ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
СУМСЬКА МИТНИЦЯ
НАКАЗ
вiд 1 лютого 2007 року | N 46 |
---|
Про внесення змiн до Правил пропускного режиму
Сумської митницi, затверджених наказом Сумської
митницi вiд 09.07.2004 N 376
Зареєстровано в Сумському обласному управлiннi юстицiї 8 лютого 2007 р. за N 5/956 |
У зв'язку зi змiнами у штатному
розкладi Сумської митницi, змiною назв
структурних пiдроздiлiв та з метою удосконалення
правил пропускного режиму до адмiнiстративного
будинку Сумської митницi, вiдповiдно до вимог
Порядку органiзацiї та забезпечення режиму
секретностi у органах державної влади, органах
мiсцевого самоврядування, на пiдприємствах, в
установах i органiзацiях, затвердженого
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 02.10.2003
N 1561-12 (далi - Порядок), постанови
Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2002 N 1953
"Деякi питання застосування спецiальних
засобiв та вогнепальної зброї посадовими особами
митної служби", наказую:
1. Внести змiни до Правил пропускного режиму Сумської митницi (далi - Правила), затверджених наказом Сумської митницi вiд 09.07.2004 N 376, який зареєстрований в Сумському обласному управлiннi юстицiї 15.07.2004 за N 33/844, виклавши їх у новiй редакцiї, що додається.
2. Начальнику юридичного сектору Денисенку С. I. подати даний наказ до Сумського обласного управлiння юстицiї на державну реєстрацiю.
3. Начальнику вiддiлу по роботi з особовим складом Легкодух Н. М. ознайомлювати з роздiлом 3 Правил усiх спiвробiтникiв, що приймаються на роботу до Сумської митницi.
4. Головному iнспектору зв'язкiв з громадськiстю Назаренку I. Ю. пiсля державної реєстрацiї даного наказу забезпечити публiкацiю в засобах масової iнформацiї витягу з Правил у частинi, що стосується вiдвiдувачiв, клiєнтiв та спiвробiтникiв iнших митниць.
5. Начальнику вiддiлу оперативних чергових Михайличенку М. М. розмiстити на iнформацiйному стендi витяг з Правил у частинi, що стосується вiдвiдувачiв, клiєнтiв та спiвробiтникiв iнших митниць.
6. Накази Сумської митницi вiд 08.04.2005 N 162 "Про здачу пiд охорону примiщень Сумської митницi" та вiд 08.04.2005 N 164 "Про внесення змiн та доповнень до наказу Сумської митницi вiд 09.07.2004 N 376 "Про правила пропускного режиму Сумської митницi" вважати такими, що втратили чиннiсть, пiсля введення у дiю цих Правил.
7. Керiвникам пiдроздiлiв забезпечити наявнiсть ключiв вiд примiщень своїх вiддiлiв на окремому стендi у помiчника оперативного чергового та запасних ключiв на окремому стендi у оперативного чергового.
8. Начальнику загального вiддiлу Громовiй С. Б. забезпечити пiсля опублiкування направлення даного наказу в усi пiдроздiли митницi.
Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Начальник митницi | В. М. Гришко |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Сумської митницi вiд 9 липня 2004 р. N 376 (в редакцiї наказу Сумської митницi вiд 1 лютого 2007 р. N 46) |
|
Зареєстровано в Сумському обласному управлiннi юстицiї 8 лютого 2007 р. за N 5/956 |
ПРАВИЛА
пропускного режиму Сумської митницi
1. Загальнi положення
1.1. Цi Правила розробленi з урахуванням Порядку органiзацiї та забезпечення режиму секретностi у органах державної влади, органах мiсцевого самоврядування, на пiдприємствах, в установах i органiзацiях, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 02.10.2003 N 1561-12 (далi - Порядок), постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2002 N 1953 "Деякi питання застосування спецiальних засобiв та вогнепальної зброї посадовими особами митної служби" i визначають основнi вимоги щодо органiзацiї та додержання пропускного режиму в адмiнiстративному будинку Сумської митницi.
1.2. Пропускний режим у Сумськiй митницi здiйснюється з урахуванням вимог наступних нормативних актiв:
а) у питаннях розпорядку робочого часу, порядку виходу на роботу у неробочий час, порядку виходу спiвробiтникiв з територiї митницi у робочий час, порядку прийому вiдвiдувачiв:
- статтями 50, 57, 66, 71 КЗпП України;
- Колективного договору;
- розпорядчих документiв митницi стосовно режиму роботи керiвного складу;
б) у питаннях пожежної безпеки i охорони працi - наказу начальника Сумської митницi вiд 20.02.2002 N 53 "Про перезатвердження загальнооб'єктової iнструкцiї про заходи пожежної безпеки".
