ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
вiд 03.09.2012 р. | N 1259/0/51-12/15-2116 |
---|
Про екологiчний податок
Державна податкова служба України розглянула лист <...> щодо сплати екологiчного податку за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повiтря стацiонарними джерелами забруднення, в тому числi установками, якi використовують пальне для двигунiв внутрiшнього згорання, та повiдомляє.
Вiдповiдно до пiдпункту 240.1.1 пункту 240.1 статтi 240 Кодексу платниками екологiчного податку є суб'єкти господарювання, юридичнi особи, що не провадять господарську (пiдприємницьку) дiяльнiсть, бюджетнi установи, громадськi та iншi пiдприємства, установи та органiзацiї, постiйнi представництва нерезидентiв, включаючи тих, якi виконують агентськi (представницькi) функцiї стосовно таких нерезидентiв або їх засновникiв, пiд час провадження дiяльностi яких на територiї України i в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економiчної зони здiйснюються, зокрема, викиди забруднюючих речовин в атмосферне повiтря стацiонарними джерелами забруднення.
Одиниця вимiру бази оподаткування є єдиною для розрахунку i облiку податку, а однiй базi оподаткування повинна вiдповiдати одна одиниця вимiру бази оподаткування (пункти 24.2 та 24.3 статтi 24 Кодексу).
У випадках, передбачених Кодексом, пiд час обчислення одного i того самого податку можуть використовуватися декiлька базових (основних) ставок (пункт 26.2 статтi 26 Кодексу).
Законодавством визначено вичерпний перелiк складових об'єкта та бази оподаткування, якi визначенi у статтi 242 Кодексу i вiдповiдно до яких у платника виникає обов'язок щодо обчислення, нарахування та сплати податку. Зауважимо, що об'єкти та база оподаткування податку подiляються на рiзноманiтнi складовi, якi вiдокремленi одна вiд одної, та включають коло рiзноманiтних суб'єктiв податкових правовiдносин.
Так, одними iз складових об'єкта та бази оподаткування є, зокрема, обсяги та види забруднюючих речовин, якi викидаються в атмосферне повiтря стацiонарними джерелами (пiдпункт 242.1.1 пункту 242.1 статтi 242 Кодексу).
Ставки податку за викиди в атмосферне повiтря забруднюючих речовин стацiонарними джерелами забруднення визначенi статтею 243 Кодексу.
При практичному застосуваннi термiна "стацiонарне джерело забруднення" в умовах роздiлу VIII "Екологiчний податок" Кодексу слiд враховувати поняття стацiонарне джерело забруднення - пiдприємство, цех, агрегат, установка або iнший нерухомий об'єкт, що зберiгає свої просторовi координати протягом певного часу i здiйснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу та/або скиди забруднюючих речовин у воднi об'єкти (пiдпункт 14.1.230 пункту 14.1 статтi 1 Кодексу).
Таким чином, <...> слiд обчислювати, нараховувати та сплачувати до бюджетiв екологiчний податок, а також складати податкову звiтнiсть за наявностi у ... фактичних обсягiв викидiв забруднюючих речовин в атмосферне повiтря стацiонарними джерелами забруднення, в тому числi установками, якi використовують пальне для двигунiв внутрiшнього згорання.
Заступник Голови | А. П. Iгнатов |