УГОДА
мiж Кабiнетом Мiнiстрiв України та Радою Мiнiстрiв Боснiї i Герцеговини про умови взаємних поїздок громадян
Кабiнет Мiнiстрiв України та Рада Мiнiстрiв Боснiї i Герцеговини (далi - Договiрнi Сторони),
беручи до уваги Угоду мiж Урядом України та Радою Мiнiстрiв Боснiї i Герцеговини стосовно безвiзового порядку поїздок по дипломатичних та службових паспортах (у формi обмiну нотами) вiд 13 березня 2002 року,
прагнучи далi розвивати дружнi вiдносини та спiвробiтництво мiж двома державами,
бажаючи спростити порядок взаємних поїздок громадян мiж двома країнами,
домовилися про таке:
Стаття 1
1. Громадяни кожної Договiрної Сторони, якi мають дiйсний проїзний документ, уключений до перелiку в додатках 1 i 2, мають право в'їжджати на територiю iншої Договiрної Сторони, виїжджати з неї, прямувати транзитом нею та перебувати на нiй без вiз упродовж перiоду, що не перевищує 30 (тридцяти) днiв протягом двох мiсяцiв вiд дати першого в'їзду.
2. Термiн перебування, зазначений у пунктi 1 цiєї статтi, може бути збiльшений вiдповiдно до нацiонального законодавства кожної Договiрної Сторони.
Стаття 2
Громадяни кожної Договiрної Сторони, якi бажають перебувати на територiї iншої Договiрної Сторони впродовж перiоду, що перевищує 30 (тридцять) днiв, звертаються iз заявою про оформлення вiдповiдних вiз до дипломатичного представництва й консульських установ iншої Договiрної Сторони.
Стаття 3
Положення пункту 1 статтi 1 цiєї Угоди не застосовуються до громадян однiєї Договiрної Сторони, якi в'їжджають на територiю iншої Договiрної Сторони з причин оплачуваної зайнятостi.
Стаття 4
Громадяни кожної Договiрної Сторони можуть в'їжджати на територiю iншої Договiрної Сторони та виїжджати з неї, користуючись пунктами пропуску через державний кордон, призначеними для мiжнародного сполучення.
Стаття 5
Пiд час перетину державного кордону громадяни кожної Договiрної Сторони зобов'язанi дотримуватися правил i процедур, установлених внутрiшнiм законодавством iншої Договiрної Сторони.
Стаття 6
Ця Угода не обмежує права кожної Договiрної Сторони вiдмовити у в'їздi або зменшити термiн перебування на її територiї громадян iншої Договiрної Сторони вiдповiдно до внутрiшнього законодавства кожної Договiрної Сторони.
Стаття 7
1. Громадяни однiєї Договiрної Сторони в разi втрати документiв, зазначених у додатках 1 i 2 до цiєї Угоди, на територiї iншої Договiрної Сторони, повиннi негайно повiдомити про це компетентним органам держави, що приймає. В такому разi компетентнi органи видають довiдку, що пiдтверджує втрату документiв.
2. Дипломатичне представництво або консульськi установи держави видають своїм громадянам, якi зазначенi в пунктi 1 цiєї статтi, новий документ, дiйсний для виїзду за кордон.
Стаття 8
Договiрнi Сторони повiдомляють одна однiй дипломатичними каналами про змiни умов в'їзду, перебування, проїзду транзитом або виїзду не пiзнiше нiж за 15 (п'ятнадцять) днiв до набрання чинностi такими змiнами.
Стаття 9
Договiрнi Сторони можуть за взаємною згодою вносити змiни i доповнення до цiєї Угоди шляхом пiдписання окремих Протоколiв. Цi Протоколи є невiд'ємними частинами цiєї Угоди.
Стаття 10
Спори, що виникають унаслiдок тлумачення або застосування положень цiєї Угоди, розв'язуються шляхом проведення консультацiй i переговорiв мiж Договiрними Сторонами.
Стаття 11
1. Кожна Договiрна Сторона може тимчасово зупинити дiю цiєї Угоди цiлком або частково з мiркувань нацiональної безпеки, захисту громадського порядку та здоров'я громадян.
2. Кожна Договiрна Сторона повiдомляє iншiй Договiрнiй Сторонi про своє рiшення зупинити дiю цiєї Угоди, передбачене пунктом 1 цiєї статтi, дипломатичними каналами протягом 72 годин.
Стаття 12
1. Компетентнi державнi органи Договiрних Сторiн до набрання чинностi цiєю Угодою дипломатичними каналами обмiнюються зразками документiв, зазначених у додатках 1 i 2 до цiєї Угоди, в тому числi iнформацiєю про їхнє використання.
2. У разi запровадження нових документiв, дiйсних для виїзду за кордон, або в разi внесення змiн до iснуючих документiв, зазначених в додатках 1 i 2 до цiєї Угоди, компетентнi державнi органи Договiрних Сторiн не пiзнiше нiж за 30 (тридцять) днiв до запровадження (внесення змiн) повiдомляють одна однiй про це й передають зразки нових або змiнених документiв.
Стаття 13
1. Ця Угода набирає чинностi на тридцятий день пiсля отримання останнього повiдомлення, яким Договiрнi Сторони повiдомляють одна однiй про завершення внутрiшньодержавних процедур, необхiдних для набрання нею чинностi.
2. З набранням чинностi цiєю Угодою втрачає чиннiсть Угода мiж Урядом Союзу Радянських Соцiалiстичних Республiк i Союзним Виконавчим Вiче Скупщини Соцiалiстичної Федеративної Республiки Югославiї про взаємнi поїздки громадян, учинена в м. Москва 31 жовтня 1989 року, у вiдносинах мiж Договiрними Сторонами.
3. Ця Угода укладається на невизначений строк. Договiрнi Сторони можуть денонсувати цю Угоду будь-коли. В такому разi Угода залишається чинною протягом 90 (дев'яносто) днiв з дати, коли будь-яка Договiрна Сторона повiдомляє в письмовiй формi iншiй дипломатичними каналами про свiй намiр припинити дiю Угоди.
Учинено в м. Берлiн 15 квiтня 2011 року у двох оригiнальних примiрниках, кожен українською, боснiйською, хорватською, сербською та англiйською мовами, при цьому всi тексти є автентичними. У разi розбiжностей у тлумаченнi положень цiєї Угоди перевага вiддається текстовi англiйською мовою.
За Кабiнет Мiнiстрiв України | За Раду Мiнiстрiв Боснiї i Герцеговини |
Додаток 1
до Угоди мiж Кабiнетом Мiнiстрiв України та Радою
Мiнiстрiв Боснiї i Герцеговини про умови взаємних
поїздок громадян
Перелiк документiв громадян України, якi використовуються для в'їзду до Боснiї i Герцеговини, виїзду з неї та поїздки до неї:
1. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон.
2. Проїзний документ дитини.
3. Посвiдчення особи моряка (за умови надання суднової ролi або витягу з неї).
4. Посвiдчення особи на повернення в Україну (тiльки для повернення в Україну).
Додаток 2
до Угоди мiж Кабiнетом Мiнiстрiв України та Радою
Мiнiстрiв Боснiї i Герцеговини про умови взаємних
поїздок громадян
Перелiк документiв громадян Боснiї i Герцеговини, що використовуються для в'їзду в Україну, виїзду з неї та поїздки до неї:
1. Звичайний паспорт.
2. Посвiдчення особи моряка (за умови надання суднової ролi або витягу з неї).
3. Проїзнi документи для повернення в Боснiю i Герцеговину (тiльки для повернення в Боснiю i Герцеговину).