ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
06.05.10 | N 11/2-10.16/4217-ЕП |
---|
Начальникам регiональних митниць, митниць |
Щодо класифiкацiї згiдно з УКТЗЕД вiтамiнних та
вiтамiнно-мiнеральних препаратiв
З метою однозначної класифiкацiї вiтамiнних та вiтамiнно-мiнеральних препаратiв згiдно з вимогами Української класифiкацiї товарiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi повiдомляємо наступне.
Вiтамiннi та вiтамiнно-мiнеральнi препарати у своєму складi в якостi дiючих (активних) речовин можуть мiстити один i бiльше вiтамiнiв та мiнералiв.
Цi препарати можуть бути рекомендованi для профiлактики та лiкування станiв, якi викликанi дефiцитом вiтамiнiв та мiнералiв, для лiкування iнших захворювань, а також з метою збереження загального стану здоров'я та доброго самопочуття. Вони можуть бути представленi в рiзних формах - таблетки, драже, капсули, порошки приготовленi як одноразова доза, ампули для iн'єкцiй, тощо або у виглядi розчинiв у флаконах.
Згiдно з вимогами УКТЗЕД лiкарськi засоби (лiки) (за винятком товарiв, включених до товарних позицiй 3002, 3005 або 3006), що складаються iз змiшаних або незмiшаних продуктiв для терапевтичного або профiлактичного застосування, у дозованому виглядi (включаючи лiкарськi засоби у виглядi трансдермальних систем) або розфасованi для роздрiбної торгiвлi класифiкуються у товарнiй позицiї 3004.
Тобто, лiкарськi засоби, що включаються до товарної позицiї 3004 повиннi бути представленi у виглядi дозованих лiкарських форм - таблетки, ампули, капсули, тощо або розфасованi для роздрiбної торгiвлi.
Поняття "у дозованому виглядi" означає дозу (кiлькiсний вмiст) дiючої (дiючих) речовин в одиницi лiкарської форми.
Iнформацiя про дозу дiючої речовини в кожнiй одиницi лiкарської форми згiдно статтi 12 Закону України "Про лiкарськi засоби" вiд 04.04.1996 N 123/96-ВР зазначається на маркуваннi лiкарського засобу, що наноситься на етикетку, зовнiшню та внутрiшню упаковку лiкарського засобу.
Згiдно з Додатковою примiткою 1 до групи 30 Пояснень до УКТЗЕД, п.3 Додаткових загальних положень Пояснень до групи 30, препарати виготовленi на основi таких активних речовин як вiтамiни, мiнеральнi речовини, компоненти амiнокислот або жирних кислот, якi класифiкуються у межах товарної позицiї 3004, повиннi мати високий вмiст вiтамiнiв або мiнералiв, як правило, щонайменш у три рази бiльше, нiж рекомендовано середньодобовою нормою вживання. Такi препарати призначенi для лiкування специфiчних недуг та хвороб.
Якщо у складi одиницi форми комбiнованого препарату доза хоча б одного iз компонентiв (вiтамiнiв чи мiнералiв) перевищує середньодобову норму вживання щонайменш у три рази, то класифiкацiя такого препарату також здiйснюється товарнiй позицiї 3004.
У разi невиконання сукупностi наведених вимог до групи 30 вiтамiннi та вiтамiнно-мiнеральнi препарати повиннi класифiкуватись у товарнiй позицiї 2106 або у товарнiй групi 22.
При класифiкацiї вiтамiнних та вiтамiнно-мiнеральних препаратiв, представлених у формi таблеток, драже, капсул та аналогiчних формах до уваги слiд брати зазначений в iнструкцiї для користувачiв дозу дiючих речовин в однiй одиницi лiкарської форми.
Якщо препарати представленi у виглядi розчину у флаконах, то при їх класифiкацiї слiд брати до уваги представлену в iнструкцiї для користувачiв дозу дiючих речовин у зазначеному об'ємi лiкарської форми.
Слiд зазначити, що класифiкацiйнi рiшення митних адмiнiстрацiй країн-членiв Європейського Союзу свiдчать про аналогiчний пiдхiд щодо класифiкацiї подiбних товарiв.
Також звертаємо увагу, що внесення лiкарського засобу до фармакопеї або до Державного реєстру лiкарських засобiв не є вирiшальним чинником, якщо йдеться про його класифiкацiю згiдно з УКТЗЕД у групi 30.
Перший заступник Голови Служби | О.М.Дороховський |