiйснення в його межах господарської та будь-якої iншої дiяльностi.
Технологiчна схема пропуску осiб, транспортних засобiв та вантажiв - документ, затверджений керiвником органу охорони державного кордону та погоджений з вiдповiдним керiвниками митного органу i пiдроздiлу Мiнтрансу, який визначає види, послiдовнiсть, змiст контрольних операцiй i порядок пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна в конкретному пунктi пропуску через державний кордон.
Облiк осiб та транспортних засобiв, якi в'їхали (виїхали) в пункт пропуску (пункт контролю) через державний кордон, - це документ, який ведеться представником пiдроздiлу органу охорони державного кордону iз складу змiни прикордонних нарядiв, в якому облiковуються всi особи та транспортнi засоби, що перетинають державний кордон або вiдвiдують пункт пропуску
Тимчасова перепустка - це номерний документ Державної прикордонної служби України встановленої форми з установчими даними власника, який надає йому право на тимчасове перебування в конкретному пунктi пропуску (пунктi контролю) через державний кордон протягом визначеного термiну
Картка контролю (контрольний талон) - це номерний талон, який є документом внутрiшнього контролю за перемiщенням транспортних засобiв територiєю пункту пропуску через державний кордон України та є однiєю з пiдстав для прийняття рiшення щодо остаточного пропуску транспортного засобу за межi пункту пропуску.
Службовий час - це час мiж початком та закiнченням щоденної роботи (змiни), що встановлений правилами внутрiшнього трудового розпорядку i графiка змiнностi органiзацiй (пiдприємств, установ) у вiдповiдностi з законодавством України.
2. В'їзд (прибуття), тимчасове перебування, пересування, виїзд (вибуття) з пункту пропуску через державний кордон всiх категорiй осiб, типiв транспортних засобiв, видiв вантажiв та iншого майна
2.1. В'їзд (прибуття) i виїзд (вибуття) в пункт пропуску осiб, транспортних засобiв, товарiв та iншого майна, перетинання державного кордону та порядок їх вiдправлення з пункту пропуску
2.1.1. Особа закордонного прямування в'їжджає (прибуває) в пункт пропуску через державний кордон за наявностi належних паспортних документiв на право перетинання державного кордону України.
2.1.2. Транспортний засiб закордонного прямування (з будь-яким видом вантажу, чи без вантажу) в'їжджає (прибуває) в пункт пропуску через державний кордон за наявностi у водiя транспортного засобу, обслуговуючого персоналу транспортного засобу належних паспортних документiв на право перетинання державного кордону України.
Наявнiсть належних паспортних документiв у особи перевiряється посадовою особою прикордонної застави при в'їздi (прибуттi) в:
пункт пропуску - прикордонним нарядом "Вартовий бiля шлагбауму" ("Контроль за режимом") чи "Перевiрка документiв" (далi - "ВШ" ("КР"), "ПД");
в межах територiї пункту пропуску - прикордонним нарядом "Дозор", "Контроль за режимом" - за вимогою.
2.1.3. Особи i транспортнi засоби прямують через територiю пункту пропуску за визначеними в технологiчнiй схемi пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, товарiв та iншого майна напрямами руху i здiйснюють зупинки (стоянки) в мiсцях, визначених органом охорони державного кордону та митним органом, i вибувають з територiї пункту пропуску через державний кордон з дозволу старшого змiни прикордонних нарядiв пiсля закiнчення прикордонного, митного та iнших належних видiв контролю, передбачених законодавством України.
2.1.4. При в'їздi транспортного засобу у пункт пропуску водiю автотранспортного засобу закордонного прямування прикордонним нарядом "ВШ" ("КР") видається пронумерована картка контролю.
Перемiщення транспортних засобiв i вантажiв в межах пункту пропуску через державний кордон на iншi напрями (смуги) руху, а також завантаження (вивантаження) транспортних засобiв, посадка (висадка) осiб у транспортнi засоби, проводиться тiльки з дозволу старшого змiни прикордонних нарядiв, в зонi митного контролю - з дозволу старшого змiни митницi.
Виїзд автотранспортного засобу за межi територiї пункту пропуску дозволяється представником пiдроздiлу прикордонного контролю iз складу змiни прикордонних нарядiв тiльки за наявностi в картцi контролю (товаросупровiдних документах) вiдмiток про позитивнi висновки здiйснення контролю i закiнчення контролю всiма контрольними органами i службами, внесення до облiку осiб та транспортних засобiв, якi в'їхали (виїхали) в пункт пропуску (пункт контролю) через державний кордон. Використана картка контролю вiдбирається прикордонним нарядом "ВШ" ("КР") та зберiгається у нього протягом змiни.
2.1.5. По закiнченнi змiни всi картки контролю, оформленi за змiну, збираються старшим змiни прикордонних нарядiв i пiсля спiльної звiрки з базами даних (облiками) органу охорони державного кордону щодо зареєстрованих осiб, транспортних засобiв передаються старшому змiни митного поста. Старший змiни прикордонних нарядiв та старший змiни митного поста спiльно пiдписують узагальнений звiт щодо пропущених через пункт пропуску за змiну транспортних засобiв
2.1.6. У разi вiдмови контрольними органами (службами) в пропуску через державний кордон України осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна, вiдповiдний контрольний орган (служба) складає постанову (протокол) про вiдмову, про що для вжиття вiдповiдних заходiв обов'язково iнформуються iншi контрольнi органи (служби), контроль якими на час вiдмови було здiйснено. Якщо на час вiдмови в пропуску через державний кордон було закiнчено здiйснення прикордонного контролю, вiдповiдний контрольний орган (служба) надає старшому змiни прикордонних нарядiв вiдмову в пропуску в письмовому виглядi iз вказанням причин вiдмови.
2.2. Тимчасове перебування i пересування в пунктi пропуску через державний кордон представникiв юридичних осiб та фiзичних осiб
2.2.1. Тимчасове перебування в пунктi пропуску через державний кордон представникiв юридичних та фiзичних осiб, якi не прямують через державний кордон, дозволяється тiльки з дозволу начальника органу охорони державного кордону або, у термiнових випадках, з дозволу начальника прикордонної застави, пiсля усного погодження з начальником органу охорони державного кордону, для виконання ними службових обов'язкiв, пов'язаних iз забезпеченням пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна, обслуговуванням пасажирiв (транспортних засобiв, вантажiв) чи забезпеченням функцiонування пункту пропуску, а також для проведення господарських або будiвних робiт та вирiшення iнших службових питань.
Тимчасове перебування в пунктi пропуску через державний кордон за службовою необхiднiстю представника юридичної, фiзичної особи дозволяється при наявностi тимчасової перепуски. Перепустки на перебування в пунктi пропуску видаються штабом органу охорони державного кордону або начальником прикордонної застави пiсля усного погодження з начальником органу охорони державного кордону i дають право на разове перебування в пунктi пропуску.
2.2.2. Для отримання дозволу на тимчасове перебування в пунктi пропуску через державний кордон за службовою необхiднiстю представника юридичної, фiзичної особи, керiвник цiєї органiзацiї (пiдприємства, установи) офiцiйно звертається до начальника органу охорони державного кордону шляхом подання письмової заяви встановленого зразка не пiзнiше нiж за 1 добу до запланованого тимчасового перебування в пунктi пропуску через державний кордон. Звернення може бути здiйснено через начальника прикордонної застави.
