ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА РЕГIОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
НАКАЗ
вiд 20.08.2010 р. | N 1046 |
---|
Про затвердження Тимчасової технологiчної схеми
органiзацiї митного контролю та митного
оформлення повiтряних суден перевiзникiв i
товарiв, що перемiщуються цими суднами у пунктi
пропуску через державний кордон України
"Київ-аеропорт" (Жуляни)
Вiдповiдно до Конвенцiї про мiжнародну цивiльну авiацiю, Митного кодексу України, постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2003 N 1989 "Питання пропуску через державний кордон автомобiльних, водних, залiзничних та повiтряних транспортних засобiв перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються ними", постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 13.04.2005 N 269 "Про здiйснення попереднього документального контролю товарiв у пунктах пропуску через державний кордон України", постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2002 N 1948 "Деякi питання здiйснення митного контролю товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються (пересилаються) через митний кордон у мiжнародних поштових та експрес-вiдправленнях", з метою практичної реалiзацiї Порядку здiйснення попереднього документального контролю товарiв у пунктах пропуску через державний кордон України та з метою створення сприятливих умов для прискорення товарообiгу, удосконалення форм i методiв митного контролю та митного оформлення товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються в мiжнародних експрес-вiдправленнях експрес-перевiзниками, наказую:
1. Затвердити i ввести в дiю Тимчасову технологiчну схему органiзацiї митного контролю та митного оформлення повiтряних суден перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються цими суднами у пунктi пропуску через державний кордон України "Київ-аеропорт" (Жуляни) (додається).
2. Начальнику вiддiлу митного оформлення "Київ" митного поста "Жуляни" Глущенко М. С.:
2.1. Довести вимоги Тимчасової технологiчної схеми до задiяних структур пункту пропуску "Київ-аеропорт" (Жуляни) та забезпечити iнформування суб'єктiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi про введення в дiю даного наказу та його вимоги.
2.2. Ознайомити особовий склад з вимогами наказу пiд пiдпис.
3. Начальнику вiддiлу органiзацiйного та документального забезпечення Кругльовiй О. П. довести наказ до структурних пiдроздiлiв згiдно з розрахунком розсилки.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на начальника вiддiлу митного оформлення "Київ" митного поста "Жуляни" Глущенко М. С.
5. Загальний контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника начальника Київської регiональної митницi - начальника митного поста "Жуляни" Слауту А. В.
Начальник Київської регiональної митницi | Г. В. Романенко |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказ Київської регiональної митницi 20.08.2010 N 1046 |
ТИМЧАСОВА ТЕХНОЛОГIЧНА СХЕМА
органiзацiї митного контролю та митного
оформлення повiтряних суден перевiзникiв i
товарiв, що перемiщуються цими суднами у пунктi
пропуску через державний кордон України
"Київ-аеропорт" (Жуляни)
1. Загальнi положення
1.1. Ця Тимчасова технологiчна схема розроблена вiдповiдно до Митного кодексу України, Мiжнародних стандартiв та рекомендованої практики "Спрощення формальностей" (додаток 9 до Конвенцiї про мiжнародну цивiльну авiацiю), постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2003 N 1989 "Питання пропуску через державний кордон автомобiльних, водних, залiзничних та повiтряних транспортних засобiв перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються ними", постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 13.04.2005 N 269 "Про здiйснення попереднього документального контролю товарiв у пунктах пропуску через державний кордон України", постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2002 N 1948 "Деякi питання здiйснення митного контролю товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються (пересилаються) через митний кордон у мiжнародних поштових та експрес-вiдправленнях", з метою визначення послiдовностi дiй посадових осiб вiддiлу митного оформлення "Київ" митного поста "Жуляни" (далi - ВМО "Київ"), при здiйсненнi митного контролю та митного оформлення повiтряних суден перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються цими суднами через митний кордон України.
1.2. Цiєю Тимчасовою технологiчною схемою визначається порядок здiйснення санiтарно-епiдемiологiчного, ветеринарного, фiтосанiтарного, екологiчного, радiологiчного контролю й контролю за перемiщенням культурних цiнностей у формi попереднього документального контролю товарiв, що ввозяться на митну територiю України та згiдно iз законодавством пiдлягають цим видам контролю (далi - попереднiй контроль) та порядок здiйснення митного контролю i митного оформлення вантажiв експрес-перевiзника при ввезеннi їх на митну територiю України та вивезеннi за межi митної територiї України.
1.3. Термiни вживаються в цiй Тимчасовiй технологiчнiй схемi в такому значеннi:
авiацiйна вантажна накладна - документ, що свiдчить про укладення договору про повiтряне перевезення товарiв, прийняття товарiв до перевезення та визначає умови перевезення;
вантажна вiдомiсть (далi - каргоманiфест) - документ, у якому зазначаються номери авiацiйних вантажних накладних, кiлькiсть вантажних мiсць, вага товарiв, що навантажуються на борт (вивантажуються з борту) повiтряного судна (далi - ПС), яке перебуває пiд митним контролем, та iншi вiдомостi, що використовуються пiд час перемiщення товарiв;
генеральна декларацiя - документ, форму якого визначено Мiжнародними стандартами та рекомендованою практикою "Спрощення формальностей" (додаток 9 до Конвенцiї про мiжнародну цивiльну авiацiю) i який мiстить вiдомостi про власника ПС або про виконавця рейсу, а також реєстрацiйний номер ПС чи його вiйськовий знак, а також номер i дату виконання рейсу, назви аеропортiв вiдправлення, промiжних посадок, призначення, час прибуття тощо;
документ контролю за доставкою товарiв (далi - ДКД) - документ (попередня вантажна митна декларацiя, попереднє повiдомлення, вантажна митна декларацiя тощо), що мiстить вiдомостi про перемiщуванi товари, вiдправника, одержувача тощо i потрiбний для здiйснення контролю за перемiщенням цих товарiв мiж митними органами;
мiжнародний рейс - полiт, виконання якого розпочинається та/або закiнчується за межами України незалежно вiд кiлькостi промiжних посадок на територiї України;
склад - склад тимчасового зберiгання, склад митного органу, склад магазину безмитної торгiвлi, митний лiцензiйний склад, що розмiщенi на територiї мiжнародного аеропорту;
технiчна посадка - посадка ПС у мiжнародному аеропорту з некомерцiйною метою (без висадки/посадки пасажирiв, навантаження/вивантаження товарiв чи пошти) у зв'язку з метеорологiчними умовами, для дозаправлення ПС пально-мастильними матерiалами, замiни екiпажу чи з iнших причин.
1.4. ПС i товари, що перемiщуються ними через митний кордон України, пiдлягають митному контролю та митному оформленню.
Митний контроль i митне оформлення здiйснюються посадовими особами вiддiлу митного оформлення "Київ" митного поста "Жуляни", розташованого у мiжнародному аеропорту "Київ" (Жуляни) (далi - мiжнародний аеропорт), у взаємодiї з органами державної влади, на якi законодавством покладено функцiї з проведення iнших видiв контролю, з метою забезпечення дотримання норм законодавства України з питань митної справи.
1.5. У пунктi пропуску, на стоянках ПС та в iнших мiсцях, передбачених у мiжнародному аеропорту, для митного контролю й митного оформлення ПС i товарiв, Київська регiональна митниця за погодженням з органом охорони державного кордону та адмiнiстрацiєю аеропорту встановлює зони митного контролю.