1.3. Осiб, прийнятих на роботу до Сумської митницi, з Правилами пропускного режиму ознайомлює начальник вiддiлу по роботi з особовим складом.
1.4. Органiзовують i забезпечують контроль за виконанням вимог пропускного режиму заступник начальника митницi, який є куратором вiддiлу оперативних чергових, начальник вiддiлу по роботi з особовим складом, начальник вiддiлу внутрiшньої безпеки, начальник вiддiлу оперативних чергових i головний iнспектор iз захисту державної таємницi та спецiального документального зв'язку.
1.5. До працiвникiв митницi, якi порушують правила пропускного режиму, керiвництвом митницi можуть бути застосованi дисциплiнарнi стягнення.
2. Облаштування вiддiлу оперативних чергових, окремих примiщень митницi
2.1. Параднi вхiднi дверi в митницю повиннi бути обладнанi ґратами, якi у робочi днi замикаються з 19.00 до 8.00, а у вихiднi та святковi днi - цiлодобово. Обладнуються дзвiнком.
Усi вiкна першого поверху повиннi бути облаштованi ззовнi ґратами, а примiщення облаштованi вiдповiдною охоронною сигналiзацiєю з виводом на пульт оперативного чергового.
Запаснi (вихiднi) дверi першого поверху на затиллi адмiнiстративного будинку митницi повиннi бути замкненi на замки. Вiдмикати їх можна тiльки пiсля погодження з начальником митницi або особою, яка його замiщує, або при виникненнi надзвичайних ситуацiй при евакуацiї особового складу.
Запаснi дверi, що ведуть у пiдвальне примiщення на затиллi адмiнбудинку i розташованi бiля господарчого будинку, опечатуються у неробочий час працiвниками господарсько-експлуатацiйного вiддiлу та здаються помiчнику оперативного чергового пiд розпис у вiдповiдному журналi.
2.2. Примiщення вiддiлу оперативних чергових обладнується з дотриманням наступних вимог:
а) вiкна обладнуються охоронною сигналiзацiєю та облаштовуються зовнi ґратами дiаметром пруткiв не менше 10 мм;
б) дверi однопольнi дерев'янi оббиваються залiзом ззовнi, обладнуються замком, що сам зачиняється;
в) ступiнь вогнестiйкостi 1 або 2;
г) наявнiсть автоматичної пожежної сигналiзацiї;
д) наявнiсть телефону з самостiйним номером;
е) наявнiсть радiо;
є) наявнiсть медичної аптечки.
2.3. Мiсце чергування помiчника оперативного чергового розташовується поряд з обертальним турнiкетом, облаштовується робочим столом, стiльцем, телефоном внутрiшньої автоматичної телефонної станцiї i перелiком внутрiшнiх телефонiв усiх пiдроздiлiв митницi.
2.4. Кабiнети начальника митницi, заступника начальника митницi правоохоронної роботи - начальника Служби по боротьбi з контрабандою та митної варти, режимно-секретного органу, каси, загального вiддiлу, серверної, вiддiлу по роботi з особовим складом, архiву, автоматизованої системи класу "1", служби боротьби з контрабандою та митної варти обладнуються вiдповiдною охоронною сигналiзацiєю з виводом на пульт оперативного чергового. При необхiдностi на дверях розмiщуються застережливi або обмежувальнi таблички.
2.5. Усi примiщення митницi, примiщення гаражiв, вагончика та окремого будинку господарсько-експлуатацiйного вiддiлу, вагончика, у якому зберiгаються технiчнi засоби сектору технiчних засобiв митного контролю та зв'язку, пiсля закiнчення робочого дня опечатуються печаткою та здаються пiд охорону черговiй змiнi вiддiлу оперативних чергових.
Кабiнети начальника митницi, заступника начальника митницi з правоохоронної роботи - начальника Служби по боротьбi з контрабандою та митної варти, режимно-секретного органу, каси, загального вiддiлу, серверної, вiддiлу по роботi з особовим складом, архiву, автоматизованої системи класу "1", служби боротьби з контрабандою та митної варти здаються пiд сигналiзацiю на пульт оперативному черговому i опечатуються печаткою. Ключi вiд вхiдних дверей перелiчених примiщень у опечатаних контейнерах здаються оперативному черговому (помiчнику оперативного чергового) пiд розпис у вiдповiдних журналах. При цьому у журналах розписується працiвник, який здав контейнер з ключами, i оперативний черговий, який прийняв цей контейнер на зберiгання, iз зазначенням часу здачi-прийому контейнера.
Видача контейнера з ключами здiйснюється оперативним черговим тiльки пiл розпис у журналi i виключно тим особам, якi визначенi керiвниками пiдроздiлiв у службових записках або згiдно зi списком вiдповiдальних осiб митницi за цi примiщення, затвердженим окремим наказом начальника митницi.