Фiзична особа в разi потреби тимчасового перебування в пунктi пропуску не пiзнiше як за 1 добу до запланованого тимчасового перебування в пунктi пропуску звертається до начальника органу охорони державного кордону або начальника прикордонної застави з письмовою заявою довiльної форми, у якiй зазначаються установчi данi особи, назва пункту пропуск, мета i термiн перебування в ньому.
Пiсля надання дозволу на тимчасове перебування в пунктi пропуску через державний кордон представнику юридичної або фiзичнiй особi їй видається перепустка - номерний документ Державної прикордонної служби України встановленої форми з установчими даними власника, який надає йому право на тимчасове перебування в пунктi пропуску через державний кордон протягом визначеного термiну. Перепустки на перебування в пунктi пропуску видаються штабом органу охорони державного кордону або начальником прикордонної застави, i дають право на разове перебування в пунктi пропуску.
Надання дозволу на тимчасове перебування в пунктi пропуску та видача перепустки фiксується в журналi облiку заяв i видачi перепусток на право тимчасового перебування в пунктi пропуску, який ведеться в штабi прикордонного загону та на прикордоннiй заставi. Термiн зберiгання журналу облiку з моменту його закiнчення - 1 рiк. В подальшому журнали облiку знищуються у встановленому порядку.
2.2.3. Якщо мета тимчасового перебування представника юридичної або фiзичної особи в пунктi пропуску викликана форс-мажорними обставинами i носить короткотермiновий характер (не бiльше як протягом доби) рiшення про надання дозволу приймає начальник прикордонної застави самостiйно з подальшою доповiддю про своє рiшення начальнику органу охорони державного кордону.
У разi, якщо метою тимчасового перебування при виникненнi форс-мажорних обставин в пунктi пропуску є вiдвiдування представником юридичної особи або фiзичною особою у службових справах посадових осiб iнших контрольних органiв, транспортних чи iнших пiдприємств (органiзацiй, установ), якi здiйснюють у ньому свої функцiї, - рiшення про надання дозволу на тимчасове перебування приймається начальником прикордонної застави пiсля узгодження цього питання з керiвником вiдповiдної контрольної служби (органу), пiдприємства (органiзацiї, установи).
2.2.4. В обох вищезазначених випадках представнику юридичної особи або фiзичнiй особi за умови наявностi документа, що посвiдчує особу, старшим змiни прикордонних нарядiв з дозволу начальника прикордонної застави видається представницька картка загального користування для короткотермiнового тимчасового перебування в пунктi пропуску у службових справах.
Представницькi картки загального користування виготовляються з кольорового картону, повиннi мати номер i носяться закрiпленими на верхньому одязi.
Представницькi картки зберiгаються в старшого змiни прикордонних нарядiв. Факт видачi представницької картки вiдображається в книзi облiку видачi представницьких карток загального користування.
Пiсля вiдвiдування представником юридичної особи або фiзичною особою пункту пропуску представницька картка повертається старшому змiни прикордонних нарядiв.
У разi виявлення порушення порядку тимчасового перебування у пунктi пропуску осiб посадовою особою органу охорони державного кордону здiйснюється затримання цiєї особи. Притягнення до адмiнiстративної вiдповiдальностi здiйснюється посадовою особою пiдроздiлу органу охорони державного кордону.
2.3. Допуск в пункт пропуску спiвробiтникiв контрольних органiв та служб
2.3.1. Спiвробiтники контрольних органiв та служб, транспортних та iнших пiдприємств (органiзацiй, установ), якi виконують свої функцiї у пунктi пропуску через державний кордон, перебувають в ньому за своїми службовими посвiдченнями, вiдповiдно до затверджених начальником органу охорони державного кордону спискiв i графiкiв роботи.
Керiвники контрольних органiв та служб, транспортних та iнших пiдприємств (органiзацiй, установ), якi функцiонують у пунктi пропуску через державний кордон, до 25 числа щомiсяця надають до управлiння органу охорони державного кордону графiки роботи спiвробiтникiв контрольних служб на наступний мiсяць.
Пiд час перебування в пунктi пропуску всi вищезазначенi особи повиннi мати представницькi картки встановленого зразка.
2.3.2. Керiвники контрольних органiв та служб, транспортних та iнших пiдприємств (органiзацiй, установ), якi виконують свої функцiї у пунктi пропуску через державний кордон, один раз на пiвроку подають на iм'я начальника органу охорони державного кордону для затвердження списки працiвникiв, що виконують у ньому службовi обов'язки. За потребою протягом року до затверджених начальником органу охорони державного кордону спискiв за поданням вiдповiдних керiвникiв можуть вноситися змiни i доповнення. Копiї затверджених спискiв направляються штабом органу охорони державного кордону до вiдповiдного пiдроздiлу прикордонного контролю для урахування пiд час надання дозволу зазначеним особам на перебування в пунктi пропуску. Додатково до цього керiвник митного органу надає списки посадових осiб, що згiдно з його розпорядженням залучаються для виконання невiдкладних заходiв з митного контролю, митного оформлення, боротьби з контрабандою i порушеннями митних правил та iнших службових завдань в пунктi пропуску.
Працiвники контрольних органiв та служб, транспортних та iнших пiдприємств (органiзацiй, установ) пропускаються на територiю пункту пропуску тiльки на час виконання ними службових обов'язкiв.
Перебування в пунктi пропуску посадових осiб контрольних органiв та служб, транспортних та iнших органiзацiй поза службовим часом дозволяється начальником органу охорони державного кордону пiсля письмового (усного) звернення до нього керiвника або заступника вiдповiдної служби, пiдприємства (органiзацiї, установи). Зазначенi факти облiковуються. В облiках зазначається: причина та пiдстава прибуття, зазначається заявлена причина та у якостi пiдстави дата, час отримання дозволу на пропуск та вiйськове звання i прiзвище посадової особи органу охорони державного кордону, яка надала дозвiл.
2.3.3. Керiвник митного органу та його заступники, керiвники контрольних служб обласного рiвня i їх заступники, в зонi вiдповiдальностi яких знаходяться пункти пропуску, пропускаються в пункт пропуску безперешкодно, цiлодобово, за службовим посвiдченням, з послiдуючою доповiддю по лiнiї оперативно-чергової служби загону та внесенням до облiкiв. Транспортнi засоби вищезазначених осiб пропускаються на територiю пункту пропуску через державний кордон за узгодженням з начальником органу охорони кордону.
2.3.4. Транспортнi засоби службового призначення, якi належать державним контрольним органам (службам), транспортним та iншим органiзацiям, що беруть участь у пропуску осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна, пропускаються в пункт пропуску тiльки з дозволу органу охорони державного кордону за вiдповiдними списками. Списки таких транспортних засобiв один раз на рiк подаються керiвниками зазначених служб (органiзацiй) на iм'я начальника органу охорони державного кордону. За потреби протягом року до затверджених спискiв вносяться змiни та доповнення.