На ПС митним органом встановлюються тимчасовi зони митного контролю. Вимоги щодо дотримання режиму тимчасової зони митного контролю доводяться до вiдома осiб, безпосередньо присутнiх пiд час здiйснення митного контролю й митного оформлення.
Мiсце стоянки ПС для проведення митного контролю та митного оформлення, вивантаження або навантаження товарiв, а також посадки й висадки пасажирiв визначається адмiнiстрацiєю аеропорту за погодженням з митним органом i органом охорони державного кордону.
Змiна такого мiсця проводиться з вiдома митного органу й органу охорони державного кордону, за винятком випадкiв аварiї та стихiйного лиха, при цьому адмiнiстрацiя мiжнародного аеропорту невiдкладно повiдомляє про це митний орган i орган охорони державного кордону.
1.6. ПС, що виконують мiжнароднi рейси, i товари, що перемiщуються ними, пiдлягають митному контролю та митному оформленню:
по прибуттi на митну територiю України - пiсля проведення прикордонного контролю;
при вибуттi з митної територiї України - до початку прикордонного контролю.
1.7. У разi нетривалої стоянки ПС, вiдповiдно до затвердженого розкладу руху, митний контроль здiйснюється одночасно з прикордонним контролем.
Якщо прикордонний i митний контроль ПС здiйснюється спiльно, то складається акт про результати контролю ПС за формою, що встановлюється Адмiнiстрацiєю Державної прикордонної служби України та Державною митною службою України.
1.8. Митний контроль здiйснюється шляхом перевiрки документiв, потрiбних для такого контролю, митного огляду ПС i товарiв, що перемiщуються через митний кордон України з їх використанням, а також в iнших формах, передбачених законодавством України з питань митної справи.
За вiдсутностi на борту ПС вантажiв за рiшенням посадової особи (старшого змiни) ВМО "Київ", митний контроль ПС може здiйснюватися документально без присутностi посадових осiб ВМО "Київ" на борту цього ПС. Про таке рiшення ця посадова особа (старший змiни) ВМО "Київ", повiдомляє представника мiжнародного аеропорту або авiаперевiзника та органу охорони державного кордону. Документи на ПС передаються представником перевiзника для оформлення у ВМО "Київ", який здiйснює митний контроль i митне оформлення ПС.
1.9. Навантажування, вивантажування, перевантажування, розпакування, перепакування товарiв, що перебувають пiд митним контролем, усунення пошкоджень упаковки здiйснюються з дозволу посадової особи (старшого змiни) ВМО "Київ".
1.10. Митний контроль i митне оформлення товарiв, що перемiщуються членами екiпажу ПС, здiйснюються на борту ПС або в iншому мiсцi визначеному ВМО "Київ".
2. Митний контроль i митне оформлення ПС, що виконує мiжнародний рейс
Адмiнiстрацiя мiжнародного аеропорту щодня iнформує оперативного чергового ВМО "Київ", у строки та за формою, погодженою з ним, про план польотiв ПС на добу й протягом доби - про поточне виконання та змiни в ньому.
Iнформацiю про посадку (злiт) ПС надають оперативному черговому ВМО "Київ", служби мiжнародного аеропорту. При цьому повiдомляються номер рейсу, маршрут руху, тип ПС, кiлькiсть пасажирiв, термiнал, у якому пасажири проходитимуть контроль, номер стоянки ПС i уточнюється порядок доставки посадових осiб контрольних служб на стоянку ПС (зi стоянки ПС). Перiодичнiсть надання iнформацiї узгоджується керiвництвом ВМО "Київ" та адмiнiстрацiєю мiжнародного аеропорту.
Час початку митного контролю ПС, що прибуває на митну територiю України (вибуває з митної територiї України), установлюється з урахуванням розкладу руху ПС.
Декларування ПС, що використовується виключно для перевезення пасажирiв i товарiв через митний кордон України, здiйснюється без подання вантажної митної декларацiї. Вiдомостi про таке ПС зазначаються в генеральнiй декларацiї.
У встановлених законодавством випадках митному органу подаються:
зобов'язання командира судна про зворотне вивезення за межi митної територiї України (увезення на митну територiю України) повiтряного судна (далi - Зобов'язання) за формою, що додається;
вантажна митна декларацiя на запаси для споживання.
ПС, митне оформлення якого по прибуттi (при вибуттi) завершено, реєструється посадовою особою ВМО "Київ" в журналi реєстрацiї прибуття/вибуття ПС. Форма журналу встановлюється Київською регiональною митницею.
ПС, що перемiщуються через митний кордон України як товар на пiдставi зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв) купiвлi-продажу, мiни, оренди, лiзингу тощо, декларуються ВМО "Київ" у вiдповiдному митному режимi з поданням вантажної митної декларацiї, заповненої в установленому Держмитслужбою України порядку.
2.1. Митний контроль i митне оформлення ПС по прибуттi
2.1.1. По прибуттi ПС посадова особа ВМО "Київ" уточнює в уповноваженого представника мiжнародного аеропорту або авiаперевiзника мiсце доставки пасажирiв, їх багажу.
2.1.2. До початку митного контролю ПС на його борт пiднiмається при потребi вповноважений представник санiтарно-епiдемiологiчної служби з метою з'ясування санiтарно-епiдемiологiчної ситуацiї на борту ПС i унеможливлення поширення iнфекцiй на територiї України. За сприятливої санiтарно-епiдемiологiчної ситуацiї на борт ПС пiднiмається посадова особа ВМО "Київ".
2.1.3. Командир ПС (iнший уповноважений представник авiаперевiзника) подає посадовiй особi ВМО "Київ" для здiйснення митного контролю пiдписану командиром ПС генеральну декларацiю, каргоманiфест, авiацiйнi вантажнi накладнi, товаросупровiднi документи.
При потребi посадовiй особi ВМО "Київ" додатково подаються: список пасажирiв та iншi документи, передбаченi законодавством України з питань митної справи й потрiбнi для здiйснення митного контролю та митного оформлення.
2.1.4. Данi про кiлькiсть членiв екiпажу ПС, пасажирiв, товарiв (вантажу) тощо вносяться до генеральної декларацiї.
Посадова особа ВМО "Київ" перевiряє повноту даних, унесених до генеральної декларацiї i опитує командира ПС чи iншого вповноваженого представника авiаперевiзника щодо наявностi на борту ПС товарiв, у тому числi таких, що надiйшли без товаросупровiдних документiв або наявностi документiв, що надiйшли без товарiв.
2.1.5. При здiйсненнi митного огляду проводиться загальний огляд ПС з урахуванням його конструктивних особливостей, а також вибiрковий поглиблений огляд окремих вузлiв ПС.
Митний огляд чи переогляд ПС здiйснюється тiльки в присутностi вповноваженого представника авiаперевiзника.
При здiйсненнi митного огляду ПС враховуються належнiсть ПС (країна, власник); реєстрацiя ПС; вид рейсу (лiтерний, регулярний чи чартерний); маршрут польоту; наявнiсть посадок у державах транзиту; наявнiсть мiжурядових угод про повiтряне сполучення мiж урядами України та країни власника ПС або авiаперевiзника тощо.
2.1.6. Митний огляд ПС здiйснюється обов'язково, якщо митний орган має iнформацiю про незаконне перемiщення товарiв або якщо при перевiрцi документiв чи вибiрковому оглядi виявлено ознаки, що вказують на можливiсть перемiщення цим ПС товарiв з порушенням законодавства України. У таких випадках до проведення митного огляду можуть залучатися посадовi особи пiдроздiлiв по боротьбi з контрабандою та порушеннями митних правил i пiдроздiлiв митної варти.
