УГОДА
мiж Урядом України та Урядом Республiки Iндiя про науково-технологiчне спiвробiтництво
Уряд України та Уряд Республiки Iндiя (далi - "Договiрнi Сторони"),
вважаючи, що розвиток тiсного спiвробiтництва в галузi науки та технологiй є взаємно корисним,
прагнучи до змiцнення спiвробiтництва мiж двома країнами, зокрема, в галузi науки та технологiй,
вважаючи, що таке спiвробiтництво сприятиме застосуванню наукових досягнень i нових технологiй, полiпшить економiчний стан i життєвий рiвень громадян обох держав, захистить навколишнє середовище i розвиватиме iснуючi дружнi вiдносини мiж двома країнами,
визнаючи результати успiшного досвiду реалiзацiї науково-технiчної спiвпрацi в рамках Угоди мiж Урядом України i Урядом Республiки Iндiя про спiвробiтництво в галузi науки i технiки вiд 27 березня 1992 року та прагнучи закрiпити цi позитивнi результати i досягти ще бiльших успiхiв у науково-технологiчному спiвробiтництвi,
домовились про таке:
Стаття 1
Договiрнi Сторони сприяють розвитку двостороннього спiвробiтництва на основi рiвностi та взаємної вигоди, в галузi науки i технологiй та у сферах, що становлять взаємний iнтерес, враховуючи досвiд вчених i фахiвцiв держав Сторiн та майбутнi можливостi.
Стаття 2
1. Мiнiстерство освiти i науки, молодi та спорту України, з Української сторони, та Мiнiстерство науки та технологiй, Уряд Республiки Iндiя, з Iндiйської сторони, забезпечують здiйснення положень цiєї Угоди та для її цiлей будуть iменуватися Уповноваженими установами.
2. Спiвробiтництво мiж Договiрними Сторонами в галузi науки та технологiй здiйснюється Спiльним українсько-iндiйським комiтетом з науково-технiчного спiвробiтництва, який проводить свої черговi засiдання раз на два роки.
3. Результати проведення цих засiдань будуть вираженi у вiдповiдних документах (зокрема, протоколах чергових засiдань та програмах науково-технологiчного спiвробiтництва на наступний перiод), спрямованих на реалiзацiю конкретних видiв науково-технологiчного спiвробiтництва.
Стаття 3
Науково-технологiчне спiвробiтництво в рамках цiєї Угоди здiйснюється у вiдповiдностi до законодавства держав Договiрних Сторiн, серед iншого, за допомогою таких засобiв:
1) обмiн вченими, дослiдниками, фахiвцями та викладачами з метою проведення дослiджень i обмiну науковими iдеями;
2) обмiн науково-технiчною iнформацiєю, публiкацiями та iншою науковою документацiєю;
3) проведення двостороннiх науково-технiчних семiнарiв, симпозiумiв в галузi науки та технологiй, а також з питань, що становлять iнтерес для обох країн;
4) проведення мiжнародних конференцiй та виставок в галузi науки та технологiй;
5) спiльне визначення науково-технiчних проблем, формулювання та втiлення в життя спiльних дослiдницьких програм, якi сприятимуть застосуванню наукових досягнень в промисловостi, сiльському господарствi та iнших галузях, створення умов застосуванню спiльних дослiджень та обмiну досвiдом i ноу-хау, що випливають з цього.
Стаття 4
1. У вiдповiдностi з вище зазначеним, Договiрнi Сторони розвивають та стимулюють iснуючi контакти мiж науковими установами й органiзацiями України та Iндiї з метою укладення, в разi необхiдностi, вiдповiдних протоколiв або контрактiв в рамках цiєї Угоди.
2. Зазначенi протоколи чи контракти забезпечуватимуть строки й умови фiнансування, а також, в разi необхiдностi, введення у виробництво та реалiзацiю продукцiї.
Стаття 5
Доставка обладнання, необхiдного для спiльних дослiджень i експериментального заводського вивчення, для виконання цiєї Угоди, буде здiйснюватися вiдповiдно до домовленостей, досягнутих Уповноваженими установами в кожному окремому випадку.
Стаття 6
Договiрнi Сторони сприяють полiпшенню спiвробiтництва мiж науковими бiблiотеками, центрами науково-технiчної iнформацiї i науковими установами з обмiну книжками, перiодикою, бiблiографiчними довiдками.
