ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
17.03.09 | N 11/8-10.15/2349-ЕП |
---|
Начальникам регiональних митниць | |
Начальникам митниць |
Щодо надання роз'яснень
Iз змiнами i доповненнями, внесеними
листом Державної митної служби України
вiд 18 березня 2009 року N 15/388-ЕП
На запити митних органiв щодо застосування положень Порядку прийняття рiшення про здiйснення митного оформлення товарiв i транспортних засобiв поза мiсцем розташування митного органу або поза робочим часом, установленим для митного органу, а також нарахування й унесення плати за таке митне оформлення, затвердженого наказом Держмитслужби вiд 04.12.03 N 833 у редакцiї наказу Держмитслужби вiд 24.12.08 N 1454 повiдомляємо наступне.
Щодо справляння плати за митне оформлення товарiв поза мiсцем розташування митних органiв та у мiсцях розташування митних органiв iз витратою часу обiдньої перерви.
Порядком прийняття рiшення про здiйснення митного оформлення товарiв i транспортних засобiв поза мiсцем розташування митного органу або поза робочим часом, установленим для митного органу, а також нарахування й унесення плати за таке митне оформлення, затвердженого наказом Держмитслужби вiд 04.12.03 N 833 (далi - Порядок) визначено, що робота поза робочим часом, установленим для митного органу (робота в надурочний час), - це робота посадових осiб митного органу, що здiйснюється понад робочий час, установлений для митного органу.
Статтею 62 Кодексу законiв про працю України також визначається, що надурочною роботою є робота понад встановлену тривалiсть робочого дня. Крiм того, трудове закододавство зазначає, що до надурочних робiт працiвники можуть залучатися лише у виняткових випадках, визначених законодавством.
Пунктом 2.2. Порядку передбачено що рiшення про здiйснення митного оформлення товарiв i транспортних засобiв поза робочим часом, установленим для митного органу (у надурочний час, нiчний час, вихiднi, святковi та неробочi днi), приймається керiвником митного органу на пiдставi письмової заяви (довiльної форми) юридичної (фiзичної) особи, що перемiщує товари i транспортнi засоби, шляхом видання вiдповiдного наказу митного органу.
Статтею 66 Кодексу законiв про працю України передбачено надання працiвникам перерви для вiдпочинку i харчування тривалiстю не бiльше двох годин. Перерва не включається в робочий час.
Час початку i закiнчення щоденної роботи, час початку i закiнчення перерви встановлюється правилами внутрiшнього трудового розпорядку у вiдповiдностi з законодавством.
Мiнiмальна тривалiсть перерви для вiдпочинку i харчування законодавством не встановлена. ЇЇ визначення належить до компетенцiї трудового колективу, уповноваженого вирiшувати це питання при затвердженнi правил внутрiшнього трудового розпорядку, або сторiн колективного договору, оскiльки в ньому можуть передбачатись вiдповiднi умови.
З огляду на викладене та у зв'язку з невеликою тривалiстю обiдньої перерви, вважаємо, що видання наказу митного органу з приводу здiйснення митного оформлення товарiв i транспортних засобiв пiд час обiдньої перерви є недоцiльним.
З метою вирiшення зазначеного питання вважаємо за можливе запропонувати керiвникам митних органiв за погодженням з профспiлковою органiзацiєю внести вiдповiднi змiни до правил внутрiшнього трудового розпорядку в частинi встановлення окремим категорiям працiвникiв митного органу гнучкого часу обiдньої перерви для виконання невiдкладних заходiв за усним розпорядженням керiвника митного органу (примiтка: вiдповiдно до статтi 6 Дисциплiнарного статуту митної служби України, затвердженого Законом України вiд 06.09.05 N 2805-IV, прямi керiвники у митних органах усiх рiвнiв можуть давати розпорядження чи видавати накази, якi є обов'язковими для виконання пiдлеглими, тiльки в межах наданих їм повноважень. Розпорядження можуть даватися як в уснiй, так i у письмовiй формi).
Враховуючи вищевикладене, у разi внесення вiдповiдних змiн до правил внутрiшнього трудового розпорядку в частинi встановлення окремим категорiям працiвникiв митного органу гнучкого часу обiдньої перерви для виконання невiдкладних заходiв (далi - гнучкий графiк роботи), справляється лише плата за митне оформлення товарiв i транспортних засобiв поза мiсцем розташування митних органiв за ставкою 20 євро, коли митне оформлення здiйснюється посадовими особами, яким встановлено гнучкий графiк роботи, у робочий час.
(абзац одинадцятий у редакцiї листа Державної митної служби України вiд 18.03.2009р. N 15/388-ЕП) |
Щодо заповнення граф Журналу облiку виїздiв iнспекторiв для проведення митного оформлення товарiв i транспортних засобiв та Журналу облiку тривалостi проведення митного оформлення товарiв i транспортних засобiв поза робочим часом.
У графi 9 Журналу облiку виїздiв iнспекторiв для проведення митного оформлення товарiв i транспортних засобiв та у графi 10 Журналу облiку тривалостi проведення митного оформлення товарiв i транспортних засобiв поза робочим часом, форми яких наведенi у додатках N 1 та N 2 Порядку, передбачено занесення даних щодо номеру платiжного доручення.
Вiдповiдно до Порядку ведення митними органами оперативного облiку коштiв, що облiковуються на вiдповiдних рахунках митних органiв як передоплата (доплата), i сум митних та iнших платежiв, якi сплачуються платниками податкiв пiд час митного оформлення товарiв, затвердженого наказом Держмитслужби вiд 20.07.07 N 615 списання сум митних та iнших платежiв, нарахованих за вантажними митними декларацiями здiйснюється з залишку сум коштiв передоплати (доплати), яка надiйшла вiд платника податкiв на вiдповiдний рахунок митного органу, без посилання на конкретний номер платiжного доручення.
Враховуючи вищевикладене, до внесення вiдповiдних змiн до Порядку, з метою єдиного пiдходу митниць при застосуваннi положень Порядку графу 9 Журналу облiку виїздiв iнспекторiв для проведення митного оформлення товарiв i транспортних засобiв та графу 10 Журналу облiку тривалостi проведення митного оформлення товарiв i транспортних засобiв поза робочим часом, форми яких наведенi у додатках N 1 та N 2 Порядку не заповнювати.
Т.в.о. Першого заступника Голови Служби | П.В.Онопенко |