ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
вiд 16.09.2011 р. | N 11.1/2-18/13084-ЕП |
---|
Начальнику Київської регiональної митницi, начальникам митниць |
Про вимоги до облаштування мiсць прибуття
системами вiдеоспостереження та зчитування
номерних знакiв
Надаємо попередню iнформацiю про загальнi технiчнi вимоги до систем вiдеоспостереження (далi - СВС) та систем зчитування номерних знакiв (далi - СЗНЗ), а також вимоги до каналiв зв'язку для виведення iнформацiї з результатами вiдеоспостереження та автоматичного зчитування реєстрацiйних номерних знакiв до Монiторингового центру Держмитслужби України (згаданi технiчнi вимоги наведенi у додатку 1).
З метою бiльш детального опрацювання та вирiшення конкретних технiчних питань, що виникають при виконаннi розпорядження вiд 06.09.2011 N 55/2-р просимо термiново надати до ДМIТС iнформацiю про стан оснащення СВС та СЗНЗ за формами, що наведенi у додатках 2 - 3 до цього листа. Iнформацiю (заповненi таблицi в форматi Microsoft Excel) необхiдно для попереднього опрацювання надiслати на адресу поштової скриньки 14100 i13 doc, а пiсля погодження (вiдсутностi зауважень та додаткових питань з боку фахiвцiв ДМIТС) надiслати листом у встановленому порядку на адресу поштової скриньки 14100 kanc.
Визначити вiдповiдальну особу вiд митницi (на рiвнi керiвника вiддiлу технiчних засобiв митного контролю або заступника начальника митного органу, який курирує даний напрям) за контакт з власниками складiв тимчасового збереження (далi - СТЗ) вiдкритого типу, митних лiцензiйних складах (далi - МЛС) вiдкритого типу та вантажних митних комплексах (далi - ВМК) з метою забезпечення методичного керiвництва та монiторингу стану справ з цього питання як з боку митницi так i, опосередковано з боку ДМIТС.
Письмово повiдомити про контактнi реквiзити призначеної вiдповiдальної особи за взаємодiю з СТЗ, МЛС та ВМК як учасникiв ЗЄД, так i ДМIТС.
Пiсля опрацювання та узагальнення у ДМIТС надiсланих митними органами даних митним органам буде додатково надiслана уточнена iнформацiя (деталiзованi технiчнi вимоги та конкретнi технiчнi рiшення) з огляду на необхiднiсть рацiонального використання iснуючого обладнання, яке було встановлено та визнано придатним для подальшого використання у iнтегрованiй системi.
Додатки:
1. Загальнi технiчнi вимоги до СВС
та СЗНЗ на 4 арк. в 1 примiрнику.
2. Форма "Стан оснащення СВС"
- файл "форма СВС.xls".
3. Форма "Стан оснащення
СЗНЗ" - файл "форма СЗНЗ.xls".
Перший заступник Голови Служби | О. М. Дороховський |
Додаток 1 до листа 16.09.2011 N 11.1/2-18/13084-ЕП |
Загальнi технiчнi вимоги
до систем вiдеоспостереження та систем
зчитування номерних знакiв
1. Вимоги до СВС
Сфера застосування - монiторинг в режимi реального часу мiсць прибуття в складах тимчасового зберiгання (далi - СТЗ) вiдкритого типу, митних лiцензiйних складах (далi - МЛС) вiдкритого типу та вантажних митних комплексах (далi - ВМК).
Технiчнi вимоги:
1.1. СВС повинна:
1.1.1. Мати в своєму складi "оглядову" камеру (або декiлька камер в залежностi вiд розмiру територiї та технiчних можливостей камер щодо обзору) високої якостi для деталiзованого зображення великої територiї з високою роздiльною здатнiстю (для IP-камер - не менше 2 Мпкс); забезпечувати запис та збереження (архiвування) даних з камер вiдеоспостереження на локальному рiвнi (вiдеореєстратор/вiдеосервер в локальнiй обчислювальнiй мережi).
1.1.2. Обов'язково мати засоби керування рiвнем встановлених прав, рiвнiв доступу та рольовим призначенням користувачiв системи з метою обмеження несанкцiонованого доступу до даних з СВС.
1.1.3. Передбачати можливiсть отримати доступ по запиту працiвникам вiдповiдного суб'єкта зовнiшньоекономiчної дiяльностi та вiдповiдальним працiвникам митних органiв до архiву записiв (фрагментiв) по локальнiй обчислювальнiй мережi СТЗ, МЛС, ВМК з будь-якого клiєнтського мiсця* (згiдно з рiвнем встановлених прав, рiвнiв доступу та рольовим призначенням вiдповiдного користувача, що встановлюються адмiнiстратором СВС).
