ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
20.09.2011 р. | N 18/01-15-5730-ЕП |
---|
Начальнику Київської регiональної митницi, начальникам митниць |
Про надання додаткових технiчних вимог до СЗНЗ в
частинi iнформацiйного обмiну з АСМО та придбання
обладнання та загальносистемного ПЗ
З метою забезпечення доведення до суб'єктiв ЗЕД (СТЗ, МЛС, ВМК тощо) вимог стосовно виконання листа Держмитслужби України вiд 16.09.2011 N 11.1/2-18/13084-ЕП "Про вимоги до облаштування мiсць прибуття системами вiдеоспостереження та зчитування номерних знакiв" та на виконання вимог розпорядження вiд 06.09.2011 N 55/2-р надаємо додатковi технiчнi вимоги до систем зчитування номерних знакiв (далi - СЗНЗ) в частинi забезпечення iнформацiйного обмiну з автоматизованою системою митного оформлення "Iнспектор-2006" (далi - АСМО) та придбання обладнання для СЗНЗ вiдповiдно до пп. 2.2 зазначеного листа Держмитслужби України (додаються).
Звертаю Вашу увагу на таке:
- додатковi технiчнi вимоги вiдповiдно до пп. 2.2 до СЗНЗ в частинi їхньої взаємодiї з АСМО та придбання обладнання є попереднiми та робочими, якi в подальшому можуть уточнюватися та доповнюватися;
- прошу також поiнформувати учасникiв ЗЕД (СТЗ, МЛС та ВМК тощо) про необхiднiсть звернення до ДМIТС виключно через вiдповiдальних осiб вiд митниць, призначених забезпечувати взаємодiю з такими учасниками ЗЕД.
Додаток: Додатковi технiчнi вимоги до СЗНЗ в частинi iнформацiйного обмiну з АСМО та придбання обладнання i загальносистемного ПЗ на 8 арк. в 1 примiрнику.
Т.в.о. начальника ДМIТС | О.О.Нiколайчук |
Додаток до листа вiд 20.09.11 N 18/01-15-5730-ЕП |
Додатковi технiчнi вимоги до СЗНЗ в частинi iнформацiйного обмiну з АСМО та придбання обладнання i загальносистемного ПЗ
1. Загальнi та структурно-технологiчнi вимоги до суб'єктiв ЗЕД (їхнiх територiй та iнфраструктури) та СЗНЗ
1.1. Загальнi вимоги до суб'єктiв ЗЕД (їхнiх територiй та iнфраструктури)
1.1.1. Номери транспортних засобiв (далi - ТЗ) мають вiдповiдати структурним вимогам та вимогам до оформлення (чистоти) згiдно з Венською конвецiєю вiд 08.11.1968 "Конвенцiя про дорожнiй рух" з виправленнями та доповненнями (витяг з "Конвенцiї про дорожнiй рух" та посилання на джерело iнформацiї наведено у додатку 1 до цих "Додаткових технiчних вимог до СЗНЗ ...").
Суб'єкти ЗЕД (СТЗ, МЛС, ВМК тощо) мають забезпечити таку вiдповiднiсть перед прийняттям ТЗ на власну територiю та при покиданнi ТЗ їхньої територiї (бажано iз зазначенням цiєї вимоги у виглядi окремого друкованого оголошення, яке доцiльно розмiстити на дошцi об'яв пiдприємства).
1.1.2. Iнфраструктура зв'язку суб'єктiв ЗЕД має передбачати пiдключення до мережi Iнтернет iз достатньою пропускної спроможнiстю, яка визначається з урахуванням темпiв прибуття/вибуття ТЗ, та мати вiдповiднi засоби зв'язку та обчислювальної технiки.
1.1.3. Суб'єкти ЗЕД мають бути оснащенi засобами обмiну iнформацiєю (машинними носiями, смарт-картами, флеш-накопичувачами тощо) iз засобами обчислювальної технiки митних пiдроздiлiв, що розташованi на їхньої територiї.
