ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
04.08.10 | N 11/11-10.21/8048-ЕП |
---|
Керiвникам митних органiв, спецiалiзованих митних установ та органiзацiй |
Про змiни в законодавствi
Законом України вiд 07.07.2010 N 2453-VI "Про судоустрiй i статус суддiв" (далi - Закон) внесено суттєвi змiни до процесуального законодавства України та ряду iнших законодавчих актiв.
Закон опублiкований в Офiцiйному вiснику України, 2010, N 55/1 (30.07.2010), ст. 1900 та набув чинностi з дня його опублiкування за винятком норм, порядок набрання чинностi яких визначено роздiлом ХII "Прикiнцевi положення" Закону.
Враховуючи, що переважну бiльшiсть спорiв, в яких стороною виступають митнi органи, розглядається в порядку адмiнiстративного судочинства, окремо звертаємо увагу на змiни, що стосуються строкiв звернення до адмiнiстративного суду та порядку апеляцiйного оскарження судових рiшень в адмiнiстративних справах.
Крiм iншого, Законом усунуто колiзiю мiж нормами Господарського процесуального кодексу, Цивiльного процесуального кодексу, Кодексу адмiнiстративного судочинства України та Законом України "Про прокуратуру" й Законом України "Про виконавче провадження".
Зокрема, згiдно iз змiнами до вказаних вище законiв, внесення прокурором касацiйної скарги на рiшення суду або заяви до Верховного Суду України про перегляд судових рiшень є пiдставою, що зумовлює обов'язкове зупинення виконавчого провадження.
У зв'язку з вищевикладеним, з метою недопущення виконання судових рiшень, винесених з порушенням норм матерiального та/або процесуального права, забезпечити:
- неухильне дотримання пiдпорядкованими митними органами, спецiалiзованими митними установами та органiзацiями вимог процесуального законодавства з урахуванням внесених змiн;
- ефективну взаємодiю з органами прокуратури iз захисту iнтересiв держави пiд час розгляду судом всiх категорiй спорiв за участю митних органiв, з використанням повною мiрою наданих органам прокуратури процесуальним законодавством можливостей.
Заступник Голови Служби | В.В. Бондар |