ПРОТОКОЛ
мiж Державною митною службою України i Федеральною митною службою (ФМС Росiї) про спiвробiтництво в галузi проведення експертиз товарiв при їх митному контролi та оформленнi
Державна митна служба України i Федеральна митна служба (ФМС Росiї) (надалi - Сторони),
базуючись на положеннях Угоди мiж Урядом України i Урядом Росiйської Федерацiї про спiвробiтництво та взаємодопомогу в митних справах вiд 24 червня 1993 року, з метою забезпечення сприятливих умов для здiйснення зовнiшньоекономiчної дiяльностi, спрощення митних процедур та усунення iснуючих бар'єрiв у взаємнiй торгiвлi держав Сторiн, пов'язаних з тарифним i нетарифним регулюванням зовнiшньоекономiчних операцiй,
бажаючи змiцнювати й розвивати спiвробiтництво з метою посилення боротьби з незаконним перемiщенням через митний кордон матерiалiв, речовин та виробiв,
дiючи виключно в рамках своєї компетенцiї, при неухильному дотриманнi нацiонального законодавства i мiжнародних зобов'язань своїх держав,
пiдкреслюючи, що в основi спiвробiтництва лежать принципи рiвноправностi Сторiн та взаєморозумiння,
домовились про наступне:
Стаття 1
Сторони, у вiдповiдностi до законодавства держав Сторiн, здiйснюють спiвробiтництво в галузi проведення експертиз товарiв при їх митному контролi та оформленнi, включаючи практичнi, органiзацiйнi, iнформацiйно-методичнi напрями цiєї дiяльностi.
Стаття 2
Спiвробiтництво Сторiн здiйснюється у формах:
1. Надання iнформацiї:
- про нормативнi документи, якi регулюють дiяльнiсть Сторiн з питань органiзацiї дiяльностi експертних пiдроздiлiв, у тому числi статистичних даних, що характеризують цю дiяльнiсть, аналiтичних оглядiв iз рекомендацiями про напрями та шляхи удосконалення цiєї роботи;
- про новi форми дiяльностi експертних пiдроздiлiв, передовий досвiд у галузi використання технiчних засобiв i методiв при виконаннi експертних робiт;
- про можливостi й умови розробки та (або) придбання нових методик дослiдження товарiв, аналiтичного обладнання, програм та систем автоматизацiї експертної роботи, методичних посiбникiв й iншої лiтератури експертно-дослiдницької тематики;
- про результати дослiдження товарiв, якi необхiднi для тарифної класифiкацiї товарiв;
- з питань систем якостi дiяльностi митних лабораторiй, експертних пiдроздiлiв, органiзацiй.
2. Органiзацiя й проведення спiльних нарад, семiнарiв та конференцiй з питань експертної дiяльностi i дослiджень рiзних груп товарiв.
3. Надання можливостi ознайомлення з досвiдом роботи, методиками, зразками технiчних засобiв.
4. Надання необхiдної консультативної допомоги з питань дiяльностi експертних пiдроздiлiв.
5. Взаємне надання необхiдної iнформацiї та об'єктiв для поповнення централiзованих колекцiй Сторiн.
6. Обмiн банками даних iнформацiйно-довiдкового призначення, наявних в експертних пiдроздiлах Сторiн та використання вiдомостей, що мiстяться в них.
7. Апробацiя методик експертних дослiджень i технiчних засобiв, запропонованих однiєю iз Сторiн, з наданням вiдповiдних рекомендацiй щодо їх практичного використання експертними пiдроздiлами.
8. Виконання за заявками Сторiн науково-дослiдних та дослiдно-конструкторських робiт, здiйснення авторського супроводу впровадження розробок у практику експертних пiдроздiлiв.
9. Надання консультативної, iнформацiйної та iншої допомоги у проведеннi найбiльш складних експертиз i дослiджень, що потребують застосування апаратури та залучення фахiвцiв, якими не забезпечена одна iз Сторiн.
10. Органiзацiя стажування експертiв.
11. Обмiн спецiалiстами з метою надання необхiдної допомоги з питань експертно-дослiдницької дiяльностi; взаємного забезпечення Сторiн методичними посiбниками, рекомендацiями, iнформацiйними матерiалами та iншою лiтературою з питань експертно-дослiдницької дiяльностi.
Стаття 3
Спiвробiтництво Сторiн у формах не передбачених статтею 2 цього Протоколу здiйснюється на пiдставi взаємної домовленостi в кожному конкретному випадку.
Стаття 4
Сторони узгоджують форму, структуру iнформацiї, що передається, а також органiзацiйнi й технiчнi умови її передачi.
Стаття 5
Сторони визначають вiдповiднi структурнi пiдроздiли, якi забезпечують урегулювання питань, пов'язаних з реалiзацiєю положень цього Протоколу, i надають їм повноваження на здiйснення прямих контактiв мiж собою.
Стаття 6
Уповноваженi представники Сторiн зустрiчаються з метою обговорення питань, пов'язаних з реалiзацiєю цього Протоколу, за необхiдностi, але не рiдше одного разу на рiк.
Стаття 7
Усi спiрнi питання стосовно тлумачення чи застосування положень цього Протоколу вирiшуються Сторонами шляхом консультацiй та переговорiв.
Стаття 8
За взаємною домовленiстю Сторiн до цього Протоколу можуть вноситися змiни й доповнення.
Стаття 9
Цей Протокол набирає чинностi з дня його пiдписання i укладається на перiод дiї Угоди мiж Урядом Росiйської Федерацiї i Урядом України про спiвробiтництво та взаємодопомогу в митних справах вiд 24 червня 1993 року.
Кожна iз Сторiн може вийти з цього Протоколу, направивши iншiй Сторонi письмове повiдомлення про такий свiй намiр.
У цьому випадку дiя Протоколу припиняється через три мiсяцi з дати отримання повiдомлення.
Вчинено в м. Казань 9 жовтня 2009 року в двох оригiнальних примiрниках українською та росiйською мовами, при цьому обидва тексти мають однакову силу.
За Державну митну службу України | За Федеральну митну службу (ФМС Росiї) |