За наявностi достатнього мiсця в пунктi пропуску, визначеннi наказом установи або органiзацiї, на балансi якої знаходиться пункт пропуску, спецiально облаштованих мiсць для стоянки особистого транспорту дозволяється знаходження в межах пункту пропуску автотранспортних засобiв особистого користування, що належать працiвникам контрольних органiв та служб, пiд час виконання зазначеними особами службових обов'язкiв. Списки таких транспортних засобiв один раз на рiк подаються керiвниками зазначених служб (органiзацiй) на iм'я начальника органу охорони державного кордону, при необхiдностi до нього вносяться змiни та доповнення.
2.3.5. В пунктi пропуску через державний кордон, при наявностi необхiдних умов, визначаються мiсця стоянки службових та окремо особистих транспортних засобiв, якi затверджуються в роздiлi "Установлення та пiдтримання режиму в пунктi пропуску" технологiчної схеми пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, товарiв та iншого майна.
2.4. Допуск в пункт пропуску спiвробiтникiв правоохоронних органiв
2.4.1. Спiвробiтники правоохоронних органiв пропускаються на територiю пункту пропуску за службовими посвiдченнями та письмовими приписами (розпорядженнями) вiдповiдних керiвникiв органiв з попереднiм сповiщенням начальника органу охорони державного кордону згiдно iз зазначеними витягами iз спискiв.
Керiвник правоохоронного органу, на територiї вiдповiдальностi якого розташований пункт пропуску через державний кордон, один раз на рiк подає на iм'я начальника органу охорони державного кордону списки працiвникiв, якi мають право в службових справах перебувати в пунктi пропуску. За потребою протягом року до затверджених начальником органу охорони державного кордону спискiв вносяться змiни i доповнення. Зазначенi списки (витяги з них) направляються штабом органу охорони державного кордону до вiдповiдної прикордонної застави.
2.4.2. У разi виникнення необхiдностi у проведеннi термiнових заходiв у пунктi пропуску спiвробiтниками правоохоронних органiв, яких не включено до цих спискiв, начальник органу охорони державного кордону може прийняти рiшення на пропуск на територiю пункту пропуску цих спiвробiтникiв за усною iнформацiєю керiвника вiдповiдного правоохоронного органу за службовими посвiдченнями та письмовим приписом вiдповiдних органiв. У пунктi пропуску спiвробiтникiв правоохоронних органiв супроводжує представник оперативно-розшукового пiдроздiлу органу охорони державного кордону для надання практичної допомоги в рамках законодавства. Пiсля проведення заходiв, але не пiзнiше нiж через 3 доби, керiвник вiдповiдного правоохоронного органу надає начальнику органу охорони державного кордону письмове звернення, яке зберiгається в оперативно-розшуковому пiдроздiлi.
2.4.3. Транспортнi засоби службового призначення посадових осiб правоохоронних органiв пропускаються на територiю пункту пропуску через державний кордон за узгодженням з начальником органу охорони державного кордону.
2.5. Перелiк осiб, що користуються безперешкодним перебуванням в пунктi пропуску
2.5.1. Правом безперешкодного перебування в пунктi пропуску через державний кордон без попереднього iнформування начальника прикордонного загону користуються згiдно iз законодавством за наявностi службового посвiдчення, що пiдтверджує займану посаду:
народнi депутати України, депутати мiсцевих рад народних депутатiв - пiд час вирiшення питань своєї депутатської дiяльностi;
Генеральний прокурор України, його заступники, прокурор Автономної Республiки Крим, його заступники, прокурори, заступники прокурорiв обласних, мiських, районних прокуратур;
слiдчi Генеральної прокуратури, прокуратури Автономної Республiки Крим, обласних, мiських, районних прокуратур (за письмовим розпорядженням прокурора вiдповiдної прокуратури);
спiвробiтники спецiальних пiдроздiлiв по боротьбi з органiзованою злочиннiстю органiв внутрiшнiх справ i Служби безпеки України (за письмовим розпорядженням керiвника вiдповiдного спецiального пiдроздiлу);
спiвробiтники Служби безпеки України - у разi проведення заходiв щодо боротьби з тероризмом i фiнансуванням терористичної дiяльностi за письмовим розпорядженням керiвника органу або оперативного пiдроздiлу Служби безпеки України;
слiдчi Служби безпеки України - пiд час розслiдування злочинiв, вiднесених до їх пiдслiдностi, за письмовим розпорядженням начальника слiдчого пiдроздiлу Служби безпеки України;
спiвробiтники органiв внутрiшнiх справ України з метою припинення злочинiв, переслiдування осiб, пiдозрюваних у вчиненнi злочину, в разi стихiйного лиха та iнших надзвичайних обставин (при виконаннi покладених на них обов'язкiв);
спiвробiтники Державної митної служби, якi не виконують безпосередньо службових обов'язкiв у пунктi пропуску через державний кордон, за письмовим розпорядженням Голови Держмитслужби України або начальника Днiстрянської митницi, а також спiвробiтники митницi, визначенi в додаткових списках посадових осiб вiдповiдно до п. 2.3.2;
спiвробiтники служби мiжнародних автомобiльних перевезень (далi - СМАП) Мiнiстерства транспорту та зв'язку України, якi не виконують безпосередньо службових обов'язкiв у пунктi пропуску через державний кордон, за письмовим розпорядженням Мiнiстерства транспорту та зв'язку України;
2.5.2. Iнформацiя про прибуття та перебування у пунктi пропуску через державний кордон осiб, якi мають право безперешкодного перебування в пунктi пропуску, негайно доповiдається за командою, установочнi данi заносяться в журнал облiку iз обов'язковим зазначенням установочних даних, мети, термiну i часу перебування.
В пунктi пропуску цих осiб супроводжує представник оперативно-розшукового органу, у разi його вiдсутностi i до моменту прибуття - старший змiни прикордонних нарядiв (помiчник старшого змiни прикордонних нарядiв).
3. Облiк осiб та транспортних засобiв
В мiсцях входу (виходу) в'їзду (виїзду) в пункт (з пункту) пропуску представником пiдроздiлу органу охорони державного кордону iз складу змiни прикордонних нарядiв ведеться облiк усiх категорiй осiб та типiв транспортних засобiв, якi в'їхали (виїхали) в пункт пропуск через державний кордон.
Облiк ведеться за роздiлами:
спiвробiтники правоохоронних, контрольних органiв i служб, робiтники адмiнiстративно-господарських пiдприємств, органiзацiй, якi вiдвiдували та тимчасово перебували в пунктi пропуску через державний кордон (посада, прiзвище, iм'я та по батьковi, серiя та N посвiдчення особи, N транспортного засобу, причина та пiдстава прибуття, час перебування).