1.1.4. Суб'єкти ЗЕД мають бути оснащенi системами iдентифiкацiї власних працiвникiв та працiвникiв, що виконують певнi функцiї в iнтересах суб'єкта на пiдставi укладених договорiв (угод тощо) iз стороннiми органiзацiями.
1.1.5. Виконуванi операцiї та транcакцiї в автоматизованих системах суб'єктiв ЗЕД мають пiдтверджуватися обов'язковим записом до пакету електронних даних (в першу чергу, вiдомостей про розпiзнаний номер транспортного засобу, дату та час виконання операцiї), що мають передаватися до АСМО митного органу, вiдомостей про особу (її iдентифiкатор), яка цю операцiю (трансакцiю) виконувала.
1.2. Структурно-технологiчнi вимоги до СЗНЗ
1.2.1. СЗНЗ має забезпечувати одночасне (або послiдовне) сканування переднього номера ТЗ (тягача / вантажiвки) та заднього номера напiвпричепу (причепу) при в'їздi на територiю (виїздi з територiї), а також фiксацiю фронтального вигляду ТЗ у будь-який час доби в момент коли ТЗ знаходиться перед в'їздом на територiю (виїздом з територiї).
При наявностi процедури зважування СЗНЗ має забезпечувати одночасне сканування переднього номера ТЗ (тягача) та заднього номера напiвпричепу (причепу) при в'їздi на вагову платформу, а також фiксацiю фронтального вигляду ТЗ у будь-який час доби.
2. Вимоги до органiзацiї iнформацiйного обмiну СЗНЗ iз АСМО
2.1. Загальнi вимоги до iнформацiйного обмiну СЗНЗ з АСМО
2.1.1. Обмiн iнформацiєю СЗНЗ з АСМО для суб'єктiв ЗЕД, що:
- мають митнi пiдроздiли, якi розташованi на їхньої територiї, здiйснюється з використанням засобiв зв'язку та телекомунiкацiй таких митних пiдроздiлiв;
- не мають митних пiдроздiлiв, якi розташованi на їхньої територiї, здiйснюється з використанням засобiв мережi Iнтернет.
2.1.2. Першочергова передача даних вiд суб'єкта ЗЕД до АСМО здiйснюється при реєстрацiї фактiв в'їзду ТЗ на територiю суб'єкта та виїзду ТЗ з територiї суб'єкта. У другу чергу здiйснюється передача iнших даних при наявностi промiжних операцiй з ТЗ, що виконуються на територiї суб'єкта у промiжок часу мiж в'їздом ТЗ на територiю та виїздом з територiї.
2.1.3. Передача даних вiд суб'єкта ЗЕД до АСМО здiйснюється у темпi в'їзду ТЗ на територiю та виїзду вiдразу ж пiсля завершення реєстрацiї фактiв в'їзду/виїзду ТЗ на/з територiї суб'єкта, а при наявностi на територiї суб'єкта митного пiдроздiлу вiдразу ж пiсля передачi iнформацiї при прибуття/вибуття ТЗ до пiдроздiлу (посадової особи), що вiдповiдає за контроль доставки вантажiв.
2.2. Вимоги до iнформацiйного обмiну СЗНЗ з АСМО при наявностi митних пiдроздiлiв на територiї суб'єкта
2.2.1. Обмiн даними мiж автоматизованою системою облiку (далi - АСО) суб'єкта ЗЕД та АСМО є двонаправленим та здiйснюється з використанням машинного носiя iнформацiї, на якому зафiксованi данi щодо певних видiв операцiї, а також певних даних (наприклад, реєстрацiйних номерiв ТЗ, дати та часу прибуття/вибуття на/з територiї тощо), а також iнших реквiзитiв, склад яких буде уточнюватися.
Запис даних необхiдних для передачi до АСМО виконується працiвником суб'єкта ЗЕД на машинний носiй iнформацiї з використанням спецiального пристрою запису/зчитування та вiдповiдного програмного забезпечення (далi - ПЗ).
