МIНIСТЕРСТВО ЕКОНОМIЧНОГО РОЗВИТКУ I ТОРГIВЛI УКРАЇНИ
НАКАЗ
вiд 3 квiтня 2015 року | N 328 |
---|
Про затвердження Положення про департамент
регулювання зовнiшньоекономiчної дiяльностi
Iз змiнами i доповненнями, внесеними
наказами Мiнiстерства економiчного розвитку i
торгiвлi України
вiд 17 серпня 2015 року N 981,
вiд 28 грудня 2015 року N 1794,
вiд 27 березня 2017 року N 459,
вiд 5 березня 2019 року N 345
Наказую:
1. Затвердити Положення про департамент регулювання зовнiшньоекономiчної дiяльностi як самостiйний структурний пiдроздiл Мiнiстерства економiчного розвитку i торгiвлi України, що додається.
2. Абзац третiй наказу Мiнiстерства економiчного розвитку i торгiвлi України вiд 28.10.2011 N 180 "Про затвердження положень про самостiйнi структурнi пiдроздiли Мiнiстерства економiчного розвитку i торгiвлi України" виключити.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Мiнiстра Нефьодова М. Є.
Мiнiстр | А. Абромавичус |
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Мiнiстерства економiчного розвитку i торгiвлi України 03 квiтня 2015 року N 328 |
ПОЛОЖЕННЯ
про департамент регулювання
зовнiшньоекономiчної дiяльностi
1. Загальнi положення
1.1. Департамент регулювання зовнiшньоекономiчної дiяльностi (далi - департамент) є самостiйним структурним пiдроздiлом апарату Мiнiстерства економiчного розвитку i торгiвлi України (далi - Мiнекономрозвитку).
1.2. Головною метою дiяльностi департаменту є:
1) розроблення пропозицiй щодо вдосконалення державного регулювання зовнiшньоекономiчної дiяльностi та розвитку мiжнародних економiчних зв'язкiв;
2) забезпечення функцiонування системи нетарифного регулювання зовнiшньоекономiчної дiяльностi;
3) контроль за додержанням суб'єктами господарської дiяльностi (українськими та iноземними) чинного законодавства України, мiжнародного права та мiжнародних договорiв України у сферi зовнiшньоекономiчних вiдносин та застосування (скасування) спецiальних санкцiй згiдно зi статтею 37 Закону України "Про зовнiшньоекономiчну дiяльнiсть" до українських та iноземних суб'єктiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi.
1.3. Департамент у своїй дiяльностi керується Конституцiєю України та законами України, Указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими вiдповiдно до Конституцiї та законiв України, актами Кабiнету Мiнiстрiв України, iншими нормативно-правовими актами, наказами Мiнекономрозвитку, цим Положенням та дорученнями керiвництва Мiнекономрозвитку.
1.4. Структура та чисельнiсть департаменту визначаються вiдповiдно до структури та штатного розпису Мiнекономрозвитку.
1.5. До складу департаменту входять такi структури i пiдроздiли:
вiддiл державного регулювання зовнiшньоекономiчної дiяльностi;
вiддiл нетарифного регулювання;
вiддiл контролю у сферi зовнiшньоекономiчної дiяльностi;
вiддiл аналiзу ефективностi та iнформацiйно-технiчного супроводу зовнiшньоекономiчної дiяльностi.
(абзац п'ятий пункту 1.5 iз змiнами, внесеними згiдно з наказом Мiнiстерства економiчного розвитку i торгiвлi України вiд 28.12.2015р. N 1794) |
1.6. Основнi завдання, функцiї та права структурних пiдроздiлiв, що входять до складу департаменту, визначаються в положеннях про них.
2. Завдання департаменту
Основними завданнями департаменту є:
2.1. Розроблення пропозицiй щодо вдосконалення механiзмiв державного регулювання зовнiшньоекономiчної дiяльностi в Українi.