Стаття 7
Цiлi цiєї Угоди втiлюються в життя через здiйснення програм спiвробiтництва та будуть перiодично узгоджуватись, як зазначено у статтi 2 цiєї Угоди. Цi програми будуть уточнювати темпи та форми спiвробiтництва, включаючи строки й умови фiнансування.
Стаття 8
1. Охорона прав iнтелектуальної власностi здiйснюватиметься вiдповiдно до законодавства держав Договiрних Сторiн та мiжнародних угод, сторонами яких вони є.
2. Науково-технологiчна iнформацiя, не захищена патентами та отримана в результатi спiвробiтництва в рамках цiєї Угоди, що є власнiстю Договiрних Сторiн та органiзацiй, що спiвпрацюють, не може стати власнiстю третьої сторони без попереднього письмового узгодження обох сторiн чи органiзацiй, що спiвпрацюють, якщо iнше не буде обумовлено Договiрними Сторонами та органiзацiями, що спiвпрацюють, вiдповiдно до законодавства держав Договiрних Сторiн.
Стаття 9
Витрати на мiжнароднi переїзди мiж двома країнами вчених i фахiвцiв, що мають вiдношення до програм спiвробiтництва за цiєю Угодою, покриваються направляючою Договiрною Стороною, тодi як витрати на проживання та iншi, такi як витрати на переїзди по країнi, невiдкладна медична допомога тощо, покриваються приймаючою Договiрною Стороною згiдно з умовами, погодженими Договiрними Сторонами. Приймаюча Договiрна Сторона також сплачує добовi для покриття витрат на їжу та iншi щоденнi витрати.
В разi подорожi фахiвця чи вченого з держави однiєї Договiрної Сторони до держави iншої Договiрної Сторони для участi в конференцiї (симпозiумi), реєстрацiйна плата сплачується приймаючою Договiрною Стороною.
Стаття 10
Програми обмiну вiзитами вчених або спецiалiстiв погоджуються дипломатичними каналами не пiзнiше, нiж за 30 днiв до строку запланованого вiзиту.
Стаття 11
Спори, якi можуть виникнути мiж Договiрними Сторонами стосовно тлумачення або застосування положень цiєї Угоди, вирiшуються ними шляхом консультацiй i переговорiв в рамках Спiльного українсько-iндiйського комiтету з науково-технiчного спiвробiтництва або мiж Уповноваженими установами.
Стаття 12
Ця Угода набирає чинностi з дати отримання дипломатичними каналами останнього письмового повiдомлення про виконання Договiрними Сторонами внутрiшньодержавних процедур, необхiдних для набрання цiєю Угодою чинностi.
Угода залишається чинною протягом п'яти рокiв i автоматично продовжується на наступнi трирiчнi перiоди, якщо жодна з Договiрних Сторiн не повiдомить у письмовiй формi через дипломатичнi канали iншу Договiрну Сторону не пiзнiше, як за 6 мiсяцiв до закiнчення вiдповiдного перiоду, про свiй намiр припинити дiю цiєї Угоди по закiнченню вiдповiдного трирiчного перiоду або достроково.
Припинення дiї цiєї Угоди не впливає на виконання проектiв та програм, узгоджених вiдповiдно до положень цiєї Угоди та не завершених на дату її припинення, якщо Договiрнi сторони не домовилися про iнше.
Змiни та доповнення до цiєї Угоди можуть вноситися за взаємною письмовою згодою Договiрних Сторiн i оформлюються окремими протоколами, якi становитимуть невiд'ємну частину цiєї Угоди.
Усi документи, що надсилаються Сторонами одна однiй в ходi реалiзацiї цiєї Угоди, надаються англiйською мовою.
З дати набрання чинностi цiєю Угодою припиняє дiю Угода мiж Урядом України i Урядом Республiки Iндiя про спiвробiтництво в галузi науки i технiки вiд 27 березня 1992 року.
Для засвiдчення вище викладеного належним чином уповноваженi представники Уряду України та Уряду Республiки Iндiя пiдписали цю Угоду.
Учинено в м. Нью-Делi 10 грудня 2012 року у двох примiрниках, кожний українською, хiндi i англiйською мовами, при цьому всi тексти є автентичними. У разi виникнення розбiжностей у тлумаченнi тексту цiєї Угоди, текст англiйською мовою матиме переважну силу.
ЗА УРЯД УКРАЇНИ | ЗА УРЯД РЕСПУБЛIКИ IНДIЯ |