Обмiн даними з АСМО здiйснюється безпосередньо пiсля зчитування даних з цього носiя у базу даних АСМО працiвником митного органу, що виконує певну операцiю, на своєму робочому мiсцi, яке має бути обладнане аналогiчним пристроєм для зчитування (запису) iнформацiї з вiдповiдного типу машинного носiя.
Обмiн даними з АСО суб'єкта ЗЕД здiйснюється безпосередньо пiсля зчитування даних з цього носiя у базу даних АСО працiвником суб'єкта ЗЕД, що виконує певну операцiю, на своєму робочому мiсцi, яке має бути обладнане аналогiчним пристроєм для зчитування (запису) iнформацiї з вiдповiдного типу машинного носiя.
2.2.2. При наявностi промiжних операцiй з ТЗ, що виконуються на територiї суб'єкта у промiжок часу мiж в'їздом ТЗ на територiю та виїздом з територiї обмiн даними здiйснюється з використанням машинного носiя iнформацiї, на якому зафiксованi певнi данi щодо реєстрацiйних номерiв ТЗ, дати та часу виконання цiєї операцiї, а також iнших реквiзитiв, склад яких буде уточнюватися. Обмiн даними здiйснюється безпосередньо пiсля зчитування (запису) даних з цього носiя у базу даних АСМО працiвником митного органу, що виконує певну операцiю.
3. Вимоги до обладнання та загальносистемного програмного забезпечення СЗНЗ, що необхiдно придбати та встановити
3.1. Загальнi вимоги до технiчних параметрiв СЗНЗ *
Вимоги до технiчних параметрiв системи (в'їзд, виїзд та однi терези):
- кiлькiсть вiдеокамер - 6 штук (за умови окремого в'їзду - камера спереду та позаду ТЗ; окремого виїзду - камера спереду та позаду ТЗ та одних ваг - камера спереду та позаду ТЗ; iнакше кiлькiсть вiдеокамер визначається з урахування фактичної кiлькостi перелiчених характеристик - в'їздiв, виїздiв та ваг);
- розподiльна здатнiсть цифрового перетворення сигналiв аналогових вiдеокамер - 704 х 576 пiкселiв;
- розподiльна здатнiсть IP-вiдеокамер - оптимально 800 х 600 пiкселiв, але не гiрше нiж 702х576 (стандартне вiдео зображення);
- час зберiгання оперативної вiдеоiнформацiї - 90 дiб;
- час зберiгання фотоiнформацiї i бази номерних знакiв - 1 рiк;
- швидкiсть запису вiдеоiнформацiї - 3 кадр / сек по кожному каналу;
- швидкiсть вiдображення вiдеоiнформацiї - до 25 кадр / сек по кожному каналу;
- кiлькiсть робочих мiсць оператора - не менше 2;
- умови експлуатацiї активного обладнання запису, обробки та зберiгання вiдеоiнформацiї (в примiщеннi): - температура вiд +10° до +40° С, вологiсть до 95% без конденсацiї;
- умови експлуатацiї теле - та вiдеокамер (просто неба): - температура вiд -30° до +40° С, вологiсть до 100% без конденсацiї;
- ступiнь захисту теле - та вiдеокамер: IP66.