Кiмната для зберiгання зброї передається в установленому порядку пiд охорону на пульт охорони органiв внутрiшнiх справ.
2.6. Порядок доступу до кiмнати i складу для зберiгання зброї та боєприпасiв i порядок поводження з ключами вiд цих примiщень регламентуються Iнструкцiєю про порядок видачi та приймання зброї, спецзасобiв та боєприпасiв, затвердженою начальником митницi вiд 03.01.2003.
2.7. Примiщення режимно-секретного органу здається згiдно з вимогами Спецiальної iнструкцiї, затвердженої наказом начальника митницi вiд 05.05.2004 N 13-ДСК.
3. Пропускний режим
3.1. Спiвробiтники пропускаються в адмiнiстративний будинок митницi пiсля пред'явлення оперативному черговому або його помiчнику службового посвiдчення.
Допуск спiвробiтникiв у будинок митницi у неробочий час, у вихiднi та святковi днi здiйснюється на пiдставi наказiв начальника митницi або його усних розпоряджень з обов'язковим повiдомленням оперативному черговому: хто, коли, з якою метою i як надовго буде знаходитись у будинку митницi. Цi вiдомостi помiчник оперативного чергового вносить у вiдповiдний журнал.
Пропуск до адмiнпримiщення здiйснюється тiльки через центральний вхiд.
3.2. Особи, звiльненi з митних органiв, здають свої посвiдчення до вiддiлу по роботi з особовим складом до одержання трудової книжки, про що працiвниками вiддiлу по роботi з особовим складом робиться вiдмiтка у журналi видачi посвiдчень.
3.3. Керiвники Держмитслужби України, митниць, спецiалiзованих митних управлiнь та їх заступники пропускаються у адмiнбудинок митницi по пред'явленню службового посвiдчення протягом робочого часу, якщо вiдсутнi iншi розпорядження начальника митницi.
Iншi спiвробiтники митних органiв, якi приїжджають до Сумської митницi у вiдрядження, зобов'язанi пред'явити оперативному черговому своє службове посвiдчення та посвiдчення про вiдрядження. Помiчних оперативного чергового реєструє у робочому журналi данi про вiдрядженого.
3.4. Вiдвiдувачi i клiєнти пропускаються у примiщення митницi з 9.00 до 18.00 (в п'ятницю до 16.45) пiсля того, як вони отримають дозвiл вiд оперативного чергового або помiчника оперативного чергового. Останнiй у журналi для вiдвiдувачiв записує їх прiзвище, iм'я, по-батьковi, мiсце роботи i посаду, який вiддiл митницi мають намiр вiдвiдати, мету вiдвiдування. Перемiщуватися по адмiнбудинку митницi такi особи можуть тiльки у супроводi працiвника пiдроздiлу, який вiдвiдують.
Декларанти, спiвробiтники органiзацiй, якi здiйснюють декларування на пiдставi договору, пропускаються у митницю за перепустками, термiн дiї яких не порушений.
Перепустки видаються вiддiлом оперативних чергових суб'єктам зовнiшньоекономiчної дiяльностi, якi перерахованi у списках-заявках, наданих митницi керiвниками пiдприємств та органiзацiй, що здiйснюють декларування на пiдставi договору. Вищевказанi списки погоджуються iз заступником начальника митницi, який курує вiддiли митного оформлення, та затверджуються начальником митницi. Перепустки видаються термiном на 1 рiк.
Контроль за виготовленням, облiком, зберiганням, видачею та використанням бланкiв службових перепусток здiйснюють працiвники вiддiлу внутрiшньої безпеки.
У вихiднi та святковi днi вiдвiдувачi пропускаються у примiщення митницi з дозволу керiвництва митницi. У таких випадках вiдвiдувач реєструється у вiдповiдному журналi.
Вiдвiдувачi, якi направляються до керiвництва митницi, пропускаються протягом часу, затвердженого чинними розпорядчими документами щодо режиму роботи керiвного складу Сумської митницi, по пред'явленому документу, що засвiдчує особу, у супроводi помiчника оперативного чергового.
Вiдвiдувачi, яких спiвробiтники служби боротьби з контрабандою та митної варти викликають повiстками, пропускаються у митницю по пред'явленню цих повiсток у супроводi працiвникiв цiєї ж служби.
Особи, яких було затримано i доставлено у митницю як порушникiв митних правил, знаходяться у примiщеннi служби боротьби з контрабандою та митної варти пiд постiйним наглядом спiвробiтникiв цiєї ж служби, якi несуть вiдповiдальнiсть за термiн перебування затриманих у примiщеннi митницi i їх дiї протягом цього термiну.
