ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ
23.05.2011 | N 409 |
---|
Про затвердження Iнструкцiї про порядок
справляння акцизного податку при ввезеннi
товарiв на митну територiю України суб'єктами
господарської дiяльностi
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 14 червня 2011 р. за N 705/19443 |
Вiдповiдно до роздiлу
VI Податкового кодексу України та з метою
приведення нормативно-правових актiв Державної
митної служби України у вiдповiднiсть до
законодавства України наказую:
1. Затвердити Iнструкцiю про порядок справляння акцизного податку при ввезеннi товарiв на митну територiю України суб'єктами господарської дiяльностi (додається).
2. Визнати такими, що втратили чиннiсть:
наказ Державної митної служби України вiд 13.10.2000 N 568 "Про внесення змiн i доповнень до Iнструкцiї про порядок справляння акцизного збору в разi ввезення товарiв суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi на митну територiю України, затвердженої наказом Держмитслужби вiд 21.01.2000 N 33", зареєстрований в Мiнiстерствi юстицiї України 14.11.2000 за N 818/5039;
пiдпункт 1.6 пункту 1 наказу Державної митної служби України вiд 26.06.2001 N 433 "Про внесення змiн та доповнень до нормативних актiв Держмитслужби України", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 25.07.2001 за N 637/5828 (iз змiнами);
наказ Державної митної служби України вiд 13.09.2001 N 609 "Про внесення змiн та доповнень до наказiв Держмитслужби України", зареєстрований в Мiнiстерствi юстицiї України 05.10.2001 за N 863/6054;
наказ Державної митної служби України вiд 12.10.2001 N 663 "Про внесення змiн до Iнструкцiї про порядок справляння акцизного збору в разi ввезення товарiв суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi на митну територiю України", зареєстрований в Мiнiстерствi юстицiї України 24.10.2001 за N 898/6089;
наказ Державної митної служби України вiд 12.02.2003 N 85 "Про внесення змiн i доповнень до Iнструкцiї про порядок справляння акцизного збору в разi ввезення товарiв суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi на митну територiю України, затвердженої наказом Держмитслужби України вiд 21.01.2000 N 33", зареєстрований в Мiнiстерствi юстицiї України 19.02.2003 за N 139/7460;
наказ Державної митної служби України вiд 25.11.2003 N 797 "Про внесення змiн i доповнень до Iнструкцiї про порядок справляння акцизного збору в разi ввезення товарiв суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi на митну територiю України, затвердженої наказом Держмитслужби України вiд 21.01.2000 N 33", зареєстрований в Мiнiстерствi юстицiї України 11.12.2003 за N 1143/8464;
пункт 4 наказу Державної митної служби України вiд 25.09.2008 N 1045 "Про затвердження Порядку вiдображення вiдомостей про доплату (повернення) сум митних платежiв i вiдкоригованих фактичних вiдомостей про товари, якi стали вiдомi пiсля закiнчення митного оформлення, та внесення змiн до деяких наказiв Державної митної служби України", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 01.12.2008 за N 1148/15839;
пункт 3 наказу Державної митної служби України вiд 24.12.2008 N 1454 "Про внесення змiн до деяких наказiв Державної митної служби України", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 22.01.2009 за N 55/16071;
наказ Державної митної служби України вiд 21.01.2000 N 33 "Про затвердження Iнструкцiї про порядок справляння акцизного збору в разi ввезення товарiв суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi на митну територiю України", зареєстрований в Мiнiстерствi юстицiї України 08.02.2000 за N 73/4294.
3. Департаменту адмiнiстрування митних платежiв (Зварич В. В.) i Управлiнню правового забезпечення (Чорна Г. М.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України.
4. Начальникам митних органiв довести цей наказ до вiдома юридичних i фiзичних осiб.
5. Установити, що цей наказ набирає чинностi через 10 днiв пiсля його офiцiйного опублiкування.
6. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Голова Державної митної служби України | I. Г. Калєтнiк |
ПОГОДЖЕНО: | |
Мiнiстр фiнансiв України | Ф. О. Ярошенко |
Голова Державної податкової адмiнiстрацiї України | В. Ю. Захарченко |
Перший заступник Голови - Голова лiквiдацiйної комiсiї Державного комiтету України з питань регуляторної полiтики та пiдприємництва | Г. Яцишина |
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Державної митної служби України 23.05.2011 N 409 |
|
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 14 червня 2011 р. за N 705/19443 |
Iнструкцiя про порядок справляння акцизного податку при ввезеннi товарiв на митну територiю України суб'єктами господарської дiяльностi
I. Загальнi положення
1.1. Ця Iнструкцiя визначає процедуру справляння акцизного податку при ввезеннi товарiв на митну територiю України суб'єктами господарської дiяльностi, контролю за своєчаснiстю його сплати та звiльнення вiд оподаткування цим податком вiдповiдно до законiв.
