ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
26.05.2009 р. | N 11/3-10.16/4967-ЕП |
---|
Начальникам регiональних митниць | |
Начальникам митниць |
З метою забезпечення виконання
частини третьої статтi 265 Митного
кодексу України, посилення контролю митної
вартостi товарiв, що вiдносяться до роздiлу ХI
"Текстильнi матерiали та текстильнi вироби"
УКТЗЕД, вироблених з синтетичних або штучних
матерiалiв, надаємо iнформацiю, яку необхiдно
враховувати при здiйсненнi контролю за
визначенням митної вартостi зазначених товарiв,
що ввозиться на митну територiю України.
Термiн "Синтетичнi або штучнi волокна", коли вiн використовується в групах 54 та 55 або в iншому мiсцi УКТЗЕД, означає нитки (комплекснi нитки, мононитки) чи штапельнi волокна, що складаються з органiчних полiмерiв.
Основнi матерiали (органiчнi полiмери) для виробництва синтетичних волокон добувають, зазвичай, з кам'яного вугiлля, продуктiв перегонки нафти чи природного газу, а для виробництва штучних волокон - з природної сировини (наприклад, целюлози).
Одержанi полiмери розплавляються або розчиняються у вiдповiдному розчиннику, пiсля чого продавлюються через фiль'єри (ємностi з великою кiлькiстю отворiв) з утворенням при цьому ниток. Подальше спецiальне оброблення цих ниток надає їм певних характеристик (наприклад, здатнiсть до розтягування, висока мiцнiсть), що дозволяє використовувати їх у виробництвi рiзноманiтних текстильних виробiв.
Синтетичнi або штучнi комплекснi нитки одержують паралельним складанням деякого числа (вiд двох до декiлькох сотень) монониток, в мiру того, як вони виходять з фоль'єра. Цi нитки (джгути) можуть бути крученi або некрученi.
Штапельнi синтетичнi або штучнi волокна одержують розрiзанням джгутiв (кiлькiсть монониток в джгутах пiсля виходу з фоль'єра може сягати кiлькох тисяч) на вiдрiзки переважно 25-180 мм. В подальшому, цi волокна переробляються в стрiчки, рiвницю i пряжу за допомогою технологiчних процесiв, зазвичай подiбних до тих, що застосовуються для оброблення натуральних матерiалiв - бавовняних чи вовняних волокон.
Отже, основою штапельних синтетичних або штучних волокон є комплекснi нитки (мононитки), що класифiкуються в товарних позицiях 5402, 5403, виготовленi з вiдповiдного полiмеру (наприклад, полiестеру, вiскози).
Основними синтетичними волокнами, що використовуються у текстильному виробництвi, є:
акриловi волокна,
нейлон або iншi полiамiднi волокна (у тому числi арамiди),
полiефiрнi волокна (полiестер),
полiпропiленовi волокна,
еластомiрнi волокна (полiуретановi нитки, лайкра (lycra), або еластин, або спандекс),
полiвiнiлхлориднi волокна.
Основними штучними волокнами, що використовуються у текстильному виробництвi, є:
вiскоза,
ацетатне волокно.
Таким чином, синтетичнi або штучнi волокна, що вiдносяться до товарних позицiй 5402, 5403 УКТЗЕД, є сировиною для виготовлення напiвфабрикатiв текстильного виробництва (включаючи штапельнi) - ниток, пряжi, тканин, а вiдповiдно - й готових виробiв з них: трикотажного полотна, нетканих матерiалiв, килимiв, одягу, бiлизни, панчiшно-шкарпеткових виробiв й iнших товарiв, що вiдносяться, i не лише, до роздiлу ХI "Текстильнi матерiали та текстильнi вироби" УКТЗЕД.
Мiнiмальна вартiсть 1 кг товару, виготовленого з синтетичних чи штучних волокон певного полiмеру або сумiшi полiмерних волокон, може визначатися виходячи з мiнiмальної вартостi 1 кг волокон певного полiмеру або, у випадку сумiшi полiмерних волокон, - пропорцiйно до вiдсоткового складу кожного з полiмерiв.
При здiйсненнi контролю митної вартостi товарiв, вiднесених до роздiлу ХI "Текстильнi матерiали та текстильнi вироби" та iнших роздiлiв УКТЗЕД, виготовлених iз зазначених вище синтетичних або штучних волокон товарних позицiй 5402, 5403 УКТЗЕД або з їх використанням, згiдно з положеннями Митного кодексу України, прошу забезпечити врахування їх собiвартостi (вартiсть сировини, з якої виготовлено товар, прямi витрати на виробництво товару, зарплата тощо), прибутку виробника, одержаного вiд продажу товарiв тощо, а також страхування, транспортування товарiв при їх iмпортi в Україну.
Перший заступник Голови Служби | I.О. Пiковський |