2.2. Пiдготовка пропозицiй щодо забезпечення функцiонування системи нетарифного регулювання зовнiшньоекономiчної дiяльностi, облiку (реєстрацiї) окремих видiв зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв), укладених суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi України всiх форм власностi, та здiйснення вiдповiдних заходiв.
2.3. Пiдготовка та опрацювання пропозицiй щодо запровадження лiцензування i квотування у сферi зовнiшньої торгiвлi.
2.4. Виконання в установленому законодавством порядку регуляторних та реєстрацiйно-дозвiльних функцiй у сферi експорту, iмпорту товарiв (робiт, послуг).
2.5. Здiйснення вiдповiдно до законодавства лiцензування експорту, iмпорту товарiв (робiт, послуг).
2.6. Здiйснення лiцензування на право iмпорту, експорту спирту етилового, коньячного i плодового, спирту етилового ректифiкованого виноградного, спирту етилового ректифiкованого плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробiв.
2.7. Пункт 2.7 виключено
(згiдно з наказом Мiнiстерства економiчного розвитку i торгiвлi України вiд 17.08.2015р. N 981) |
2.8. Пункт 2.8 виключено
(згiдно з наказом Мiнiстерства економiчного розвитку i торгiвлi України вiд 17.08.2015р. N 981, у зв'язку з цим пункти 2.9 - 2.42 вважати вiдповiдно пунктами 2.7 - 2.40) |
2.7. Опрацювання та здiйснення облiку зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв), предметом яких є певнi види товарних груп, їх реєстрацiя, оформлення та видача суб'єктам зовнiшньоекономiчної дiяльностi карток реєстрацiї-облiку зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв).
2.8. Здiйснення лiцензування експортно-iмпортних операцiй за заявками суб'єктiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi, до яких (українських та iноземних) застосовано спецiальну санкцiю - iндивiдуальний режим лiцензування, оформлення та видача разових (iндивiдуальних) лiцензiй.
2.9. Видача дозволiв на реекспорт товарiв українського та iноземного походження вiдповiдно до мiжнародних договорiв за участю iнших пiдроздiлiв Мiнекономрозвитку.
2.10. Здiйснення в межах повноважень державної реєстрацiї майнових iнвестицiй за межами України вiдповiдно до чинного законодавства.
2.11. Аналiз ефективностi заходiв нетарифного регулювання; участь у межах компетенцiї департаменту в пiдготовцi висновкiв i пропозицiй щодо законодавчих та нормативно-правових актiв у сферi зовнiшньоекономiчної дiяльностi.
2.12. Опрацювання звернень органiв Державної фiскальної служби та правоохоронних органiв, Нацiонального банку щодо застосування (скасування, змiни виду, тимчасового зупинення дiї) спецiальних санкцiй, визначених статтею 37 Закону України "Про зовнiшньоекономiчну дiяльнiсть", пiдготовка вiдповiдних проектiв наказiв Мiнекономрозвитку з цього питання.
2.13. Пiдготовка пропозицiй щодо застосування (скасування, змiни виду, тимчасового зупинення дiї) спецiальних санкцiй згiдно зi статтею 37 Закону України "Про зовнiшньоекономiчну дiяльнiсть" до українських та iноземних суб'єктiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi, узагальнення матерiалiв щодо ефективностi спецiальних санкцiй для iнформування Кабiнету Мiнiстрiв України, вiдповiдних центральних органiв виконавчої влади.
2.14. Розгляд звернень i надання матерiалiв, що засвiдчують вжиття українськими та iноземними суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi практичних заходiв щодо лiквiдацiї допущених порушень чинного законодавства України у сферi зовнiшньоекономiчної дiяльностi та надання роз'яснень з цих питань.
2.15. Ведення облiку iноземних компанiй, якi застосовують до України обмежувальну дiлову практику або несумлiнно виконують зобов'язання перед Україною та українськими партнерами.
2.16. Участь у заходах з питань протидiї вiдмиванню (легалiзацiї) доходiв, одержаних злочинним шляхом, та фiнансуванню тероризму; забезпечення взаємодiї з Державною службою фiнансового монiторингу, Державною фiскальною службою, правоохоронними органами та Нацiональним банком у межах компетенцiї департаменту.
