ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМIНIСТРАЦIЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
м.Київ
вiд 15.11.99 | N 625 |
---|
Про затвердження Порядку обчислення прибутку,
одержаного вiд реалiзацiї iнвестицiйного проекту
на дiючих пiдприємствах, якi здiйснюють свою
дiяльнiсть на територiях прiоритетного розвитку в
Житомирськiй областi
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 29 листопада 1999 р. за N 818/4111 |
На виконання пункту "б"
статтi 6 Указу Президента України вiд 27.06.99
N 732/99 "Про спецiальний режим iнвестицiйної
дiяльностi на територiях прiоритетного розвитку у
Житомирськiй областi" Н А К А З У Ю:
1. Затвердити Порядок обчислення прибутку, одержаного вiд реалiзацiї iнвестицiйних проектiв на дiючих пiдприємствах, якi здiйснюють свою дiяльнiсть на територiях прiоритетного розвитку в Житомирськiй областi (додається).
2. Начальнику Головного управлiння прямих податкiв Фурману А.П. подати цей наказ на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України.
3. Головному редактору журналу "Вiсник податкової служби України" Кудрицькому Д.А. опублiкувати Порядок обчислення прибутку, одержаного вiд реалiзацiї iнвестицiйних проектiв на дiючих пiдприємствах, якi здiйснюють свою дiяльнiсть на територiях прiоритетного розвитку в Житомирськiй областi пiсля його державної реєстрацiї в Мiнiстерствi юстицiї України.
4. Начальнику Головного управлiння по роботi з платниками податкiв Сисоєву В.О. через засоби масової iнформацiї довести до вiдома платникiв податку Порядок обчислення прибутку, одержаного вiд реалiзацiї iнвестицiйних проектiв на дiючих пiдприємствах, якi здiйснюють свою дiяльнiсть на територiях прiоритетного розвитку в Житомирськiй областi пiсля його державної реєстрацiї в Мiнiстерствi юстицiї України.
5. Начальнику управлiння справами Коваленку В.В. у 10-денний термiн пiсля державної реєстрацiї цього наказу в Мiнiстерствi юстицiї України забезпечити тиражування його та надсилання до державної податкової адмiнiстрацiї у Житомирськiй областi.
6. Головi державної податкової адмiнiстрацiї в Житомирськiй областi Калану П.Ф. довести вказаний Порядок до пiдвiдомчих органiв державної податкової служби, провести роз'яснювальну роботу з платниками податку на прибуток стосовно застосування зазначеного Порядку та забезпечити на мiсцевому та обласному рiвнях приймання та комп'ютерну обробку звiтностi щодо надходження податку на прибуток вiд пiдприємств, що отримали податковi пiльги з цього податку згiдно iз Указом Президента України "Про спецiальний режим iнвестицiйної дiяльностi на територiях прiоритетного розвитку у Житомирськiй областi", i щоквартальне передавання сформованих баз даних до Центральної бази ДПА України.
7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Оперенка Г.М.
Голова | М.Я.Азаров |
Затверджено Наказ Державної податкової адмiнiстрацiї України 15.11.99 N 625 |
|
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 29 листопада 1999 р. за N 818/4111 |
Порядок
обчислення прибутку, одержаного вiд реалiзацiї
iнвестицiйних проектiв на дiючих пiдприємствах, якi
здiйснюють свою дiяльнiсть на територiях
прiоритетного розвитку в Житомирськiй областi
Цей Порядок розроблено вiдповiдно до Указу Президента України вiд 27.06.99 N 732/99 "Про спецiальний режим iнвестицiйної дiяльностi на територiях прiоритетного розвитку у Житомирськiй областi".
1. Порядок визначає особливостi обчислення прибутку на дiючих пiдприємствах, якi здiйснюють свою дiяльнiсть на територiях прiоритетного розвитку в Житомирськiй областi.