2.1.7. По закiнченнi митного огляду ПС i за вiдсутностi зауважень, посадова особа ВМО "Київ" проставляє вiдбиток особистої номерної печатки на генеральнiй декларацiї.
За наявностi зауважень, посадова особа ВМО "Київ" зазначає їх у генеральнiй декларацiї та засвiдчує запис проставленням вiдбитка штампа "Пiд митним контролем". Вiдбиток особистої номерної печатки проставляється на генеральнiй декларацiї пiсля усунення зауважень.
2.1.8. Митний контроль i митне оформлення ПС, яке перевозить офiцiйнi державнi делегацiї, здiйснюються без митного огляду.
2.1.9. Примiрники генеральної декларацiї, каргоманiфесту й iнших документiв, що були пiдставою для здiйснення митного контролю та митного оформлення ПС, з вiдмiтками митного органу залишаються в справах ВМО "Київ".
2.2. Митний контроль i митне оформлення ПС при вибуттi
2.2.1. Пiдставою для здiйснення митного контролю ПС є поданi посадовiй особi ВМО "Київ" командиром ПС (iншим уповноваженим представником авiаперевiзника) пiдписана командиром ПС генеральна декларацiя, авiацiйнi вантажнi накладнi, каргоманiфести й товаросупровiднi документи а також вiдомостi про запаси споживання, потрiбнi для здiйснення мiжнародного рейсу, якi перебувають на борту ПС.
При потребi, посадовiй особi ВМО "Київ" додатково подаються список пасажирiв та iншi документи, передбаченi законодавством України з питань митної справи й потрiбнi для здiйснення митного контролю та митного оформлення.
2.2.2. Митний огляд ПС здiйснюється вiдповiдно до пiдпунктiв 2.1.5, 2.1.6 цiєї Тимчасової технологiчної схеми.
2.2.3. За вiдсутностi зауважень, посадова особа ВМО "Київ" проставляє в генеральнiй декларацiї та каргоманiфестi вiдбитки особистої номерної печатки.
За наявностi зауважень, посадова особа ВМО "Київ" зазначає їх у генеральнiй декларацiї та засвiдчує запис проставленням вiдбитка штампа "Пiд митним контролем". Вiдбиток особистої номерної печатки проставляється на генеральнiй декларацiї пiсля усунення зауважень.
2.2.4. Вибуття ПС за межi митної територiї України можливе тiльки пiсля завершення всiх передбачених законодавством України видiв контролю та з дозволу адмiнiстрацiї мiжнародного аеропорту, ВМО "Київ" та органу охорони державного кордону.
2.2.5. Примiрники генеральної декларацiї, каргоманiфесту й iнших документiв, що були пiдставою для здiйснення митного контролю та митного оформлення ПС, з вiдмiтками посадової особи ВМО "Київ" залишаються в справах ВМО "Київ".
2.3. Контроль за зворотним вивезенням за межi митної територiї України (увезенням на митну територiю України) ПС, що використовується виключно для перевезення пасажирiв i товарiв через митний кордон України
2.3.1. Контроль за зворотним вивезенням ПС за межi митної територiї України (увезенням на митну територiю України) здiйснюється митним органом, через який ПС було тимчасово ввезено (тимчасово вивезено), на пiдставi iнформацiї про фактичний вилiт ПС з аеропорту та прилiт його в аеропорт України, наданої Державiаадмiнiстрацiєю.
Пiдтвердження iнформацiї про зворотне вивезення (увезення) ПС здiйснюється автоматично на пiдставi iнформацiї Державiаадмiнiстрацiї з використанням можливостей програмно-iнформацiйного комплексу.
2.3.2. У встановлених законодавством випадках, командиром ПС подаються два примiрники Зобов'язання, що оформлюється за формою, наведеною в додатку 1 до цiєї тимчасової Технологiчної схеми. Допускається подання митному органу Зобов'язання, заповненого англiйською чи росiйською мовою та/або за формою, перекладеною на англiйську мову.
Один примiрник оформленого Зобов'язання залишається у справах митного органу на контролi, а другий передається командиру ПС для подання митному органу при зворотному вивезеннi (увезеннi) ПС.
Якщо пiд час виконання мiжнародного рейсу ПС здiйснює внутрiшнi перевезення пасажирiв i товарiв територiєю України:
Зобов'язання (про зворотне вивезення за межi митної територiї України ПС) оформлюється митним органом у першому мiжнародному аеропорту прибуття ПС на митну територiю України та передається командиром ПС митному органу в останньому мiжнародному аеропорту вiдправлення з митної територiї України;
Зобов'язання (про зворотне ввезення на митну територiю України ПС) оформлюється митним органом в останньому мiжнародному аеропорту вiдправлення з митної територiї України та передається командиром ПС митному органу в першому мiжнародному аеропорту прибуття ПС на митну територiю України.
Оформлене посадовою особою ВМО "Київ" Зобов'язання зберiгається в окремiй справi ВМО "Київ" та знiмається з контролю пiсля виконання командиром ПС наданого зобов'язання.
2.3.3. Митний орган, якому було надане Зобов'язання, ставить його на контроль шляхом унесення iнформацiї до журналу облiку Зобов'язань командира судна про зворотне ввезення на митну територiю України (вивезення за межi митної територiї України) ПС, про строк повернення цього ПС i зазначення в примiрнику Зобов'язання, що залишилося у справах ВМО "Київ" на контролi, реєстрацiйного номера, щодо якого було надано Зобов'язання.
Iнформацiя про виконання Зобов'язання здiйснюється посадовою особою митного органу, у зонi дiяльностi якого розташований аеропорт, через який було здiйснено зворотне вивезення (ввезення) ПС, шляхом зазначення дати оформлення ПС, коду структурного пiдроздiлу митного органу, яким було оформлено Зобов'язання, згiдно з Класифiкатором митних органiв та їх структурних пiдроздiлiв, спецiалiзованих митних установ та органiзацiй, номера особистої номерної печатки посадової особи, яка здiйснила митний контроль i митне оформлення ПС, i реєстрацiйного номера та направляється факсовим повiдомленням у митний орган, якому було надане Зобов'язання.
Для зняття Зобов'язання з контролю у вiдповiдному полi Зобов'язання проставляються такi вiдмiтки:
якщо аеропорт зворотного вивезення ПС збiгається з аеропортом увезення цього ПС (аеропорт зворотного ввезення ПС збiгається з аеропортом вивезення цього ПС), то посадова особа митного органу, у зонi дiяльностi якого розташований цей аеропорт, проставляє на обох примiрниках Зобов'язання вiдбиток особистої номерної печатки;
якщо зворотне ввезення (вивезення) ПС вiдбулося через iнший аеропорт, нiж аеропорт вивезення (увезення) цього ПС, то посадова особа митного органу, яка здiйснила митний контроль i митне оформлення ПС по прибуттi (при вибуттi), проставляє на Зобов'язаннi, поданому командиром ПС, вiдбиток особистої номерної печатки. Посадова особа митного органу, у справах якого Зобов'язання перебуває на контролi, зазначає на цьому Зобов'язаннi дату оформлення ПС, номер особистої номерної печатки посадової особи, яка здiйснила митний контроль i митне оформлення ПС, реєстрацiйний номер, i засвiдчує запис вiдбитком особистої номерної печатки.
