ДЕРЖАВНА ФIСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
24.06.2015 | N 13196/6/99-99-19-02-02-15 |
---|
(Витяг)
Державна фiскальна служба
розглянула лист ТОВ щодо виплати доходiв
нерезиденту i повiдомляє.
Обмеження щодо включення до складу витрат платником податку нарахувань у зв'язку з придбанням у нерезидента, що має офшорний статус, послуг (робiт) з iнжинiрингу встановленi пп. 139.1.15 ст. 139 Кодексу.
Водночас п. 161.2 ст. 161 Кодексу визначено, що у разi укладення договорiв, якi передбачають здiйснення оплати товарiв (робiт, послуг) на користь нерезидентiв, що мають офшорний статус, чи при здiйсненнi розрахункiв через таких нерезидентiв або через їх банкiвськi рахунки, незалежно вiд того, чи здiйснюється така оплата (в грошовiй або iншiй формi) безпосередньо або через iнших резидентiв або нерезидентiв, витрати платникiв податку на оплату вартостi таких товарiв (робiт, послуг) включаються до складу їх витрат у сумi, що становить 85 вiдсоткiв вартостi цих товарiв (робiт, послуг).
Правило, визначене цим пунктом, починає застосовуватися з календарного кварталу, що настає за кварталом, на який припадає офiцiйне опублiкування перелiку офшорних зон, встановленого Кабiнетом Мiнiстрiв України.
Перелiк офшорних зон визначено розпорядженням КМУ вiд 23 лютого 2011 року N 143-р.
Отже, якщо нерезидент має офшорний статус, обмеження щодо формування податкових витрат платником податку, встановленi п. 161.2 ст. 161 Кодексу, застосовуються до вартостi обладнання, що придбавається у такого нерезидента.
Голова | Р. Насiров |