1.2. Перелiк товарiв, на якi встановлюються ставки акцизного податку та їх розмiри, визначається Податковим кодексом України.
1.3. При ввезеннi на митну територiю України товарiв акцизний податок сплачується у нацiональнiй валютi України. При визначеннi бази оподаткування перерахунок iноземної валюти в нацiональну валюту України здiйснюється за офiцiйним курсом гривнi до iноземної валюти, встановленим Нацiональним банком України, що дiє на дату подання до митного органу митної декларацiї до митного оформлення.
1.4. Перерахування вiдповiдних сум коштiв на депозитнi рахунки, вiдкритi на iм'я митних органiв в органах Державної казначейської служби України, здiйснюється платником податку або особою, уповноваженою на декларування на пiдставi договору, до або на момент оформлення попередньої митної декларацiї на пiдакцизнi товари в порядку, встановленому Кабiнетом Мiнiстрiв України. Перерахування вважається здiйсненим з моменту надходження коштiв на депозитнi рахунки, вiдкритi на iм'я митних органiв в органах Державної казначейської служби України, крiм випадкiв сплати акцизного податку безпосередньо до Державного бюджету України при придбаннi марок акцизного податку.
1.5. У разi виявлення фактiв ввезення на митну територiю України алкогольних напоїв i тютюнових виробiв без наявностi марок акцизного податку встановленого зразка митнi органи вилучають такi товари та подають вiдповiднi матерiали до суду для винесення постанови про їх вилучення в дохiд держави (конфiскацiю).
1.6. Датою виникнення податкових зобов'язань у разi ввезення пiдакцизних товарiв (продукцiї) на митну територiю України є дата подання митному органу митної декларацiї для митного оформлення або дата нарахування такого податкового зобов'язання митним органом у визначених законодавством випадках.
1.7. Контроль за правильнiстю обчислення i своєчаснiстю сплати до бюджету податку з пiдакцизних товарiв (продукцiї), що ввозяться на митну територiю України, пiд час митного оформлення здiйснюється митними органами, крiм випадкiв ввезення маркованої пiдакцизної продукцiї, контроль за правильнiстю обчислення, повнотою i своєчаснiстю сплати до бюджету якої покладається на органи державної податкової служби.
1.8. Контроль за наявнiстю марок акцизного податку на пляшках (упаковках) алкогольних напоїв i на пачках (упаковках) тютюнових виробiв пiд час ввезення таких товарiв на митну територiю України здiйснюють митнi органи.
1.9. Повернення надмiру сплачених сум акцизного податку, що були зарахованi на депозитнi рахунки, вiдкритi на iм'я митних органiв в органах Державної казначейської служби України, здiйснюється в порядку, встановленому законодавством.
1.10. Вiдомостi про доплату (повернення) належної суми акцизного податку вносяться в доповнення до митної декларацiї в порядку, встановленому законодавством.
1.11. Митний орган визначає суму акцизного податку в порядку, встановленому законом, якщо результати митного контролю, отриманi пiсля закiнчення процедури митного оформлення та випуску товарiв, свiдчать про заниження суми акцизного податку, визначеної платником податкiв у митних декларацiях.
1.12. Сплата донарахованих сум акцизного податку здiйснюється платником податку до Державного бюджету України.
II. Платники податку
2.1. Платниками податку є:
а) особа - суб'єкт господарювання, яка ввозить пiдакцизнi товари (продукцiю) на митну територiю України;
б) особа, на яку покладається дотримання вимог митних режимiв, що передбачають звiльнення вiд оподаткування, у разi порушення таких вимог;
в) особа, на яку при здiйсненнi операцiй з пiдакцизними товарами (продукцiєю), якi не пiдлягають оподаткуванню або звiльняються вiд оподаткування, покладається виконання умов щодо цiльового використання пiдакцизних товарiв (продукцiї) в разi порушення таких умов.
