ДЕРЖАВНА ФIСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
01.08.2016 | N 26072/7/99-99-18-02-02-17 |
---|
Митницi ДФС |
Про надання iнформацiї
Iнформуємо, що з 01 серпня 2016 року набирає чинностi Закон України "Про внесення змiни до пiдроздiлу 5 роздiлу XX "Перехiднi положення" Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобiв" (далi - Закон N 1389).
Вiдповiдно до Закону N 1389, тимчасово до 31 грудня 2018 року, встановленi зниженi ставки акцизного податку на автомобiлi легковi, що використовувалися.
До внесення змiн до класифiкатора звiльнень вiд сплати митних платежiв при ввезеннi товарiв на митну територiю України, затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 20.09.2012 N 1011, при митному оформленнi легкових автомобiлiв, що використовувалися, за ставками акцизного податку, встановленими пунктом 15 пiдроздiлу 5 роздiлу XX "Перехiднi положення" Податкового кодексу України, у графi 36 митної декларацiї зазначається код пiльги з оподаткування товару акцизним податком "172".
Зниженi ставки акцизного податку не застосовуються для легкових автомобiлiв, якщо вони, зокрема, ввозяться на митну територiю України особою для власного використання або на користь iнших осiб за договорами купiвлi-продажу, мiни, поставки, дарування, комiсiї, доручення, поруки, iнших господарських та цивiльно-правових договорiв або за рiшенням суду в кiлькостi понад один легковий автомобiль протягом календарного року.
Таким чином, контроль за виконанням обмежень, встановлених Законом N 1389 щодо ввезення на митну територiю України не бiльше одного легкового автомобiля протягом календарного року, має здiйснюватись вiдносно двох категорiй осiб:
якi ввозять легковi автомобiлi для власного використання;
якi ввозять легковi автомобiлi на користь iнших осiб.
Зазначене узгоджується з позицiєю викладеною у листi Комiтету Верховної Ради України з питань податкової та митної полiтики вiд 15.07.2016 N 94-27/9-729.
Також нормами Закону N 1389 встановлено, що зниженi ставки акцизного податку не застосовуються якщо легковi автомобiлi мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згiдно iз законом України та/або визнаної державою-агресором по вiдношенню до України згiдно iз законодавством, або ввозяться з територiї такої держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої територiї України, визначеної такою згiдно iз законом України.
Звертаємо увагу, що згiдно зi статтею 43 Митного кодексу України документами, що пiдтверджують країну походження товару, є сертифiкат про походження товару, засвiдчена декларацiя про походження товару, декларацiя про походження товару, сертифiкат про регiональне найменування товару.
У разi якщо в документах про походження товару є розбiжностi у вiдомостях про країну походження товару або органом доходiв i зборiв встановлено iншi вiдомостi про країну походження товару, нiж тi, що зазначенi у документах, декларант або уповноважена ним особа має право надати органу доходiв i зборiв для пiдтвердження вiдомостей про заявлену країну походження товару додатковi вiдомостi.
Додатковими вiдомостями про країну походження товару є вiдомостi, що мiстяться в товарних накладних, пакувальних листах, вiдвантажувальних специфiкацiях, сертифiкатах (вiдповiдностi, якостi, фiтосанiтарних, ветеринарних тощо), митнiй декларацiї країни експорту, паспортах, технiчнiй документацiї, висновках-експертизах вiдповiдних органiв, iнших матерiалах, що можуть бути використанi для пiдтвердження країни походження товару.
Водночас, документи, якi пiдтверджують країну походження товару, не вимагаються у разi, якщо товари ввозяться громадянами та оподатковуються за єдиною ставкою мита вiдповiдно до роздiлу XII Митного кодексу України (пункт 2 частини 4 статтi 44 Митного кодексу України).
До вiдомостей про походження транспортних засобiв, що ввозяться на митну територiю України громадянами, може бути вiднесений їх iдентифiкацiйний номер - VIN-код (Vehicle Identification Number), iнформацiя про який зазначається у технiчному паспортi на транспортний засiб.
VIN-код транспортного засобу являє собою структуроване поєднання лiтеро-цифрових позначень, що надається виробником транспортному засобу з метою його iдентифiкацiї.
Структура i змiст VIN-коду визначаються мiжнародним стандартом ISO 3779-1983, гармонiзованим з державним стандартом України ДСТУ 3524-97 обов'язкового застосування в Українi.
Як правило, структура VIN-коду складається iз 17 символiв, першi три символи з яких визначають географiчну зону, країну-виробника i виробника автотранспортного засобу, а одинадцятий символ мiстить iнформацiю про мiсце складання транспортного засобу.
Пiд час оформлення Посвiдчення про реєстрацiю транспортного засобу, форма якого встановлена додатком 4 до Правил митного контролю та митного оформлення транспортних засобiв, що перемiщуються громадянами через митний кордон України, затверджених наказом Державної митної служби України вiд 17.11.2005 N 1118, посадовою особою органу доходiв i зборiв здiйснюється вiдповiдна вiдмiтка про обмеження щодо вiдчуження транспортного засобу протягом 365 днiв з дня його реєстрацiї у вiдповiдностi до Закону N 1389.
В.о. заступника Голови | М. В. Продан |