4. Вимоги до осiб та транспортних засобiв пiд час знаходження на територiї пункту пропуску
Пiд час перебування в пунктi пропуску всiм особам забороняється:
самостiйно, без дозволу обслуговуючого персоналу транспортних засобiв та представника прикордонної служби залишати транспортнi засоби чи здiйснювати у них посадку;
без дозволу представникiв прикордонної служби залишати зону прикордонного контролю та територiю пункту пропуску, а без дозволу митного органу - залишати зону митного контролю;
пiд час проходження визначених законодавством видiв контролю в пунктi пропуску вживати алкогольнi напої i палити в не вiдведених для цього мiсцях;
своїми дiями та розмiщенням транспортних засобiв, багажу створювати перешкоди для виконання службових обов'язкiв працiвниками контрольних служб, обслуговуючого персоналу транспортних засобiв, проходження пасажирами визначених видiв контролю;
пошкоджувати чи виводити з ладу елементи огорожi, технiчнi пристрої i обладнання, iнформацiйнi щити та iнше майно пункту пропуску;
порушувати ряднiсть руху, встановлену дорожньою розмiткою, змiнювати напрям руху в'їзд, виїзд, перевищувати швидкiсть руху, здiйснювати проїзд без зупинки лiнiї прикордонного контролю, зупиняти транспортнi засоби в мiсцях, не визначених технологiєю прикордонного контролю;
знаходиться в пунктi пропуску без дiйсних документiв;
починати рух транспортного засобу до закiнчення прикордонного контролю i без дозволу посадової особи Державної прикордонної служби;
забороняється знаходження на територiї пункту пропуску приватних транспортних засобiв, якi не перетинають державний кордон.
5. Мiри безпеки пiд час перебування в пунктi пропуску
Пункт пропуску є мiсцем пiдвищеної небезпеки та уваги. Всi особи, що перебувають у пунктi пропуску, повиннi дотримуватись правил перетинання державного кордону, перевезення багажу (вантажу) автомобiльним транспортом, правил перебування та поведiнки, встановлених в громадських мiсцях, правил i заходiв безпеки та протипожежних правил, визначених на автомобiльних станцiях, а також Правил дорожнього руху.
6. Вiдповiдальнiсть за порушення правил перетинання державного кордону, перебування та пересування в пунктi пропуску
Особи, виннi в порушеннi правил перетинання державного кордону, перебування та пересування в пунктi пропуску, несуть вiдповiдальнiсть згiдно з чинним законодавством України.
7. Контроль за дотриманням режиму в пунктi пропуску через державний кордон України
7.1. Контроль за додержанням режиму в пунктi пропуску через державний кордон здiйснюється прикордонною заставою "Грабарiвка" (органом охорони державного кордону) шляхом перiодичного висилання спецiального прикордонного наряду в межах пункту пропуск, який перевiряє:
правомiрнiсть в'їзду (прибуття), тимчасового перебування, пересування, виїзду (вибуття) з пункту пропуску через державний кордон усiх категорiй осiб, типiв транспортних засобiв, видiв вантажiв та iншого майна;
пiдстави перебування та виконання завдань у пунктi пропуску через державний кордон спiвробiтниками правоохоронних, контрольних органiв (служб) та робiтниками адмiнiстративно-господарських пiдприємств, органiзацiй, установ, розташованих у пунктi пропуску або дiяльнiсть яких пов'язана з необхiднiстю перебування цих робiтникiв та виконання ними функцiональних обов'язкiв у пунктi пропуску через державний кордон;
порядку здiйснення в пунктi пропуску через державний кордон будь-якого виду господарської та iншої дiяльностi, будiвництва, розвитку комунiкацiй та iнфраструктури, пасажирських i вантажно-транспортних операцiй, iнших дiй (заходiв), якi можуть вплинути на розвиток обстановки в пунктi пропуску через державний кордон;
виконання фiзичними особами та представниками юридичних осiб встановлених в пунктi пропуску через державний кордон режимних правил з метою виявлення та припинення фактiв їх порушення, усунення передумов до здiйснення будь-яких видiв протиправної дiяльностi в пунктi пропуску через державний кордон.
7.2. Начальником прикордонної застави разом з керiвниками контрольних органiв i служб, якi здiйснюють державнi види контролю, адмiнiстрацiї пiдприємства (установи, органiзацiї), у межах територiї якої розташований пункт пропуску через державний кордон, щокварталу органiзовується та здiйснюється комiсiйна комплексна перевiрка (обстеження) стану додержання режиму в пунктi пропуску.
За результатами комплексної комiсiйної перевiрки складається акт, який пiдписується членами комiсiї i затверджується начальником органу охорони державного кордону та керiвником митницi. Про виявленi комплексною комiсiйною перевiркою недолiки (порушення) iнформуються органи прокуратури, Служби безпеки України, за потреби, i iншi територiальнi правоохороннi органи.
Перший заступник начальника Могилiв-Подiльського прикордонного загону - начальник штабу полковник | В. I. Сидоряк |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Могилiв-Подiльського прикордонного загону вiд 31 травня 2007 р. N 478 |
|
Зареєстровано в Головному управлiннi юстицiї у Вiнницькiй областi 6 червня 2007 р. за N 32/702 |
Iнструкцiя
про встановлення та контроль за додержанням
режиму в мiсцевому пунктi пропуску "Студена -
Ротар" через державний кордон України на
дiлянцi Могилiв-Подiльського прикордонного загону
1. Загальнi положення
1.1. Iнструкцiя про встановлення та контроль за додержанням режиму в мiсцевому пунктi пропуску "Студена - Ротар" через державний кордон України на дiлянцi Могилiв-Подiльського прикордонного загону (далi - Iнструкцiя) розроблена згiдно з вимогами Закону України "Про державний кордон України", Положення про пункти пропуску через державний кордон, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 03.08.2000 року N 1203, Iнструкцiї з органiзацiї i здiйснення прикордонного контролю, затвердженої наказом Адмiнiстрацiї ДПС України вiд 05.10.2004 року N 711 ДСК, зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 10 грудня 2004 року за N 1571/10170, i визначає режим та порядок контролю за його додержанням в мiсцевому пунктi пропуску "Студена - Ротар" через державний кордон України на дiлянцi Могилiв-Подiльського прикордонного загону.
1.2. Згiдно з нормами законодавства України в Iнструкцiї застосовуються наступнi термiни в такому поняттi:
Орган охорони державного кордону - це прикордонний загiн, основна оперативно-службова ланка Державної прикордонної служби України, на яку покладається органiзацiя охорони певної дiлянки державного кордону, забезпечення дотримання режиму державного кордону i прикордонного режиму, встановлення режиму в пунктах пропуску, а також здiйснення в установленому порядку прикордонного контролю i пропуску через державний кордон України осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна, реєстрацiї iноземцiв, осiб без громадянства та їх паспортних документiв.
Пiдроздiли прикордонного контролю - структурнi пiдроздiли органiв охорони державного кордону Державної прикордонної служби України, на якi покладено пропуск через державний кордон України осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна. Це прикордоннi комендатури, прикордоннi застави, вiддiлення прикордонного контролю.
Контрольнi органи i служби - пiдроздiли центральних органiв виконавчої влади, якi в пунктах пропуску через державний кордон контролюють додержання вимог чинного законодавства з питань прикордонного, митного контролю, контролю руху автомобiльного транспорту, контролю на безпеку (в авiацiйних пунктах пропуску), контролю суден з метою забезпечення безпеки мореплавства, екологiчного, ветеринарного, санiтарного, фiтосанiтарного, епiдемiологiчного, радiологiчного та iнших державних видiв контролю.