2.17. Забезпечення в установленому порядку захисту економiчних прав i законних iнтересiв України, її суб'єктiв господарювання.
2.18. Здiйснення аналiзу розрахункiв за зовнiшньоекономiчними операцiями та розроблення пропозицiй щодо вдосконалення механiзму проведення зазначених розрахункiв i порядку контролю за ними.
2.19. Забезпечення видачi в установленому порядку висновкiв щодо продовження строкiв розрахункiв у iноземнiй валютi в разi виконання резидентом операцiй за договорами виробничої кооперацiї, консигнацiї, комплексного будiвництва, тендерної поставки, гарантiйного обслуговування, поставки складних технiчних виробiв i товарiв спецiального призначення.
2.20. Удосконалення та розроблення нормативно-правових актiв стосовно визначених законодавством України заходiв щодо стимулювання ввезення на митну територiю України товарiв, необхiдних для розвитку вiтчизняного виробництва, його технiчного переоснащення та модернiзацiї, а також упровадження вiтчизняними пiдприємствами заходiв з енергозбереження.
2.21. Узагальнення практики застосування законодавства з питань регулювання зовнiшньоекономiчної дiяльностi, пiдготовка пропозицiй щодо вдосконалення або прийняття нових законодавчих i нормативно-правових актiв стосовно механiзмiв державного регулювання зовнiшньоекономiчної дiяльностi в Українi.
2.22. Забезпечення взаємодiї органiв виконавчої влади, професiйних об'єднань, асоцiацiй товаровиробникiв та суб'єктiв господарської дiяльностi у сферi зовнiшньоекономiчної дiяльностi (зокрема нетарифного регулювання та лiцензiйної дiяльностi).
2.23. У межах компетенцiї забезпечення взаємодiї з державним пiдприємством "Державний iнформацiйно-аналiтичний центр монiторингу зовнiшнiх товарних ринкiв" (ДП "Держзовнiшiнформ") i державним пiдприємством "Укрпромзовнiшекспертиза" щодо здiйснення державної кон'юнктурно-цiнової полiтики в зовнiшнiй торгiвлi.
2.24. Проведення експертизи зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв), укладених суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi на виконання мiжурядових угод та державних зобов'язань України.
2.25. Видача висновкiв про те, що товари, якi використовуються для розвитку виробництва i забезпечення споживання бiологiчних видiв палива, не виробляються та не мають аналогiв в Українi.
2.26. Участь у розробленнi, погодженнi та укладаннi мiжнародних договорiв та угод стосовно збереження наявних ринкiв збуту української продукцiї та розвитку експорту за допомогою iнструментiв державного регулювання зовнiшньоекономiчної дiяльностi.
2.27. Пiдготовка пропозицiй щодо погодження кандидатур на посади начальникiв управлiнь зовнiшнiх зносин та зовнiшньоекономiчної дiяльностi обласних, Київської та Севастопольської мiських державних адмiнiстрацiй та їх заступникiв.
2.28. Розгляд пропозицiй обласних державних адмiнiстрацiй, Київської та Севастопольської мiських державних адмiнiстрацiй, вiдповiдного республiканського органу Автономної Республiки Крим щодо надання права пiдпису документiв дозвiльного характеру посадовим особам та пiдготовка вiдповiдних наказiв.
2.29. Взаємодiя з вiдповiдним республiканським органом Автономної Республiки Крим, структурними пiдроздiлами обласних, Київської та Севастопольської мiських державних адмiнiстрацiй з питань оформлення документiв дозвiльного характеру, надання їм методологiчної допомоги, зокрема з питань зовнiшньоекономiчної дiяльностi, а також контролю за додержанням вимог дiючого порядку оформлення документiв дозвiльного характеру.
