МIНIСТЕРСТВО ФIНАНСIВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
м. Київ
24.10.2012 | N 1113 |
---|
Про затвердження Порядку направлення органами
державної податкової служби податкових вимог
платникам податкiв
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 14 листопада 2012 р. за N 1909/22221 |
Вiдповiдно до статей 59
та 60 глави 4 роздiлу II Податкового
кодексу України та пiдпункту 64 пункту 4
Положення про Мiнiстерство фiнансiв України,
затвердженого Указом Президента
України вiд 08 квiтня 2011 року N 446, наказую:
1. Затвердити Порядок направлення органами державної податкової служби податкових вимог платникам податкiв, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чиннiсть, наказ Державної податкової адмiнiстрацiї України вiд 24 грудня 2010 року N 1037 "Про затвердження Порядку направлення органами державної податкової служби податкових вимог платникам податкiв", зареєстрований у Мiнiстерствi юстицiї України 30 грудня 2010 року за N 1432/18727.
3. Департаменту податкової, митної полiтики та методологiї бухгалтерського облiку Мiнiстерства фiнансiв України (Чмерук М. О.) та Департаменту погашення податкового боргу Державної податкової служби України (Тарасенко В. О.) в установленому порядку забезпечити:
подання цього наказу на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України;
оприлюднення цього наказу.
4. Цей наказ набирає чинностi з дня його офiцiйного опублiкування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Мiнiстра фiнансiв України Мярковського А. I., заступника Голови Державної податкової служби України Iгнатова А. П.
Мiнiстр | Ю. Колобов |
ПОГОДЖЕНО: | |
Голова Державної податкової служби України | О. В. Клименко |
Голова Державної служби України з питань регуляторної полiтики та розвитку пiдприємництва | М. Ю. Бродський |
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Мiнiстерства фiнансiв України 24.10.2012 N 1113 |
|
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 14 листопада 2012 р. за N 1909/22221 |
ПОРЯДОК
направлення органами державної податкової
служби податкових вимог платникам податкiв
I. Загальнi положення
1.1. Цей Порядок розроблений вiдповiдно до статей 59 та 60 глави 4 роздiлу II Податкового кодексу України (далi - Кодекс) i визначає механiзм формування, надсилання, вручення та вiдкликання податкових вимог органами державної податкової служби.
1.2. Дiя цього Порядку поширюється на платникiв податкiв, якi не сплатили узгодженої суми грошового зобов'язання в установленi законодавством строки.
1.3. У цьому Порядку термiни вживаються у значеннi, наведеному у Кодексi.
II. Умови формування органами державної податкової служби податкових вимог
2.1. Податкова вимога формується органами державної податкової служби за мiсцем облiку платника податкiв.
2.2. Податкова вимога формується, якщо:
платник податкiв не сплатив суми податкового зобов'язання, зазначеної у поданiй ним податковiй декларацiї, у встановленi Кодексом строки;
платник податкiв не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання, визначеної в податковому повiдомленнi-рiшеннi, у встановленi законом строки;
платник збору не сплатив узгодженої суми збору за провадження деяких видiв пiдприємницької дiяльностi у встановленi строки;
платник єдиного податку першої або другої групи не сплатив суми авансового внеску у встановленi строки;
контролюючий орган, що визначив суми грошового зобов'язання платника податкiв, не є органом державної податкової служби та надiслав вiдповiдному органу державної податкової служби подання про здiйснення заходiв з погашення податкового боргу платника податкiв, а також розрахунок його розмiру.
2.3. Протягом строкiв оскарження суми грошових зобов'язань, визначених Кодексом, податкова вимога з податку, що оскаржується, не надсилається.
III. Порядок формування органами державної податкової служби податкової вимоги
3.1. Податковi вимоги формуються:
а) автоматично на пiдставi даних облiкової iнформацiйної системи органiв державної податкової служби;
б) на пiдставi розрахунку розмiру податкового боргу, зазначеного у поданнi iнших контролюючих органiв про здiйснення заходiв з погашення податкового боргу, яке надiслано таким контролюючим органом до вiдповiдного органу державної податкової служби.