Правоохороннi органи - органи прокуратури, Служби безпеки України, Мiнiстерства внутрiшнiх справ України, Державної податкової адмiнiстрацiї України, Державної прикордонної служби України.
Паспортний документ - документ, що пiдтверджує громадянство, посвiдчує особу власника та виданий уповноваженими державними органами або статутними органiзацiями ООН, який дає право в'їзду або виїзду з країни i визнаний Україною. Документ вважається дiйсним, якщо вiн належить пред'явниковi, вiдповiдає встановленому зразку, виданий правомочним на те органом i належним чином оформлений, термiн дiї якого не закiнчився.
Недiйснi паспортнi документи - повнiстю або частково пiдробленi паспортнi документи, або термiн дiї яких закiнчився, або якi оголошено компетентними органами недiйсними, або такi, що використовуються особою, яка не є їх власником.
Пункт пропуску через державний кордон України (далi - пункт пропуску) - це спецiально видiлена територiя на залiзничних, автомобiльних станцiях, морських i рiчкових портах, аеропортах (аеродромах) з комплексом будiвель, споруд i технiчних засобiв, де здiйснюється прикордонний, митний та iншi види контролю i пропуск через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна.
Пункт контролю - це додаткова територiя пункту пропуску, яка спецiально видiлена на тиловiй залiзничнiй станцiї на шляху мiжнародного сполучення, в межах контрольованого прикордонного району, де здiйснюється прикордонний, митний та iншi види контролю i пропуск через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна.
Межi територiї пункту пропуску (пункту контролю) затверджуються наказом вiдповiдного пiдприємства, установи чи органiзацiї, на балансi яких перебуває пункт пропуску, за погодженням з органом охорони державного кордону та митницi.
Режим у пунктах пропуску (пунктах контролю) через Державний кордон України - це порядок перебування i пересування осiб i транспортних засобiв у межах територiї прикордонних залiзничних i автомобiльних станцiй, морських i рiчкових портiв, аеропортiв, вiдкритих для мiжнародного сполучення, а також здiйснення господарської та iнших видiв дiяльностi, пов'язаної з пропуском через державний кордон України осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна.
Визначається та встановлюються органом охорони державного кордону за погодженням з керiвником вiдповiдної митницi та пiдроздiлу Мiнтрансу України (залiзничної i автомобiльної станцiї, морських i рiчкових портiв, аеропортiв i аеродромiв, вiдкритих для мiжнародного (мiждержавного) сполучення).
Контроль за додержанням режиму в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон - це заходи, якi проводяться пiдроздiлами органiв охорони державного кордону з перевiрки правових пiдстав в'їзду (прибуття), тимчасового перебування, пересування, виїзду (вибуття) з пункту пропуску (пункту контролю) через державний кордон України всiх осiб, в тому числi працiвникiв контролюючих органiв та контрольних служб, а також здiйснення в його межах господарської та будь-якої iншої дiяльностi.
Технологiчна схема пропуску осiб, транспортних засобiв та вантажiв - документ, затверджений керiвником органу охорони державного кордону та погоджений з вiдповiдним керiвниками митного органу i пiдроздiлу Мiнтрансу, який визначає види, послiдовнiсть, змiст контрольних операцiй i порядок пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна в конкретному пунктi пропуску через державний кордон.
Облiк осiб та транспортних засобiв, якi в'їхали (виїхали) в пункт пропуску (пункт контролю) через державний кордон, - це документ, який ведеться представником пiдроздiлу органу охорони державного кордону iз складу змiни прикордонних нарядiв, в якому облiковуються всi особи та транспортнi засоби, що перетинають державний кордон або вiдвiдують пункт пропуску
Тимчасова перепустка - це номерний документ Державної прикордонної служби України встановленої форми з установчими даними власника, який надає йому право на тимчасове перебування в конкретному пунктi пропуску (пунктi контролю) через державний кордон протягом визначеного термiну
Картка контролю (контрольний талон) - це номерний талон, який є документом внутрiшнього контролю за перемiщенням транспортних засобiв територiєю пункту пропуску через державний кордон України та є однiєю з пiдстав для прийняття рiшення щодо остаточного пропуску транспортного засобу за межi пункту пропуску.
Службовий час - це час мiж початком та закiнченням щоденної роботи (змiни), що встановлений правилами внутрiшнього трудового розпорядку i графiку змiнностi органiзацiй (пiдприємств, установ) у вiдповiдностi з законодавством України.
2. В'їзд (прибуття), тимчасове перебування, пересування, виїзд (вибуття) з пункту пропуску через державний кордон всiх категорiй осiб, типiв транспортних засобiв, видiв вантажiв та iншого майна
2.1. В'їзд (прибуття) i виїзд (вибуття) в пункт пропуску осiб, транспортних засобiв, товарiв та iншого майна, перетинання державного кордону та порядок їх вiдправлення з пункту пропуску
2.1.1. Особа закордонного прямування в'їжджає (прибуває) в пункт пропуску через державний кордон за наявностi належних паспортних документiв на право перетинання державного кордону України.
2.1.2. Транспортний засiб закордонного прямування (з будь-яким видом вантажу, чи без вантажу) в'їжджає (прибуває) в пункт пропуску через державний кордон за наявностi у водiя транспортного засобу, обслуговуючого персоналу транспортного засобу належних паспортних документiв на право перетинання державного кордону України.
Наявнiсть належних паспортних документiв у особи перевiряється посадовою особою прикордонної застави при в'їздi (прибуттi) в:
пункт пропуску - прикордонним нарядом "Вартовий бiля шлагбауму" ("Контроль за режимом") чи "Перевiрка документiв" (далi - "ВШ" ("КР"), "ПД");
в межах територiї пункту пропуску - прикордонним нарядом "Дозор", "Контроль за режимом" - за вимогою.
2.1.3. Особи i транспортнi засоби прямують через територiю пункту пропуску за визначеними в технологiчнiй схемi пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, товарiв та iншого майна напрямами руху i здiйснюють зупинки (стоянки) в мiсцях, визначених органом охорони державного кордону та митним органом, i вибувають з територiї пункту пропуску через державний кордон з дозволу старшого змiни прикордонних нарядiв пiсля закiнчення прикордонного, митного та iнших належних видiв контролю, передбачених законодавством України.
2.1.4. При в'їздi транспортного засобу у пункт пропуску водiю автотранспортного засобу закордонного прямування прикордонним нарядом "ВШ" ("КР") видається пронумерована картка контролю.
Перемiщення транспортних засобiв i вантажiв в межах пункту пропуску через державний кордон на iншi напрями (смуги) руху, а також завантаження (вивантаження) транспортних засобiв, посадка (висадка) осiб у транспортнi засоби проводиться тiльки з дозволу старшого змiни прикордонних нарядiв, в зонi митного контролю - з дозволу старшого змiни митницi.
Виїзд автотранспортного засобу за межi територiї пункту пропуску дозволяється представником пiдроздiлу прикордонного контролю iз складу змiни прикордонних нарядiв тiльки за наявностi в картцi контролю (товаросупровiдних документах) вiдмiток про позитивнi висновки здiйснення контролю i закiнчення контролю всiма контрольними органами i службами, внесення до облiку осiб та транспортних засобiв, якi в'їхали (виїхали) в пункт пропуску (пункт контролю) через державний кордон. Використана картка контролю вiдбирається прикордонним нарядом "ВШ" ("КР") та зберiгається у нього протягом змiни.
