ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМIНIСТРАЦIЯ УКРАЇНИ
вiд 03.08.2010 р. | N 9387/5/16-1516 |
---|
ДПАУ розглянула лист <...> про
утиск економiчних прав пiдприємства при митному
оформленнi iмпортних вантажiв та повiдомляє.
Вiдповiдно до пункту 10.1 статтi 10 Закону України "Про податок на додану вартiсть" (далi - Закон) особами, вiдповiдальними за нарахування, утримання та сплату (перерахування) податку до бюджету, є митнi органи при справляннi податку з осiб, визначених у пунктi 2.4 статтi 2 цього Закону.
У пунктi 2.4 статтi 2 Закону визначено, що платником податку є будь-яка особа, що iмпортує (для фiзичних осiб - ввозить (пересилає)) товари (супутнi послуги) на митну територiю України для їх використання або споживання на митнiй територiї України, незалежно вiд того, який режим оподаткування вона використовує згiдно iз законодавством, за винятком фiзичних осiб, не зареєстрованих платниками податку, якi ввозять (пересилають) товари (предмети) у супроводжувальному багажi або отримують їх як поштове вiдправлення у межах неторгового обороту в обсягах, що не пiдлягають оподаткуванню вiдповiдно до митного законодавства (крiм ввезення транспортних засобiв чи запасних частин до них такими фiзичними особами), нерезидентiв, якi пересилають поштовi вiдправлення згiдно з правилами Мiжнародного поштового союзу на митну територiю України, та отримувачiв таких поштових вiдправлень.
Крiм того, вiдповiдно до пiдпункту 2.1.1 пункту 2.1 статтi 2 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платникiв податкiв перед бюджетами та державними цiльовими фондами" контролюючими органами стосовно акцизного збору та податку на додану вартiсть (з урахуванням випадкiв, коли законом обов'язок з їх стягнення або контролю покладається на податковi органи), ввiзного та вивiзного мита, iнших податкiв i зборiв (обов'язкових платежiв), якi вiдповiдно до законiв справляються при ввезеннi (пересиланнi) товарiв i предметiв на митну територiю України або вивезеннi (пересиланнi) товарiв i предметiв з митної територiї України, є митнi органи.
Так, вiдповiдно до Порядку випуску товарiв у вiльний обiг пiд гарантiйнi зобов'язання при ввезеннi їх на митну територiю України, затвердженого наказом Державної митної служби України вiд 17.03.2008 р. N 230 "Про затвердження Порядку випуску товарiв у вiльний обiг пiд гарантiйнi зобов'язання при ввезеннi їх на митну територiю України" (зареєстрований в Мiнiстерствi юстицiї України 27.03.2008 р. за N 259/14950), випуск у вiльний обiг товарiв у разi виникнення потреби в уточненнi заявленої митної вартостi таких товарiв або незгоди декларанта з митною вартiстю, визначеною митним органом, може бути здiйснений на пiдставi письмового звернення декларанта до митного органу з вiдповiдним проханням (пункт 2 Порядку).
Вiдповiдно до пункту 13 Порядку декларант повинен подати митному органу необхiднi вiдомостi для пiдтвердження заявленої митної вартостi та забезпечити можливiсть їх перевiрки.
У разi прийняття митним органом рiшення про застосування митної вартостi товарiв, заявленої декларантом, сума надмiру сплачених податкiв i зборiв (обов'язкових платежiв) повертається декларанту в мiсячний строк з дня прийняття рiшення в порядку, передбаченому законодавством. До оригiналу та електронної копiї ВМД, згiдно з якою було здiйснено оформлення випуску товарiв у вiльний обiг, уносяться вiдповiднi змiни (пункт 16 Порядку).
Таким чином, порушене в запитi питання врегульоване наказом Державної митної служби України вiд 17.03.2008 р. N 230 "Про затвердження Порядку випуску товарiв у вiльний обiг пiд гарантiйнi зобов'язання при ввезеннi їх на митну територiю України", а вирiшення питання щодо внесення змiн до даного наказу не вiдноситься до компетенцiї ДПА України.
Заступник Голови | О. Любченко |