2. Дiя цього Порядку поширюється на дiючi пiдприємства, на яких проведено реструктуризацiю, реконструкцiю, перепрофiлювання, якi зареєстрованi на територiях прiоритетного розвитку у Житомирськiй областi i реалiзують вiдповiдно до укладеного з органами мiсцевого самоврядування договором (контрактом), схваленого Радою з питань територiй прiоритетного розвитку, на вказаних територiях в прiоритетних видах економiчної дiяльностi iнвестицiйний проект (далi суб'єкти пiдприємницької дiяльностi) кошторисною вартiстю, еквiвалентною не менше:
200 тис. доларiв США - у сiльському господарствi, харчовiй та текстильнiй промисловостi, в галузях обробки деревини та виготовлення з неї виробiв, у целюлозно-паперовiй промисловостi, у виробництвi меблiв, готового одягу та хутра, у сферi охорони здоров'я, освiти:
300 тис. доларiв США - у будiвництвi;
500 тис. доларiв США - у добувнiй промисловостi, хiмiчному виробництвi, виробництвi iнших неметалевих мiнеральних виробiв; виробництвi машин та устаткування на транспортi.
Цей Порядок застосовується до iнвестицiйних проектiв з 1 сiчня 2000 року.
3. Спецiальний режим iнвестицiйної дiяльностi на територiях прiоритетного розвитку у Житомирськiй областi передбачає звiльнення на три роки вiд оподаткування прибутку, одержаного суб'єктами пiдприємницької дiяльностi, в частинi, одержанiй вiд освоєння iнвестицiй, на пiдставi документiв окремого (бухгалтерського, податкового) облiку.
Прибуток названих суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi, одержаний вiд реалiзацiї iнвестицiйного проекту з четвертого по шостий рiк включно, оподатковується за ставкою в розмiрi 50 вiдсоткiв дiючої ставки оподаткування.
4. Пiльги, передбаченi пунктом 3 цього Порядку, застосовуються з моменту одержання першого прибутку вiд реалiзацiї iнвестицiйного проекту, а саме - з того звiтного (податкового) перiоду, в якому було отримано такий прибуток, i не поширюються на частину прибутку, одержаного суб'єктом пiдприємницької дiяльностi вiд освоєння iнвестицiй, що були здiйсненi за рахунок бюджетних коштiв усiх рiвнiв, у тому числi за рахунок коштiв Державного iнновацiйного фонду. Першим роком термiну застосування пiльгового режиму вважається рiк, у будь-якому зi звiтних (податкових) кварталiв якого отримано перший прибуток.
Приклад.
За результатами роботи II кварталу 2000 року за iнвестицiйним проектом буде отримано збиток, III кварталу - прибуток, IV кварталу - збиток. У цiлому за результатами 2000 року отримано збиток.
Ураховуючи, що перший прибуток було отримано в III кварталi 2000 року, з цього часу (тобто з III кварталу 2000 року) починається вiдлiк пiльгового термiну незалежно вiд наслiдкiв фiнансово-господарської дiяльностi.
5. Iнвестицiї, якi одержують у виглядi:
коштiв;
матерiальних цiнностей;
нематерiальних активiв, вартiсть яких у конвертованiй валютi пiдтверджено згiдно iз законами (процедурами) держави iнвестора або мiжнародними торговельними звичаями, а також експертною оцiнкою в Українi, включаючи легалiзованi на територiї України авторськi права, права на винаходи, кориснi моделi, промисловi зразки, знаки для товарiв i послуг, ноу-хау тощо.
Такi iнвестицiї не включаються до валового доходу дiючого пiдприємства при обчисленнi прибутку, що звiльняється вiд оподаткування вiдповiдно до пункту 3 цього Порядку.