2.3.4. З урахуванням мети тимчасового ввезення (вивезення) ПС та iнших обставин строк, зазначений у Зобов'язаннi, може бути продовжений митним органом, якому було надане це Зобов'язання, чи митним органом, у зонi дiяльностi якого перебуває це ПС, на пiдставi обґрунтованої заяви командира ПС або перевiзника (експлуатанта) про продовження строку тимчасового ввезення (вивезення) ПС. При цьому строк тимчасового вивезення ПС продовжується митним органом, якому було надане Зобов'язання, без пред'явлення митному органу цього ПС.
Якщо внаслiдок дiї надзвичайних обставин або невiдворотних подiй ПС, яким здiйснювалося мiжнародне перевезення, неможливо пред'явити митному органу, то разом iз заявою командир ПС або перевiзник (експлуатант) повинен подати митному органу, якому було надано Зобов'язання, документи, що засвiдчують причини неможливостi пред'явлення ПС, виданi вiдповiдними державними органами та легалiзованi консульською установою України в країнi, де сталася подiя пiд час перебування (польоту) ПС.
2.3.5. Продовження строку тимчасового ввезення (вивезення) ПС здiйснюється шляхом накладення начальником митного органу чи вповноваженою ним особою вiдповiдної резолюцiї на заявi, а також унесення iнформацiї до ПIК. На примiрнику Зобов'язання, що перебуває на контролi в митному органi, учиняється вiдповiдний запис ("Продовжено до ___.___.200__ р."; код митного органу, яким було продовжено строк зворотного ввезення (вивезення) ПС, згiдно з Класифiкатором митних органiв та їх структурних пiдроздiлiв, спецiалiзованих митних установ та органiзацiй.
2.3.6. У разi виявлення фактiв порушення Зобов'язання, протокол про порушення митних правил складається митним органом, посадова особа якого виявила це порушення.
3. Порядок здiйснення митного контролю й митного оформлення товарiв, що перемiщуються ПС
3.1. Митний контроль товарiв, що ввозяться на митну територiю України
3.1.1. Вивантаження товарiв з борту ПС на транспортнi засоби для подальшої доставки на склад, здiйснюється пiсля закiнчення прикордонного контролю вповноваженими представниками мiжнародного аеропорту, перевiзника та власника товарiв на пiдставi каргоманiфесту, авiацiйних вантажних накладних i товаросупровiдних документiв з дозволу та пiд контролем посадової особи ВМО "Київ".
На зазначених документах посадова особа ВМО "Київ" має право робити написи iз застереженнями, якi регулюють процес вивантаження та є обов'язковими для виконання всiма особами, що беруть участь у процесi вивантаження.
3.1.2. У разi виявлення пiд час вивантаження з борту ПС мiсць iз пошкодженою упаковкою, посадова особа ВМО "Київ" робить запис у вiдповiднiй авiацiйнiй вантажнiй накладнiй "Пошкоджено упаковку", зазначає кiлькiсть таких мiсць та завiряє запис особистим пiдписом i вiдбитком штампа "Пiд митним контролем".
Товари, що надiйшли без документiв, направляються в зону митного контролю у спецiально визначене для цього мiсце на складi та зберiгаються окремо вiд iнших товарiв.
Вiдомостi про вивантаження з борту ПС товарiв, зокрема таких, що надiйшли без документiв, про кiлькiсть мiсць iз пошкодженою упаковкою та про перевезення їх на вiдповiдний склад, уповноважений представник мiжнародного аеропорту або перевiзника заносить до каргоманiфесту.
Цi вiдомостi засвiдчуються пiдписами вповноважених представникiв мiжнародного аеропорту, перевiзника, а також посадової особи ВМО "Київ".
Документи, що надiйшли без товарiв, повертаються вповноваженому представниковi авiаперевiзника.
3.1.3. У разi вивантаження з ПС товарiв, пошти без розмiщення на складi, посадова особа ВМО "Київ" робить вiдповiднi вiдмiтки в каргоманiфестi.
3.1.4. Товари, що надiйшли в спецiалiзованих авiацiйних контейнерах з пристроями для пломбування й накладеним митним забезпеченням, перемiщуються на склад iз занесенням до каргоманiфесту даних про кiлькiсть i номери накладеного митного забезпечення.
3.1.5. Посадова особа ВМО "Київ", яка дала дозвiл на вивантаження товарiв з борту ПС i перевезення їх на склад, завiряє каргоманiфест, авiацiйнi вантажнi накладнi та товаросупровiднi документи вiдбитком штампа "Пiд митним контролем".
У каргоманiфестi або авiацiйних вантажних накладних, або товаросупровiдних документах уповноважений представник мiжнародного аеропорту або перевiзника робить запис:
"Прийнято до перевезення (кiлькiсть) мiсць i товаросупровiднi документи".
Запис засвiдчується особистим пiдписом цього представника iз зазначенням посади, дати, iнiцiалiв, прiзвища.
3.1.6. Операцiї з перемiщення товарiв з борту ПС на склад контролюються посадовими особами ВМО "Київ" документально або безпосередньо.
Документальний контроль здiйснюється шляхом перевiрки документiв i вiдомостей, необхiдних для такого контролю або з використанням iнших форм контролю, передбачених Митним кодексом України та iншими законами України з питань митної справи.
3.1.7. Безпосереднiй контроль здiйснюється шляхом супроводження посадовою особою ВМО "Київ" проведення операцiї з перемiщення товарiв транспортними засобами з борту ПС на склад, а також прийняття, вивантаження товарiв i помiщення їх на склад.
3.1.8. Перемiщення товарiв на склад здiйснюється транспортними засобами мiжнародного аеропорту або перевiзника спецiально встановленими адмiнiстрацiєю цього аеропорту транспортними коридорами (маршрутами), погодженими з митним органом.
3.1.9. Пiдставою для вивантаження товарiв з транспортного засобу мiжнародного аеропорту або перевiзника для помiщення на склад є наявнiсть на каргоманiфестi вiдбитка штампа "Пiд митним контролем", проставленого посадовою особою митного поста, яка контролює помiщення товарiв на склад.
3.1.10. Розпакування й перепакування мiсць iз пошкодженою упаковкою при перевезеннi товарiв на ПС проводяться на складi пiд контролем посадової особи ВМО "Київ".
При цьому вповноважений представник мiжнародного аеропорту або перевiзника, або власника товару складає акт про невiдповiднiсть товарiв вiдомостям, зазначеним у потрiбних для здiйснення митного контролю документах, про пошкодження товарiв чи їх упаковки або маркування у присутностi посадової особи митного органу за формою, установленою наказом Держмитслужби України вiд 18.11.2002 N 630 "Про затвердження форми акта про невiдповiднiсть товарiв вiдомостям, зазначеним у потрiбних для здiйснення митного контролю документах, про пошкодження товарiв чи їх упаковки або маркування", зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 29.11.2002 за N 932/7220 (додаток 2).
3.1.11. Дозволяється вивозити товари за межi складу, якщо цi товари:
оформлено вiдповiдно до заявленого митного режиму;
направляються пiд митним контролем у митницю призначення;
вивозяться за межi митної територiї України за наявностi заборони на їх увезення або в разi вiдмови iнших органiв державної влади, що здiйснюють контроль пiд час перемiщення товарiв через митний кордон України, пропустити цi товари на митну територiю України;
а також в iнших випадках, передбачених законодавством України, з письмового дозволу керiвника митного органу.
Не допускається перебування в зонi митного контролю товарiв, що повнiстю оформленi в митному вiдношеннi й виданi вповноваженим представником мiжнародного аеропорту або перевiзника одержувачевi цих товарiв.
