ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
вiд 22.03.2012 р. | N 8225/7/15-3417-26 |
---|
Державна податкова служба
України розглянула лист Європейської Бiзнес
Асоцiацiї <...> щодо визначення бази
оподаткування ПДВ у разi змiни митної вартостi
товарiв та повiдомляє.
Вiдповiдно до пункту 188.1 статтi 188 Податкового кодексу України вiд 02.12.2010 p. N 2755-VI (далi - Кодекс) база оподаткування операцiй з постачання товарiв/послуг визначається виходячи з їх договiрної (контрактної) вартостi, але не нижче звичайних цiн, визначених вiдповiдно до статтi 39 Кодексу, з урахуванням загальнодержавних податкiв та зборiв (крiм податку на додану вартiсть та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами господарювання для виробництва лiкарських засобiв, у тому числi компонентiв кровi i вироблених з них препаратiв (крiм лiкарських засобiв у виглядi бальзамiв та елiксирiв), а також збору на обов'язкове державне пенсiйне страхування на вартiсть послуг стiльникового рухомого зв'язку).
Вiдповiдно до пункту 6 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом ДПА України вiд 01.11.2011 р. N 1379 <...> (далi - Порядок N 1379), податкова накладна складається у двох примiрниках (оригiнал i копiя). При цьому у верхнiй лiвiй частинi податкової накладної робляться вiдповiднi вiдмiтки (потрiбне видiляється помiткою "X").
Пунктом 17 Порядку N 1379 визначено, у разi якщо база оподаткування визначається виходячи iз звичайних цiн i перевищує суму постачання товарiв/послуг, визначену виходячи з їх договiрної (контрактної) вартостi, тобто звичайна цiна перевищує фактичну, продавець виписує двi податковi накладнi: одну - на суму, розраховану виходячи з фактичної цiни постачання, другу - на суму, розраховану виходячи з перевищення звичайної цiни над фактичною. У податковiй накладнiй, яка виписана на суму перевищення звичайної цiни над фактичною, робиться позначка вiдповiдно до пункту 8 цього Порядку ("01" - Виписана на суму перевищення звичайної цiни над фактичною). Така податкова накладна покупцю не надається; усi примiрники таких податкових накладних зберiгаються у продавця.
Враховуючи зазначене, оскiльки у разi постачання на митнiй територiї України платником податку ранiше iмпортованих товарiв за цiною, яка є нижчою вiд їх митної вартостi, база оподаткування визначається виходячи з митної вартостi таких товарiв, то в даному випадку платником податку виписується двi податковi накладнi.
Одна податкова накладна, оригiнал якої надається постачальнику, виписується на суму виходячи з фактичної цiни постачання товарiв, а друга, два примiрники якої зберiгаються у продавця, - на суму перевищення митної вартостi товарiв над фактичною. При виписуваннi податкової накладної на суму перевищення митної вартостi над фактичною слiд враховувати наступнi особливостi: у верхнiй лiвiй частинi оригiналу такої податкової накладної у полi "Залишається у продавця (тип причини)" зазначається вiдповiдна помiтка "X" та тип причини "01"; у графi 3 - "номенклатура постачання товарiв/послуг" вказується "перевищення митної вартостi товарiв над фактичною за товарами, указаними в податковiй накладнiй N (зазначається порядковий номер податкової накладної, виписаної на суму постачання цих товарiв/послуг, визначену виходячи з їх договiрної (контрактної) вартостi).
У випадку, описаному у листi Європейської Бiзнес Асоцiацiї вiд 28.02.2012 р. N 206/2012/2, коли пiсля продажу iмпортованого товару змiнюється величина митної вартостi iмпортованих товарiв (наприклад, зменшення митної вартостi за рiшенням суду), то платник податку - продавець вiдповiдно до пункту 192.1 статтi 192 Кодексу повинен виписати розрахунок коригування до податкової накладної (до тiєї, що була виписана на суму перевищення митної вартостi товарiв над фактичною) та вiдповiдно зменшити податковi зобов'язання з ПДВ.
Заступник Голови | А. Iгнатов |