1.1.4. Забезпечувати протоколювання дiй всiх користувачiв, зареєстрованих в системi, особливо це стосується процедур створення, редагування та видалення будь-яких даних, а також забезпечувати автоматичне протоколювання певних заздалегiдь визначених критичний подiй.
1.2. Клiєнтське програмне забезпечення (далi - клiєнт ПЗ СВС) повинне:
1.2.1. Надаватися для користування митному органу власником СВС. Iнформацiя про атрибути доступу до СВС (IР-адреса, логiн, пароль) повиннi бути наданi до митного органу в неявному виглядi (заархiвований з паролем окремий файл, пароль на який повiдомляється в телефонному режимi уповноваженому працiвнику митницi за його запитом).
1.2.2. Мати можливiсть встановлення та забезпечувати надiйну роботу в середовищi сучасних операцiйних систем (обов'язково мають пiдтримуватися Windows Server 2008, Windows 7 та, бажано, мати можливiсть встановлення окремою версiєю в середовище ОС сiмейства Linux).
1.2.3. Забезпечувати можливiсть перегляду як в режимi реального часу (on-line) даних СВС (камер вiдеоспостереження та/або iнформацiї вiд вiдеореєстратора/вiдеосервера), так i отримання доступу для перегляду архiву вiдео даних з камер вiдеоспостереження, дозволених адмiнiстратором СВС за допомогою одного типу "клiєнту ПЗ СВС" на базi SDK-програми виробника СВС (без використання веб-браузера в якостi клiєнта).
____________
* Пiд клiєнтським мiсцем
розумiється робоче мiсце користувача (як в
локальнiй обчислювальнiй мережi, так i в будь-якому
iншому мiсцi зовнiшньої мережi, до якої має
пiдключення локальна обчислювальна мережа), який
має право перегляду в режимi реального часу (on-line)
даних СВС (камер вiдеоспостереження та/або
iнформацiї вiд вiдеореєстратора/вiдеосервера) та
доступу до архiву вiдеоданих з камер
вiдеоспостереження, дозволених адмiнiстратором
СВС.
2. Вимоги до СЗНЗ
Сфера застосування - рiшення завдань iдентифiкацiї, реєстрацiї, контролю транспортного засобу (ТЗ), що в'їжджає/виїжджає на територiю/з територiї мiсць прибуття МЛС, СТЗ, ВМК, митних термiналiв тощо.
Технiчнi вимоги:
2.1. Для тих систем, якi вже встановленi - власнику СЗНЗ необхiдно:
2.1.1. Надiслати на адресу ДIТМС (через вiдповiдну митницю) данi щодо встановленої системи (характеристики вiдеокамер - тип та модель, назву та версiю штатного програмного забезпечення та вiдомостi про розробника цього програмного забезпечення, тип операцiйної системи; опис бази даних, її тип, версiю та вiдомостi щодо наявностi засобiв iмпорту/експорту певних даних, включаючи данi за структурою необхiдною для обмiну структурованими даними з iнформацiйною системою митницi). Детальна структура подання звiтних даних наведена у додатку 3 до цього листа.
2.1.2. Звернутися до ДМIТС iз запитом про надання технiчних вимог до регламенту та режимiв взаємодiї iнтерфейсного програмного забезпечення iнтеграцiї встановленої СЗНЗ iз iнформацiйною системою митницi (автоматизованою системою митного оформлення "Iнспектор-2006", далi - АСМО).
2.1.3. Вiдповiдно до отриманих технiчних вимог протягом двох тижнiв з дати отримання зазначених вимог провести роботи з налагодження придбаного програмного забезпечення встановленої СЗНЗ в частинi реалiзацiї iнформацiйної взаємодiї з АСМО.
2.2. У випадку, коли роботи iз встановлення СЗНЗ знаходяться лише на стадiї планування (закупiвля обладнання ще не проведена) - негайно призупинити роботи iз встановлення та впровадження СЗНЗ до моменту отримання вiд ДМIТС вимог до необхiдних апаратних засобiв.
