ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
12.04.2013 | N 1-7.2-5/1927 |
---|
Мiнiстерство доходiв i зборiв України |
Щодо митного оформлення рибної продукцiї
Згiдно з внесенням змiн до статтi 10 Закону України "Про рибу, iншi воднi живi ресурси та харчову продукцiю з них" Законом України вiд 16.10.2012 N 5462-VI щодо застосування документа, який пiдтверджує законнiсть вилучення водних бiоресурсiв iз середовища їх iснування або аналогiчного документа, пiдтвердженого компетентним органом iноземної держави, Державне агентство рибного господарства України повiдомляє наступне.
З метою врегулювання питання щодо форми та змiсту документа, яким буде супроводжуватись iмпортна митного оформлення,
Держрибагентство України звернулось до Мiнiстерства закордонних справ України з проханням здiйснити вiдповiднi запити до країн, що експортують рибну продукцiю до України. Крiм того, у зв'язку iз численними зверненнями iмпортерiв риби та iнших водних бiоресурсiв та харчової продукцiї вiдбувалось листування з компетентними органами окремих країн-постачальникiв продукцiї на ринок України.
Оскiльки конкретна форма аналогiчного документа Законом України не визначена, у листуваннi з компетентними органами iноземних держав наголос робився на тому, що форма документа може бути довiльною, але вiдомостi, зазначенi в ньому, мають максимально вiдповiдати вiдомостям, передбаченим формою, що затверджена наказом Мiнiстерства аграрної полiтики та продовольства України вiд 07.08.2012 N 482 "Про затвердження форм пiдтвердження законностi вилучення водних бiоресурсiв", зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 27.08.2012 за N 1437/21749. Зазначене застереження зроблено з огляду на те, що українськi переробники - експортери, якi постачають продукцiю на ринок ЄС, мають додавати до документа про переробку копiї пiдтверджень (сертифiкатiв про вилов), якi, у свою чергу, мають максимально вiдповiдати вимогам ЄС.
За результатами опрацювання даного питання, Держрибагентством України отримано з низки країн (Сполучене Королiвство Великобританiї та Пiвнiчної Iрландiї, Республiка Аргентина, Японiя, Республiка Сенегал, Республiка Хорватiя, Нова Зеландiя, Сполученi Штати Америки, Канада) зразки документiв, якими буде супроводжуватись рибна продукцiя, що iмпортується до України (копiї додаються).
Пiд час вiзиту до України Мiнiстра рибного господарства та прибережних справ Норвегiї (8-10 квiтня 2013 р.) погоджено форму пiдтвердження законностi вилучення водних бiоресурсiв (сертифiката вилову), яким будуть супроводжуватись з 1 травня 2013 року вантажi риби та морепродуктiв, що постачаються з Норвегiї. Вiдмiннiсть вiд сертифiката ЄС у даному випадку полягає у назвi документа (тобто на ньому спецiально зазначено, що вiн призначений для експорту до України) та розташуваннi окремих "боксiв", а також у тому, що сертифiкат видається у електронному виглядi (як i сертифiкат США). Вiдтермiнування введення саме цiєї форми документа пов'язано з необхiднiстю врахувати змiни в електроннiй базi даних. До цього часу вантажi з Норвегiї супроводжуватимуться сертифiкатами на вилов, якi видаються для експорту до ЄС.
За формою та певною мiрою за змiстом вiдрiзняються вiд установлених наказом Мiнiстерства аграрної полiтики та продовольства України вiд 07.08.2012 N 482 форм зразки документiв, якi видаються компетентними органами США та Нової Зеландiї, за формою - зразки, що видаються Аргентиною.
Форми документiв, що видаються компетентними органами США та Нової Зеландiї, погодженi з ЄС (Регламент ЄС вiд 29.01.2010 N 86/2010) i змiнюються у поточному режимi за погодженням з Єврокомiсiєю. Згаданi змiни торкаються у першу чергу того, що деякi держави вже досить далеко просунулись у запровадженнi електронного урядування та не використовують "мокрi" печатки та особистi пiдписи вiдповiдальних осiб пiд час засвiдчення документiв (наприклад, США, Норвегiя). В той же час вони виконують основну функцiю зазначеного документа, а саме засвiдчення країною походження товару (державою прапора) законнiсть вилучення водних бiоресурсiв iз середовища його iснування.
Заповнення та видача документiв у Сполученому Королiвствi Великої Британiї та Пiвнiчної Iрландiї та деяких iнших країнах також здiйснюється в електронному режимi на спецiальних сайтах.
Що стосується решти країн, то їх поiнформовано, що експортери мають подавати пiд час оформлення вантажу або Пiдтвердження законностi вилучення водних бiоресурсiв, або аналог документа, який вже видається ними для здiйснення експорту до ЄС з максимально можливим врахуванням вимог щодо змiсту iнформацiї, що мiститься у ньому.
Просимо взяти до уваги, що чинними також пiд час ввезення на митну територiю України лишаються документи, що засвiдчують законнiсть вилучення водних бiоресурсiв, якi ухвалено мiжнародними органiзацiями, членом яких є Україна, зокрема форми реєстрацiї уловiв (реекспорту) антарктичного та патагонського iклачiв (ККАМЛР; остання версiя зразка документа додається).
Просимо поширити зазначену iнформацiю серед митних постiв для використання при здiйсненнi митного оформлення.
У випадку виникнення додаткових питань щодо форми та змiсту документiв, що пiдтверджують законнiсть вилучення водних бiоресурсiв, Держрибагентство України готове надати необхiдну iнформацiю.
Додаток: на 45 арк.
Голова | B.C. Дроник |