2.30. Вивчення досвiду iноземних держав з питань iнструментiв державного регулювання та контролю за зовнiшньоекономiчною дiяльнiстю, податкового адмiнiстрування у сферi зовнiшньоекономiчної дiяльностi, своєчасностi розрахункiв за зовнiшньоекономiчними операцiями, наявних механiзмiв стягнення боргiв з iноземних компанiй та пiдготовка пропозицiй щодо удосконалення законодавства України, що регулює цю сферу.
2.31. Розроблення та впровадження заходiв щодо ефективного використання експортно-iмпортних квот i контроль за ефективнiстю їх використання.
2.32. Iнформування компетентних органiв окремих країн, економiчних об'єднань, митних союзiв про виданi лiцензiї на експорт товарiв походженням з України, щодо iмпорту яких застосовано антидемпiнговi заходи або дiють мiжнароднi договори, якими передбачено добровiльнi обмеження експорту.
2.33. У межах компетенцiї участь у роботi комiсiй, створених рiшеннями Уряду, наказами Мiнекономрозвитку, з перевiрки дiяльностi окремих суб'єктiв господарської дiяльностi України; надання пропозицiй щодо створення спецiальних мiжвiдомчих та iнших комiсiй.
2.34. Надання методичної допомоги центральним органам виконавчої влади, органiзацiям та пiдприємствам з питань додержання суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi законодавства України пiд час здiйснення зовнiшньоекономiчних операцiй.
2.35. Iнформування уповноважених органiв центральної виконавчої влади про виявленi порушення пiд час провадження суб'єктами пiдприємництва зовнiшньоекономiчної дiяльностi.
2.36. Удосконалення механiзмiв захисту iнтересiв України за кордоном у сферi зовнiшньоекономiчної дiяльностi шляхом пiдготовки нормативно-правових актiв щодо органiзацiї торговельних представництв України в iноземних державах, їх функцiонування та координацiя дiяльностi.
(пункт 2.36 у редакцiї наказу Мiнiстерства економiчного розвитку i торгiвлi України вiд 05.03.2019р. N 345) |
2.37. У межах компетенцiї участь у формуваннi завдань економiчним вiддiлам у складi закордонних дипломатичних установ України; участь у кадровому забезпеченнi дипломатичних представництв України за кордоном з питань, що належать до повноважень департаменту.
2.38. Аналiз законодавства та практики iнших країн, економiчних об'єднань або митних союзiв з питань застосування обмежувальних заходiв i внесення пропозицiй щодо захисту iнтересiв українських товаровиробникiв на зовнiшнiх ринках.
2.39. Участь у пiдготовцi проектiв директив делегацiям України на переговорах з iншими країнами, економiчними об'єднаннями або митними союзами з питань органiзацiйного, торговельно-економiчного та науково-технiчного спiвробiтництва, надання пропозицiй до персонального складу цих делегацiй.
2.40. Участь у створеннi та розвитку мережi iнформацiйної взаємодiї з вiдповiдними структурними пiдроздiлами мiсцевих державних адмiнiстрацiй для забезпечення функцiонування системи державного регулювання зовнiшньоекономiчної дiяльностi.
2.41. Опрацювання проектiв нормативно-правових актiв з питань державної митної справи.
(роздiл 2 доповнено пунктом 2.41 згiдно з наказом Мiнiстерства економiчного розвитку i торгiвлi України вiд 28.12.2015р. N 1794) |
3. Права департаменту
Департамент для виконання покладених на нього завдань має право в установленому порядку:
3.1. Одержувати вiд структурних пiдроздiлiв Мiнекономрозвитку iнформацiю, необхiдну для виконання визначених завдань.
3.2. Залучати спецiалiстiв центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади, пiдприємств, установ i органiзацiй (за згодою їх керiвникiв) для розi ляду питань, що належать до його компетенцiї.
3.3. Скликати наради та утворювати робочi групи.
3.4. Одержувати робочу та оперативну iнформацiю, документи i матерiали вiд мiнiстерств, iнших центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади та органiв мiсцевого самоврядування, пiдприємств, установ, органiзацiй усiх форм власностi та їх посадових осiб.