У такому випадку пiсля отримання технiчних вимог до регламенту та режимiв взаємодiї iнтерфейсного програмного забезпечення iнтеграцiї встановленої системи СЗНЗ iз АСМО власникам вiдповiдних МЛС, СТЗ, ВМК, митних термiналiв достатньо буде придбати та встановити лише апаратнi засоби (камери, ПЕОМ з вiдповiдними платами вiдео захвату), прикладне та загальносистемне програмне забезпечення СЗНЗ (драйвери, SDK-бiблiотеки тощо) ДМIТС буде надавати централiзовано та безкоштовно пiсля додаткового повiдомлення. У цьому програмному забезпеченнi за замовчуванням буде реалiзований коректний iнтерфейс мiж СЗНЗ та АСМО.
2.3. До створення та впровадження удосконалених та перспективних СЗНЗ iнтегрованих у систему комплексного монiторингу функцiонування СТЗ, МЛС, ВМК
Перспективна система комплексного монiторингу функцiонування СТЗ, МЛС, ВМК в майбутньому має забезпечувати та пiдтримувати засоби та механiзми iнтеграцiї СЗНЗ з:
- виконавчими пристроями (шлагбауми, ворота, механiзми фiксацiї коректного розмiщення ТЗ на ваговiй платформi i таке iнше) з метою прискорення оброблення ТЗ на в'їздi та виїздi до / з певних зон з обмеженим доступом, при зважуваннi тощо;
- автомобiльними вагами з метою забезпечення точного i коректного визначення ТЗ, що зважується, а також правильного позицiонування ТЗ на ваговiй платформi при зважуваннi (при цьому в подальшому буде також задiяна i СВС).
3. Вимоги до каналiв зв'язку для передачi iнформацiї до Монiторингового центру Держмитслужби
3.1. Передача iнформацiї повинна здiйснюватися з використанням каналу доступу до мережi Iнтернет.
3.2. Пропускна спроможнiсть каналу доступу до мережi Iнтернет повинна бути достатньою для забезпечення передачi iнформацiї з СВС (з розрахунку не нижче 0,5 Мбiт/с на кожну "оглядову" мегапиксельну IР-камеру, не менше 2 Мбiт/с для кожного вiдеореєстратора /вiдеосервера) та СЗНЗ до Монiторингового центру Держмитслужби України (бажано вiд 10 Мбiт/с та вище)
3.3. Для потреб СВС необхiдно мати необхiдну кiлькiсть** (iз розрахунку вiд кiлькостi "оглядових" IР-камер та кiлькостi iснуючих в складi СВС вiдеореєстраторiв/вiдеосерверiв) статичних IР-адрес адресного простору, що маршрутизується у мережi Iнтернет (т. н. "private" або "чесних" IР-адрес мережi Iнтернет).
____________
** У випадку обмеженостi
видiлення/наявностi статичних "private" або
"чесних" IP-адрес мережi Iнтернет конкретне
технiчне рiшення буде надано окремо в залежностi
вiд встановленого та придатного для подальшого
використання обладнання з урахуванням
необхiдностi його рацiонального використання.
4. Вимоги до створення та впровадження удосконалених та перспективних систем контролю доступу на об'єкти СТЗ, МЛС, ВМК тощо та засобiв комплексного захисту iнформацiї, включаючи засоби безпечного iнформацiйного обмiну мiж суб'єктами ЗЕД та Монiторинговим центром Держмитслужби.
Перспективнi система контролю доступу на об'єкти СТЗ, МЛС, ВМК тощо та засоби комплексного захисту iнформацiї, включаючи засоби безпечного iнформацiйного обмiну мiж суб'єктами ЗЕД та Монiторинговим центром Держмитслужби мають в подальшому базуватися на:
- автоматизованому та автоматичному у деяких випадках контролi доступу до примiщень, спецiальних зон на територiї, ПЕОМ у складi ЛОМ, мережних засобiв тощо з використанням смарт-карт або захищених засобiв iндивiдуальної iдентифiкацiї особи, що можуть бути й носiями електронного цифрового пiдпису, i таке iнше; при цьому має вiдбуватися одночасне протоколювання всiх дiй персоналу та певних критичних подiй та iнтеграцiя з тривожними засобами та пристроями охорони вiдповiдного об'єкта доступу;
- використаннi електронно-цифрового пiдпису вiдповiдно до чинного законодавства України;
- використаннi засобiв шифрування даних як у каналах при передачi даних вiд iнформацiйної системи ВМК (СТЗ, МЛС) до АСМО, так i безпосередньо у базах даних iнформацiйних систем ВМК (СТЗ, МЛС) вiдповiдно до чинного законодавства України.
Т. в. о. начальника Департаменту митних iнформацiйних технологiй та статистики | О. О. Нiколайчук |