ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
12.04.11 | N 20/2-12/01011-ЕП |
---|
Начальникам регiональних митниць Начальникам митниць |
Щодо профiлю ризику та використання попередньої
iнформацiї про товари, що надiйшла вiд сумiжних
країн
Департаментом боротьби з контрабандою, аналiзу ризикiв та протидiї корупцiї (далi - Департамент) на постiйнiй основi здiйснюється монiторинг виконання форм контролю, згенерованих автоматизованою системою аналiзу та управлiння ризиками (далi - АСАУР).
Звертаємо Вашу увагу на особливостi застосування АСАУР при спрацюваннi профiлю ризику "Звiрення контрольованих показникiв за попередньою iнформацiєю сумiжної сторони (ввезення)" (далi - ПР).
За результатами перевiрки ВМД зазначеним профiлем ризику можуть бути сформованi, зокрема, вказiвки щодо виконання митної процедури за кодом 112 - "Перевiрка вiдповiдностi вiдомостей, якi мiстяться в українськiй ВМД (ДКПТ), вiдомостям, що мiстяться у вiдповiдному паперовому примiрнику (електроннiй копiї) ВМД сумiжної сторони (книжцi МДП)". Наявнi випадки коли, при виконаннi зазначеної митної процедури посадовими особами митних органiв, результат виконання зазначається як такий, що митна процедура не може бути виконана, бо країною вiдправлення не є Росiйська Федерацiя чи Республiка Молдова.
Вiдповiдно до пункту 2 наказу Держмитслужби вiд 02.11.2009 N 1051 "Про затвердження Технологiчної схеми обмiну попередньою iнформацiєю про товари та транспортнi засоби, що перемiщуються через митний кордон України", Технологiчна схема застосовується у разi перемiщення товарiв i транспортних засобiв через митний кордон України та Росiйської Федерацiї, України та Республiки Молдова. Тобто при перемiщеннi товарiв та ТЗ через пункти пропуску на спiльному українсько-молдовському та українсько-росiйському кордонi. При вiдправленнi товарiв з iншої країни, вiдповiднi сумiжнi країни (Росiйська Федерацiя та Республiка Молдова) передають транзитнi декларацiї до ЄАIС ДМСУ. Таким чином, навiть якщо країною вiдправлення не є Росiйська Федерацiя чи Республiка Молдова, а вiдповiдний профiль ризику спрацював, то, при наявностi транзитної декларацiї сумiжної сторони, необхiдно застосовувати звiрення контрольованих показникiв.
Вiдповiдно до пункту 2.7 Технологiчної схеми обмiну попередньою iнформацiєю про товари та транспортнi засоби, що перемiщуються через митний кордон України, та використання цiєї iнформацiї, затвердженої наказом Держмитслужби вiд 02.11.2009 N 1051, АСАУР здiйснює пошук електронної копiї ВМД сумiжної сторони (книжки МДП) та, вiдповiдно до результатiв такого пошуку, видає електронне повiдомлення посадовiй особi митного органу про необхiднiсть застосування звiрення контрольованих показникiв.
Таким чином, якщо у електронному повiдомленнi АСАУР йдеться про необхiднiсть самостiйного пошуку електронної копiї ВМД (книжки МДП) сумiжної сторони за реєстрацiйним номером (проставленим на товаросупровiдних документах) або державним реєстрацiйним номером транспортного засобу на кордонi, посадова особа повинна виконувати вiдповiднi вказiвки АСАУР.
Вiдповiдальнiсть за звiрення контрольованих показникiв, вжиття заходiв, передбачених законодавством України з питань митної справи, за результатами спрацювання АСАУР та/або виявлення розбiжностей контрольованих показникiв, що мають ознаки порушення митних правил чи призвели до зменшення сум належних до сплати податкiв i зборiв передбачена пунктом 4.1 Технологiчної схеми.
Пошук електронних копiй ВМД (книжки МДП) сумiжної сторони здiйснюється за допомогою ПIК ЄАIС "Контроль за доставкою товарiв" - роздiл "Перегляд ВМД iнших держав". При звiреннi контрольованих показникiв, звертаємо Вашу увагу на особливостi використання митними органами попередньої iнформацiї про товари та транспортнi засоби, що перемiщуються через митний кордон України, доведенi листом Держмитслужби вiд 25.01.2010 N 11/9-10.27/593-ЕП.
Перший заступник начальника Департаменту | Я.П. Прокопенко |