6. Прибуток суб'єкта пiдприємницької дiяльностi визначається таким чином:
6.1. Якщо вироблена продукцiя (роботи, послуги) фiлiї, вiддiлення, iншого вiдокремленого структурного пiдроздiлу, цеху (дiльницi), на яких реалiзується iнвестицiйний проект, продається зовнiшньому споживачу, то прибуток визначається шляхом зменшення суми скоригованого валового доходу, отриманого пiдприємством вiд продажу товарiв (робiт, послуг), виготовлених (виконаних, наданих) з використанням iнвестицiй, на суму валових витрат пiдприємства у зв'язку з пiдготовкою, органiзацiєю, веденням цього виробництва, продажем продукцiї (робiт, послуг) i охороною працi, з урахуванням обмежень, установлених пунктами 5.3 - 5.8 статтi 5 Закону України "Про оподаткування прибутку пiдприємств" ( 334/94-ВР ), а також на суму амортизацiйних вiдрахувань, нараховану на основнi засоби вiдповiдно до статтi 8 цього Закону.
При цьому прибуток визначається на пiдставi розрахунку обчислення прибутку структурного пiдроздiлу (фiлiї, вiддiлення, дiльницi, цеху) суб'єкта пiдприємницької дiяльностi, продукцiя якого виготовлена в результатi впровадження iнвестицiйного проекту i пiдлягає продажу за межi пiдприємства (додаток 1); цей розрахунок подається органам державної податкової служби за мiсцем реєстрацiї суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi як платникiв податку в термiни, установленi для подання декларацiї про прибуток пiдприємства.
Указаний вище порядок обчислення прибутку використовується також тими платниками податку, щодо яких iнвестицiйнi проекти запроваджено в цiлому на пiдприємствi.
6.2. Якщо продукцiя, виготовлена в результатi реалiзацiї iнвестицiйного проекту, споживається у технологiчному процесi виробництва продукцiї (виконаних робiт, наданих послуг) на зазначеному пiдприємствi, то прибуток платника податку вiд реалiзацiї iнвестицiйного проекту визначається з урахуванням економiчного ефекту, отриманого вiд реалiзацiї iнвестицiйного проекту, на пiдставi розрахунку обчислення прибутку структурного пiдроздiлу суб'єкта пiдприємницької дiяльностi, продукцiя якого виготовлена в результатi впровадження iнвестицiйного проекту i не пiдлягає продажу за межi пiдприємства (додаток 2); цей розрахунок подається органам державної податкової служби за мiсцем реєстрацiї суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi як платникiв податку в термiни, установленi для подання декларацiї про прибуток пiдприємства. Цей розрахунок пiдтверджується первинними документами податкового облiку.
6.3. Прибуток, визначений згiдно з пiдпунктами 6.1 i 6.2 пункту 6 цього Порядку, звiльняється вiд оподаткування i враховується при обчисленнi оподатковуваного прибутку в межах суми, що дорiвнює сумi прибутку, розрахованого як добуток коефiцiєнта (який дорiвнює вiдношенню витрат на виробництво й амортизацiю структурного пiдроздiлу до суми валових витрат й амортизацiї пiдприємства в цiлому) та суми загального прибутку пiдприємства вiд реалiзацiї iнвестицiйного проекту.
7. Якщо суб'єкт пiдприємницької дiяльностi займається кiлькома видами пiдприємницької дiяльностi, то пiльга в оподаткуваннi прибутку застосовується тiльки до прибутку, одержаного вiд того виду дiяльностi, що передбачений iнвестицiйним проектом. За таким видом дiяльностi суб'єкт пiдприємницької дiяльностi повинен вести окремий податковий облiк для визначення прибутку, одержаного вiд реалiзацiї iнвестицiйного проекту.
8. Прибуток, отриманий вiд реалiзацiї iнвестицiйних проектiв, повинен дорiвнювати прибутку, визначеному цим пiдприємством на пiдставi даних податкового облiку. Прибуток як результат реалiзацiї iнвестицiйних проектiв вiдображається у вiдповiдних документах податкової звiтностi i дорiвнює прибутку, визначеному згiдно з пунктом 6 цього Порядку.