3.1.12. ВМО "Київ":
веде облiк товарiв, що перемiщуються з борту ПС на склад та вивозяться зi складу, i контролює їх перемiщення до розмiщення в митний режим, заявлений митному органу;
здiйснює реєстрацiю й зберiгання документiв, що були пiдставою для пропуску товарiв через митний кордон України, у порядку, установленому Держмитслужбою України.
3.2. Митний контроль товарiв, що вивозяться за межi митної територiї України
3.2.1. Товари помiщуються на склад мiжнародного аеропорту, з якого здiйснюватиметься їх вивезення за межi митної територiї України, з дозволу посадової особи ВМО "Київ", пiд контролем i з обов'язковим наданням авiацiйної вантажної накладної та товаросупровiдних документiв.
3.2.2. Пiдставою для вивезення товарiв зi складу для їх навантаження на борт ПС є каргоманiфест, авiацiйнi вантажнi накладнi, товаросупровiднi документи та документи, що свiдчать про завершення митного оформлення.
3.2.3. Посадова особа ВМО "Київ" перевiряє вiдповiднiсть даних, зазначених у каргоманiфестi, даним, зазначеним в авiацiйних вантажних накладних i товаросупровiдних документах, проставляє вiдбиток штампа "Пiд митним контролем" на каргоманiфестi, що є дозволом на вивезення товарiв зi складу й навантаження на борт ПС.
3.2.4. Пiсля навантаження товарiв на транспортний засiб представника аеропорту або перевiзника у каргоманiфестi або авiацiйних вантажних накладних чи товаросупровiдних документах уповноважений представник мiжнародного аеропорту або перевiзника робить запис:
"Прийнято до перевезення (кiлькiсть)
мiсть i товаросупроводнi документи".
_______________________________________________
(посада, пiдпис, дата, iнiцiали, прiзвище)
Цей запис засвiдчується пiдписом цього представника.
Один примiрник каргоманiфесту передається посадовiй особi митного органу, якою надано дозвiл на вивезення товарiв зi складу.
3.2.5. Перемiщення товарiв зi складу в спецiальних авiацiйних контейнерах з накладеним митним забезпеченням для навантаження на борт ПС здiйснюється iз занесенням до каргоманiфесту даних про кiлькiсть i номери накладеного митного забезпечення.
3.2.6. Операцiї з перемiщення товарiв зi складу й навантаження на борт ПС контролюються посадовими особами ВМО "Київ" документально або безпосередньо в порядку, зазначеному в пiдпунктах 3.1.6, 3.1.7, 3.1.8 цiєї Тимчасової технологiчної схеми.
3.2.7. Посадова особа ВМО "Київ", яка здiйснює митне оформлення вибуття ПС, проводить перевiрку вiдповiдностi даних, зазначених у каргоманiфестi, авiацiйних вантажних накладних i товаросупровiдних документах, наявному товаровi й за вiдсутностi зауважень проставляє вiдбиток особистої номерної печатки на каргоманiфестi.
Вiдбиток особистої номерної печатки на каргоманiфестi є дозволом на навантаження товарiв на борт ПС.
Примiрник каргоманiфесту реєструється та зберiгається в справi митного органу в установленому Держмитслужбою України порядку, iншi документи повертаються вповноваженому представниковi аеропорту або авiаперевiзнику.
3.2.8. Пiдтвердження факту пропуску товарiв через митний кордон України здiйснюється в порядку, визначеному Держмитслужбою України.
3.2.9. Документи, що є пiдставою для пропуску товарiв через митний кордон України, реєструються у ВМО "Київ" та зберiгаються у порядку, установленому Держмитслужбою України.
3.3. Митний контроль i митне оформлення предметiв, що перевозяться пасажирами на борту ПС
3.3.1. Предмети, що перевозяться як багаж пасажирами ПС (далi - предмети), пiдлягають декларуванню митним органам у встановленому порядку.
Митний контроль i митне оформлення предметiв здiйснюються посадовими особами ВМО "Київ" в зонi митного контролю.
3.3.2. Вивантаження предметiв, доставка їх у зону митного контролю по прибуттi ПС здiйснюються вповноваженим представником мiжнародного аеропорту або перевiзника пiд контролем посадової особи ВМО "Київ".
3.3.3. Предмети, що прямують транзитом через територiю України, перемiщуються на борт ПС, яке здiйснюватиме їх подальше перевезення, уповноваженим представником мiжнародного аеропорту або перевiзника пiд контролем ВМО "Київ".
У разi вiдсутностi такого ПС предмети доставляються в зону митного контролю, де перебувають пiд контролем митного органу до прибуття ПС, яке здiйснюватиме їх подальше перевезення.
3.3.4. Предмети перемiщуються з дозволу ВМО "Київ" на борт ПС, що вибуває, пiсля закiнчення їх митного контролю.
Посадка пасажирiв на борт ПС проводиться з дозволу посадової особи ВМО "Київ" й посадової особи органу охорони державного кордону за погодженням з командиром ПС або вповноваженим представником авiаперевiзника.
4. Порядок здiйснення митного контролю й митного оформлення ПС, що здiйснює технiчну посадку, транзитний рейс, i товарiв, що перемiщуються ним
4.1. Якщо пiд час виконання мiжнародного рейсу ПС здiйснює внутрiшнi перевезення територiєю України, то митний контроль товарiв i ПС здiйснюється митним органом у першому мiжнародному аеропорту при прибуттi ПС на митну територiю України та в останньому мiжнародному аеропорту при вибуттi ПС за межi України.
Митний орган, який здiйснює митний контроль таких товарiв i ПС, iнформує про це митнi органи, розташованi в мiсцях наступних посадок ПС на митнiй територiї України.
4.2. Митний орган в аеропорту, де ПС здiйснило технiчну посадку, обов'язково iнформує митний орган у мiжнародному аеропорту України - мiсцi наступної посадки цього ПС про направлення в цей аеропорт ПС i товарiв, що перемiщуються ним.
Iнформування здiйснюється в будь-якiй доступнiй формi з обов'язковим зазначенням прiзвища посадової особи митного органу, що надiслала повiдомлення, i пiдтвердженням отримання цiєї iнформацiї iз зазначенням прiзвища посадової особи митного органу, яка отримала таку iнформацiю.
4.3. Вивантаження товарiв з борту ПС та розвантаження на склад i у зворотному напрямку пiд час транзитних перевезень здiйснюються згiдно з пунктами 3.1 i 3.2 цiєї Тимчасової технологiчної схеми.
4.4. У разi тривалої стоянки ПС, що виконує транзитний рейс i здiйснило передбачену розкладом руху чи технiчну посадку, та неможливостi забезпечити постiйний нагляд митного органу за ПС на останнє накладається митне забезпечення.
Таке ПС невiдкладно передається авiаперевiзником за погодженням з митним органом i органом охорони державного кордону пiд охорону вповноваженiй адмiнiстрацiєю аеропорту службi охорони.
При цьому складається в трьох примiрниках акт в довiльнiй формi про прийняття-передання ПС з товарами на зберiгання пiд митним контролем. Один примiрник цього акта надається перевiзнику, другий - уповноваженiй адмiнiстрацiєю аеропорту службi охорони, третiй - ВМО "Київ".
Такий акт пiсля вибуття ПС пiдлягає зберiганню разом з примiрником генеральної декларацiї, пiдписаної командиром ПС, у встановленому митним органом порядку.
4.5. Митний огляд та переогляд ПС здiйснюються згiдно з пунктами 2.1.5, 2.1.6, 2.1.7 цiєї Тимчасової технологiчної схеми.