2.1.5. По закiнченнi змiни всi картки контролю, оформленi за змiну, збираються старшим змiни прикордонних нарядiв i пiсля спiльної звiрки з базами даних (облiками) органу охорони державного кордону щодо зареєстрованих осiб, транспортних засобiв передаються старшому змiни митного поста. Старший змiни прикордонних нарядiв та старший змiни митного поста спiльно пiдписують узагальнений звiт щодо пропущених через пункт пропуску за змiну транспортних засобiв.
2.1.6. У разi вiдмови контрольними органами (службами) в пропуску через державний кордон України осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна, вiдповiдний контрольний орган (служба) складає постанову (протокол) про вiдмову, про що для вжиття вiдповiдних заходiв обов'язково iнформуються iншi контрольнi органи (служби), контроль якими на час вiдмови було здiйснено. Якщо на час вiдмови в пропуску через державний кордон було закiнчено здiйснення прикордонного контролю, вiдповiдний контрольний орган (служба) надає старшому змiни прикордонних нарядiв вiдмову в пропуску в письмовому виглядi iз вказанням причин вiдмови.
2.2. Тимчасове перебування i пересування в пунктi пропуску через державний кордон представникiв юридичних осiб та фiзичних осiб
2.2.1. Тимчасове перебування в пунктi пропуску через державний кордон представникiв юридичних та фiзичних осiб, якi не прямують через державний кордон, дозволяється тiльки з дозволу начальника органу охорони державного кордону або, у термiнових випадках, з дозволу начальника прикордонної застави, пiсля усного погодження з начальником органу охорони державного кордону, для виконання ними службових обов'язкiв, пов'язаних iз забезпеченням пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна, обслуговуванням пасажирiв (транспортних засобiв, вантажiв) чи забезпеченням функцiонування пункту пропуску, а також для проведення господарських або будiвних робiт та вирiшення iнших службових питань.
Тимчасове перебування в пунктi пропуску через державний кордон за службовою необхiднiстю представника юридичної, фiзичної особи дозволяється при наявностi тимчасової перепуски. Перепустки на перебування в пунктi пропуску видаються штабом органу охорони державного кордону або начальником прикордонної застави пiсля усного погодження з начальником органу охорони державного кордону i дають право на разове перебування в пунктi пропуску.
2.2.2. Для отримання дозволу на тимчасове перебування в пунктi пропуску через державний кордон за службовою необхiднiстю представника юридичної, фiзичної особи, керiвник цiєї органiзацiї (пiдприємства, установи) офiцiйно звертається до начальника органу охорони державного кордону шляхом подання письмової заяви встановленого зразка не пiзнiше нiж за 1 добу до запланованого тимчасового перебування в пунктi пропуску через державний кордон. Звернення може бути здiйснено через начальника прикордонної застави.
Фiзична особа в разi потреби тимчасового перебування в пунктi пропуску не пiзнiше як за 1 добу до запланованого тимчасового перебування в пунктi пропуску звертається до начальника органу охорони державного кордону або начальника прикордонної застави з письмовою заявою довiльної форми, у якiй зазначаються установчi данi особи, назва пункту пропуск, мета i термiн перебування в ньому.
Пiсля надання дозволу на тимчасове перебування в пунктi пропуску через державний кордон представнику юридичної або фiзичнiй особi їй видається перепустка - номерний документ Державної прикордонної служби України встановленої форми з установчими даними власника, який надає йому право на тимчасове перебування в пунктi пропуску через державний кордон протягом визначеного термiну. Перепустки на перебування в пунктi пропуску видаються штабом органу охорони державного кордону або начальником прикордонної застави, i дають право на разове перебування в пунктi пропуску.
Надання дозволу на тимчасове перебування в пунктi пропуску та видача перепустки фiксується в журналi облiку заяв i видачi перепусток на право тимчасового перебування в пунктi пропуску, який ведеться в штабi прикордонного загону та на прикордоннiй заставi. Термiн зберiгання журналу облiку з моменту його закiнчення - 1 рiк. В подальшому журнали облiку знищуються у встановленому порядку.
2.2.3. Якщо мета тимчасового перебування представника юридичної або фiзичної особи в пунктi пропуску викликана форс-мажорними обставинами i носить короткотермiновий характер (не бiльше як протягом доби) рiшення про надання дозволу приймає начальник прикордонної застави самостiйно з подальшою доповiддю про своє рiшення начальнику органу охорони державного кордону.
У разi, якщо метою тимчасового перебування при виникненнi форс-мажорних обставин в пунктi пропуску є вiдвiдування представником юридичної особи або фiзичною особою у службових справах посадових осiб iнших контрольних органiв, транспортних чи iнших пiдприємств (органiзацiй, установ), якi здiйснюють у ньому свої функцiї, - рiшення про надання дозволу на тимчасове перебування приймається начальником прикордонної застави пiсля узгодження цього питання з керiвником вiдповiдної контрольної служби (органу), пiдприємства (органiзацiї, установи).
2.2.4. В обох вищезазначених випадках представнику юридичної особи або фiзичнiй особi за умови наявностi документу, що посвiдчує особу, старшим змiни прикордонних нарядiв з дозволу начальника прикордонної застави видається представницька картка загального користування для короткотермiнового тимчасового перебування в пунктi пропуску у службових справах.
Представницькi картки загального користування виготовляються з кольорового картону, повиннi мати номер i носяться закрiпленими на верхньому одязi.
Представницькi картки зберiгаються в старшого змiни прикордонних нарядiв. Факт видачi представницької картки вiдображається в книзi облiку видачi представницьких карток загального користування.
Пiсля вiдвiдування представником юридичної особи або фiзичною особою пункту пропуску представницька картка повертається старшому змiни прикордонних нарядiв.
У разi виявлення порушення порядку тимчасового перебування у пунктi пропуску осiб посадовою особою органу охорони державного кордону здiйснюється затримання цiєї особи. Притягнення до адмiнiстративної вiдповiдальностi здiйснюється посадовою особою пiдроздiлу органу охорони державного кордону.
2.3. Допуск в пункт пропуску спiвробiтникiв контрольних органiв та служб
2.3.1. Спiвробiтники контрольних органiв та служб, транспортних та iнших пiдприємств (органiзацiй, установ), якi виконують свої функцiї у пунктi пропуску через державний кордон, перебувають в ньому за своїми службовими посвiдченнями, вiдповiдно до затверджених начальником органу охорони державного кордону спискiв i графiкiв роботи.
Керiвники контрольних органiв та служб, транспортних та iнших пiдприємств (органiзацiй, установ), якi функцiонують у пунктi пропуску через державний кордон, до 25 числа щомiсяця надають до управлiння органу охорони державного кордону графiки роботи спiвробiтникiв контрольних служб на наступний мiсяць.
Пiд час перебування в пунктi пропуску всi вищезазначенi особи повиннi мати представницькi картки встановленого зразка.
