ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
м.Київ
8 грудня 1999 року | N 801 |
---|
Про затвердження Загальних вимог Державної
митної служби щодо облаштування територiй та
об'єктiв митної iнфраструктури спецiальних
(вiльних) економiчних зон
На виконання Законiв України та Указiв Президента України, якi визначають порядок утворення та функцiонування спецiальних (вiльних) економiчних зон в окремих регiонах України,
Наказую:
1. Затвердити Загальнi вимоги Державної митної служби щодо облаштування територiй та об'єктiв митної iнфраструктури спецiальних (вiльних) економiчних зон (додаються).
2. Начальникам митниць:
2.1. Довести цей наказ до органiв господарського розвитку й управлiння спецiальних (вiльних) економiчних зон.
2.2. Затвердити склад комiсiй з обстеження територiй та об'єктiв митної iнфраструктури спецiальних (вiльних) економiчних зон з метою визначення можливостi запровадження в них режиму спецiальної митної зони.
2.3. Своєчасно iнформувати Держмитслужбу про дату остаточного обстеження територiй та об'єктiв митної iнфраструктури спецiальних (вiльних) економiчних зон.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Служби Соболя I.М.
В.о. Голови Служби О.Б.Єгоров
З А Т В Е Р Д Ж Е Н О наказ Держмитслужби вiд "08" 1999 року N 801 |
З А Г А Л Ь Н I В И М О Г И
Державної митної служби щодо
облаштування територiй та
об'єктiв митної iнфраструктури спецiальних
(вiльних)
економiчних зон
Загальнi вимоги Державної митної служби щодо облаштування територiй та об'єктiв митної iнфраструктури спецiальних (вiльних) економiчних зон (далi - Загальнi вимоги) розроблено вiдповiдно до Закону України вiд 13.10.92 N 2673-ХII "Про загальнi засади створення i функцiонування спецiальних (вiльних) економiчних зон", Законiв України та Указiв Президента України про спецiальнi (вiльнi) економiчнi зони в окремих регiонах, Митного кодексу України та iнших законодавчих актiв з метою дотримання митними органами пiд час затвердження акта про здавання-приймання Державною митною службою України об'єктiв митної iнфраструктури спецiальних (вiльних) економiчних зон.
Органiзацiя робiт з облаштування територiї та об'єктiв митної iнфраструктури спецiальної (вiльної) економiчної зони (далi - СЕЗ) i фiнансування цих робiт здiйснюється органом господарського розвитку й управлiння СЕЗ.
Пiдставою для роботи комiсiї Держмитслужби з обстеження територiї та об'єктiв митної iнфраструктури СЕЗ вважається повiдомлення органу господарського розвитку й управлiння СЕЗ про готовнiсть цих об'єктiв до встановлення на територiї СЕЗ режиму спецiальної митної зони.
Акт здавання-приймання об'єктiв митної iнфраструктури СЕЗ (далi - акт) складається органом господарського розвитку й управлiння СЕЗ, пiдписується головою та членами комiсiї, керiвником органу господарського розвитку та управлiння СЕЗ, погоджується з мiсцевою облдержадмiнiстрацiєю та затверджується Державною митною службою України або уповноваженою нею регiональною митницею.
До моменту затвердження акта повиннi бути завершенi всi роботи з облаштування територiї, об'єктiв митної iнфраструктури, отриманi необхiднi дозволи державних контрольних органiв.
Комiсiєю Держмитслужби (або за її дорученням - регiональної митницi, у зонi дiяльностi якої розмiщуються об'єкти СЕЗ) може проводитися попередня перевiрка стану готовностi об'єктiв СЕЗ до експлуатацiї. За результатами перевiрки складається протокол, у якому мають бути вiдображенi виявленi недолiки з питань, якi вносимутся до акта.
З дня затвердження зазначеного акта на територiї СЕЗ запроваджується режим спецiальної митної зони. Реєстрацiя затвердженних актiв про здавання-приймання здiйснюється в Держмитслужбi за єдиним реєстром.
Акт здавання-приймання в експлуатацiю територiї та об'єктiв митної iнфраструктури СЕЗ затверджується Держмитслужбою в разi дотримання таких вимог:
1. Територiя СЕЗ повинна бути огороджена по периметру таким чином, щоб забезпечувати запобiгання несанкцiонованому i неконтрольованому проникненню i перемiщенню на територiю СЕЗ або за її межi фiзичних осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iнших предметiв. З урахуванням характеру виробництва, особливостей розташування на мiсцевостi, режиму пропуску на територiю зони i т.п. регiональна митниця може встановлювати додатковi вимоги до обладнання огорожi та забезпечення охорони СЕЗ (наявнiсть договору зi службою охорони, якщо у пiдприємства вiдсутнi пiдроздiли, що здiйснюють охорону територiї; освiтлення в нiчний час; застосування електронної системи охорони та спостереження; мобiльний контроль; установлення вишок для вiзуального спостереження).