3.2. Вимоги до загальносистемного (базового) програмного забезпечення СЗНЗ
Базове програмне забезпечення повинно виконувати:
- одночасний вивiд на Монiтор вiдеоспостереження зображень, що надходять вiд декiлькох вiдеокамер (розмiщення ТЗ на вагах, переднiй номер, заднiй номер, показання ваг) на одному дисплеї комп'ютера;
- прiоритетне виведення вiдеозображень вiд тривожних або активних вiдеокамер;
- змiна кiлькостi вiкон вiдеоспостереження та їх розкладки на Монiторi вiдеоспостереження;
- виведення збiльшеного вiдеозображення, що надходить вiд обраної вiдеокамери (Вiкна вiдеоспостереження), що прiоритетно вiдображається на монiторi вiдеоспостереження, використання перегортання Вiкон вiдеоспостереження в режимi обраної вiдеокамери;
- виведення вiдеозображень i звуку на всi робочi мiсця з можливiстю локального та вiддаленого запису до вiдеоархiву;
- запис вiдеозображень в таких режимах:
- режим тривалого (постiйного) вiдеозапису;
- режим запису в реальному часi по заданих подiях (наприклад, пiд'їзд ТЗ до полоси "Стоп" тощо, якi визначаються безпосередньо власником системи - суб'єктом ЗЕД, на територiї якого установлена така система);
- запис по тривозi або за запитом оператора з передiсторiєю (повернення на попередню подiю);
- вiдеозапис передiсторiї подiї;
- вiдображення стоп-кадру по командi Оператора без зупинки запису;
- виведення на Монiтор вiдеоспостереження службової iнформацiї:
- поточного часу;
- поточної дати;
- номера, найменування вiдеокамери;
- вiдеозапис за запитом (на вимогу) Оператора;
- вiдеоспостереження з використанням Web-iнтерфейсу;
- формування та ведення аудiо-, фото- та вiдеоархiву;
- перегляд вiдеозаписiв з можливiстю пошуку в архiвах за часом, подiєю, вiдеокамерою;
- синхронне вiдтворення вiдеозаписiв з кiлькох вiдеокамер;
- хронометрування архiвних вiдеозаписiв;
- пошук записiв за часовими позначками;
- обробку вiдеозображення:
- цифрове збiльшення;
- контрастування;
- фокусування;
- виконавчими пристроями з використанням таких засобiв:
- програмної iнтерфейсної панелi стороннього виробника;
- унiверсальної панелi управлiння виконавчими пристроями;
- манiпулятора "миша" (далi - Миша);
- манiпулятора "джойстик" (далi - Джойстик);
- перегляд вiдеоiнформацiї, що надходить з усiх Серверiв системи, на всiх робочих мiсцях з використанням комунiкацiйного середовища TCP/IP;
- збереження та експорт вiдеокадрiв i вiдеозаписiв;
- використання дєiнтерлейсiнгу;
- розпiзнавання державного реєстрацiйного номера транспортного засобу;
- пошук вiдповiдностi мiж визначеним державним реєстрацiйним номером i наявними номерами в певних зовнiшнiх БД, що можуть пiдключатися до системи;
- централiзована реєстрацiя та обробка подiй, генерацiя оповiщень i керуючих впливiв (дiй) вiдповiдно до алгоритмiв, що можуть гнучко настроюватися;
- можливiсть (а не обов'язковiсть) використання макрокоманд i програмування скриптiв для оптимального виконання вимог до Системи;
- можливостi масштабування програмного комплексу СЗНЗ.
3.3. Вимоги до теле - та вiдеокамер розпiзнавання*
Теле- та/або вiдеокамера розпiзнавання має вiдповiдати таким вимогам:
- має бути автоматичне регулювання посилення;
- має бути автодiафрагма i автоелектронний затвор з можливiсти встановлення фiксованого часу експозицiї - не бiльше 1/500сек. (1/500, 1/1000, 1/2000, 1/4000 сек);
- стандарт вiдеосигналу - CCIR (PAL) або NTSC;
- розподiльна здатнiсть не нижче 500 ТВЛ;
- чутливiсть не гiрше нiж 0.0003 лк;
- при роботы з iнфрачервоним (далi - IЧ) прожектором, камера має бути обладнана спецiальним об'єктивом з IЧ-корекцiєю;
- мати функцiю компенсацiї зустрiчного засвiчення;
- марка камери може бути будь-якою, що задовольняє перелiченим у цьому пiдроздiлi вимогам (у тому числi IP-вiдеокамера);
- рекомендується використовувати чорно-бiлi вiдеокамери через бiльшу в порiвняннi з кольоровими вiдеокамерами розподiльної здатностi та чутливостi. Застосування кольорових ТБ вiдеокамер також можливо в разi, якщо iснує потреба у збереженнi кольорових зображень. При використаннi кольорових вiдеокамер вiдеоспостереження необхiдно бути впевненим, що вдасться забезпечити достатнє освiтлення;
- необхiдно, щоб при роботi вiдеокамер були вiдключенi такi функцiї:
- режим накопичення вiдеоiнформацiї / нiчний режим;
- функцiя автоматичного (постiйного) пiдстроювання рiзкостi зображення;
- детектори руху;
- iнформацiя вiд вiдеокамери (її iм'я, дата, час тощо) виводиться на вiдеозображення;
- регулювання об'єктива має забезпечувати такi розмiри та розташування номерного знаку в кадрi, якi дозволятимуть досягати оптимального рiвня автоматичного зчитування та розпiзнавання номерiв;
- об'єктив повинен забезпечувати глибину рiзкостi вiдповiдає всiм видам реєстрованого автотранспорту.
