УГОДА
мiж Кабiнетом Мiнiстрiв України та Урядом Росiйської Федерацiї про спiвробiтництво в галузi карантину рослин
Кабiнет Мiнiстрiв України та Уряд Росiйської Федерацiї, далi - Сторони,
визнаючи бажання змiцнювати двостороннє спiвробiтництво в сферi карантину рослин у вiдповiдностi з Мiжнародною конвенцiєю про карантин та захист рослин вiд 6 грудня 1951 року (в редакцiї 1997 року) та у вiдповiдностi з мiжнародними стандартами з фiтосанiтарних заходiв, та мiжнародними домовленостями Сторiн з метою удосконалення забезпечення охорони територiй своїх держав вiд занесення та розповсюдження карантинних шкiдливих органiзмiв та зменшення заподiяних ними збиткiв, а також усунення надмiрних перешкод у двостороннiй торгiвлi продукцiєю, що пiдлягає фiтосанiтарному контролю (далi - об'єкти регулювання),
домовились про таке:
СТАТТЯ 1
Компетентними органами Сторiн, що здiйснюють координацiю дiяльностi з реалiзацiї цiєї Угоди, є:
вiд Української Сторони - Державна ветеринарна та фiтосанiтарна служба,
вiд Росiйської Сторони - Федеральна служба з ветеринарного та фiтосанiтарного нагляду.
СТАТТЯ 2
Пiд карантинними органiзмами (карантиннi шкiдливi органiзми) в данiй Угодi слiд розумiти шкiдливi органiзми, що вiдсутнi або обмежено поширенi або розповсюдженi на територiях держав Сторiн i внесенi до нацiональних перелiкiв карантинних органiзмiв держав Сторiн.
У разi внесення змiн до перелiку Компетентний орган однiєї Сторони iнформує про це Компетентний орган iншої Сторони не менш нiж за 30 днiв до вступу змiн у дiю.
СТАТТЯ 3
Сторони проводять заходи з фiтосанiтарного контролю об'єктiв регулювання при iмпортi, експортi та транзитi вiдповiдно до мiжнародних зобов'язань та нацiонального законодавства.
Фiнансування заходiв, пов'язаних з проведенням фiтосанiтарного контролю, здiйснюється у вiдповiдностi iз законодавством держав Сторiн.
СТАТТЯ 4
З метою забезпечення ефективного спiвробiтництва в сферi карантину та захисту рослин Сторони вiдповiдно до законодавства своїх держав:
а) вживають всi необхiднi заходи для запобiгання проникнення карантинних шкiдливих органiзмiв з територiї держави однiєї Сторони на територiю держави iншої Сторони при перемiщеннi об'єктiв регулювання з територiї держави однiєї Сторони на територiю держави iншої Сторони;
б) iнформують одна одну про правила, якi регулюють здiйснення заходiв щодо забезпечення карантину рослин, що передбаченi законодавством держав Сторiн;
в) iнформують одна одну про виявлення та розповсюдження карантинних шкiдливих органiзмiв на територiях держав Сторiн;
г) iнформують одна одну про науково-дослiднi роботи в сферi карантину рослин;
д) обмiнюються передовим досвiдом щодо здiйснення фiтосанiтарного карантинного контролю в мiсцях виробництва та заготiвлi об'єктiв регулювання, забезпечення карантину рослин на державному кордонi та на транспортi, а також науково-практичними досягненнями в галузi карантину рослин;
е) надають взаємну наукову, технiчну та iншу допомогу в проведеннi заходiв з карантину рослин, пов'язаних iз виявленням, локалiзацiєю та лiквiдацiєю карантинних шкiдливих органiзмiв.
СТАТТЯ 5
1. Об'єкти регулювання, якi вивозяться з територiї держави однiєї Сторони на територiю держави iншої Сторони або якi перевозяться транзитом територiєю держави однiєї Сторони на територiю держави iншої Сторони, або походженням з третiх країн, якi пiдлягали перепакуванню, перевантажуванню, або роздiленi на частки на територiї держави однiєї iз Сторiн, повиннi супроводжуватися фiтосанiтарним сертифiкатом або фiтосанiтарним сертифiкатом на реекспорт у вiдповiдностi з фiтосанiтарним вимогами Сторони-iмпортера.
З метою iдентифiкацiї партiй об'єктiв регулювання у фiтосанiтарних сертифiкатах вказується номер (назва) транспортного засобу, що перевозить партiю об'єктiв регулювання.
2. Сторона-iмпортер не вимагає фiтосанiтарних сертифiкатiв на партiю об'єктiв регулювання у тих випадках, коли вона пройшла термiчну або iншу обробку, яка унеможливлює зараження зазначеної партiї продукцiї карантинними шкiдливими органiзмами, та на iншi матерiали, що не потребують застосування фiтосанiтарних заходiв.
Компетентнi органи Сторiн залишають за собою право при закупiвлi окремих партiй об'єктiв регулювання виставляти додатковi вимоги до фiтосанiтарного стану такої продукцiї.
Монiторинг, який передує вiдвантаженню, при експортi рослинної продукцiї може здiйснюватись на територiї країни-експортера спiльними зусиллями посадових осiб Компетентних органiв Сторiн.
3. Наявнiсть фiтосанiтарного сертифiката не позбавляє права Компетентних органiв Сторiн здiйснювати фiтосанiтарний контроль об'єктiв регулювання у вiдповiдностi з законодавством своїх держав.
