ПРОТОКОЛ
мiж Урядом України та Урядом Республiки Бiлорусь про забезпечення першочергового пропуску через українсько-бiлоруський державний кордон автотранспортних засобiв, якi перевозять плодоовочеву продукцiю i тару для її транспортування
Уряд України i Уряд Республiки Бiлорусь, далi "Сторони",
бажаючи сприяти якомога швидкому перемiщенню плодоовочевої продукцiї через українсько-бiлоруський державний кордон,
прагнучи спрощення процедур контролю при оформленнi товарiв на українсько-бiлоруському державному кордонi,
домовилися по таке:
Стаття 1
Сторони доручать Компетентним органам держав Сторiн забезпечити першочергове митне оформлення i пропуск автотранспортних засобiв, що здiйснюють перевезення плодоовочевої продукцiї, яка походить та ввозиться з територiї України i територiї Республiки Молдова на територiю Республiки Бiлорусь, а також автотранспортних засобiв, що здiйснюють перевезення плодоовочевої продукцiї, яка походить та ввозиться з територiї Республiки Бiлорусь на територiю України i територiю Республiки Молдова, i тари для її транспортування.
Стаття 2
Пiд термiном "плодоовочева продукцiя" у цьому Протоколi потрiбно розумiти свiжу сiльськогосподарську плодоовочеву продукцiю, що швидко псується, та картоплю, якi походять та ввозяться з територiї України i територiї Республiки Молдова на територiю Республiки Бiлорусь, а також якi походять та ввозяться з територiї Республiки Бiлорусь на територiю України i територiю Республiки Молдова.
Стаття 3
У якостi документа, який пiдтверджує походження плодоовочевої продукцiї, Сторони будуть застосовувати сертифiкат походження форми СТ-1, сертифiкат якостi, технiчну документацiю, письмову заяву. Кожна партiя плодоовочевої продукцiї, яка вивозиться з територiї держави однiєї Сторони на територiю держави iншої Сторони, а також тiєї, яка перевозиться транзитом через територiю держави однiєї Сторони на територiю держави iншої Сторони, повинна супроводжуватися фiтосанiтарним сертифiкатом, що видається державними органами з карантину рослин країни-експортера.
Стаття 4
Сторони визначають такi пункти пропуску, що розташованi на українсько-бiлоруському державному кордонi, в яких буде забезпечене першочергове митне оформлення автотранспортних засобiв, що перевозять плодоовочеву продукцiю i тару для її транспортування:
Доманово - Мокрани
Городище - Верхнiй Теребiжов
Виступовичi - Нова Рудня
Новi Яриловичi - Нова Гута
Дольськ - Мохро
Пулемець - Томашовка
Вильча - Олександрiвка
Майдан Копищенський - Глушковичi
Стаття 5
Цей Протокол набуває чинностi з моменту його пiдписання, дiє протягом 1 року i автоматично подовжується на наступний рiк, якщо жодна iз Сторiн письмово не повiдомить iншу Сторону про його денонсацiю не пiзнiше, нiж за три мiсяцi до кiнця термiну його дiї.
Вчинено в м. Києвi 12 травня 1997 року в двох дiйсних примiрниках українською, бiлоруською i росiйською мовами, причому всi тексти є автентичними.
У випадку розбiжностi при тлумаченнi положень цього Протоколу береться за основу текст, викладений росiйською мовою.
За Уряд України | За Уряд Республiки Бiлорусь |