ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМIНIСТРАЦIЯ УКРАЇНИ
вiд 04.11.2008 р. | N 10783/6/16-1515 |
---|
Радi пiдприємцiв при Кабiнетi Мiнiстрiв
України 01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 |
Про розгляд листа
Державна податкова адмiнiстрацiя України розглянула лист Ради пiдприємцiв при Кабiнетi Мiнiстрiв України вiд 01.10.2008 N 157 щодо визначення бюджетного вiдшкодування при експортуваннi (вивезеннi) товару, у митну вартiсть якого включено сепарацiйнi та крипiльнi матерiали та на цi матерiали оформлена окремо вивiзна вантажна митна декларацiя, i повiдомляє.
Порядок вiдшкодування податку на додану вартiсть з бюджету визначено пунктом 7.7 статтi 7 Закону України "Про податок на додану вартiсть" (далi - Закон).
Вiдповiдно до пiдпункту 7.7.1 пункту 7.7 Закону сума податку, що пiдлягає сплатi (перерахуванню) до бюджету або бюджетному вiдшкодуванню, визначається як рiзниця мiж сумою податкового зобов'язання звiтного податкового перiоду та сумою податкового кредиту такого звiтного податкового перiоду.
Формування податкового кредиту здiйснюється у порядку встановленому пiдпунктом 7.4.1 пункту 7.4 статтi 7 Закону, вiдповiдно до якого податковий кредит звiтного перiоду складається iз сум податкiв, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статтi 6 та статтею 8.1 цього Закону, протягом такого звiтного перiоду у зв'язку, зокрема, з придбанням товарiв (у тому числi при їх iмпортi) з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операцiях у межах господарської дiяльностi платника податку.
Якщо платник податку придбаває (виготовляє) матерiальнi та нематерiальнi активи (послуги), якi не призначаються для їх використання в господарськiй дiяльностi такого платника, то сума податку, сплаченого у зв'язку з таким придбанням (виготовленням), не включається до складу податкового кредиту (пiдпункт 7.4.4 пункту 7.4 статтi 7 Закону).
Таким чином, визначальною умовою для отримання платником права на формування податкового кредиту з податку на додану вартiсть по придбаним товарам є використання таких товарiв в оподатковуваних операцiях у межах господарської дiяльностi.
При визначеннi податкових зобов'язань з операцiй експортування (вивезення) товарiв за межi митної територiї України необхiдно враховувати, що вiдповiдно до пункту 6.2 статтi 6 Закону при експортi товарiв застосовується ставка податку на додану вартiсть у розмiрi 0 вiдсоткiв до бази оподаткування.
При цьому, товари вважаються вивезеними (експортованими) платником податку за межi митної територiї України в разi, якщо їх вивезення (експортування) засвiдчене належно оформленою митною вантажною декларацiєю (пiдпункт 6.2.1 пункту 6.2 статтi 6 Закону).
Одночасно повiдомляємо, що згiдно з положеннями Митного кодексу України митний контроль здiйснюють митнi органи в межах своєї компетенцiї з метою забезпечення додержання норм цього Кодексу, законiв та iнших нормативно-правових актiв з питань митної справи, мiжнародних договорiв України, укладених в установленому законом порядку.
Крiм того, вiдповiдно до пункту 2.1 статтi 2 Закону України вiд 21.12.2000 р. N 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платникiв податкiв перед бюджетами та державними цiльовими фондами" контролюючими органами стосовно акцизного збору та податку на додану вартiсть (з урахуванням випадкiв, коли законом обов'язок з їх стягнення або контролю покладається на податковi органи), ввiзного та вивiзного мита, iнших податкiв i зборiв (обов'язкових платежiв), якi вiдповiдно до законiв справляються при ввезеннi (пересиланнi) товарiв i предметiв на митну територiю України або вивезеннi (пересиланнi) товарiв i предметiв з митної територiї України є митнi органи. В iнших випадках, контролюючими органами стосовно справляння податку на додану вартiсть є податковi органи.
Заступник Голови | С. В. Чекашкiн |