4.6. Якщо в посадової особи ВМО "Київ" вiдсутнi пiдстави вважати, що на борту ПС, яке здiйснює технiчну посадку, перебувають товари, увезення в Україну та транзит яких через територiю України заборонено, то митний контроль здiйснюється документально.
4.7. Митний контроль та митне оформлення вiйськової технiки та вiйськових транспортних засобiв, якi перетинають митний кордон України з використанням ПС, здiйснюються з урахуванням вимог постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.01.2003 N 63 "Про затвердження Порядку митного оформлення вiйськової технiки та вiйськових транспортних засобiв, якi перетинають митний кордон України" i наказу Державної митної служби України вiд 01.12.2003 N 812 "Про затвердження Порядку митного контролю й митного оформлення вiйськової технiки та вiйськових транспортних засобiв, що перетинають державний кордон України з метою використання їх при проведеннi заходiв оперативно-тактичного характеру", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 16.12.2003 за N 1166/8487.
4.8. У разi виявлення порушень митних правил або iнших порушень законодавства України на будь-якому етапi здiйснення митного контролю й митного оформлення ПС i товарiв, предметiв, пошти, що перевозяться ним, посадова особа ВМО "Київ" зобов'язана вжити заходiв, передбачених законодавством, з метою запобiгання протиправним дiям i притягнення до вiдповiдальностi винних осiб або, в передбачених випадках, доповiсти про порушення начальнику ВМО "Київ" для iнформування про це iнших компетентних органiв.
5. Органiзацiя здiйснення попереднього документального контролю товарiв, що ввозяться на митну територiю України
5.1. Базовий перелiк товарiв, що пiдлягають зазначеним видам державного контролю, визначено в додатку 2 до Порядку справляння єдиного збору у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.10.2002 N 1569.
5.2. Вiдповiдно до пункту 3 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 13.04.2005 N 269 "Про здiйснення попереднього документального контролю товарiв у пунктах пропуску через державний кордон України" та пунктiв 3, 4 Порядку здiйснення попереднього документального контролю товарiв у пунктах пропуску через державний кордон України, затвердженого цiєю постановою, вiдповiднi органи державного контролю визначають i передають Держмитслужбi України:
перелiки товарiв, щодо яких iснує обмеження чи заборона на ввезення на територiю України;
перелiки документiв, їх форм, реквiзитiв i вiдомостi, потрiбнi для проведення вiдповiдних видiв контролю;
перелiки товарiв, якi згiдно iз мiжнародними договорами України та нормативно-правовими актами, виданими на їх виконання, пiдлягають обов'язковому контролю безпосередньо в пунктi пропуску через державний кордон України.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть, повноту iнформацiї та своєчаснiсть її надання несе вiдповiдний орган державного контролю.
5.3. Попереднiй контроль здiйснюється митними органами шляхом аналiзу iнформацiї про пiдконтрольний товар, яка мiститься в товаросупровiдних (товаротранспортних) та iнших документах, поданих при перемiщеннi товарiв через митний кордон України, з використанням iнформацiї, зазначеної в пунктi 5.2 цiєї Тимчасової технологiчної схеми. Для прискорення попереднього контролю використовується Єдина автоматизована iнформацiйна система Держмитслужби України (далi - ЄАIС).
5.4. Пiсля в'їзду (прибуття) у пункт пропуску перевiзник (вантажовласник) чи вповноважена ним особа заявляє про готовнiсть до контролю й подає посадовим особам митного поста потрiбнi документи на товар вiдповiдно до законодавства України. Цi посадовi особи визначають необхiднiсть проведення попереднього контролю.
Попереднiй контроль здiйснюється посадовою особою митного поста пiд час проведення митного контролю й передбачає вивчення й аналiз iнформацiї про пiдконтрольний товар, яка мiститься в товаросупровiдних (товаротранспортних) та iнших документах. За результатами аналiзу посадова особа митного поста приймає рiшення про вид огляду, про потребу залучення до проведення контролю посадових осiб iнших органiв державного контролю.
Пiд час проведення попереднього контролю перевiряється також наявнiсть потрiбних документiв i звiряється з використанням ЄАIС вiдповiднiсть наданих сертифiкатiв, висновкiв, пiдписiв уповноважених осiб наявним зразкам.
5.5. Дозвiл на перемiщення товарiв через митний кордон України надається митним органом у разi отримання позитивного результату проведення попереднього контролю.
Пропуск через державний кордон України товарiв здiйснюється посадовою особою органу охорони державного кордону за наявностi в документах, установлених пунктом 5.9 цiєї Тимчасової технологiчної схеми, вiдмiток посадових осiб митного органу, iнших органiв (у разi їх залучення) про позитивнi результати всiх передбачених законодавством видiв контролю.
У разi негативного результату контролю, посадова особа вiдповiдного органу державного контролю обов'язково письмово повiдомляє старшого змiни прикордонного наряду та старшого змiни митного поста про неможливiсть пропуску товарiв на митну територiю України iз зазначенням причин заборони й уживає вiдповiдних заходiв у порядку, визначеному законодавством.
5.6. Попереднiй контроль припиняється, якщо:
пiд час вивчення й аналiзу даних товаросупровiдних (товаротранспортних) та iнших документiв виявлено, що товар згiдно з мiжнародними договорами України пiдлягає обов'язковому санiтарно-епiдемiологiчному, ветеринарному, фiтосанiтарному, екологiчному, радiологiчному контролю та контролю за перемiщенням культурних цiнностей безпосередньо у пунктi пропуску через державний кордон України;
виявлено пошкодження тари, товарiв, їх упаковки, втрату або пошкодження митного забезпечення iнших країн чи явнi ознаки псування товарiв;
вiдсутнiй хоча б один документ або вiдомiсть, необхiднi для здiйснення попереднього контролю.
У разi припинення попереднього контролю, посадова особа митного органу негайно залучає посадову особу вiдповiдного органу державного контролю для здiйснення в установленому законодавством порядку контролю товару.
Усi iншi, визначенi законодавством України види контролю, проводяться тiльки в разi надання позитивного висновку спецiалiстом вiдповiдного органу державного контролю, що залучався.
5.7. Витрати на проведення контролю товарiв здiйснюються за рахунок коштiв органу державного контролю, спецiалiст якого був залучений посадовою особою митного органу до проведення контролю.
5.8. У разi виявлення пiд час здiйснення попереднього контролю товарiв, заборонених до ввезення в Україну, органи державного контролю вживають згiдно з компетенцiєю вiдповiдних заходiв у порядку, визначеному законодавством України.
Перелiки товарiв, заборонених до ввезення в Україну, вивезення з України та транзит через її територiю, установлюються законодавством.
5.9. Результати попереднього контролю заносяться до товаросупровiдних (товаротранспортних) та iнших документiв, а в ЄАIС проставляються вiдмiтки згiдно з дiючою системою контролю за доставкою товарiв.
5.9.1. Факт здiйснення контролю в пунктi пропуску через державний кордон засвiдчується шляхом проставлення посадовими особами вiдповiдних органiв державного контролю вiдмiток про його результати в товаросупровiдних (товаротранспортних) документах, якщо товар пiдлягає обов'язково одному з видiв контролю безпосередньо в пунктi пропуску.