(пункт 3.4 iз змiнами, внесеними згiдно з наказом Мiнiстерства економiчного розвитку i торгiвлi України вiд 28.12.2015р. N 1794) |
3.5. Користуватися безоплатно базами даних, реєстрами та iншими видами iнформацiйних ресурсiв державних органiв, державними, у тому числi урядовими, системами зв'язку i комунiкацiй, мережами спецiального зв'язку та iншими технiчними засобами.
3.6. Брати участь у нарадах, конференцiях та семiнарах з питань, що належать до компетенцiї департаменту.
4. Керiвництво департаменту
4.1. Департамент очолює директор, якого в установленому порядку призначає на посаду та звiльняє з посади державний секретар Мiнекономрозвитку.
4.2. Директор департаменту повинен мати ступiнь вищої освiти не нижче магiстра, досвiд роботи на посадах державної служби категорiй "Б" чи "В" або досвiд служби в органах мiсцевого самоврядування, або досвiд роботи на керiвних посадах пiдприємств, установ та органiзацiй незалежно вiд форми власностi не менше двох рокiв та вiльно володiти державною мовою.
4.3. Директор департаменту пiдпорядкований заступнику Мiнiстра вiдповiдно до розподiлу обов'язкiв.
4.4. Директор департаменту:
здiйснює керiвництво роботою департаменту i несе персональну вiдповiдальнiсть за виконання завдань, визначених цим Положенням;
органiзовує, забезпечує та контролює виконання в установленi строки доручень керiвництва Мiнекономрозвитку, несе персональну вiдповiдальнiсть за стан виконавської дисциплiни в департаментi;
органiзовує та координує пiдготовку проектiв рiшень i документiв з питань, що належать до компетенцiї департаменту;
вiзує проекти рiшень та документи з питань, що належать до сфери дiяльностi департаменту, якi подаються на пiдпис керiвництву Мiнекономрозвитку;
у межах повноважень, наданих керiвництвом Мiнекономрозвитку, має право пiдпису документiв дозвiльного характеру, пiдписує листи, запити та документи у справах, що виникають у сферi дiяльностi департаменту, якi надсилаються до iнших органiв виконавчої влади;
з питань, що належать до сфери дiяльностi департаменту, пiдписує доповiднi та службовi записки, iнформацiйно-аналiтичнi матерiали та iншi документи, якi використовуються в управлiнськiй дiяльностi, для подання керiвництву Мiнекономрозвитку або iншим самостiйним структурним пiдроздiлам Мiнекономрозвитку;
органiзовує мiжвiдомчу взаємодiю та забезпечує взаємодiю департаменту з iншими самостiйними структурними пiдроздiлами Мiнекономрозвитку та структурними пiдроздiлами Секретарiату Кабiнету Мiнiстрiв України з питань, якi потребують спiльного вирiшення;
за дорученням керiвництва Мiнекономрозвитку забезпечує супровiд у комiтетах Верховної Ради України законопроектiв з питань, що належать до сфери дiяльностi департаменту;
забезпечує в межах компетенцiї виконання вимог щодо збереження державної таємницi вiдповiдно до Закону України "Про державну таємницю", уживає заходiв щодо збереження службової iнформацiї в департаментi;
бере участь у пiдготовцi матерiалiв, розголошення яких створює загрозу нацiональним iнтересам i безпецi, за окремими показниками про змiст директив, планiв, вказiвок, тактику ведення переговорiв, позицiю щодо готовностi йти на поступки, мету здiйснення переговорiв, засоби здiйснення впливу на контрагентiв для делегацiй, якi представляють Україну на мiжнародних переговорах iз зовнiшньоекономiчних питань;
забезпечує вiдповiдно до вимог законодавства нерозголошення вiдомостей, що дають змогу визначити обiзнанiсть української сторони на переговорах про плани (намiри) контрагента та змiст або результати конкретних переговорiв, якщо за взаємною домовленiстю сторiн вони не пiдлягають розголошенню, а їх розголошення створює загрозу нацiональним iнтересам i безпецi;
у межах повноважень з видачi в установленому порядку висновкiв щодо продовження строкiв розрахункiв в iноземнiй валютi в разi виконання резидентом операцiй за договорами виробничої кооперацiї, консигнацiї, комплексного будiвництва, тендерної поставки, гарантiйного обслуговування, поставки складних технiчних виробiв i товарiв спецiального призначення використовує вiдомостi про обсяги, номенклатуру, маршрути перевезення, найменування транспортних засобiв, час їх руху, мiсця навантаження i розвантаження, обсяги надходжень вiд експорту товарiв вiйськового призначення або подвiйного використання, якi є предметом зовнiшньоекономiчного контракту у вiйськово-технiчнiй сферi;