2.2. У разi порушення умов митних режимiв, що передбачають повне або часткове звiльнення вiд оподаткування, особа, вiдповiдальна за дотримання режиму, зобов'язана обчислити та сплатити суму податкового зобов'язання. Якщо в зазначених випадках митним законодавством України передбачається вимога щодо здiйснення заходiв гарантування, така вимога встановлюється i для цiлей акцизного податку. Податок справляється, якщо надалi щодо таких товарiв (продукцiї) виникають зобов'язання зi сплати податку на додану вартiсть.
III. Об'єкти оподаткування акцизним податком
3.1. Об'єктами оподаткування є операцiї з:
3.1.1. Ввезення пiдакцизних товарiв (продукцiї) на митну територiю України.
3.1.2. Реалiзацiї конфiскованих пiдакцизних товарiв (продукцiї), пiдакцизних товарiв (продукцiї), визнаних безхазяйними, пiдакцизних товарiв (продукцiї), за якими не звернувся власник до кiнця строку зберiгання, та пiдакцизних товарiв (продукцiї), що за правом успадкування чи на iнших законних пiдставах переходять у власнiсть держави.
3.1.3. Реалiзацiї або передачi у володiння, користування чи розпорядження пiдакцизних товарiв (продукцiї), що були ввезенi на митну територiю України зi звiльненням вiд оподаткування до закiнчення строку, визначеного законодавством, вiдповiдно до пункту 213.3 статтi 213 роздiлу VI Податкового кодексу України.
3.2. Операцiї з пiдакцизними товарами, якi не пiдлягають оподаткуванню:
3.2.1. Вивезення (експорт) пiдакцизних товарiв (продукцiї) платником податку за межi митної територiї України.
Товари (продукцiя) вважаються вивезеними (експортованими) платником податку за межi митної територiї України, якщо їх вивезення (експортування) засвiдчене належно оформленою митною декларацiєю.
3.2.2. Ввезення на митну територiю України ранiше експортованих пiдакцизних товарiв (продукцiї), у яких виявлено недолiки, що перешкоджають реалiзацiї цих товарiв на митнiй територiї країни iмпортера, для їх повернення експортеру. Для пiдтвердження цього факту митному органу подаються вiдповiднi належно оформленi документи країни iмпортера та копiя митної декларацiї, що пiдтверджує експорт товарiв (продукцiї).
Зазначенi пiдакцизнi товари (продукцiя) ввозяться їх продавцем (експортером) без подальшої реалiзацiї на митнiй територiї України.
IV. Звiльнення вiд сплати акцизним податком
4.1. Акцизний податок не справляється з:
4.1.1. Ввезення пiдакцизних товарiв (продукцiї) на митну територiю України, призначених для офiцiйного (службового) користування дипломатичними представництвами iноземних держав, консульськими установами iноземних держав та для особистого використання членами дипломатичних представництв iноземних держав, консульських установ iноземних держав, виходячи з принципу взаємностi стосовно кожної окремої держави.
У разi реалiзацiї на митнiй територiї України пiдакцизних товарiв (продукцiї), що були ввезенi зi звiльненням вiд оподаткування вiдповiдно до норм цього пiдпункту, податок сплачується особами, що реалiзують або передають у володiння, користування чи розпорядження такi пiдакцизнi товари (продукцiю), не пiзнiше дати такої реалiзацiї одночасно iз сплатою податку на додану вартiсть за ставками, що дiяли на момент подання митної декларацiї при ввезеннi пiдакцизних товарiв (продукцiї) на митну територiю України.
4.1.2. Ввезення пiдакцизних товарiв (продукцiї) на митну територiю України, якщо при цьому згiдно iз законодавством України не справляється податок на додану вартiсть у зв'язку з розмiщенням товарiв (продукцiї) у митних режимах:
транзиту (при дотриманнi умов, передбачених статтею 201 Митного кодексу України, та за умови здiйснення заходiв щодо гарантування доставки товарiв (продукцiї));
митного складу;
знищення або руйнування;
вiдмови на користь держави;
магазину безмитної торгiвлi;
тимчасового ввезення;
переробки на митнiй територiї України.
4.1.3. Безоплатної передачi для знищення пiдакцизних товарiв (продукцiї), конфiскованих за рiшенням суду та таких, що перейшли у власнiсть держави внаслiдок вiдмови власника, якщо вони не пiдлягають реалiзацiї (продажу) в установленому законодавством порядку.
