ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
30.05.12 | N 11.1/2-16.1/6123-ЕП |
---|
Керiвникам митних органiв |
Для керiвництва та застосування
в роботi направляємо:
1) Угоду про вiльну торгiвлю мiж Україною та державами ЄАВТ, Угоду про сiльське господарство мiж Україною та Королiвством Норвегiя, Угоду про сiльське господарство мiж Україною та Iсландiєю та Угоду про сiльське господарство мiж Україною та Швейцарською Конфедерацiєю, якi вчиненi 24 червня 2010 року в м. Рейк'явiку (англiйською та українською мовою).
Вiдповiдно до листа Мiнiстерства закордонних справ України вiд 08.05.2012 N 72/11-612/1-1450 вищезазначенi Угоди набувають чинностi з 1 червня 2012 року.
Тексти Угод українською мовою, розмiщенi на офiцiйному веб-порталi Верховної Ради України (офiцiйний веб-сайт Верховної Ради України) http://portal.rada.gov.ua та системi iнформацiйно-правового забезпечення "Лiга: Закон".
2) Повiдомлення держав ЄАВТ вiд 18.04.2012 та його неофiцiйний переклад, надiслане листом Мiнiстерства закордонних справ України вiд 25.05.2012 N 51/15-213/1-2532, з iнформацiєю про зразки печаток, якi використовуються протягом 2012 року митними вiдомствами держав ЄАВТ пiд час видачi сертифiкатiв перевезення товарiв EUR.1 та EUR-MED з адресами митних органiв, якi вiдповiдають за перевiрку цих сертифiкатiв та iнформацiю щодо уповноважених експортерiв та сум нацiональних валют, виражених в євро.
При застосуваннi Правил походження товарiв до угод (далi - Протокол) звертаємо Вашу увагу на наступне.
1. Згiдно зi статтею 17 Протоколу, товари походженням з держав ЄАВТ отримують переваги, визначеннi вищевказаними Угодами, за умови надання одного з таких пiдтверджень походження:
a) сертифiкат з перевезення товару EUR.1, зразок якого наведено в додатку 3a до Протоколу;
b) сертифiкат з перевезення товару EUR-MED, зразок якого наведено в додатку 3b до Протоколу;
c) у випадках, визначених у пунктi 1 статтi 23 цього Протоколу, декларацiя iнвойс або декларацiя iнвойс EUR-MED, що надаються експортером на iнвойсi, накладнiй чи будь-якому iншому комерцiйному документi, який описує вiдповiднi товари з достатньої для їхньої iдентифiкацiї деталiзацiєю; тексти декларацiй iнвойс наведено в додатках 4а та 4b.
Разом з тим, Україною, на теперiшнiй час, не пiдписанi, у вiдповiдностi до статтi 5 Протоколу, преференцiйнi торговельнi угоди та протоколи, що передбачають застосування кумуляцiї до матерiалiв, що походять з однiєї з країн, зазначених у статтях 3 та 4 Протоколу, при виробництвi продуктiв щодо яких може видаватись сертифiкат EUR-MED або декларацiя iнвойс EUR-MED.
Тому, згiдно пiдпункту d) пункту 1 статтi 17 Протоколу, доки цей Протокол застосовується лише на двостороннiй основi мiж Україною та державами ЄАВТ, для надання товарам походженням з країн ЄАВТ режиму вiльної торгiвлi є необхiдним надання митним органам виключно таких документiв:
сертифiката з перевезення товару EUR.1, зразок якого наведено в додатку 3a до Протоколу;
декларацiї iнвойс.
2. Митними органами Iсландiї та Норвегiї, у вiдповiдностi до статтi 24 Протоколу, надано право уповноваженим експортерам, що здiйснюють частi вiдправлення товарiв згiдно iз цiєю Угодою, самостiйно оформлювати декларацiю iнвойс або декларацiю iнвойс EUR-MED (далi - уповноваженi експортери).
При цьому звертаємо Вашу увагу, що вiдповiдно до статтi 24 Протоколу, декларацiї iнвойс оформлюються уповноваженими експортерами незалежно вiд вартостi вiдповiдних товарiв.
Таким чином вартiсть товарiв, походження яких пiдтверджується декларацiєю iнвойс, оформленою уповноваженим експортером країни ЄАВТ, не обмежується вартiстю 6 000 євро.
3. Iнформацiя Секретарiату ЄАВТ щодо сум нацiональних валют, виражених в грошовiй одиницi Євро, про якi згадується у статтях 23, 28 та 32 Протоколу, використовується при ввезеннi в Україну товарiв, походженням з країн ЄАВТ у таких випадках:
- коли подається в якостi пiдтвердження преференцiйного походження декларацiя iнвойс, оформлена будь-яким експортером для будь-якої партiї, що складається з однiєї чи бiльшої кiлькостi упаковок, що мiстять продукти походженням з держав Сторiн, повна вартiсть яких не перевищує 6000 євро;
- коли подання митному органу документального пiдтвердження походження на товари, визначенi у статi 28 Протоколу, є необов'язковим. Загальна вартiсть цих товарiв не має перевищувати 500 євро у разi невеликих пакункiв та 1200 євро у разi товарiв, що складають частину персонального багажу мандрiвника.
4. Вiдповiдно до статтi 34 Протоколу, коли митнi органи мають обґрунтованi сумнiви стосовно автентичностi документiв, статусу походження товарiв або виконання iнших вимог цього Протоколу, може здiйснюватись перевiрка документiв (сертифiката перевезення товарiв EUR.1, декларацiї iнвойс), що подавались в якостi пiдтвердження преференцiйного походження товарiв при ввезеннi товарiв на митну територiю України.
Перевiрка здiйснюється шляхом направлення до Департаменту класифiкацiї товарiв та заходiв регулювання ЗЕД Держмитслужби України вiдповiдного запиту, який повинен мiстити проект запиту українською та англiйською мовою до вiдповiдного компетентного органу iноземної держави та мiстити перелiк конкретних питань, що пiдлягають з'ясуванню для цiлей перевiрки преференцiйного походження.
Додаток: зазначене по тексту на арк.
Перший заступник Голови Служби | О.М.Дороховський |