ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМIНIСТРАЦIЯ УКРАЇНИ
ЛИСТ
вiд 25.10.99 р. | N 6059/6/15-1116 |
---|
Щодо роз'яснення деяких питань оподаткування
прибутку пiдприємств
Згiдно з пiдпунктом 7.3.6 статтi 7 Закону України вiд 22.05.97 р. N 283/97-ВР "Про оподаткування прибутку пiдприємств", зi змiнами i доповненнями з метою оподаткування будь-яка iноземна валюта або заборгованiсть в iноземнiй валютi, що перебували на облiку платника податку на кiнець звiтного перiоду, перераховуються у гривнi за офiцiйним валютним (обмiнним) курсом Нацiонального банку України, що дiяв на останнiй робочий день звiтного перiоду. При цьому додатна або вiд'ємна рiзниця мiж результатом такого перерахунку та балансовою вартiстю iноземної валюти або заборгованостi включається вiдповiдно до валових доходiв чи валових витрат платника податку - дебiтора за наслiдками звiтного перiоду.
Одночасно повiдомляємо, що датою збiльшення валових доходiв платника податку для товарiв (робiт, послуг), вiдвантажених (виконаних, наданих) до набрання чинностi Закону України "Про оподаткування прибутку пiдприємств", по яких не проведена оплата їх вартостi покупцями, є дата зарахування коштiв на розрахунковий рахунок платника податку в оплату таких товарiв (робiт, послуг), крiм платникiв податку, якi застосовують порядок, за яким виручка вiд реалiзацiї продукцiї (робiт, послуг) визначається за вартiстю вiдвантаженої продукцiї (виконаних робiт, наданих послуг), що зазначена в оформлених до сплати покупцем розрахункових документах (пункт 22.14 статтi 22).
Таким чином, датою збiльшення валового доходу по товарах, вiдвантажених до 01.07.97 р., але не сплачених, є дата фактичного перерахування коштiв на рахунок платника податку, i курсовi рiзницi на таку заборгованiсть з метою оподаткування не нараховуються.
Отже, до розблокування в установленому порядку валютних рахункiв юридичних осiб - клiєнтiв Зовнiшекономбанку України на залишок заблокованої валюти курсовi рiзницi з метою оподаткування не нараховуються.
Заступник Голови | Г. Оперенко |
"Баланс", N 48, 29 листопада 1999 р.