ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
18.06.98 р. N 21/1-1292-ЕП
Начальникам регiональних митниць Начальникам митниць |
Щодо класифiкацiї концентратiв
для виготовлення напоїв
З метою запобiгання безпiдставного затримання митного оформлення ароматичних концентратiв для виготовлення напоїв, якi iмпортуються суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi на територiю України, пункт другий листа Держмитслужби вiд 04.08.97р. N11/2-7379 викласти у наступнiй редакцiї:
"2. Вiднесення концентратiв для виготовлення напоїв до iнших товарних позицiй ТН ЗЕД нiж та, яка наведена у п.1 цього листа, здiйснюється регiональною митницею на пiдставi класифiкацiйного рiшення вiддiлу тарифiв та вартостi, що приймається по кожному найменуванню концентратiв на основi висновкiв митної лабораторiї при регiональнiй митницi (у разi її вiдсутностi - Центральної митної лабораторiї) за результатами проведеної експертизи зразкiв товарiв та аналiзу поданих для розгляду документiв, зокрема, iнформацiї про склад продуктiв".
При цьому нагадуємо, що класифiкацiя зазначених концентратiв здiйснюється, згiдно з нормами ТН ЗЕД (на базi ГС 1992р.), виходячи iз завершеностi сумiшi.
Так, в товарнiй пiдсубпозицiї 3302 10 000 класифiкуються сумiшi (алкогольнi чи безалкогольнi), що мають простий склад, заснованi на однiй або бiльше ароматичнiй речовинi, i використовуються в першу чергу для надання аромату напоям.
У товарнiй субпозицiї 2106 90 класифiкуються сумiшi, що мiстять цiлий ряд компонентiв для виготовлення напоїв, зокрема, карамель, кофеїн, лимонну, фосфорну кислоти i т.i. та натуральнi ароматизатори, виготовленi з рослинних екстрактiв (п.7 та п.12 примiток до товарної позицiї 2106, т.I Пояснень до ТН ЗЕД, стор. 211). Такi продукти являють собою концентрованi основи для напоїв.
Складовi продукти подiбного типу, що вживаються для виробництва напоїв, з концентрацiєю спирту бiльш нiж 0.5 об.% класифiкуються в товарнiй субпозицiї 2208 10.
В.о. Голови Служби | О.Єгоров |