3.4. Вимоги до точки контролю*:
- освiтленiсть у зонi розпiзнавання номерних знакiв:
- не менше 50 люкс - для ТВ камер з чутливiстю ПЗС матрицi 0,05 люкс;
- не менше 20 люкс - для ТВ камер з чутливiстю ПЗС матрицi 0,0002 люкс;
- 0 люкс - для ТВ камер з IК пiдсвiчуванням.
3.5. Вимоги до розмiщення теле - та вiдеокамер розпiзнавання*:
- висота встановлення вiдеокамер розпiзнавання 2- 6 м;
- нахил вiдеокамер розпiзнавання по вертикалi близько - 18° вниз;
- нахил вiдеокамер розпiзнавання по горизонталi - 5-10° убiк.
* - пiдроздiли помiченi знаком "*" (окрiм 3.2) є обов'язковими для використання при виборi та встановленнi i частково при експлуатацiї обладнання; пiдроздiл 3.2 наведено для iнформацiї та для можливого подальшого використання суб'єктами ЗЕД зазначених можливостей для розвитку та нарощування функцiональних можливостей власних iнформацiйних систем та систем вiдеоспостереження й загальної безпеки об'єкта.
3.6. Вимоги до використовуваного системного, загальносистемного ПЗ та засобiв обчислювальної технiки (робочi станцiї, сервери тощо)
До системного ПЗ вiдносяться: операцiйнi системи (далi - ОС), утилiти тощо.
До загальносистемного ПЗ вiдносяться: драйвери зовнiшнiх та внутрiшнiх пристроїв засобiв обчислювальної технiки, SDK або Software Development Kit (iнструментарiй для розробки прикладного ПЗ) зчитування та розпiзнавання номерних знакiв тощо.
Персональнi комп'ютери (далi - ПК), що використовуються в якостi робочих станцiй, та вiдповiднi ОС мають мати такi характеристики:
- процесор - Intel Pentium Dual Core iз мiнiмальною тактовою частотою 2 ГГц або швидший - 32-розрядний (x86) або 64-розрядний (x64);
- операцiйнi система - Windows XP SP3, Windows 7;
- оперативна пам'ять (рекомендована) - 2 ГБ та бiльше (для 32-розрядної версiї) або 4 ГБ та бiльше (для 64-розрядної версiї) iз можливiстю подальшого нарощення для ОС Windows XP SP3;
- оперативна пам'ять (рекомендована) - 4 ГБ та бiльше (для 32-розрядної версiї) або 8 ГБ та бiльше (для 64-розрядної версiї) iз можливiстю подальшого нарощення для ОС Windows 7;
- для ОС Windows 7 - 16 ГБ (для 32-розрядної) або 20 ГБ (для 64-розрядної версiї) вiльного мiсця на жорсткому диску (без урахування мiсця для iншого програмного забезпечення та баз даних);
- режим Windows XP для ОС Windows 7 потребує додатково 1 ГБ оперативної пам'ятi та 15 ГБ вiльного дискового простору;
- для записування DVD - i компакт-дискiв потрiбнi сумiснi оптичнi пристрої;
- плата вiдеозагарблення може бути будь-якою, але повинна забезпечувати прийом вiдеосигналу з телекамер (вiдеокамер) з характеристиками, зазначеними в пiдроздiлi 3.3 цього додатку.
