УГОДА
мiж Кабiнетом Мiнiстрiв України i Урядом Республiки Бiлорусь про порядок перетину українсько-бiлоруського державного кордону жителями Рокитнiвського району Рiвненської областi України i Столинського району Брестської областi Республiки Бiлорусь
Кабiнет Мiнiстрiв України i Уряд Республiки Бiлорусь (далi - Сторони),
прагнучи до подальшого розвитку спiвпрацi мiж двома державами i розширення контактiв мiж громадянами держав Сторiн,
керуючись Договором про дружбу, добросусiдство i спiвпрацю мiж Україною i Республiкою Бiлорусь вiд 17 липня 1995 року, Угодою мiж Кабiнетом Мiнiстрiв України i Урядом Республiки Бiлорусь про порядок перетину українсько-бiлоруського державного кордону громадянами, якi проживають в прикордонних районах, вiд 12 грудня 1998 року, Угодою мiж Урядом України i Урядом Республiки Бiлорусь про органiзацiю спiльного контролю в пунктах пропуску на українсько-бiлоруському державному кордонi вiд 14 грудня 1995 року,
враховуючи iсторично сформованi добросусiдськi вiдносини,
визнаючи необхiднiсть збереження i розвитку господарських, культурних та iнших традицiйних зв'язкiв мiж населенням прикордонних районiв України i Республiки Бiлорусь,
з метою створення сприятливих умов для перетину українсько-бiлоруського державного кордону в пунктах мiсцевого (спрощеного) пропуску жителями прикордонних районiв України i Республiки Бiлорусь
домовилися про таке:
Стаття 1
1. Ця Угода визначає порядок перетину українсько-бiлоруського державного кордону в пунктах мiсцевого (спрощеного) пропуску громадянами України i Республiки Бiлорусь - жителями Рокитнiвського району Рiвненської областi України i Столинського району Брестської областi Республiки Бiлорусь, зареєстрованими в населених пунктах, вказаних у додатку 1 (далi - жителi прикордонних районiв).
2. Для цiєї Угоди застосовуються термiни та їх визначення у значеннях, передбачених Угодою мiж Кабiнетом Мiнiстрiв України i Урядом Республiки Бiлорусь про порядок перетину українсько-бiлоруського державного кордону громадянами, якi проживають у прикордонних районах, вiд 12 грудня 1998 року, i Угодою мiж Урядом України i Урядом Республiки Бiлорусь про органiзацiю спiльного контролю в пунктах пропуску на українсько-бiлоруському державному кордонi вiд 14 грудня 1995 року.
3. Перетин українсько-бiлоруського державного кордону жителями прикордонних районiв здiйснюється на умовах, передбачених цiєю Угодою.
Стаття 2
1. Жителi прикордонних районiв можуть перетинати українсько-бiлоруський державний кордон з 15 червня по 15 листопада на умовах цiєї Угоди лише в пунктах мiсцевого (спрощеного) пропуску, вказаних у додатку 2 до цiєї Угоди, i перебувати на територiї сумiжної держави в межах районiв, зазначених у додатку 3 до цiєї Угоди.
2. Перетин українсько-бiлоруського державного кордону жителями прикордонних районiв у перiод, зазначений у пунктi 1 цiєї статтi, можливий у пiшому порядку або на велосипедах з 6.00 до 22.00 (за київським часом) за умови повернення цiєї ж доби в державу приналежностi.
3. У пунктах мiсцевого (спрощеного) пропуску, вказаних у додатку 2 до цiєї Угоди, мають бути створенi необхiднi умови для здiйснення контролю (спiльного контролю).
Обсяги робiт, технiчне оснащення пунктiв мiсцевого (спрощеного) пропуску, а також термiни їх реалiзацiї визначаються протоколом мiж компетентними органами держав Сторiн.
Стаття 3
1. Жителi прикордонних районiв, якi перетинають українсько-бiлоруський державний кордон, у випадках, зазначених у пунктi 1 статтi 2 цiєї Угоди, пiдлягають прикордонному контролю вiдповiдно до законодавства держави кожної зi Сторiн.
2. З метою спрощення i прискорення процедур контролю осiб, що перетинають українсько-бiлоруський державний кордон, може встановлюватися спiльний контроль у пунктах мiсцевого (спрощеного) пропуску, вказаних у додатку 2 до цiєї Угоди. У цьому випадку його реалiзацiя здiйснюється вiдповiдно до положень Угоди мiж Урядом України i Урядом Республiки Бiлорусь про органiзацiю спiльного контролю в пунктах пропуску на державному кордонi вiд 14 грудня 1995 року.
Стаття 4
1. Перетин українсько-бiлоруського державного кордону в пунктах мiсцевого (спрощеного) пропуску здiйснюється за паспортами громадян держав Сторiн з вiдмiтками про реєстрацiю в населених пунктах Рокитнiвського району Рiвненської областi України i Столинського району Брестської областi Республiки Бiлорусь, вказаних у додатку 1 до цiєї Угоди.
2. Громадяни держав Сторiн, якi не досягли 16-рiчного вiку, можуть перетинати українсько-бiлоруський державний кордон за свiдоцтвом про народження у супроводi їхнiх батькiв або законних представникiв за наявностi нотарiально завiреного клопотання.
Стаття 5
1. Товари, призначенi для особистого користування громадян держав Сторiн, перемiщаються через українсько-бiлоруський державний кордон у порядку, передбаченому законодавством держав Сторiн, з врахуванням пункту 2 цiєї статтi.