2. Пункти пропуску через межу спецiальної економiчної зони (контрольно-пропускнi пункти) установлюються для забезпечення можливостi здiйснення ефективного митного контролю пiд час перемiщення в (iз) СЕЗ громадян, а також транспортних засобiв, товарiв, майна та iнших предметiв суб'єктiв господарювання СЕЗ. При встановленнi контрольно-пропускних пунктiв (далi - КПП) та визначеннi режиму їх роботи потрiбно враховувати рiзноманiтнi фактори та особливостi конкретної СЕЗ (iнтенсивнiсть та напрямок руху транспортних засобiв, пiшоходiв, початок та кiнець робочої змiни тощо). Залежно вiд цього режим роботи КПП може бути цiлодобовим, протягом робочого дня, протягом незначного часу з викликом iнспекторiв митницi або на початку та в кiнцi робочої змiни. Якщо перемiщення залiзничного транспорту та морських суден не буде носити безперервного характеру, то митний контроль та пропуск цих транспортних засобiв можна здiйснювати за викликом iнспекторiв митницi. Це забезпечить виконання завдань, покладених на митнi органи, оптимальною кiлькiстю особового складу та рiвномiрну завантаженiсть спiвробiтникiв. КПП та службовi споруди для виконання службових обов'язкiв спiвробiтниками митницi мають мiстити примiщення (з розрахунку 4 - 5,5 кв.м на посадову особу) з меблями, металевими шафами для зберiгання службової документацiї та митних забезпечень, зброї i засобiв захисту, засобами радiотелефонного зв(язку, ПЕОМ з локальною мережею для облiку товарiв, якi ввозяться/ вивозяться в/iз СЕЗ, а також протипожежною та охоронною сигналiзацiєю. У разi потреби КПП доцiльно обладнати засобами спостереження за перемiщенням транспорту, морських плавзасобiв, товарiв в (iз) територiю спецiальної економiчної зони та засобами обмеження таких перемiщень (датчиками, свiтлофорами тощо).
Слiд також передбачити кiмнату для особистого огляду громадян з урахуванням вимог статтi 32 Митного кодексу України.
3. Для розмiщення затриманих та конфiскованих товарiв, предметiв та автотранспортних засобiв потрiбно передбачити складське примiщення, розташоване на територiї СЕЗ i обладнане меблями та складським обладнанням, протипожежною та охоронною сигналiзацiєю.
4. Службовi та складськi примiщення, обладнання, засоби зв'язку та транспортнi засоби, потрiбнi виключно для здiйснення митного контролю i митного оформлення, надаються працiвникам митницi органом господарського розвитку й управлiння СЕЗ на безоплатнiй основi.
5. Для митного огляду автомобiлiв та залiзничних вагонiв органом господарського розвитку й управлiння СЕЗ обладнуються майданчики з оглядовою ямою, естакадою, вагами, iншими засобами контролю в разi потреби та засобами технiки безпеки.
6. Для забезпечення функцiонування СЕЗ та здiйснення якiсного митного контролю за перемiщенням вантажiв через межi зони СЕЗ органовi господарського розвитку й управлiння СЕЗ необхiдно:
передбачити надання чергового автотранспортного засобу суб'єктами господарювання СЕЗ для об'їзду територiї спецiальної митної зони та проведення оперативних заходiв;
до моменту пiдписання Держмитслужбою акту здавання-приймання в експлуатацiю об(єктiв митної iнфраструктури СЕЗ провести повну iнвентаризацiю всiх матерiальних засобiв, якi належать суб'єктам господарювання i перебувають на територiї СЕЗ, iз залученням фахiвцiв вiдповiдних служб та митницi;
вивести всi пiдприємства, якi не отримали дозволу органу господарського розвитку й управлiння СЕЗ на здiйснення господарської дiяльностi на територiї СЕЗ та їх власнiсть за межi СЕЗ;
зобов'язати суб(єктiв пiдприємницької дiяльностi України, якi займаються агентською дiяльнiстю, надають транспортно-експедицiйнi та iншi послуги в СЕЗ, мати дозвiл органу господарського розвитку й управлiння спецiальної економiчної зони;
узгодити з митницею вид перепусток, порядок їх видачi та порядок пропуску в (iз) СЕЗ транспортних засобiв, вантажiв та громадян;
узгодити та затвердити схеми зон митного контролю, обладнати та позначити їх межу на мiсцевостi;
пiдготувати карти територiї СЕЗ зi схемою розмiщення в нiй пiдприємств, установ, органiзацiй, сумiжних та сервiсних служб;
надати митницi затверджений органом господарського розвитку й управлiння СЕЗ перелiк видiв економiчної дiяльностi на територiї спецiальної економiчної зони та перелiк суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi, зареєстрованих на територiї СЕЗ, з метою їх акредидацiї в митницi.
6. Митниця має право встановлювати додатковi конкретнi вимоги до облаштування об'єктiв митної iнфраструктури для забезпечення запобiгання несанкцiонованому проникненню i перемiщенню через межу СЕЗ фiзичних осiб, транспортних засобiв, вантажiв, а також якiсного митного контролю i митного оформлення.
7. Митниця спiльно з органом господарського розвитку й управлiння СЕЗ повинна пiдготувати, узгодити з iншими контрольними органами технологiчну схему митного контролю товарiв та майна, що перемiщується через межу СЕЗ.