Вимоги до кiлькостi та характеристик серверiв СЗНЗ та вiдповiдних ОС будуть у подальшому уточнюватися,
Суб'єкти ЗЕД до отримання прикладного ПЗ СЗНЗ сумiсного з АСМО пiсля встановлення обладнання (вiдеокамери, ПК, сервери тощо) мають придбати та встановити на ПК та сервери операцiйнi системи (якщо ПК та сервери не мали попередньо встановлених ОС), а також SDK зчитування та розпiзнавання номерних знакiв та вiдповiдну кiлькiсть лiцензiй, яка може визначатися кiлькiстю серверiв та/або ПК (залежно вiд того, де буде здiйснюватися розпiзнавання номерних знакiв).
Примiтки.
Компанiя Microsoft офiцiйно повiдомила, що 8 квiтня 2014 пiдтримка Windows XP SP3 буде повнiстю припинена.
ПК, оснащенi багатоядерними процесорами: ОС Windows 7 розроблено для роботи iз сучасними багатоядерними процесорами. Усi 32-розряднi версiї Windows 7 пiдтримують до 32 ядер процесора, а 64-розряднi версiї - до 256.
ПК з кiлькома центральними процесорами: комерцiйнi сервери, робочi станцiї й iншi високотехнологiчнi ПК може бути оснащено кiлькома фiзичними процесорами. ОС Windows 7 Professional, Enterprise та Ultimate дають змогу працювати iз двома фiзичними процесорами, гарантуючи максимальну продуктивнiсть. ОС Windows 7 Starter, Home Basic i Home Premium розпiзнають лише один процесор.
Додаток до "Додаток до додаткових технiчних вимог до СЗНЗ ..." листа вiд 20.09.11 N 18/01-15-5730-ЕП |
Витяг з "Конвенции о дорожном движении"
(Вена, 8 ноября 1968 года с поправками от 3 марта 1993 года, от 28.09.2004; дополнениями к Конвенции см. в Европейском соглашении от 01.05.1971 (с изменениями по состоянию на 26.03.2006)
"Приложение 2 |
Регистрационный номер автомобилей и прицепов, находящихся в международном движении
1. Указанный в статьях 35 и 36 настоящей Конвенции регистрационный номер должен состоять либо из цифр, либо из цифр и букв. Цифры должны быть арабскими, а буквы - заглавными буквами латинского алфавита. Однако допускается употребление других цифр или букв, но в таких случаях регистрационный номер должен быть повторен арабскими цифрами и заглавными латинскими буквами.
2. Регистрационный номер должен быть составлен и обозначен таким образом, чтобы находящийся на оси неподвижного транспортного средства наблюдатель мог его различать днем в ясную погоду с расстояния не менее 40 м; однако Договаривающиеся Стороны могут уменьшить это минимальное расстояние для зарегистрированных на их территории мотоциклов и особых категорий автомобилей, регистрационным номерам которых трудно придать такие размеры, чтобы их можно было различать с расстояния 40 м.
3. Если регистрационный номер обозначен на специальной табличке, эта табличка должна быть плоской и закрепленной в вертикальном или почти вертикальном положении перпендикулярно среднему продольному сечению транспортного средства. Если номер обозначается или наносится краской на самом транспортном средстве, поверхность, на которой он обозначается или наносится краской, должна быть плоской и вертикальной или почти плоской и вертикальной и перпендикулярной среднему продольному сечению транспортного средства.
4. С учетом положений пункта 5 статьи 32 табличка или поверхность, на которой обозначен или нанесен краской регистрационный номер, может быть из светоотражающего материала."