5.9.2. Митне оформлення товару, що ввозиться на територiю України з метою його вiльного обiгу на цiй територiї, яке здiйснюється безпосередньо в пунктi пропуску через державний кордон, завершується лише пiсля надання митному органу позитивних висновкiв вiдповiдних органiв державного контролю та сплати податкiв, передбачених законодавством України. Факт здiйснення вiдповiдних видiв контролю засвiдчується шляхом проставлення посадовими особами органiв державного контролю вiдмiток про результати контролю в товаросупровiдних (товаротранспортних) документах.
5.9.3. У разi проведення митного оформлення товарiв, призначених для вiльного обiгу на територiї України, у митному органi, у зонi дiяльностi якого розташований власник товару, або в iншому митному органi у випадках, визначених законодавством, факт здiйснення попереднього контролю товарiв засвiдчується шляхом учинення посадовою особою ВМО "Київ" на товаросупровiдних (товаротранспортних) документах i на зворотному боцi документа контролю за доставкою товарiв запису:
"Направляється для проведення | |
(зазначається вид контролю) |
контролю в | митницю". | |
(назва митницi призначення) |
Запис завiряється особистою номерною печаткою посадової особи ВМО "Київ".
5.9.4. У разi змiни митного режиму пiд час перемiщення товарiв через митну територiю України митне оформлення в iншому митному режимi може бути здiйснене пiсля проведення вiдповiдних видiв контролю в повному обсязi.
5.10. Пiсля доставки в митний орган призначення iмпортних товарiв, що пройшли в пунктi пропуску через державний кордон України "Київ-аеропорт попереднiй контроль, митний контроль i митне оформлення їх можуть бути завершенi тiльки пiсля проведення всiх належних видiв державного контролю та отримання позитивних висновкiв вiдповiдних органiв державного контролю у визначеному законодавством порядку.
5.11. Посадовi особи органiв державного контролю (санiтарно-епiдемiологiчного, ветеринарного, фiтосанiтарного, екологiчного, радiологiчного контролю та контролю за перемiщенням культурних цiнностей) проводять установленi види державного контролю безпосередньо в мiсцях прибуття транспортних засобiв, визначених Державною митною службою України.
5.12. У разi надання одним з органiв державного контролю висновку про непридатнiсть товару до споживання за призначенням або про заборону для використання, цей товар пiдлягає поверненню до країни-експортера.
5.13. Якщо встановлено факт увезення на митну територiю України культурних цiнностей, розшук яких оголошено, то такi культурнi цiнностi пiдлягають вилученню митними органами України з метою повернення їх у встановленому порядку власниковi.
6. Митний контроль i митне оформлення вантажiв експрес-перевiзника при ввезеннi їх на митну територiю України
6.1. Вантаж експрес-перевiзника, що ввозиться на митну територiю України через мiжнародний аеропорт "Київ" (Жуляни), для перемiщення до митного органу, у зонi дiяльностi якого розташована центральна сортувальна станцiя (далi - ЦСС), перевантажується на транспортнi засоби експрес-перевiзника безпосередньо з борту повiтряного судна чи зi складу тимчасового зберiгання мiжнародного аеропорту.
При цьому експрес-перевiзником сплачується єдиний збiр у встановленому законодавством порядку.
6.2. За наявностi достатнiх пiдстав уважати, що вантаж експрес-перевiзника перемiщується через митний кордон України з порушенням митних правил, рiшення щодо здiйснення митного огляду приймається начальником ВМО "Київ", розташованого в пунктi пропуску через державний кордон України "Київ-аеропорт" (Жуляни), або його заступником.
У разi проведення митного огляду такого вантажу посадовою особою ВМО "Київ" обов'язково складається Акт про проведення митного огляду товарiв, форму якого наведено в додатку 2 до Порядку здiйснення митного контролю й митного оформлення товарiв iз застосуванням вантажної митної декларацiї, затвердженого наказом Держмитслужби України вiд 03.03.2010 N 190 (додаток 3).
6.3. Пiдставами для пропуску вантажiв експрес-перевiзника через митний кордон України й направлення їх на ЦСС є:
1) подання єдиного транспортного документу (далi - ЄТД) представником експрес-перевiзника посадовiй особi ВМО "Київ", розташованого в пунктi пропуску через державний кордон України;
2) вiдповiднiсть зазначених у ЄТД вiдомостей про вантаж (кiлькiсть мiсць, вага) наявному вантажу.
У разi ввезення вантажу експрес-перевiзника через мiжнародний аеропорт та перевантаження його безпосередньо з борту повiтряного судна вага вантажу може не перевiрятися.
6.4. За наявностi пiдстав для пропуску вантажiв експрес-перевiзника через митний кордон України посадова особа митного поста, розташованого в пунктi пропуску через державний кордон України:
проставляє вiдбиток штампа ПМК на ЄТД;
зазначає на ЄТД строк доставки вантажу експрес-перевiзника в митний орган, у зонi дiяльностi якого функцiонує ЦСС;
накладає на транспортний засiб експрес-перевiзника митне забезпечення та вносить до ЄТД вiдомостi про нього;
ознайомлює представника експрес-перевiзника, який приймає мiжнародне експрес-вiдправлення (далi - МЕВ) до перевезення, зi змiстом статей 331, 332, 336, 337, 338 Митного кодексу України.
На лицьовому боцi двох аркушiв ЄТД представник експрес-перевiзника вчиняє напис такого змiсту:
"Я, прiзвище, iм'я та по батьковi, данi паспорта, ознайомлений зi змiстом статей 331, 332, 336, 337, 338 Митного кодексу України i зобов'язуюсь доставити МЕВ у митницю призначення в строк до ___.___.20__ р.", ставить дату та особистий пiдпис на кожному з цих аркушiв. Для вчинення напису експрес-перевiзник може застосовувати штамп.
Зобов'язання й пiдпис представника експрес-перевiзника засвiдчуються вiдбитком ОНП посадової особи митницi вiдправлення.
Один iз цих аркушiв ЄТД залишається в справах митницi вiдправлення на контролi, другий видається представнику експрес-перевiзника для пред'явлення митницi призначення.
6.5. Посадова особа митницi вiдправлення в строк, що не перевищує 4 годин з моменту оформлення ЄТД, уносить iнформацiю за цим ЄТД до ПIК "Контроль за перемiщенням МЕВ за ЄТД" ЄАIС Держмитслужби України та ставить ЄТД на контроль.
7. Митний контроль i митне оформлення вантажiв експрес-перевiзника при вивезеннi їх з митної територiї України
7.1. При надходженнi вантажу експрес-перевiзника в пункт пропуску через державний кордон України, посадова особа ВМО "Київ" перевiряє:
цiлiснiсть митного забезпечення митного органу вiдправлення та дотримання строку доставки вантажу;
вiдповiднiсть вантажу експрес-перевiзника вiдомостям про нього (про кiлькiсть мiсць), зазначеним у ЄТД;
наявнiсть в ЄАIС Держмитслужби України електронних копiй ВМД, поставлених на контроль.
У разi вiдсутностi електронних копiй ВМД в ЄАIС Держмитслужби України, посадова особа ВМО "Київ" здiйснює пропуск МЕВ через митний кордон України на пiдставi належним чином оформлених ЄТД, манiфесту та четвертого примiрника ВМД на предмети в МЕВ, оформленi iз застосуванням ВМД, з обов'язковим наступним пiдтвердженням факту доставки МЕВ в ЄАIС Держмитслужби України.
7.2. За вiдсутностi зауважень або ознак порушень митних правил, посадова особа ВМО "Київ" пiдтверджує доставку вантажу експрес-перевiзника шляхом проставлення вiдбитка ОНП на ЄТД та внесення iнформацiї до ПIК "Контроль за перемiщенням МЕВ за ЄТД" ЄАIС Держмитслужби України.