2.3.2. Керiвники контрольних органiв та служб, транспортних та iнших пiдприємств (органiзацiй, установ), якi виконують свої функцiї у пунктi пропуску через державний кордон один раз на пiвроку подають на iм'я начальника органу охорони державного кордону для затвердження списки працiвникiв, що виконують у ньому службовi обов'язки. За потребою протягом року до затверджених начальником органу охорони державного кордону спискiв за поданням вiдповiдних керiвникiв можуть вноситися змiни i доповнення. Копiї затверджених спискiв направляються штабом органу охорони державного кордону до вiдповiдного пiдроздiлу прикордонного контролю для урахування пiд час надання дозволу зазначеним особам на перебування в пунктi пропуску. Додатково до цього керiвник митного органу надає списки посадових осiб, що згiдно з його розпорядженням залучаються для виконання невiдкладних заходiв з митного контролю, митного оформлення, боротьби з контрабандою i порушеннями митних правил та iнших службових завдань в пунктi пропуску.
Працiвники контрольних органiв та служб, транспортних та iнших пiдприємств (органiзацiй, установ) пропускаються на територiю пункту пропуску тiльки на час виконання ними службових обов'язкiв.
Перебування в пунктi пропуску посадових осiб контрольних органiв та служб, транспортних та iнших органiзацiй поза службовим часом дозволяється начальником органу охорони державного кордону пiсля письмового (усного) звернення до нього керiвника або заступника вiдповiдної служби, пiдприємства (органiзацiї, установи). Зазначенi факти облiковуються. В облiках зазначається: причина та пiдстава прибуття, зазначається заявлена причина та у якостi пiдстави дата, час отримання дозволу на пропуск та вiйськове звання i прiзвище посадової особи органу охорони державного кордону, яка надала дозвiл.
2.3.3. Керiвник митного органу та його заступники, керiвники контрольних служб обласного рiвня i їх заступники, в зонi вiдповiдальностi яких знаходяться пункти пропуску, пропускаються в пункт пропуску безперешкодно, цiлодобово, за службовим посвiдченням, з послiдуючою доповiддю по лiнiї оперативно-чергової служби загону та внесенням до облiкiв. Транспортнi засоби вищезазначених осiб пропускаються на територiю пункту пропуску через державний кордон за узгодженням з начальником органу охорони кордону.
2.3.4. Транспортнi засоби службового призначення, якi належать державним контрольним органам (службам), транспортним та iншим органiзацiям, що беруть участь у пропуску осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна, пропускаються в пункт пропуску тiльки з дозволу органу охорони державного кордону за вiдповiдними списками. Списки таких транспортних засобiв один раз на рiк подаються керiвниками зазначених служб (органiзацiй) на iм'я начальника органу охорони державного кордону. За потреби протягом року до затверджених спискiв вносяться змiни та доповнення.
За наявнiстю достатнього мiсця в пунктi пропуску, визначеннi наказом установи або органiзацiї, на балансi якої знаходиться пункт пропуску, спецiально облаштованих мiсць для стоянки особистого транспорту дозволяється знаходження в межах пункту пропуску автотранспортних засобiв особистого користування, що належать працiвникам контрольних органiв та служб, пiд час виконання зазначеними особами службових обов'язкiв. Списки таких транспортних засобiв один раз на рiк подаються керiвниками зазначених служб (органiзацiй) на iм'я начальника органу охорони державного кордону, при необхiдностi до нього вносяться змiни та доповнення.
2.3.5. В пунктi пропуску через державний кордон, при наявностi необхiдних умов, визначаються мiсця стоянки службових та окремо особистих транспортних засобiв, якi затверджуються в роздiлi "Установлення та пiдтримання режиму в пунктi пропуску" технологiчної схеми пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, товарiв та iншого майна.
2.4. Допуск в пункт пропуску спiвробiтникiв правоохоронних органiв
2.4.1. Спiвробiтники правоохоронних органiв пропускаються на територiю пункту пропуску за службовими посвiдченнями та письмовими приписами (розпорядженнями) вiдповiдних керiвникiв органiв з попереднiм сповiщенням начальника органу охорони державного кордону згiдно iз зазначеними витягами iз спискiв.
Керiвник правоохоронного органу, на територiї вiдповiдальностi якого розташований пункт пропуску через державний кордон, один раз на рiк подає на iм'я начальника органу охорони державного кордону списки працiвникiв, якi мають право в службових справах перебувати в пунктi пропуску. За потребою протягом року до затверджених начальником органу охорони державного кордону спискiв вносяться змiни i доповнення. Зазначенi списки (витяги з них) направляються штабом органу охорони державного кордону до вiдповiдної прикордонної застави.
2.4.2. У разi виникнення необхiдностi у проведеннi термiнових заходiв у пунктi пропуску спiвробiтниками правоохоронних органiв, яких не включено до цих спискiв, начальник органу охорони державного кордону може прийняти рiшення на пропуск на територiю пункту пропуску цих спiвробiтникiв за усною iнформацiєю керiвника вiдповiдного правоохоронного органу за службовими посвiдченнями та письмовим приписом вiдповiдних органiв. У пунктi пропуску спiвробiтникiв правоохоронних органiв супроводжує представник оперативно-розшукового пiдроздiлу органу охорони державного кордону для надання практичної допомоги в рамках законодавства. Пiсля проведення заходiв, але не пiзнiше нiж через 3 доби, керiвник вiдповiдного правоохоронного органу надає начальнику органу охорони державного кордону письмове звернення, яке зберiгається в оперативно-розшуковому пiдроздiлi.
2.4.3. Транспортнi засоби службового призначення посадових осiб правоохоронних органiв пропускаються на територiю пункту пропуску через державний кордон за узгодженням з начальником органу охорони державного кордону.
2.5. Перелiк осiб, що користуються безперешкодним перебуванням в пунктi пропуску
2.5.1. Правом безперешкодного перебування в пунктi пропуску через державний кордон без попереднього iнформування начальника прикордонного загону користуються згiдно iз законодавством за наявностi службового посвiдчення, що пiдтверджує займану посаду:
народнi депутати України, депутати мiсцевих рад народних депутатiв - пiд час вирiшення питань своєї депутатської дiяльностi;
Генеральний прокурор України, його заступники, прокурор Автономної Республiки Крим, його заступники, прокурори, заступники прокурорiв обласних, мiських, районних прокуратур;
слiдчi Генеральної прокуратури, прокуратури Автономної Республiки Крим, обласних, мiських, районних прокуратур (за письмовим розпорядженням прокурора вiдповiдної прокуратури);
спiвробiтники спецiальних пiдроздiлiв по боротьбi з органiзованою злочиннiстю органiв внутрiшнiх справ i Служби безпеки України (за письмовим розпорядженням керiвника вiдповiдного спецiального пiдроздiлу);
спiвробiтники Служби безпеки України - у разi проведення заходiв щодо боротьби з тероризмом i фiнансуванням терористичної дiяльностi за письмовим розпорядженням керiвника органу або оперативного пiдроздiлу Служби безпеки України;
слiдчi Служби безпеки України - пiд час розслiдування злочинiв, вiднесених до їх пiдслiдностi, за письмовим розпорядженням начальника слiдчого пiдроздiлу Служби безпеки України;
спiвробiтники органiв внутрiшнiх справ України з метою припинення злочинiв, переслiдування осiб, пiдозрюваних у вчиненнi злочину, в разi стихiйного лиха та iнших надзвичайних обставин (при виконаннi покладених на них обов'язкiв).