4. У разi виявлення карантинних шкiдливих органiзмiв пiд час проведення фiтосанiтарного контролю Компетентнi органи Сторони-iмпортера мають право на знезараження партiї об'єктiв регулювання, її знищення або повернення експортеру з повiдомленням Компетентних органiв iншої Сторони стосовно вжитих фiтосанiтарних заходiв iз зазначенням їх причини.
Якщо знезараження об'єктiв регулювання здiйснювалось на територiї держави однiєї Сторони, ввезення зазначеної продукцiї на територiю держави iншої Сторони дозволяється тiльки пiсля її дегазацiї (штучного видалення газiв з об'єктiв регулювання).
У разi вiдсутностi в об'єктах регулювання, якi прямують транзитом територiєю держави однiєї Сторони на територiю держави iншої Сторони, карантинних шкiдливих органiзмiв, транзит дозволяється за умови, якщо проставлено на фiтосанiтарному сертифiкатi, який видано нацiональною органiзацiєю з карантину та захисту рослин країни-експортера, штамп встановленого зразка Компетентним органом Сторони, територiєю якої об'єкти регулювання прямують транзитом.
В усiх випадках здiйснення реекспорту об'єктiв регулювання Сторони проводять фiтосанiтарний контроль i в разi вiдсутностi карантинних шкiдливих органiзмiв оформляють фiтосанiтарний сертифiкат або фiтосанiтарний сертифiкат на реекспорт, який супроводжує об'єкти регулювання до мiсця призначення вантажу, разом з фiтосанiтарним сертифiкатом країни-експортера або його завiреною копiєю.
СТАТТЯ 6
Експорт (iмпорт, транзит) об'єктiв регулювання з територiї держави однiєї Сторони на територiю держави iншої Сторони здiйснюється в пунктах пропуску на державному кордонi, визначених Сторонами, про що Компетентнi органи Сторiн iнформують одна одну.
СТАТТЯ 7
При експортi об'єктiв регулювання з територiї держави однiєї Сторони на територiю держави iншої Сторони використовується упаковка, яка не застосовувалась ранiше (крiм дерев'яного пакувального матерiалу), яка вiльна вiд карантинних шкiдливих органiзмiв. Упаковка та пакувальнi матерiали повиннi бути вiльними вiд ґрунту. Сiно, солома, полова, листя та iншi рослиннi матерiали не можуть використовуватись в якостi упаковки.
Транспортнi засоби, якi використовуються при перевезеннi об'єктiв регулювання, повиннi бути ретельно очищенi, а за потреби - знезараженi.
СТАТТЯ 8
Для обговорення та вирiшення питань, пов'язаних з реалiзацiєю передбачених цiєю Угодою заходiв, Компетентнi органи Сторiн можуть безпосередньо контактувати мiж собою.
Для вирiшення практичних питань, пов'язаних з реалiзацiєю положень цiєї Угоди, Компетентнi органи Сторiн в разi необхiдностi органiзовують спiльнi наради, якi проводяться по черзi на територiях держав Сторiн.
Органiзацiйнi витрати на проведення нарад несе Компетентний орган приймаючої Сторони. Порядок оплати витрат щодо направлення делегацiй попередньо погоджується Компетентними органами Сторiн.
Мiсце, термiни та порядок денний таких нарад визначаються Компетентними органами Сторiн.
СТАТТЯ 9
Положення цiєї Угоди поширюються на всi об'єкти регулювання, включаючи тi, якi надходять в якостi дарувань або для наукових цiлей, а також призначенi для дипломатичних, консульських та iнших представництв.
СТАТТЯ 10
Ця Угода не стосується прав i обов'язкiв кожної iз Сторiн, що випливають з iнших мiжнародних договорiв, учасниками яких є Україна та Росiйська Федерацiя, а також їхнього членства в мiжнародних органiзацiях з карантину та захисту рослин.
СТАТТЯ 11
За взаємною письмовою згодою Сторiн в цю Угоду можуть вноситись змiни та/або доповнення, що оформляються окремими Протоколами.
СТАТТЯ 12
Усi спiрнi питання мiж Сторонами, що виникають при тлумаченнi та застосуваннi положень цiєї Угоди, вирiшуватимуться шляхом переговорiв мiж Сторонами.
СТАТТЯ 13
Ця Угода набирає чинностi з дати отримання останнього письмового повiдомлення, дипломатичними каналами, про виконання Сторонами внутрiшньодержавних процедур, необхiдних для набрання нею чинностi.
Ця Угода укладається термiном на 5 рокiв. Її дiя буде автоматично продовжуватися на наступнi п'ятирiчнi перiоди, якщо жодна iз Сторiн не повiдомить у письмовiй формi iншу Сторону, дипломатичними каналами, про свої намiри припинити дiю цiєї Угоди не пiзнiше нiж за шiсть мiсяцiв до закiнчення вiдповiдного перiоду.
З дати набрання чинностi цiєї Угоди припиняється дiя Угоди мiж Урядом України та Урядом Росiйської Федерацiї про спiвробiтництво в галузi карантину рослин, яка була укладена 27 серпня 1996 року.
Вчинено в м. Москва 7 червня 2011 р. в двох примiрниках, кожний українською та росiйською мовами, причому обидва тексти є автентичними.
За Кабiнет Мiнiстрiв України (пiдпис) |
За Уряд Росiйської Федерацiї (пiдпис) |