9. Якщо суб'єкт пiдприємницької дiяльностi на момент отримання iнвестицiй мав вiд'ємне значення об'єкта оподаткування (збитки) згiдно з чинним податковим законодавством, то пiльга, зазначена в пунктi 3 цього Порядку в оподаткуваннi прибутку такого суб'єкта пiдприємницької дiяльностi, обчисленого вiдповiдно до пункту 6 цього Порядку, застосовується зi звiтного (податкового) року, визначеного згiдно з пунктом 4 даного Порядку.
10. Якщо в будь-якому звiтному (податковому) перiодi отримано прибуток вiд реалiзацiї iнвестицiйного проекту, а об'єкт оподаткування платника податку - суб'єкта пiдприємницької дiяльностi за цей перiод має вiд'ємне значення (збиток), то пiльга, зазначена в пунктi 3 цього Порядку, застосовується шляхом зменшення оподатковуваного прибутку платника, обрахованого наростаючим пiдсумком з початку року, на суму прибутку, розрахованого наростаючим пiдсумком з початку року згiдно з пунктом 6 цього Порядку в межах прибутку, отриманого пiдприємством.
Перевищення суми прибутку вiд реалiзацiї iнвестицiйного проекту над сумою об'єкта оподаткування за звiтний (податковий) рiк не враховується у зменшення оподатковуваного прибутку в наступних податкових перiодах.
Приклад урахування суми пiльгового прибутку наведений у додатку 3 до цього Порядку.
11. Вiдповiдальнiсть за правильнiсть нарахування та своєчаснiсть сплати податкiв несуть суб'єкти пiдприємницької дiяльностi вiдповiдно до чинного законодавства.
12. Якщо протягом звiтного податкового перiоду вiдбувається часткове або повне вiдчуження iнвестицiї, визначеної пунктами 2 та 5 цього Порядку, то суб'єкт пiдприємницької дiяльностi, який отримав iнвестицiю, зобов'язаний сплатити податок з прибутку, одержаного в такому звiтному (податковому) перiодi.
Дiя цього пункту не поширюється на суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi, на яких, з урахуванням вiдчуження частки iнвестицiї, обсяг iнвестицiй залишається не менше зазначеного пунктом 2 цього Порядку.
13. У разi реалiзацiї суб'єктом пiдприємницької дiяльностi декiлькох iнвестицiйних проектiв, за кожним iз таких проектiв ведеться окремий податковий облiк.
Такий суб'єкт пiдприємницької дiяльностi подає до органу державної податкової служби за мiсцем своєї реєстрацiї як платника податку розрахунки щодо реалiзацiї iнвестицiйного проекту в порядку i за формою, визначеними пунктом 6 цього Порядку щодо кожного з таких проектiв.
Заступник начальника Головного управлiння прямих податкiв Т.Б.Савченко
Додаток 1
до Порядку обчислення прибутку,
одержаного вiд реалiзацiї
iнвестицiйного проекту на
дiючих пiдприємствах, якi
здiйснюють свою дiяльнiсть на
територiях прiоритетного
розвитку в Житомирськiй областi
Розрахунок
обчислення прибутку дiючого пiдприємства (фiлiї,
вiддiлення, дiльницi, цеху), продукцiя якого
виготовлена в результатi впровадження
iнвестицiйного проекту i пiдлягає продажу за межi
пiдприємства
|
Вiдмiтка про одержання розрахунку |
Дата, штамп органу державної податкової служби |
Одиниця вимiру: у тис. грн. з одним десятковим знаком
Показники |
Код |
За |
Наростаючим |
Дохiд структурного пiдроздiлу дiючого пiдприємства, на якому реалiзовано iнвестицiйний проект, Дс |