Форма подання про здiйснення заходiв з погашення податкового боргу платника податкiв затверджена постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27 грудня 2010 року N 1237 "Про затвердження Порядку надiслання органам державної податкової служби подання про здiйснення заходiв з погашення податкового боргу платника податкiв та iнформацiї про скасування або змiну суми нарахованого грошового зобов'язання, а також форми зазначеного подання".
3.2. Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податкiв не перевищує двадцяти неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян. У разi збiльшення загальної суми податкового боргу до розмiру, що перевищує двадцять неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян, орган державної податкової служби надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податкiв.
3.3. Податкова вимога, окрiм загальних реквiзитiв, повинна мiстити вiдомостi про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмiр податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливi наслiдки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активiв, якi вiдповiдно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, можливi дату та час проведення публiчних торгiв з їх продажу.
3.4. Сума податкового боргу в податковiй вимозi проставляється у гривнях з двома десятковими знаками.
3.5. Форма податкової вимоги для платника податкiв - юридичної особи наведена у додатку 1 до цього Порядку, а для платника податкiв - фiзичної особи - у додатку 2 до цього Порядку.
3.6. У разi якщо у платника податкiв, якому надiслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збiльшується (зменшується), погашенню пiдлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що iснує на день погашення.
У разi якщо пiсля направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змiнилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязi, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
IV. Порядок надсилання (вручення) органами державної податкової служби податкових вимог платникам податкiв
4.1. Податкова вимога надсилається (вручається) не ранiше першого робочого дня пiсля закiнчення встановленого Кодексом граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
4.2. При формуваннi податкових вимог їм автоматично присвоюється порядковий номер за певний рiк, який заноситься до вiдповiдного реєстру податкових вимог.
4.3. Пiсля формування податкової вимоги та внесення даних до вiдповiдного реєстру в той самий день податкова вимога передається структурному пiдроздiлу, до функцiй якого належать приймання, реєстрацiя та обробка вхiдної i вихiдної кореспонденцiї, для надсилання (вручення) платнику податкiв.
4.4. Реєстри податкових вимог ведуться органами державної податкової служби в електронному виглядi.
4.5. Структурний пiдроздiл, до функцiй якого належать приймання, реєстрацiя та обробка вхiдної i вихiдної кореспонденцiї, в день отримання податкової вимоги вiд пiдроздiлу погашення податкового боргу надсилає (вручає) податкову вимогу платнику податкiв, при цьому корiнець податкової вимоги залишається в органi державної податкової служби та долучається до справи платника податкiв.
4.6. Податкова вимога вважається надiсланою (врученою):
юридичнiй особi, якщо її передано посадовiй особi такої юридичної особи пiд розписку або надiслано листом з повiдомленням про вручення;
фiзичнiй особi, якщо її вручено особисто такiй фiзичнiй особi або її законному представниковi чи надiслано листом на адресу за її мiсцем проживання або останнього вiдомого її мiсцезнаходження з повiдомленням про вручення.
4.7. Дата надсилання (вручення) проставляється на корiнцi податкової вимоги:
посадовою особою платника податкiв - юридичної особи (фiзичною особою - платником податкiв) або її законним представником - у разi вручення податкової вимоги пiд розписку;
працiвником структурного пiдроздiлу, до функцiй якого належать приймання, реєстрацiя та обробка вхiдної i вихiдної кореспонденцiї, у разi надiслання листом з повiдомленням про вручення. При цьому повiдомлення про вручення прикрiплюється до корiнця податкової вимоги.
4.8. У разi коли пошта не може вручити платнику податкiв податкову вимогу в зв'язку з:
вiдсутнiстю за мiсцезнаходженням посадових осiб;
вiдмовою посадових осiб прийняти податкову вимогу;
незнаходженням фактичного мiсця розташування (мiсцезнаходження) платника податкiв
або з iнших причин,
податкова вимога вважається врученою платнику податкiв у день, зазначений поштовою службою в повiдомленнi про вручення iз зазначенням причин невручення.
4.9. Працiвник структурного пiдроздiлу, до функцiй якого належать приймання, реєстрацiя та обробка вхiдної i вихiдної кореспонденцiї, отримавши повiдомлення про вручення (iз зазначенням причин невручення за їх наявностi), повiдомляє про неможливiсть вручення податкової вимоги пiдроздiл погашення податкового боргу.
