ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
07.06.2021 | N 15/15-03/14/1964 |
---|
<...> |
Щодо документального пiдтвердження
преференцiйного походження
Державною митною службою України розглянуто лист <...> стосовно документального пiдтвердження преференцiйного походження шин, бувших у використаннi, що поставляються в Україну на умовах вiльної торгiвлi, i повiдомляємо таке.
Вiдповiдно до статтi 15 (1) Доповнення I Регiональної конвенцiї про пан-євро-середземноморськi преференцiйнi правила походження вiд 14 квiтня 2011 року (далi - Конвенцiя) товари, що походять з Договiрних Сторiн, i ввозяться на митну територiю iншої Договiрної Сторони, пiдпадають пiд дiю цiєї Угоди за умови подання одного з таких документiв, що пiдтверджують походження:
(a) сертифiкат з перевезення товару EUR.1, зразок якого наведений у Додатку III a;
(b) сертифiкат з перевезення товару EUR-MED, зразок якого наведений у Додатку III b;
(c) у випадках, вказаних у Статтi 21(1), декларацiя (надалi iменуватиметься "декларацiєю походження" або "декларацiєю походження EUR-MED"), надана експортером до iнвойсу, повiдомлення про доставку чи будь-якого iншого комерцiйного документа, який описує розглядуванi товари достатньо детально для того, щоб їх можна було iдентифiкувати. Текст декларацiї походження наведений у Додатку IV a i b.
Проте статтею 5 Протоколу I до Угоди встановлено, що незважаючи на пункт 5 Статтi 16 i пункт 3 Статтi 21 Доповнення I до Конвенцiї, де кумуляцiя включає тiльки держави ЄАВТ, Фарерськi острови, держави - члени Європейського Союзу, Турецьку Республiку, учасникiв процесу Стабiлiзацiї й Асоцiацiї, Республiку Молдова, Грузiю й Україну, доказом походження може бути сертифiкат з перевезення товару EUR.1 або декларацiя походження.
Тому для цiлей застосування тарифних пiльг (преференцiй) за Угодою, в якостi документального пiдтвердження преференцiйного походження товарiв в Українi та країнах ЄС застосовуються сертифiкат з перевезення товару EUR.1 або декларацiя походження.
Згiдно статтi 21 Доповнення I до Конвенцiї декларацiя про походження може бути складена:
- уповноваженим експортером вiдповiдно до положень Статтi 23 Доповнення I, або
- експортером на будь-яку партiю товару, що складається з однiєї або бiльше одиниць упаковки, що походять з певної країни, сукупна вартiсть яких не перевищує 6000 євро.
Згiдно iз положеннями Митного кодексу Європейського Спiвтовариства пакувальний лист - є комерцiйним документом, що супроводжує комерцiйний рахунок фактуру та транспортнi документи. Вiн мiстить iнформацiю про iмпортованi товари та деталi упаковки кожної партiї товару (вага, розмiри, та iншi деталi, тощо).
Як правило пакувальний лист мiстить iнформацiю про експортера, iмпортера та транспортну компанiю, дату випуску, номер комерцiйного iнвойсу та вид пакування.
З огляду на вищевказане, та у вiдповiдностi до законодавства ЄС експортери держав ЄС можуть складати декларацiю про походження, в розумiннi Конвенцiї, в тому числi на пакувальному листi, який згiдно iз законодавством ЄС є комерцiйним документом.
Директор Департаменту митних платежiв, контролю митної вартостi та митно-тарифного регулювання ЗЕД | Андрiй ВОЙЦЕЩУК |