3.5. Правом проходу у митницю за службовим посвiдченням користуються: депутати Верховної Ради України; працiвники Секретарiату адмiнiстрацiї Президента України; працiвники Кабiнету Мiнiстрiв України; першi особи мiнiстерств, вiдомств, обласних органiв виконавчої влади i їх заступники (обласної ради народних депутатiв, УСБУ в Сумськiй областi, УМВС України по Сумськiй областi, Сумського прикордонного загону, Державної податкової адмiнiстрацiї, прокуратури, судiв).
Пропуск у митницю зазначених осiб пiсля закiнчення робочого дня має бути узгоджено з начальником митницi або особою, що його замiшує.
Помiчник оперативного чергового супроводжує перелiчених осiб до пiдроздiлу, у який вони прямують. Пiсля зустрiчi керiвник вiддiлу або його спiвробiтник супроводжує вiдвiдувача до центрального виходу.
3.6. Працiвники фельд'єгерського та спецзв'язку пропускаються у митницю за службовим посвiдченням.
3.7 У випадках евакуацiї матерiальних цiнностей при пожежах, вибухах або аварiйних ситуацiях усi матерiальнi цiнностi виносяться на евакомайданчики для завантаження у транспортнi засоби. Евакомайданчик митницi - площадка перед парадним пiд'їздом митницi.
3.8. Палити у примiщеннi митницi (кабiнетах, службових та пiдсобних примiщеннях, гаражi) суворо забороняється, крiм мiсць, спецiально вiдведених для цього. Цi мiсця позначаються спецiальними табличками.
3.9. Внесення - винесення матерiальних цiнностей здiйснюється з дозволу начальникiв пiдроздiлiв при наявностi видаткової накладної або службової записки.
В'їзд на територiю затилля адмiнбудинку дозволяється тiльки службовому автотранспорту митницi. В'їзд на цю ж територiю особистого автотранспорту дозволяється тiльки пiсля погодження з начальником митницi або особою, яка його замiщує.
3.10. Працiвники пожежної та аварiйної служб при пожежах, вибухах та в iнших ситуацiях пропускаються у митницю безперешкодно.
Медпрацiвники карет швидкої допомоги пропускаються безперешкодно. Про виклик карет швидкої допомоги повiдомляється оперативному черговому або його помiчнику.
3.11. Пропуск працiвникiв правоохоронних органiв, що прямують iз службовою метою до примiщень митницi, здiйснюється пiсля пред'явлення ними службового посвiдчення.
3.12. Пропуск осiб, якi звертаються зi скаргами до митницi та записуються на особистий прийом до керiвництва митницi, здiйснюється за участю начальника загального вiддiлу або особи, яка його замiщує.
3.13. Працiвники управлiння СБУ по Сумськiй областi та прокуратури, що безпосередньо курують роботу митницi, пропускаються пiсля пред'явлення посвiдчення.
У випадках, коли вищевказанi особи супроводжують iнших осiб, вони пропускаються до примiщення адмiнбудинку митницi згiдно з пунктом 3.4 цих Правил.
3.14. Пропуск iноземних делегацiй здiйснюється за спецiальними тимчасовими перепустками, у яких зазначаються особи, що їх супроводжують. Перепустки готуються працiвниками загального вiддiлу митницi завчасно i передаються спiвробiтнику митницi, призначеному наказом начальника митницi вiдповiдальним за безпосередню органiзацiю прийому iноземцiв i роботу з ними. Останнiй вручає перепустки членам iноземної делегацiї.
3.15. Члени Всеукраїнської громадської органiзацiї "Спiлка ветеранiв митної служби України" пропускаються до адмiнiстративного примiщення митницi при наявностi у них посвiдчень, зразки яких затвердженi розпорядженням Голови Державної митної служби України вiд 01.02.2006 N 13/1-Р "Про створення сприятливих умов роботи Спiлки ветеранiв митної служби України".
3.16. У разi виникнення непорозумiнь чи суперечливих ситуацiй у питаннях пропуску осiб до будинку митницi оперативний черговий повiдомляє про це начальника митницi або особу, яка його замiщує, i далi дiє за його вказiвками.
3.17. Спiвробiтники митницi, якi у робочий час виходять з адмiнбудинку митницi, повиннi доповiсти оперативному черговому (помiчнику оперативного чергового) про мету свого виходу. У випадках, коли спiвробiтник покидає робоче мiсце для виконання виробничих завдань чи в особистих цiлях з дозволу керiвництва митницi за межами митницi, вiн зобов'язаний записатися у вiдповiдний журнал, що знаходиться у помiчника оперативного чергового, а при поверненнi на роботу зробити запис в журналi облiку працiвникiв, якi вiдсутнi в митницi у робочий час.
Начальник вiддiлу оперативних чергових | М. М. Михайличенко |