V. Порядок облiку в податкових органах податкових вимог, отриманих платниками податкiв
5.1. Пiсля вручення (отримання iнформацiї про вручення) платнику податкiв податкової вимоги структурний пiдроздiл, до функцiї якого належать приймання, реєстрацiя та обробка вхiдної i вихiдної кореспонденцiї, передає пiдроздiлу погашення податкового боргу корiнець такої податкової вимоги з вiдмiткою про вручення платнику податкiв (у разi направлення податкової вимоги листом з повiдомленням про вручення - разом iз таким повiдомленням про вручення або про невручення поштового вiдправлення).
5.2. Структурний пiдроздiл погашення податкового боргу вносить вiдповiднi данi до реєстру податкових вимог, пiдшиває корiнець податкової вимоги i повiдомлення про вручення (у разi направлення податкової вимоги листом з повiдомленням про вручення - iз зазначенням причин невручення за їх наявностi) до справи платника податкiв та, зокрема:
якщо рiшення контролюючого органу про нарахування суми грошового зобов'язання або сума податкового боргу скасовується чи змiнюється судом, пiдшиває примiрник (копiю) рiшення суду до справи платника податкiв поряд з корiнцем податкової вимоги, щодо якої вiдбувався судовий розгляд;
у разi прийняття органом державної податкової служби рiшення про розстрочення (вiдстрочення) податкового боргу пiдшиває примiрник (копiю) такого рiшення до справи платника податкiв поряд з корiнцем вiдповiдної податкової вимоги;
у разi прийняття органом державної податкової служби рiшення про визнання податкового боргу безнадiйним пiдшиває примiрник (копiю) такого рiшення до справи платника податкiв поряд з корiнцем вiдповiдної податкової вимоги.
VI. Порядок вiдкликання податкових вимог
6.1. Податкова вимога вважається вiдкликаною:
у день, протягом якого вiдбулося самостiйне погашення суми податкового боргу платником податкiв або органом стягнення у повному обсязi;
з дня прийняття контролюючим органом рiшення про скасування податкової вимоги;
з дня надходження до платника податкiв податкової вимоги, яка мiстить зменшену контролюючим органом або судом суму податкового боргу, визначену в ранiше направленiй податковiй вимозi;
у день набрання законної сили рiшенням суду, яким скасовано суму податкового боргу, визначену у податковiй вимозi.
6.2. У випадках, коли рiшення суду стосується податкового боргу, який виник у результатi несплати платником податкiв грошового зобов'язання, узгодженого iншим контролюючим органом, такий контролюючий орган зобов'язаний надати органу державної податкової служби iнформацiю про скасування або змiну суми нарахованого грошового зобов'язання у порядку, визначеному Кабiнетом Мiнiстрiв України.
6.3. Якщо сума податкового боргу збiльшується внаслiдок його адмiнiстративного оскарження, ранiше надiслана (вручена) податкова вимога не вiдкликається. На суму збiльшення податкового боргу окрема податкова вимога не надсилається (не вручається).
Директор Департаменту податкової, митної полiтики та методологiї бухгалтерського облiку | М. О. Чмерук |
Додаток 1 до Порядку направлення органами державної податкової служби податкових вимог платникам податкiв |
Форма "Ю"
Корiнець податкової вимоги форми "Ю" вiд "___" _________ 20__ року N ___
М.П.
У разi надсилання податкової вимоги листом з повiдомленням про вручення проставляється дата вручення, зазначена у повiдомленнi про вручення, або дата, зазначена поштовою службою в повiдомленнi про вручення iз зазначенням причин невручення. |
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
Податкова вимога
М.П. |
Додаток 2 до Порядку направлення органами державної податкової служби податкових вимог платникам податкiв |
Форма "Ф"
Корiнець податкової вимоги форми "Ф" вiд "___" ____________ 20__ року N ___
М.П.
У разi надсилання податкової вимоги листом з повiдомленням про вручення проставляється дата вручення, зазначена у повiдомленнi про вручення, або дата, зазначена поштовою службою в повiдомленнi про вручення iз зазначенням причин невручення. |
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
Податкова вимога
М.П. |