МIНIСТЕРСТВО ДОХОДIВ I ЗБОРIВ УКРАЇНИ
17.07.2013 р. | N 12227/7/99-99-19-04-02-17 |
---|
Щодо застосування пiльги з ПДВ при постачаннi
перiодичних видань
Мiнiстерство доходiв i зборiв України розглянуло звернення <...> щодо застосування термiна "вiтчизняне виробництво" з метою застосування пiльги з оподаткування податком на додану вартiсть, встановленої пiдпунктом 197.1.25 пункту 197.1 статтi 197 роздiлу V Податкового кодексу України, до операцiй з постачання на митнiй територiї України журналiв, зареєстрованих як перiодичнi видання Росiйської Федерацiї, i повiдомляє.
Згiдно з пiдпунктом 197.1.25 пункту 197.1 статтi 197 Кодексу звiльняються вiд оподаткування податком на додану вартiсть операцiї з постачання (передплати) перiодичних видань друкованих засобiв масової iнформацiї та книжок (крiм видань еротичного характеру), учнiвських зошитiв, пiдручникiв та навчальних посiбникiв вiтчизняного виробництва, словникiв українсько-iноземної або iноземно-української мови, доставки таких перiодичних видань друкованих засобiв масової iнформацiї на митнiй територiї України.
Звiльнення вiд оподаткування товарiв, передбачене пунктом 197.1 цiєї статтi, поширюється на операцiї iз ввезення на митну територiю України (пункт 197.4 статтi 197 Кодексу).
Тобто операцiї з постачання перiодичних видань друкованих засобiв масової iнформацiї та книжок (крiм видань еротичного характеру), учнiвських зошитiв, пiдручникiв та навчальних посiбникiв звiльняються вiд оподаткування податком на додану вартiсть лише у випадку, якщо цi видання мають статус товарiв вiтчизняного виробництва.
Пiд друкованими засобами масової iнформацiї (пресою) в Українi вiдповiдно до Закону України вiд 16.11.92 р. N 2782-XII "Про друкованi засоби масової iнформацiї (пресу) в Українi" (далi - Закон N 2782) розумiються перiодичнi i такi, що продовжуються, видання, якi виходять пiд постiйною назвою, з перiодичнiстю один i бiльше номерiв (випускiв) протягом року на пiдставi свiдоцтва про державну реєстрацiю (стаття 1 Закону N 2782).
Частиною другою статтi 11 Закону N 2782 визначено, що усi друкованi засоби масової iнформацiї, що видаються на територiї України, незалежно вiд сфери розповсюдження, тиражу i способу їх виготовлення пiдлягають державнiй реєстрацiї.
Вiдповiдно до статтi 1 Закону України вiд 05.06.97 р. N 318/97-ВР "Про видавничу справу" (далi - Закон N 318) видання - твiр (документ), який пройшов редакцiйно-видавниче опрацювання, виготовлений друкуванням, тисненням або iншим способом, мiстить iнформацiю, призначену для поширення, i вiдповiдає вимогам державних стандартiв, iнших нормативно-правових актiв щодо видавничого оформлення, полiграфiчного i технiчного виконання.
Статус видання визначено пiдпунктом 2.2 пункту 2 Положення про державну реєстрацiю друкованих засобiв масової iнформацiї в Українi, затвердженого наказом Мiнiстерства юстицiї України вiд 21.02.2006 р. N 12/5, який зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 24.02.2006 р. за N 173/12047 (далi - Положення N 12/5), згiдно з яким:
• вiтчизняне видання - друкований засiб масової iнформацiї, у якого засновником виступають українська(i) юридична(i) та/або фiзична(i) особа(и);
• спiльне видання - друкований засiб масової iнформацiї, створений за участю iноземної(их)/юридичної(их) та/або фiзичної(их) особи (осiб).
При цьому вiдповiдно до статтi 27 Закону N 318 всi без винятку видання, випущенi в Українi, мають бути внесенi до Державного бiблiографiчного реєстру, який веде Книжкова палата України.
Крiм того, вiдомостi про зареєстрованi (перереєстрованi) друкованi засоби масової iнформацiї вносяться до Державного реєстру друкованих засобiв масової iнформацiї та iнформацiйних агентств як суб'єктiв iнформацiйної дiяльностi в порядку, установленому Положенням про цей реєстр (пункт 6.10 Положення N 12/5).
Замовлення на виготовлення видавничої продукцiї її виготовлювач приймає за умови наявностi у замовника документа про внесення його до Державного реєстру України видавцiв, виготовлювачiв i розповсюджувачiв видавничої продукцiї як суб'єкта видавничої справи (стаття 21 Закону N 318).
Для розповсюдження зарубiжного друкованого засобу масової iнформацiї в Українi необхiдно одержати дозвiл вiдповiдного державного органу, якщо порядок розповсюдження не встановлено мiжнародним договором (стаття 39 Закону N 318).
Таким чином, з урахуванням викладеного пiд термiном "видання вiтчизняного виробництва" слiд розумiти перiодичнi видання друкованих засобiв масової iнформацiї, книги, учнiвськi зошити, пiдручники та навчальнi посiбники (вказанi в пiдпунктi 197.1.25 пункту 197.1 статтi 197 Кодексу), якi були надрукованi на виробничих потужностях, розмiщених на митнiй територiї України, i стосовно яких виконуються наступнi умови:
• видання у встановлених дiючим законодавством випадках внесенi до Державного бiблiографiчного реєстру, який веде Книжкова палата України, та до Державного реєстру друкованих засобiв масової iнформацiї;
• замовники та виготовлювачi таких видань внесенi до Державного реєстру України видавцiв, виготовлювачiв i розповсюджувачiв видавничої продукцiї як суб'єкти видавничої справи.
Заступник Мiнiстра | А. Iгнатов |