2. Ягоди i гриби, призначенi для особистого користування громадян держав Сторiн, перемiщуються через пункти мiсцевого (спрощеного) пропуску, визначенi в додатку 2 до цiєї Угоди, та не пiдлягають митному i фiтосанiтарному контролю при ввезеннi на територiю України.
3. Компетентнi органи держав Сторiн здiйснюють взаємне iнформування у разi виявлення карантинних органiзмiв (об'єктiв) на територiї Рокитнiвського району Рiвненської областi України i Столинського району Брестської областi Республiки Бiлорусь.
Стаття 6
Громадяни України, якi знаходяться на територiї Республiки Бiлорусь, i громадяни Республiки Бiлорусь, якi знаходяться на територiї України, зобов'язанi дотримуватися законодавства держави перебування.
Стаття 7
Якщо пiд час перебування громадянина України на територiї Республiки Бiлорусь або громадянина Республiки Бiлорусь на територiї України документи на право перетину українсько-бiлоруського державного кордону були втраченi або викраденi, то вiн зобов'язаний негайно звернутися до компетентних органiв держави перебування.
Стаття 8
1. Кожна зi Сторiн може зупинити дiю положень цiєї Угоди повнiстю або частково. Про ухвалення або скасування такого рiшення i термiни його дiї iнша Сторона буде поiнформована дипломатичними каналами не пiзнiше нiж за 48 годин до моменту набрання чинностi вiдповiдного рiшення.
2. У невiдкладних випадках повiдомлення, вказане в пунктi 1 цiєї статтi, негайно передається iншiй Сторонi по лiнiї компетентних органiв держав Сторiн з подальшим пiдтвердженням його протягом 48 годин дипломатичними каналами.
3. Про перелiк компетентних органiв Сторони iнформують одна одну дипломатичними каналами.
Стаття 9
За потреби питання, пов'язанi з реалiзацiєю цiєї Угоди, вирiшуються шляхом консультацiй i робочих зустрiчей мiж компетентними органами держав Сторiн.
Стаття 10
1. Ця Угода укладається на невизначений термiн i набирає чинностi з дати отримання останнього письмового повiдомлення дипломатичними каналами про виконання Сторонами внутрiшньодержавних процедур, необхiдних для набрання нею чинностi.
2. За взаємною згодою Сторiн до цiєї Угоди можуть вноситися змiни i доповнення, якi є невiд'ємною частиною цiєї Угоди, оформляються окремими протоколами i набирають чинностi у порядку, встановленому пунктом 1 цiєї статтi.
3. Кожна зi Сторiн може припинити дiю цiєї Угоди, поiнформувавши про це iншу Сторону в письмовiй формi дипломатичними каналами. У такому разi Угода втрачає чиннiсть через шiсть мiсяцiв з дати отримання iншою Стороною такого повiдомлення.
Учинено в м. Гомель 23 сiчня 2013 року, в двох примiрниках, кожний українською i росiйською мовами, при цьому всi тексти є автентичними.
За Кабiнет Мiнiстрiв України | За Уряд Республiки Бiлорусь |
Додаток 1 до Угоди мiж Кабiнетом Мiнiстрiв України i Урядом Республiки Бiлорусь про порядок перетину українсько-бiлоруського державного кордону жителями Рокитнiвського району Рiвненської областi України i Столинського району Брестської областi Республiки Бiлорусь |
Населенi пункти Рокитнiвського району
Рiвненської областi
(Україна)
Обсiч
Дубно
Познань
Глинне
Хмiль
Березове
Заболотьє
Грабунь
Дроздинь
Старе Село
Населенi пункти Столинського району
Брестської областi
(Республiка Бiлорусь)
Коротичi
Оздамичi
Теребличi
Мочуль
Турське
Велемичi
Ольпень
Рубель
Хотомель
Ольмани
Додаток 2 до Угоди мiж Кабiнетом Мiнiстрiв України i Урядом Республiки Бiлорусь про порядок перетину українсько-бiлоруського державного кордону жителями Рокитнiвського району Рiвненської областi України i Столинського району Брестської областi Республiки Бiлорусь |
Пункти мiсцевого (спрощеного) пропуску через українсько-бiлоруський державний кордон
Березове (Україна) - Дзержинськ (Республiка Бiлорусь)
Познань (Україна) - Дзержинськ (Республiка Бiлорусь)
Дроздинь (Україна) - Дзержинськ (Республiка Бiлорусь)
Додаток 3 до Угоди мiж Кабiнетом Мiнiстрiв України i Урядом Республiки Бiлорусь про порядок перетину українсько-бiлоруського державного кордону жителями Рокитнiвського району Рiвненської областi України i Столинського району Брестської областi Республiки Бiлорусь |
Територiї районiв, на яких можуть знаходитись жителi прикордонних районiв
Територiя Рокитнiвського району Рiвненської областi України в межах сiльських рад:
Березовської;
Глиннiвської;
Каменської;
Старосельської.
Територiя Столинського району Брестської областi Республiки Бiлорусь в межах дiлянки мiсцевостi обмеженої:
з пiвночi - прямою лiнiєю, що сполучає вигин державного кордону в районi вiдмiтки 138,4 (x - 5738204,020; y - 5514112,500) через урочище Погибель до мосту на рiчцi Ствига (x - 5753811; y - 5530921,699);
зi сходу - рiчищем рiчки Ствига в пiвденному напрямку вiд моста (x - 5753811; y - 5530921,699) до перетину її з державним кордоном у точцi: x - 5720333, y - 5533936;
з пiвдня i заходу - лiнiєю державного кордону вiд мiсця перетину рiчки Ствига i державного кордону в точцi: x - 5720333, y - 5533936, до вигину державного кордону в районi вiдмiтки 138,4 (x - 5738204,020; y - 5514112,500).