вiдповiдає за стан пожежної безпеки в примiщеннях департаменту та здiйснює контроль за виконанням правил пожежної безпеки;
контролює додержання спiвробiтниками департаменту правил внутрiшнього службового розпорядку;
представляє Мiнекономрозвитку в iнших органах виконавчої влади, на пiдприємствах, в установах i органiзацiях з питань, що належать до компетенцiї департаменту;
у своєму безпосередньому пiдпорядкуваннi має заступника директора департаменту - начальника вiддiлу контролю у сферi зовнiшньоекономiчної дiяльностi, заступника директора департаменту - начальника вiддiлу державного регулювання зовнiшньоекономiчної дiяльностi, начальника вiддiлу нетарифного регулювання, начальника вiддiлу аналiзу ефективностi та iнформацiйно-технологiчного супроводу зовнiшньоекономiчної дiяльностi;
погоджує положення про структурнi пiдроздiли, утворенi у складi департаменту;
органiзовує та забезпечує разом з керiвниками структурних пiдроздiлiв, утворених у складi департаменту, та департаментом персоналу роботу з добору, розстановки кадрiв, пiдвищення їх квалiфiкацiї;
погоджує заяви про призначення, переведення, стажування, звiльнення державних службовцiв департаменту, а також заяви про надання їм вiдпусток та пропозицiї щодо їх вiдряджень;
погоджує подання, пiдготовлене департаментом персоналу, про присвоєння чергового рангу державним службовцям, якi перебувають у його безпосередньому пiдпорядкуваннi;
здiйснює оцiнювання результатiв службової дiяльностi державних службовцiв департаменту;
забезпечує здiйснення заходiв щодо органiзацiї та пiдвищення ефективностi роботи департаменту;
забезпечує участь у дiяльностi мiжнародних, мiжурядових та мiжгалузевих комiсiй i робочих груп експертiв з питань торговельно-економiчного та науково-технiчного спiвробiтництва iз зарубiжними країнами.
4.5. Заступник директора департаменту - начальник вiддiлу контролю у сферi зовнiшньоекономiчної дiяльностi:
виконує обов'язки директора департаменту в разi його тимчасової вiдсутностi;
спрямовує i координує дiяльнiсть вiддiлу нетарифного регулювання;
органiзовує пiдготовку проектiв рiшень i документiв з питань контролю у сферi зовнiшньоекономiчної дiяльностi;
забезпечує пiдготовку пропозицiй щодо вдосконалення механiзмiв та запровадження заходiв контролю у сферi зовнiшньоекономiчної дiяльностi;
забезпечує здiйснення заходiв, спрямованих на захист iнтересiв суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi, участь у розробленнi, погодженнi i виконаннi заходiв контролю у сферi зовнiшньоекономiчної дiяльностi;
забезпечує участь у розробленнi проектiв рiчних та перспективних програм соцiально-економiчного розвитку в частинi здiйснення зовнiшньоекономiчної дiяльностi;
уносить директору департаменту пропозицiї щодо органiзацiйних питань роботи департаменту;
надає пропозицiї директору департаменту та забезпечує разом з керiвниками структурних пiдроздiлiв, утворених у складi департаменту, роботу з добору, розстановки кадрiв, пiдвищення їх квалiфiкацiї;
за дорученням директора департаменту здiйснює представництво в iнших органах виконавчої влади, на пiдприємствах, в установах та органiзацiях з питань, що належать до компетенцiї департаменту;
забезпечує в межах компетенцiї виконання вимог щодо збереження державної таємницi вiдповiдно до Закону України "Про державну таємницю", уживає заходiв щодо збереження службової iнформацiї в департаментi;
бере участь у пiдготовцi матерiалiв, розголошення яких створює загрозу нацiональним iнтересам i безпецi, за окремими показниками про змiст директив, планiв, вказiвок, тактику ведення переговорiв, позицiю щодо готовностi йти на поступки, мету здiйснення переговорiв, засоби здiйснення впливу на контрагентiв для делегацiй, якi представляють Україну на мiжнародних переговорах iз зовнiшньоекономiчних питань;
забезпечує вiдповiдно до вимог законодавства нерозголошення вiдомостей, що дають змогу визначити обiзнанiсть української сторони на переговорах про плани (намiри) контрагента та змiст або результати конкретних переговорiв, якщо за взаємною домовленiстю сторiн вони не пiдлягають розголошенню, а їх розголошення створює загрозу нацiональним iнтересам i безпецi;
виконує iншi доручення директора департаменту.