7.3. У разi, якщо експортна операцiя (предмети в МЕВ за окремо взятими ВМД) є об'єктом поглибленого аналiзу вiдповiдно до Порядку взаємодiї митних i податкових органiв при здiйсненнi державного контролю за експортом окремих видiв товарiв суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi, затвердженого наказом Держмитслужби України, Державної податкової адмiнiстрацiї України вiд 12.07.2004 N 512/387 i зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 23.07.2004 за N 911/9510, експрес-перевiзник подає митному органу, у зонi дiяльностi якого розташована ЦСС, окремий ЄТД на такий вантаж.
7.4. Перемiщення (перевантаження) такого вантажу на борт повiтряного судна здiйснюється виключно зi складу тимчасового зберiгання, розташованого в пунктi пропуску через державний кордон України.
Додаток 6 арк.
Начальник вiддiлу митного оформлення "Київ" митного поста "Жуляни" | М. С. Глущенко |
Додаток 1 до Тимчасової технологiчної схеми, затвердженої наказом Київської регiональної митницi 20.08.2010 N 1046 |
Зобов'язання командира судна про зворотне вивезення за межi митної територiї України (увезення на митну територiю України) повiтряного судна*
Я, | |
(прiзвище, iм'я, по батьковi, громадянство командира повiтряного судна, |
, | |
номер посвiдчення члена екiпажу, ким видано) | |
зобов'язуюсь у строк до "___" ____________ 20__ р. |
|
|
повiтряне судно | . | |
(тип, бортовий номер) |
Експлуатант | . | |
Про вiдповiдальнiсть згiдно зi статтями 330, 331, 336, 340, 348, 354, 355 Митного кодексу України попереджений. |
(пiдпис особи, яка надає зобов'язання) | |
Реєстрацiйний номер зобов'язання _____________________ |
|
|
Начальник вiддiлу митного оформлення "Київ" митного поста "Жуляни" |
М. С. Глущенко |
Додаток 2 до Тимчасової технологiчної схеми, затвердженої наказом Київської регiональної митницi 20.08.2010 N 1046 |
АКТ N ______ вiд ____________ 20__ р.
про невiдповiднiсть товарiв вiдомостям, зазначеним
у потрiбних для здiйснення митного контролю
документах, про пошкодження товарiв чи їх
упаковки або маркування
1. Назва митного органу
2. Мiсце проведення огляду
3. Вiдправник (згiдно з товаросупровiдними документами)
4. Одержувач (згiдно з товаросупровiдними документами)
5. Транспортний документ (вид, дата, номер)
6. Документ контролю за доставкою (вид, дата, номер)
7. Вид перевезення й вид транспортного засобу
8. Державний номер транспортного засобу, номер рейсу
9. Забезпечення, пломби:
9.1. Належнiсть | ||
(митницi, вiдправниковi, власниковi тощо) |
9.2. Вид, кiлькiсть i номер
9.3. Мiсце накладення забезпечення
9.4. Цiлiснiсть
10. Товари (назва, кiлькiсть) i вiдомостi про них:
10.1. Зазначено в документах
10.2. Наявнiсть
10.3. Невiдповiднiсть товарiв вiдомостям
10.4. Примiтки
11. Вантажнi мiсця (потрiбне видiлити)
11.1. Вид пакування: коробка, ящик, бочка, тюк, мiшок, сумка/чемодан, без пакування, iнше
11.2. Матерiал упаковки: дерево, метал, тканина, целофан, папiр, стрiчка, iнше
11.3. Кiлькiсть оглянутих, розкритих вантажних мiсць
12. Пошкодження упаковки або маркування:
12.1. Характер пошкоджень: розбито, розламано, розчавлено, розiрвано, розiрвано стрiчку, мокрий, отвiр, розпаковано палет, iнше
12.2. Причина пошкоджень: температурнi умови, погоднi умови, недостатнє пакування, механiчнi пошкодження, не встановлено, iнше
12.3. Де виявлено пошкодження: у транспортному засобi, по дорозi на склад, на складi, при проведеннi вантажних операцiй, iнше
12.4. Давнiсть пошкодження: свiже, застарiле, не встановлено, iнше
12.5. Пошкодження маркування
13. Пошкодження товарiв:
13.1. Характер пошкоджень: не ушкоджено, забруднено, розбито, розiрвано, розчавлено, тече, мертве, мокре, недостача, iнше
13.2. Наявнiсть порожнини: нi, так, примiрна кiлькiсть товарiв, яких бракує, iнше
14. Iншi вiдомостi
15. Ужитi заходи
16. Вантажнi мiсця впаковано з накладенням забезпечення:
16.1. Належнiсть | ||
(митницi, вiдправниковi, власниковi, тощо) |
16.2. Вид, кiлькiсть i номер
16.3. Мiсце накладення
16.4. Вид пакування
17. Накладення забезпечення на транспортний засiб
17.1. Належнiсть
17.2. Вид, кiлькiсть i номер
17.3. Мiсце накладення
Огляд проводив: | |||
(посада, прiзвище, iнiцiали представника пiдприємства) | (пiдпис) |
Особи, що були присутнi при здiйсненнi огляду: | ||
(посада, прiзвище, iнiцiали, номер паспорта або посвiдчення особи) | (пiдпис) | |
(посада, прiзвище, iнiцiали, номер паспорта або посвiдчення особи) | (пiдпис) |
Посадова особа митного органу: | ||
(посада, прiзвище, iнiцiали представника пiдприємства) | (пiдпис) |
|
Начальник вiддiлу митного оформлення "Київ" митного поста "Жуляни" |
М. С. Глущенко |
Додаток 3 до Тимчасової технологiчної схеми, затвердженої наказом Київської регiональної митницi 20.08.2010 N 1046 |
АКТ ПРО ПРОВЕДЕННЯ МИТНОГО ОГЛЯДУ ТОВАРIВ
_______________/_/_________________________________ | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
N ВМД (iншого документа) __________________ |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5. Митне забезпечення (забезпечення вiдправника) |
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6. Результати проведення митного огляду
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7. Проби та зразки вiдiбранi | Х |
так нi |
Акт N | ___________ | у кiлькостi: | _______ | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8. Здiйснено фотографування | Х |
так нi |
__________ (кiлькiсть) |
кадрiв | __________ (назви файлiв) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9. Вантажнi мiсця запаковано з накладенням митного забезпечення | _________________________________ (вид та номер митного забезпечення) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10. Дата та час проведення митного огляду | з ____
___________ до ____ год. __________ год. ____ хв. (дата) ____ хв. (дата) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11. Огляд проводили: |
___________________________________________________ (посада, пiдпис, iнiцiали, прiзвище посадової особи митного органу)** |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
___________________________________________________ (посада, пiдпис, iнiцiали, прiзвище посадової особи митного органу)** |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12. Особи, що були присутнi пiд час
здiйснення митного огляду: _________________________________________________________________ (посада, пiдпис, iнiцiали, прiзвище, серiя та N паспорта або посвiдчення особи)** _________________________________________________________________ (посада, пiдпис, iнiцiали, прiзвище, серiя та N паспорта або посвiдчення особи)** _________________________________________________________________ (посада, пiдпис, iнiцiали, прiзвище, серiя та N паспорта або посвiдчення особи)** |
|
Начальник вiддiлу митного оформлення "Київ" митного поста "Жуляни" |
М. С. Глущенко |