1.1 |
|
|
Амортизацiйнi вiдрахування структурного пiдроздiлу, Ас |
1.2 |
|
|
Витрати структурного пiдроздiлу, Вс |
1.3 |
|
|
Прибуток вiд впровадження iнвестицiйного проекту на пiдставi окремого податкового облiку за структурним пiдроздiлом, Пс = (Дс - Вс - Ас) |
1.4 |
|
|
Валовий дохiд пiдприємства, ВДп |
1.5 |
|
|
Валовi витрати пiдприємства, ВВп |
1.6 |
|
|
Амортизацiйнi вiдрахування, Ап |
1.7 |
|
|
Загальний оподатковуваний прибуток пiдприємства на пiдставi Декларацiї про прибуток пiдприємства, Опп = (ВДп - ВВп - Ап) |
1.8 |
|
|
Питома вага валових витрат i нарахованих амортизацiйних вiдрахувань структурного пiдроздiлу в загальнiй сумi валових витрат i нарахованих амортизацiйних вiдрахувань пiдприємства, D = (Вс + Ас)/(ВВп + Ап) |
1.9 |
|
|
Частка прибутку структурного пiдроздiлу в загальному оподатковуваному прибутку пiдприємства, Пд = (Опп х D) |
1.10 |
|
|
Прибуток вiд реалiзацiї iнвестицiйного проекту, що пiдлягає врахуванню при визначеннi об’єкта оподаткування, Пп = (Пс у межах Пд) |
1.11 |
|
|
|
|
Додаток 2 |
Розрахунок
обчислення прибутку структурного пiдроздiлу
(фiлiї, вiддiлення, дiльницi, цеху) дiючого
пiдприємства, продукцiя якого виготовлена в
результатi впровадження iнвестицiйного проекту i
не пiдлягає продажу за межi пiдприємства
|
Вiдмiтка про одержання розрахунку |
Дата, штамп органу державної податкової служби |
Одиниця вимiру: у тис. грн. з одним десятковим знаком
Показники |
Код |
За |
Наростаючим |
Прибуток як економiчний ефект вiд впровадження iнвестицiйного проекту, визначений за розрахунком пiдприємства, Пе |
1.1 |
|
|
Валовi витрати пiдприємства, ВВп |
1.2 |
|
|
Амортизацiйнi вiдрахування, Ап |
1.3 |
|
|
Питома вага суми економiчного ефекту вiд упровадження iнвестицiйного проекту в структурному пiдроздiлi дiючого пiдприємства в сумi валових витрат i амортизацiйних вiдрахувань пiдприємства, D = Пе/(ВВп + Ап) |
1.4 |
|
|
Валовий дохiд пiдприємства, ВДп |
1.5 |
|
|
Оподатковуваний прибуток пiдприємства, ОПп = (ВДп - ВВп - Ап) |
1.6 |
|
|
Частка прибутку вiд реалiзацiї iнвестицiйного проекту на структурному пiдроздiлi в загальному оподатковуваному прибутку пiдприємства, Пд = (ОПп х D) |
1.7 |
|
|
Прибуток вiд реалiзацiї iнвестицiйного проекту, що пiдлягає врахуванню при визначеннi об’єкта оподаткування, Пп = (Пе у межах Пд) |
1.8 |
|
|
|
|
Додаток 3 |
Приклад урахування
пiльгового прибутку структурного пiдроздiлу
дiючого пiдприємства, на якому реалiзується
iнвестицiйний проект
Показники |
I квартал |
II квартал |
6 мiс. |
III квартал |
9 мiс. |
IV квартал |
Рiк |
I квартал |
II квартал |
6 |
Прибуток, одержаний структурним пiдроздiлом дiючого пiдприємства вiд упровадження iнвестицiйного проекту i розрахований згiдно з пунктом 6 Порядку |
100 |
150 |
250 |
50 |
300 |
70 |
370 |
10 |
20 |
30 |
Загальний прибуток пiдприємства згiдно з декларацiєю про прибуток пiдприємства |
- |
500 |
500 |
100 |
600 |
-620 |
-20 |
80 |
-30 |
50 |
Сума пiльгового прибутку, що враховується при обчисленнi загального оподатковуваного прибутку дiючого пiдприємства |
- |
150 |
250 |
50 |
300 |
- |
- |
10 |
- |
30 |