ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
15.10.2008 р. | N 29/1-11.1/7338-ЕП |
---|
Центральним митним управлiнням
лабораторних дослiджень та експертної роботи
розглянуто лист <...> щодо пiдходiв до
класифiкацiї товарiв "вiдеопроектори" згiдно
з УКТЗЕД.
Сучаснi вiдеопроектори використовуються в невеликих кiнотеатрах, в залах для проведення презентацiй, в учбових аудиторiях, i, звичайно, в системах домашнiх кiнотеатрiв. У проекторах застосовуються рiзнi технологiї i, залежно вiд призначення, в них реалiзований той або iнший набiр функцiй. Деякi мультимедiйнi проектори, розрахованi як на пiдключення до комп'ютера для проведення презентацiй, так i на використання у складi домашнiх кiнотеатрiв.
Iснують сучаснi вiдеопроектори, що принципово вiдрiзняються за способом формування зображення:
- рiдкокристалiчнi проектори (або LCD-проектори);
- мiкродзеркальнi проектори (або DLP-проектори);
Принцип роботи рiдкокристалiчних проекторiв нескладний. Свiтло вiд потужної лампи, проходячи через дiхроїчний фiльтр-дзеркало, роздiляється по довжинi хвилi на три основнi потоки RGB (червоний, зелений i синiй), кожний з яких потiм проходить через одну з трьох рiдкокристалiчних матриць (з англ. display). Зображення формується всiма трьома матрицями, пiсля чого виводиться на дiхроїчну призму, що "збирає" всi свiтловi потоки в один, i через оптичну систему подається на екран. Недолiком РК - проекторiв є фiзичнi властивостi кристалiв, якi навiть в закритому станi залишаються прозорими.
DLP-проектори побудованi на основi DMD-мiкросхем. Суть "цифрової обробки свiтла", як розшифровується абревiатура "DLP", полягає у використаннi спецiальної мiкродзеркальної матрицi DMD (Digital Micromirror Device), на якiй встановленi вiд 500 тисяч до декiлька мiльйонiв мiкродзеркал, що повертаються не невеликий кут (10-12 градусiв), кожне з яких вiдповiдає за пiксель на екранi. Свiтло вiд лампи пiдсвiчування проходить через спецiальне "колiрне" колесо з трьома (або бiльш) кольоровими секторами (червоний, зелений i синiй тощо), з додатковим бiлим (прозорим) сектором, який покликаний за рахунок зниження колiрної насиченостi пiдвищувати яскравiсть зображення. Колесо обертається з високою швидкiстю (зазвичай 120 обертiв в секунду або 7200 обертiв за хвилину). Свiтло, що пройшло через нього падає на мiкродзеркальну матрицю, дзеркала якої швидко "гойдаються", повертаючись на рiзнi кути, i вiдображають свiтло в оптичну систему, що формує зображення на екранi.
Таким чином, проектори, якi виготовленi на основi LCD технологiї та використовуються з машинами автоматичного оброблення iнформацiї класифiкуються у товарнiй пiдкатегорiї 8528 30 05 00 згiдно УКТЗЕД.
Iншi вiдеопроектори, в тому числi тi, що можуть використовуватись з машинами автоматичного оброблення iнформацiї, класифiкуються у товарних пiдкатегорiях 8528 30 20 00 або 8528 30 90 00 згiдно УКТЗЕД.
Начальник Управлiння | I.П.Рамусь |