4.6. Заступник директора департаменту - начальник вiддiлу державного регулювання зовнiшньоекономiчної дiяльностi:
виконує обов'язки директора департаменту в разi тимчасової одночасної вiдсутностi директора департаменту та заступника директора департаменту - начальника вiддiлу контролю у сферi зовнiшньоекономiчної дiяльностi;
спрямовує та координує дiяльнiсть вiддiлу аналiзу ефективностi та iнформацiйно-технiчного супроводу зовнiшньоекономiчної дiяльностi;
забезпечує в межах компетенцiї виконання вимог щодо збереження державної таємницi вiдповiдно до Закону України "Про державну таємницю", уживає заходiв щодо збереження службової iнформацiї в департаментi;
у межах повноважень з видачi в установленому порядку висновкiв щодо продовження строкiв розрахункiв в iноземнiй валютi в разi виконання резидентом операцiй за договорами виробничої кооперацiї, консигнацiї, комплексного будiвництва, тендерної поставки, гарантiйного обслуговування, поставки складних технiчних виробiв i товарiв спецiального призначення використовує вiдомостi про обсяги, номенклатуру, маршрути перевезення, найменування транспортних засобiв, час їх руху, мiсця навантаження i розвантаження, обсяги надходжень вiд експорту товарiв вiйськового призначення або подвiйного використання, якi є предметом зовнiшньоекономiчного контракту у вiйськово-технiчнiй сферi;
органiзовує пiдготовку проектiв рiшень i документiв з питань державного регулювання та iнструментiв регулювання зовнiшньоекономiчної дiяльностi;
забезпечує пiдготовку пропозицiй щодо вдосконалення механiзмiв та запровадження заходiв державного регулювання зовнiшньоекономiчної дiяльностi;
забезпечує здiйснення заходiв, спрямованих на захист iнтересiв суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi, участь у розробленнi, погодженнi i виконаннi заходiв державного регулювання зовнiшньоекономiчної дiяльностi;
забезпечує участь у розробленнi проектiв рiчних та перспективних програм соцiально-економiчного розвитку в частинi здiйснення зовнiшньоекономiчної дiяльностi;
уносить директору департаменту пропозицiї щодо органiзацiйних питань роботи департаменту;
надає пропозицiї директору департаменту та забезпечує разом з керiвниками структурних пiдроздiлiв, утворених у складi департаменту, роботу з добору, розстановки кадрiв, пiдвищення їх квалiфiкацiї.
(роздiл 4 iз змiнами, внесеними згiдно з наказом Мiнiстерства економiчного розвитку i торгiвлi України вiд 28.12.2015р. N 1794, у редакцiї наказу Мiнiстерства економiчного розвитку i торгiвлi України вiд 27.03.2017р. N 459) | |
Директор департаменту регулювання зовнiшньоекономiчної дiяльностi |
Д. Гутенко |