ДЕРЖАВНА ФIСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
вiд 8 грудня 2014 року
В яких випадках здiйснюється взяття проб (зразкiв) товарiв посадовими особами органу ДФС
Вiдповiдно до п. 1 ст. 356 Митного кодексу України вiд 13 березня 2012 року N 4495-VI зi змiнами та доповненнями взяття проб (зразкiв) товарiв здiйснюється посадовими особами органу ДФС в рамках процедур митного контролю та митного оформлення з метою встановлення характеристик, визначальних для:
1) класифiкацiї товарiв згiдно з УКТ ЗЕД;
2) перевiрки задекларованої митної вартостi товарiв;
3) встановлення країни походження товарiв;
4) встановлення належностi товарiв до наркотичних засобiв, психотропних речовин, їх аналогiв, прекурсорiв, сильнодiючих чи отруйних речовин;
5) встановлення належностi товарiв до предметiв, що мають художню, iсторичну чи археологiчну цiннiсть;
6) встановлення належностi товарiв до таких, що виготовленi з використанням об'єктiв права iнтелектуальної власностi, що охороняються вiдповiдно до закону.
Взяття проб (зразкiв) товарiв проводиться уповноваженими посадовими особами органу ДФС на пiдставi вмотивованого письмового рiшення керiвника цього органу ДФС або особи, яка виконує його обов'язки. З дозволу органу ДФС можуть також братися проби (зразки) товарiв, що зберiгаються на митному складi, складi тимчасового зберiгання.
При вивезеннi товарiв з митної територiї України взяття проб (зразкiв) товарiв може здiйснюватися тiльки в органi ДФС вiдправлення. При цьому проби (зразки) можуть братися до завантаження товарiв у транспортний засiб, за умови забезпечення надiйної iдентифiкацiї всiх товарiв, призначених для завантаження. Взяття проб (зразкiв) товарiв, що перебувають пiд митним контролем, посадовими особами iнших державних органiв, а також декларантами або уповноваженими ними особами здiйснюється спiльно з посадовими особами вiдповiдного органу ДФС.
Декларанти або уповноваженi ними особи мають право бути присутнiми пiд час взяття проб (зразкiв) товарiв посадовими особами органу ДФС та iнших державних органiв.
Органи ДФС повиннi бути ознайомленi з результатами проведених дослiджень (аналiзiв, експертиз) проб (зразкiв) товарiв, взятих iншими державними органами, декларантами або уповноваженими ними особами, не пiзнiше наступного робочого дня пiсля їх отримання зазначеними органами та особами, а також отримати примiрники результатiв таких дослiджень (аналiзiв, експертиз).
Декларанти або уповноваженi ними особи сприяють посадовим особам органiв ДФС пiд час взяття проб (зразкiв) товарiв i здiйснюють вантажнi та iншi необхiднi операцiї.
Органи ДФС не вiдшкодовують витрат, здiйснених декларантом або уповноваженою ним особою внаслiдок взяття проб (зразкiв) товарiв, що перебувають пiд митним контролем. Витрати на проведення дослiдження (аналiзу, експертизи) проб (зразкiв) товарiв, здiйсненi органами ДФС, не вiдшкодовуються декларантом або уповноваженою ним особою, крiм випадкiв, коли таке дослiдження (аналiз, експертиза) проводиться з iнiцiативи зазначених осiб.
За бажанням декларанта або уповноваженої ним особи, за умови забезпечення сплати митних платежiв вiдповiдно до обраного митного режиму, товари, проби (зразки) яких взятi для проведення дослiдження (аналiзу, експертизи), випускаються органом ДФС до одержання результатiв вiдповiдних дослiджень (аналiзiв, експертиз), якщо вони не пiдпадають пiд дiю встановлених законодавством України заборон та/або обмежень щодо перемiщення через митний кордон України.
З метою встановлення характеристик товару, необхiдних для його митного оформлення, органи ДФС можуть письмово, у тому числi з використанням засобiв iнформацiйних технологiй, затребувати з пiдприємств-виробникiв, суб'єктiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi та громадян наявну у них технiко-технологiчну документацiю про склад, фiзико-хiмiчнi властивостi товарiв, iнформацiю про основнi технологiчнi стадiї їх виробництва та призначення.