4.1.4. Ввезення на митну територiю України пiдакцизних товарiв (продукцiї), що використовуються як сировина для виробництва пiдакцизних товарiв (продукцiї), за умови пред'явлення органу державної митної служби лiцензiї на право виробництва (крiм виробництва нафтопродуктiв).
При цьому iмпорт тютюнової сировини може здiйснюватися лише:
суб'єктами господарювання, якi мають лiцензiю на право виробництва тютюнових виробiв;
тютюново-ферментацiйними заводами, якi здiйснюють реалiзацiю (передачу) ферментованої тютюнової сировини виробникам тютюнових виробiв або на експорт.
4.1.5. Ввезення на митну територiю України пiдакцизних товарiв (продукцiї) (крiм алкогольних напоїв i тютюнових виробiв) як мiжнародної технiчної допомоги, яка надається вiдповiдно до мiжнародних договорiв України, згода на обов'язковiсть яких надана Верховною Радою України, або як гуманiтарної допомоги, наданої згiдно з нормами Закону України "Про гуманiтарну допомогу".
4.1.6. Ввезення акредитованими державними випробувальними лабораторiями та/або суб'єктами господарювання, якi мають лiцензiї на виробництво тютюнових виробiв, еталонних (монiторингових) чи тестових зразкiв тютюнових виробiв (не призначених для продажу вроздрiб) для проведення дослiджень чи випробувань (калiбрування лабораторного обладнання, проведення дегустацiй, вивчення фiзико-хiмiчних показникiв, дизайну).
4.1.7. Ввезення товарiв, що надходять на митну територiю України вiдповiдно до мiжнародних угод (договорiв), якi набрали чинностi та згоду на обов'язковiсть яких надано Верховною Радою України, якщо це передбачено такою угодою (договором).
4.1.8. Тимчасового ввезення на митну територiю України товарiв (продукцiї), призначених для показу чи демонстрацiї пiд час проведення виставок, конкурсiв, нарад, семiнарiв та ярмаркiв, спецiальних виставкових заходiв, якщо вони залишаються у власностi нерезидентiв та їх використання на територiї України не має комерцiйного характеру.
Такi товари (продукцiя) пропускаються через митний кордон України без сплати податку пiд зобов'язання, узяте перед органом державної митної служби, про вивезення таких товарiв (продукцiї) у тому самому станi, в якому вони ввозилися, крiм змiн внаслiдок фактичного природного зношення, на строк тимчасового ввезення за умови надання гарантiй (грошової застави) органу державної митної служби.
4.2. У разi порушення умов щодо цiльового використання пiдакцизних товарiв (продукцiї), що були ввезенi iз звiльненням вiд оподаткування, акцизний податок нараховується за ставками, що дiяли на момент подання митної декларацiї.
V. Порядок обчислення акцизного податку
5.1. Iз застосуванням специфiчних ставок з ввезених на митну територiю України пiдакцизних товарiв (продукцiї) у валютi України за такою формулою:
Са = Н x А,
де: Са - сума акцизного податку, обчислена iз застосуванням специфiчних ставок з одиницi товару (продукцiї); Н - кiлькiсть товару у фiзичних одиницях вимiру, встановлених Податковим кодексом України; А - ставка акцизного податку;
у разi встановлення ставок акцизного податку в iноземнiй валютi - за формулою:
Са = Н x А x Кв,
де: Са - сума акцизного податку, обчислена iз застосуванням специфiчних ставок з одиницi товару (продукцiї); Н - кiлькiсть товару у фiзичних одиницях вимiру, встановлених Податковим кодексом України; А - ставка акцизного податку; Кв - валютний (обмiнний) курс Нацiонального банку України, що дiє на дату подання митної декларацiї.
Базою оподаткування у цьому випадку є величина товарiв, визначена в одиницях вимiру ваги, об'єму, кiлькостi товару (продукцiї), об'єму цилiндрiв двигуна автомобiля або в iнших натуральних показниках.
5.2. Iз застосуванням адвалорних ставок за такою формулою:
СаА = В x А,
де: СаА - сума акцизного податку за адвалорною ставкою; В - вартiсть товарiв (продукцiї) за встановленими iмпортером максимальними роздрiбними цiнами на товари (продукцiю), якi вiн iмпортує, без податку на додану вартiсть та з урахуванням акцизного податку; А - адвалорна ставка акцизного податку.
