ДЕРЖАВНА ФIСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
вiд 10.08.2015 р. | N 16878/6/99-99-19-03-02-15 |
---|
Щодо порядку обкладення ПДВ операцiї з експорту
товарiв за цiною, нижчою собiвартостi або
придбання
Державна фiскальна служба України розглянула лист ПАТ <...> щодо порядку оподаткування ПДВ операцiї з експорту товарiв за цiною, нижчою за собiвартiсть, та повiдомляє.
Згiдно з пунктом 188.1 статтi 188 Податкового кодексу України (далi - ПКУ) база оподаткування операцiй з постачання товарiв/послуг визначається виходячи з їх договiрної вартостi (у разi здiйснення контрольованих операцiй - не нижче вiд звичайних цiн, визначених вiдповiдно до статтi 39 ПКУ) з урахуванням загальнодержавних податкiв та зборiв (крiм збору на обов'язкове державне пенсiйне страхування, що справляється з вартостi послуг стiльникового рухомого зв'язку, податку на додану вартiсть та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами господарювання для виробництва лiкарських засобiв, у тому числi компонентiв кровi i вироблених з них препаратiв (крiм лiкарських засобiв у виглядi бальзамiв та елiксирiв).
Вiдповiдно до пiдпункту "а" пiдпункту 195.1.1 пункту 195.1 статтi 195 ПКУ операцiї з вивезення товарiв за межi митної територiї України у митному режимi експорту оподатковуються за нульовою ставкою.
Таким чином, операцiя з експорту товарiв оподатковується за нульовою ставкою.
Товари вважаються вивезеними за межi митної територiї України, якщо таке вивезення пiдтверджене в порядку, визначеному Кабiнетом Мiнiстрiв України, митною декларацiєю, оформленою вiдповiдно до вимог Митного кодексу України.
Датою виникнення податкових зобов'язань в разi експорту товарiв є дата оформлення митної декларацiї, що засвiдчує факт перетину митного кордону України, оформлена вiдповiдно до вимог митного законодавства (пункт 187.1 статтi 187 ПКУ).
Згiдно з пунктом 9 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 22.09.2014 р. N 957 (далi - Порядок N 957), податковi накладнi, особливостi заповнення яких викладенi в пунктах 12, 13, 20 цього Порядку, реєструються в Єдиному реєстрi податкових накладних та не видаються отримувачу (покупцевi) товарiв/послуг.
Вiдповiдно до пункту 20 Порядку N 957 у разi, якщо база оподаткування визначається виходячи iз собiвартостi самостiйно виготовлених товарiв/послуг i перевищує суму постачання таких товарiв/послуг, необоротних активiв, визначену виходячи з їх договiрної вартостi, тобто собiвартiсть перевищує фактичну цiну (договiрну вартiсть) постачання, постачальник (продавець) складає двi податковi накладнi: одну - на суму, розраховану виходячи з фактичної цiни постачання, iншу - на суму, розраховану виходячи з перевищення собiвартостi над фактичною цiною.
У податковiй накладнiй, яка складена на суму такого перевищення, робиться позначка вiдповiдно до пункту 9 цього Порядку (17 - складена на суму перевищення собiвартостi самостiйно виготовлених товарiв/послуг над фактичною цiною їх постачання). Така податкова накладна отримувачу (покупцевi) не видається.
При цьому, враховуючи те, що обсяг операцiй, розрахований виходячи з перевищення собiвартостi самостiйно виготовлених товарiв/послуг над фактичною цiною їх постачання, не формує вартостi експортованого товару, нульова ставка до такого обсягу не застосовується, а тому в податковiй накладнiй з позначкою "17" визначається сума ПДВ за основною ставкою.
Голова | Р. Насiров |