УКАЗ
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про впорядкування торгiвлi деякими пiдакцизними товарами, пов'язаними з використанням аудiовiзуальних творiв та примiрникiв фонограм
З метою врегулювання торгiвлi деякими пвдакцизними товарами,збiльшення надходжень до державного бюджету, запобiгання порушення авторського права i сумiжних прав, захисту прав споживачiв, також виконання мiжнародних зобов'язань України щодо захисту об'єктiв авторського права i сумiжних прав та вiдновiдно до пункту 4 роздiлу XV "Перехiднi положення" Конституцiї України ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Установити, що iмпорт, експорт, оптова i роздрiбна торгiвля аудiовiзуальними творами та примiрниками фонограм здiйснюється суб'єктами пiдприємницької дiяльностi всiх форм власностi за наявностi атестата, що засвiдчує законнiсть i правомiрнiсть використання аудiовiзуальних творiв та примiрникiв фонограм (далi-атестат).
2. Установити, що атестати видаються Мiнiстерством зовнiшнiх економiчних зв'язкiв i торгiвлв України або уповноваженим ним органом (далi - уповноважений орган).
За атестат справляється плата у розмiрi, необхiдному для покриття витрат на його виготовлення, оформлення та видачу. Розмiр плати визначається Кабiнетом Мiнiстрiв України.
Кошти, отриманi за видачу атестата, зараховуються: 90 процентiв - до Державного бюджету Українн i 10 процентiв - на рахунок органiв, якi видають атестат. Забороняється справляти за видачу атестата додаткову плату.
3. Придбання атестата здiйснюється до початку вiдповiдної пiдприємницької дiяльностi або до закiнчення строку дiї атестата, який був придбаний ранiше.
4. Установити, що для одержання атестата на iмпорт, експорт аудiовiзуальних товарiв та примiрникiв фонограм суб'єкт пiдприємницької дiяльностi подає до уповноваженого органу перелiк аудiовiзуальних творiв та/або примiрникiв фонограм ввезених i не реалiзованих ним до набрання чинностi цим Указом, а також перелiк тих аудiовiзуальнинх творiв та примiрникiв фонограм, якi вiн має намiр ввезти або вивезти, iз зазначенням їх кiлькостi.
До перелiку повиннi додаватися документи, якi пiдтверджують, що iмпортована продукцiя або продукцiя, що експортується, реалiзуватиметься за наявностi у iмпортера чи експортера дозволу осiб, якi мають авторське право i сумiжнi прана на використання (вiдтворення та/або опублiкування) цих творiв та фонограм.
Для одержання атестата на аудiовiзуальнi твори та примiрники фонограм,що реалiзуються оптом, суб'єкт пiдприємницької дiяльностi подає до уповноваженого органу перелiк аудiовiзуальних творiв та/або примiрникiв фонограм, якi вiн має намiр реалiзувати, iз зачначенням їх кiлькостi.
До перелiкiв повиннi додаватися документи, якi пiдтверджують, що продукцiя виготовлена та реалiзується за наявностi у оптового продавця дозволу осiб, якi мають авторське право i сумiжнi права на використання (вiдтворення та/або опублiкування) цих творiв та фонограм.
Документи, зазначенi в частинах першiй, другiй, третiй i четвертiй цiєї статтi, подаються за погодженням з Державним агентством України з авторських i сумiжних прав.
Цi документи в разi потреби мають, бути легалiзованi у встановленому порядку.
Порядок погодження документiв визначається Кабiнетом Мiнiстрiв України. Строк погодження не повинен перевищувати 10 календарних днiв з дати одержання документiв.
5. Установити, що митне оформлення iмпорту або експорту аудiовiзуальних творiв та примiрникiв фонограм здiйснюється за наявностi у iмпортера або експортера атестата на кожну партiю продукцiї.
6. Установити, що до кожної партiї аудiовiзуальних творiв та примiрникiв фонограм, якi реалiзуються суб'єктом пiдприємницької дiяльностi оптом, мають додаватися копiї вiдповiдних атестатiв, завiрених:
для iмпортованих аудiовiзуальних творiв та примiрникiв фонограм - одержувачем продукцiї за iмпортом;
для аудiовiзуальних творiв та примiрникiв фонограм, вiдтворених на територiї України, - суб'єктом пiдприємницької дiяльностi, що здiйснює оптову торгiвлю.
У господарських договорах на передачу аудiовiзуальних творiв та примiрникiв фонограм обов'язково мають бути зазначенi реквiзити вiдповiдних атестатiв.
7. Державне агенство України з авторських i сумiжних прав веде реєстр суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi, якi отримали погодження на iмпорт, експорт i оптову торгiвлю аудiовiзуальними творами та примiрниками фонограм.
8. Роздрiбна торгiвля аудiовiзуальними творами та примiрниками фонограм має здiйснюватись у спецiалiзованих об'єктах торгiвлi, розташованих у спецiально обладнаних примiщеннях вiдповiдно до встановлених правил торгiвлi цими товарами.
Установити, що для одержання атестата на аудiовiзуальнi твори та примiрники фонограм, що реалiзуються в роздрiбнiй торгiвлi, подається перелiк аудiовiзуальних творiв та примiрникiв фонограм, що реалiзуватимуться, iз зазнвченням їх кiлькостi. До перелiку додаються копiї атестата на цю продукцiю.
До уповноваженого органу суб'єкт пiдприємницької дiяльностi подає також документи, що свiдчать про наявнiсть спецiалiзованого об'єкта торгiвлi.
9. На кожному аудiовiзуальному творi та примiрнику фонограми, що реалiзуються в роздрiбнiй торгiвлi, має бути маркування пiднопiдно до чинного законодавства.
10. Порушення встановленого цим Указом порядку реалiзацiї аудiовiзуальних творiв та примiрникiв фонограм тягне за собою цивiльно-правову, адмiнiстративну або кримiнальну вiдповiдальнiсть згiдно iз законами України.
11. Контроль, за виконанням цього Указу покласти на Раду мiнiстрiв Автономної Республiки Крим, обласнi, Київську та Севастопольську, мiськi державнi адмiнiстрiцiї, Мiнiстерство зовнiшнiх економiчних зв'язкiв i торгiвлi України, Мiнiстерство культури i мистецтв України, Державний комiтет України у справах захисту прав споживачiв, Державну податкову адмiнiстрацiю України, Держанне агенство України з авторських i сумiжних прав, Мiнiстерство внутрiшнiх справ України у межах їх повноважень.
12. Кабiнету Мiнiстрiв України прийняти у мiсячний строк нормативно-правовi акти, спрямованi на виконання цього Указу, та привести свої рiшення у вiдновiднiсть iз цим Указом.
1З. Цей Указ набирає чинностi у порядку, передбаченому пунктом 4 роздiлу XV "Перехiднi положення" Конституцiї України.
Л. КУЧМА |
м. Київ
20 травня 1998 року
N 491/98