Вартiсть товарiв (продукцiї) за встановленими iмпортером максимальними роздрiбними цiнами на товари (продукцiю) без податку на додану вартiсть та з урахуванням акцизного податку розраховується за формулою:
В = (МРЦ - ПДВ) x К,
де: МРЦ - максимальна роздрiбна цiна; ПДВ - сума податку на додану вартiсть у складi МРЦ; К - кiлькiсть ввезеного товару в одиницях вимiру, на якi встановлено максимальну роздрiбну цiну.
Сума податку на додану вартiсть у складi МРЦ розраховується за формулою:
ПДВ = (МРЦ / (1 + Сп/100)) x (Сп/100),
де: МРЦ - максимальна роздрiбна цiна; Сп - ставка податку на додану вартiсть.
Базою оподаткування в такому випадку є вартiсть товарiв (продукцiї), що ввозяться на митну територiю України, за встановленими iмпортером максимальними роздрiбними цiнами на товари (продукцiю), якi вiн iмпортує, без податку на додану вартiсть та з урахуванням акцизного податку.
5.3. Iз застосуванням одночасно адвалорних та специфiчних ставок податку. У цьому випадку базою оподаткування є база, визначена окремо для обчислення суми податку за адвалорними та специфiчними ставками вiдповiдно до пунктiв 5.1, 5.2 цього роздiлу.
Сума податкового зобов'язання, якщо одночасно встановлено адвалорнi та специфiчнi ставки акцизного податку, обчислюється шляхом додавання сум, обчислених окремо за кожною ставкою, за формулою:
ПЗ = СаА + Са,
де: ПЗ - податкове зобов'язання; СаА - сума акцизного податку, обчислена за адвалорною ставкою; Са - сума акцизного податку, обчислена iз застосуванням специфiчних ставок з одиницi товару (продукцiї).
При визначеннi суми акцизного податку на сигарети застосовується мiнiмальне акцизне податкове зобов'язання у гривнях, що встановлено пiдпунктом 215.3.3 пункту 215.3 статтi 215 роздiлу VI Податкового кодексу України.
Вiдповiдно до порядку, встановленого у пунктi 221.2 статтi 221 роздiлу VI Податкового кодексу України, суми податкового зобов'язання на сигарети одного найменування визначаються шляхом порiвняння обчислених сум податку за встановленими адвалорною та специфiчною ставками та мiнiмального акцизного податкового зобов'язання з обсягiв ввезеного товару (продукцiї) i до нарахування приймається та сума, яка має бiльше значення за формулами:
якщо (СаА + Са) < (мПЗ x К : 1000), то ПЗ = мПЗ x К : 1000;
якщо (СаА + Са) > (мПЗ x К : 1000), то ПЗ = СаА + Са,
де: СаА - сума акцизного податку, обчислена за адвалорною ставкою; Са - сума акцизного податку, обчислена iз застосуванням специфiчних ставок з одиницi товару (продукцiї); мПЗ - мiнiмальне акцизне податкове зобов'язання, встановлене законодавством на 1000 штук товару; К - кiлькiсть товару (продукцiї); ПЗ - податкове зобов'язання.
VI. Особливостi справляння акцизного податку з товарiв, що пiдлягають маркуванню марками акцизного податку
6.1. У разi ввезення маркованої пiдакцизної продукцiї на митну територiю України податок сплачується пiд час придбання марок акцизного податку з доплатою (у разi потреби) на день подання митної декларацiї.
6.2. У разi ввезення на митну територiю України алкогольних напоїв i тютюнових виробiв платники податку зобов'язанi забезпечити їх маркування марками встановленого зразка.
6.3. Наявнiсть наклеєної в установленому порядку марки акцизного податку встановленого зразка на пляшцi (упаковцi) алкогольного напою та пачцi (упаковцi) тютюнового виробу є однiєю з умов для ввезення на митну територiю України i продажу таких товарiв споживачам, а також пiдтвердженням сплати податку та легальностi ввезення товарiв.
6.4. Ввезення на митну територiю України, зберiгання, транспортування, прийняття на комiсiю з метою продажу та продаж на митнiй територiї України не маркованих в установленому порядку алкогольних напоїв та тютюнових виробiв забороняються.