спiвробiтники Державної митної служби, якi не виконують безпосередньо службових обов'язкiв у пунктi пропуску через державний кордон, за письмовим розпорядженням Голови Держмитслужби України або начальника Днiстрянської митницi, а також спiвробiтники митницi, визначенi в додаткових списках посадових осiб вiдповiдно до п. 2.3.2.
спiвробiтники служби мiжнародних автомобiльних перевезень (далi - СМАП) Мiнiстерства транспорту та зв'язку України, якi не виконують безпосередньо службових обов'язкiв у пунктi пропуску через державний кордон, за письмовим розпорядженням Мiнiстерства транспорту та зв'язку України.
2.5.2. Iнформацiя про прибуття та перебування у пунктi пропуску через державний кордон осiб, якi мають право безперешкодного перебування в пунктi пропуску, негайно доповiдається за командою, установочнi данi заносяться в журнал облiку iз обов'язковим зазначенням установочних даних, мети, термiну i часу перебування.
В пунктi пропуску цих осiб супроводжує представник оперативно-розшукового органу, у разi його вiдсутностi i до моменту прибуття - старший змiни прикордонних нарядiв (помiчник старшого змiни прикордонних нарядiв).
3. Облiк осiб та транспортних засобiв
В мiсцях входу (виходу) в'їзду (виїзду) в пункт (з пункту) пропуску представником пiдроздiлу органу охорони державного кордону iз складу змiни прикордонних нарядiв ведеться облiк усiх категорiй осiб та типiв транспортних засобiв, якi в'їхали (виїхали) в пункт пропуск через державний кордон.
Облiк ведеться за роздiлами:
спiвробiтники правоохоронних, контрольних органiв i службу робiтники адмiнiстративно-господарських пiдприємств, органiзацiй, якi вiдвiдували та тимчасово перебували в пунктi пропуску через державний кордон (посада, прiзвище, iм'я та по батьковi, серiя та N посвiдчення особи, N транспортного засобу, причина та пiдстава прибуття, час перебування).
4. Вимоги до осiб та транспортних засобiв пiд час знаходження на територiї пункту пропуску
Пiд час перебування в пунктi пропуску всiм особам забороняється:
самостiйно, без дозволу обслуговуючого персоналу транспортних засобiв та представника прикордонної служби залишати транспортнi засоби чи здiйснювати у них посадку;
без дозволу представникiв прикордонної служби залишати зону прикордонного контролю та територiю пункту пропуску, а без дозволу митного органу - залишати зону митного контролю;
пiд час проходження визначених законодавством видiв контролю в пунктi пропуску вживати алкогольнi напої i палити в не вiдведених для цього мiсцях;
своїми дiями та розмiщенням транспортних засобiв, багажу створювати перешкоди для виконання службових обов'язкiв працiвниками контрольних служб, обслуговуючого персоналу транспортних засобiв, проходження пасажирами визначених видiв контролю;
пошкоджувати чи виводити з ладу елементи огорожi, технiчнi пристрої i обладнання, iнформацiйнi щити та iнше майно пункту пропуску;
порушувати ряднiсть руху, встановлену дорожньою розмiткою, змiнювати напрям руху в'їзд, виїзд, перевищувати швидкiсть руху, здiйснювати проїзд без зупинки лiнiї прикордонного контролю, зупиняти транспортнi засоби в мiсцях, не визначених технологiєю прикордонного контролю;
знаходиться в пунктi пропуску без дiйсних документiв;
починати рух транспортного засобу до закiнчення прикордонного контролю i без дозволу посадової особи Державної прикордонної служби;
забороняється знаходження на територiї пункту пропуску приватних транспортних засобiв, якi не перетинають державний кордон.
5. Мiри безпеки пiд час перебування в пунктi пропуску
Пункт пропуску є мiсцем пiдвищеної небезпеки та уваги. Всi особи, що перебувають у пунктi пропуску, повиннi дотримуватись правил перетинання державного кордону, перевезення багажу (вантажу) автомобiльним транспортом, правил перебування та поведiнки, встановлених в громадських мiсцях, правил i заходiв безпеки та протипожежних правил, визначених на автомобiльних станцiях, а також Правил дорожнього руху.
6. Вiдповiдальнiсть за порушення правил перетинання державного кордону, перебування та пересування в пунктi пропуску
Особи, виннi в порушеннi правил перетинання державного кордону, перебування та пересування в пунктi пропуску, несуть вiдповiдальнiсть згiдно з чинним законодавством України.
7. Контроль за дотриманням режиму в пунктi пропуску через державний кордон України
7.1. Контроль за додержанням режиму в пунктi пропуску через державний кордон здiйснюється прикордонною заставою "Студена" (органом охорони державного кордону) шляхом перiодичного висилання спецiального прикордонного наряду в межах пункту пропуск, який перевiряє:
правомiрнiсть в'їзду (прибуття), тимчасового перебування, пересування, виїзду (вибуття) з пункту пропуску через державний кордон усiх категорiй осiб, типiв транспортних засобiв, видiв вантажiв та iншого майна;
пiдстави перебування та виконання завдань у пунктi пропуску через державний кордон спiвробiтниками правоохоронних, контрольних органiв (служб) та робiтниками адмiнiстративно-господарських пiдприємств, органiзацiй, установ, розташованих у пунктi пропуску або дiяльнiсть яких пов'язана з необхiднiстю перебування цих робiтникiв та виконання ними функцiональних обов'язкiв у пунктi пропуску через державний кордон;
порядку здiйснення в пунктi пропуску через державний кордон будь-якого виду господарської та iншої дiяльностi, будiвництва, розвитку комунiкацiй та iнфраструктури, пасажирських i вантажно-транспортних операцiй, iнших дiй (заходiв), якi можуть вплинути на розвиток обстановки в пунктi пропуску через державний кордон;
виконання фiзичними особами та представниками юридичних осiб встановлених в пунктi пропуску через державний кордон режимних правил з метою виявлення та припинення фактiв їх порушення, усунення передумов до здiйснення будь-яких видiв протиправної дiяльностi в пунктi пропуску через державний кордон.
7.2. Начальником прикордонної застави разом з керiвниками контрольних органiв i служб, якi здiйснюють державнi види контролю, адмiнiстрацiї пiдприємства (установи, органiзацiї), у межах територiї якої розташований пункт пропуску через державний кордон, щокварталу органiзовується та здiйснюється комiсiйна комплексна перевiрка (обстеження) стану додержання режиму в пунктi пропуску.
За результатами комплексної комiсiйної перевiрки складається акт, який пiдписується членами комiсiї i затверджується начальником органу охорони державного кордону та керiвником митницi. Про виявленi комплексною комiсiйною перевiркою недолiки (порушення) iнформуються органи прокуратури, Служби безпеки України, за потреби, i iншi територiальнi правоохороннi органи.
Перший заступник начальника Могилiв-Подiльського прикордонного загону - начальник штабу полковник | В. I. Сидоряк |