ПРОТОКОЛ
мiж Урядом України та Урядом Чеської Республiки про внесення змiн до Угоди мiж Урядом України та Урядом Чеської Республiки про сприяння та взаємний захист iнвестицiй, пiдписаної 17 березня 1994 року в м. Празi
Уряд України та Уряд Чеської Республiки (далi - "Договiрнi Сторони"),
Бажаючи посилити економiчне спiвробiтництво для взаємної вигоди обох держав;
Маючи намiр створити i пiдтримувати сприятливi умови для iнвестицiй iнвесторiв однiєї держави на територiї iншої держави;
Беручи до уваги зобов'язання Чеської Республiки, що випливають з Статтi 307 Договору про заснування Європейської Спiльноти, щодо приведення всiх її мiжнародних юридичних зобов'язань у вiдповiднiсть з правом Європейського Союзу;
Домовилися внести змiни в Угоду мiж Урядом України та Урядом Чеської Республiки про сприяння та взаємний захист iнвестицiй (далi - "Угода") наступним чином:
СТАТТЯ 1
Пункт 3 статтi 3 Угоди вилучити та замiнити новими пунктами з 3 по 5:
"3. Положення про нацiональний режим та режим найбiльшого сприяння цiєї Статтi не буде поширюватися на вигоди, якi Договiрна Сторона надає на пiдставi своїх зобов'язань як члена митного, економiчного або монетарного союзу, спiльного ринку або зони вiльної торгiвлi.
4. Договiрна Сторона розумiє, що зобов'язання iншої Договiрної Сторони як члена митного, економiчного або монетарного союзу, спiльного ринку або зони вiльної торгiвлi включають зобов'язання, що випливають з мiжнародного договору або взаємного договору, який стосується цього митного, економiчного або монетарного союзу, спiльного ринку або зони вiльної торгiвлi.
5. Положення цiєї Угоди не можна тлумачити як зобов'язання однiєї Договiрної Сторони надавати iнвесторам iншої Договiрної Сторони або їхнiм iнвестицiям чи доходам такi вигоди, преференцiї або привiлеї, якi перша Договiрна Сторона може надавати як член митного, економiчного або монетарного союзу, спiльного ринку або зони вiльної торгiвлi iншим державам на пiдставi мiжнародного договору, який повнiстю або переважно стосується оподаткування".
СТАТТЯ 2
Перше речення пункту 1 Статтi 6 Угоди викласти наступним чином:
"Незалежно вiд заходiв, застосованих Європейським Спiвтовариством, Договiрнi Сторони гарантуватимуть переказ платежiв, якi стосуються iнвестицiй та доходiв."
СТАТТЯ 3
Пiсля Статтi 9 доповнити Угоду новою Статтею 10. Вона викладена в такiй редакцiї:
"Основнi iнтереси безпеки
1. Нiщо у цiй Угодi не може тлумачитись як заборона будь-якiй з Договiрних Сторiн здiйснювати заходи, якi вона вважатиме необхiдними для захисту своїх основних iнтересiв безпеки:
a) стосовно злочинних дiй;
b) стосовно торгiвлi зброєю, боєприпасами та вiйськовим майном i операцiй з iншими товарами, матерiалами, послугами та технологiями, якi було здiйснено з метою забезпечення збройних сил або iнших структур безпеки;
c) якi застосовуються пiд час вiйни або iнших надзвичайних подiй у мiжнародних вiдносинах або
d) якi поширюються на провадження нацiональної полiтики чи мiжнародних угод, що стосуються заборони розповсюдження ядерної зброї або iншого ядерного вибухового обладнання, або
e) згiдно зi своїми зобов'язаннями, передбаченими Статутом ООН, щодо збереження мiжнародного миру та безпеки.
2. Основнi iнтереси безпеки Договiрної Сторони можуть включати iнтереси, що випливають з її членства у митному, економiчному або монетарному союзi, вiльному ринку або зонi вiльної торгiвлi".
Беручи до уваги включення нової Статтi 10, вiдповiдно змiнюється нумерацiя наступних статей Угоди.
СТАТТЯ 4
1. Цей Протокол становитиме невiд'ємну частину Угоди мiж Урядом України та Урядом Чеської Республiки про сприяння та взаємний захист iнвестицiй, пiдписаної 17 березня 1994 року в м. Прага.
2. Протокол набуває чинностi на дев'яностий день пiсля останнього повiдомлення Договiрної Сторони про виконання необхiдних внутрiшньодержавних процедур. Протокол залишатиметься чинним на весь час дiї Угоди.
Вчинено в м. _______ "___" ____________ 200_ р. у двох дiйсних примiрниках, кожен українською, чеською та англiйською мовою, причому всi тексти є автентичними. У випадку будь-яких розбiжностей щодо тлумачення переважну силу матиме текст англiйською мовою.
За Уряд України | За Уряд Чеської Республiки |