6.5. Вважаються такими, що немаркованi:
алкогольнi напої та тютюновi вироби з пiдробленими марками акцизного податку;
алкогольнi напої та тютюновi вироби, маркованi з вiдхиленням вiд вимог положення, затвердженого Кабiнетом Мiнiстрiв України, вiдповiдно до якого здiйснюються виготовлення, зберiгання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв i тютюнових виробiв, та/або марками, що не видавалися безпосередньо виробнику або iмпортеру зазначеної продукцiї;
алкогольнi напої з марками акцизного податку, на яких зазначення суми акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукцiї, не вiдповiдає сумi, визначенiй з урахуванням чинних на дату розливу продукцiї ставок акцизного податку, мiцностi продукцiї та мiсткостi тари.
6.6. Не пiдлягають маркуванню:
алкогольнi напої i тютюновi вироби, якi постачаються для реалiзацiї магазинам безмитної торгiвлi безпосередньо вiтчизняними виробниками такої продукцiї за прямими договорами, укладеними мiж вiтчизняними виробниками алкогольних напоїв i тютюнових виробiв i власниками магазинiв безмитної торгiвлi. При цьому перемiщення алкогольних напоїв i тютюнових виробiв, що спрямовуються виробниками до магазинiв безмитної торгiвлi, здiйснюється пiд митним контролем iз застосуванням заходiв гарантування доставки;
алкогольнi напої i тютюновi вироби, якi ввозяться в Україну i розмiщуються у митному режимi магазину безмитної торгiвлi;
еталоннi (монiторинговi) чи тестовi зразки тютюнових виробiв, якi не призначенi для продажу вроздрiб i ввозяться на митну територiю України акредитованими державними випробувальними лабораторiями та/або суб'єктами господарювання, якi мають лiцензiї на право виробництва вiдповiдної продукцiї, для проведення дослiджень чи випробувань (калiбрування лабораторного обладнання, проведення дегустацiй, вивчення фiзико-хiмiчних показникiв, дизайну).
6.7. Митне оформлення маркованої продукцiї за поданою митною декларацiєю здiйснюється на пiдставi примiрника заявки-розрахунку кiлькостi марок акцизного податку (далi - заявка-розрахунок) з вiдмiткою продавця марок акцизного податку про сплату сум податку до вiдповiдного бюджету в повному обсязi та копiї декларацiї про максимальнi роздрiбнi цiни (для тютюнових виробiв).
У разi порушення порядку маркування ввезених алкогольних напоїв i тютюнових виробiв та/або неповної сплати податку товар не допускається до митного оформлення i ввезення його на митну територiю України забороняється.
VII. Особливостi оподаткування нафтопродуктiв, ввезених в Україну, що використовуються як сировина для нафтохiмiчної промисловостi
7.1. Легкi дистиляти (код 2710 11 11 00 згiдно з УКТ ЗЕД) та важкi дистиляти (код 2710 19 31 30 згiдно з УКТ ЗЕД) можуть ввозитися в Україну як сировина для виробництва етилену без сплати акцизного податку.
7.2. На суму акцизного податку при ввезеннi на митну територiю України легких дистилятiв (код 2710 11 11 00 згiдно з УКТ ЗЕД) та важких дистилятiв (код 2710 19 31 30 згiдно з УКТ ЗЕД) з метою використання їх як сировини у виробництвi етилену виробник етилену подає митному органу другий примiрник податкового векселя, авальованого банком та взятого на облiк органом державної податкової служби за мiсцезнаходженням виробника.
7.3. Векселедержателем є орган державної податкової служби за мiсцем реєстрацiї векселедавця.
7.4. Строк, на який видається авальований податковий вексель, не може перевищувати 90 календарних днiв з дати оформлення митної декларацiї.
7.5. Обов'язки з погашення податкового векселя не можуть передаватись iншим особам незалежно вiд їх взаємовiдносин з векселедавцем.
7.6. Податковий вексель без сплати суми акцизного податку коштами вважається погашеним у разi документального пiдтвердження факту цiльового використання легких та важких дистилятiв виключно як сировини у виробництвi етилену.
7.7. Пiдтвердженням факту цiльового використання легких та важких дистилятiв виключно як сировини у виробництвi етилену є довiдка виробника, погоджена представником податкового поста, встановленого на пiдприємствi, копiя якої подається митному органу.
7.8. Контроль за цiльовим використанням нафтопродуктiв як сировини для виробництва етилену без сплати акцизного податку здiйснюється органами державної податкової служби.
Директор Департаменту адмiнiстрування митних платежiв | В. В. Зварич |