УГОДА
мiж Кабiнетом Мiнiстрiв України та Урядом Чеської Республiки про науково-технологiчне спiвробiтництво
Кабiнет Мiнiстрiв України та Уряд Чеської Республiки (далi - "Сторони"), прагнучи розвивати спiвробiтництво в галузi науки та технологiй, змiцнювати дружнi зв'язки та взаєморозумiння мiж своїми народами, а також сприяти науково-технiчному прогресу на благо обох держав,
усвiдомлюючи, що науково-технологiчне спiвробiтництво є важливою складовою частиною двостороннiх вiдносин та їхнiм стабiлiзуючим елементом,
домовилися про таке:
СТАТТЯ I
Вiдповiдно до цiєї Угоди та в межах чинного законодавства держав Сторiн, Сторони сприятимуть спiвробiтництву у сферi науки i технологiй на основi рiвноправностi та взаємної вигоди.
СТАТТЯ II
Сторони сприятимуть встановленню контактiв мiж установами обох держав у сферi науки i технологiй. Сторони сприятимуть створенню та реалiзацiї програм, проектiв та iнших форм науково-технологiчного спiвробiтництва мiж державними органами, науково-дослiдними iнститутами, унiверситетами, державними та приватними пiдприємствами й iншими юридичними особами обох держав, якi стануть предметом окремих угод, що будуть укладатися мiж Сторонами.
СТАТТЯ III
1. Спiвробiтництво здiйснюватиметься у таких формах:
а) розвиток науково-технологiчних дослiджень з можливiстю обмiну науковим обладнанням та матерiалами;
б) обмiн науковцями, дослiдниками, експертами та iнженерно-технiчними працiвниками з метою розвитку програм i проектiв науково-технiчного спiвробiтництва;
в) органiзацiя та проведення спiльних семiнарiв i конференцiй;
г) обмiн науковою i технологiчною iнформацiєю;
д) будь-якi iншi форми науково-технологiчного спiвробiтництва, узгодженi мiж Сторонами.
2. Фiнансовi умови спiвробiтництва та здiйснення спiльних проектiв розглядатимуться Сторонами у кожному випадку окремо вiдповiдно до чинного законодавства держав Сторiн.
СТАТТЯ IV
1. Охорона прав iнтелектуальної власностi здiйснюватиметься вiдповiдно до нацiонального законодавства держав Сторiн та мiжнародних угод, сторонами яких вони є.
2. Науково-технологiчна iнформацiя, не захищена патентами та отримана в результатi спiвробiтництва в рамках цiєї Угоди, що є власнiстю Сторiн та органiзацiй, що спiвпрацюють, не може стати власнiстю третьої сторони без попереднього письмового узгодження обох сторiн чи органiзацiй, що спiвпрацюють, якщо iнше не буде обумовлено Сторонами та органiзацiями, що спiвпрацюють, вiдповiдно до законодавства держав Сторiн.
СТАТТЯ V
1. Для сприяння досягненню цiлей, зазначених у цiй Угодi, Сторонами створюється Спiльний комiтет з науково-технологiчного спiвробiтництва з метою:
а) обговорення та ухвалення рекомендацiй щодо створення сприятливих умов для науково-технологiчного спiвробiтництва;
б) оцiнки та визначення прiоритетних сфер науково-технологiчного спiвробiтництва;
в) проведення аналiзу загального стану двостороннього науково-технологiчного спiвробiтництва та вироблення рекомендацiй для пiдвищення його ефективностi.
2. Спiльний комiтет збиратиметься почергово в кожнiй з обох держав у строки, узгодженi по дипломатичних каналах, коли це вважатимуть за доцiльне органи, що вiдповiдають за виконання положень цiєї Угоди.
3. Спiльний комiтет за необхiдностi може створювати робочi групи спiвробiтництва з визначених сфер та запрошувати експертiв для вивчення й обговорення конкретних питань i вироблення вiдповiдних рекомендацiй.
СТАТТЯ VI
За письмовою згодою Сторiн до цiєї Угоди можуть бути внесенi змiни та доповнення, якi оформлюються окремими протоколами, що становлять невiд'ємну частину цiєї Угоди.
СТАТТЯ VII
Вiдповiдальними компетентними органами за виконання положень цiєї Угоди є Державне агентство з питань науки, iнновацiй та iнформатизацiї України i Мiнiстерство освiти, молодi та спорту Чеської Республiки.
СТАТТЯ VIII
Спори, пов'язанi з тлумаченням та виконанням положень цiєї Угоди, вирiшуватимуться шляхом переговорiв мiж Сторонами.
СТАТТЯ IX
1. Ця Угода набуває чинностi з дати отримання останньої дипломатичної ноти про виконання Сторонами внутрiшньодержавних процедур, необхiдних для набуття нею чинностi.
2. Угода укладається строком на п'ять рокiв та автоматично продовжуватиметься на наступнi п'ятирiчнi перiоди, якщо жодна iз Сторiн письмово не повiдомить по дипломатичних каналах iншу Сторону про свiй намiр припинити дiю цiєї Угоди не пiзнiше, нiж за шiсть мiсяцiв до закiнчення термiну її дiї.
3. У випадку припинення дiї Угоди програми та проекти, якi виконуватимуться в рамках Угоди, залишатимуться дiйсними, якщо Сторони письмово не домовляться про iнше.
Вчинено у м. Прага 19 грудня 2011 року в двох примiрниках українською, чеською та англiйською мовами, при цьому всi тексти є автентичними. У разi виникнення розбiжностей при застосуваннi та тлумаченнi положень цiєї Угоди перевага надається тексту, викладеному англiйською мовою.
За Кабiнет Мiнiстрiв України | За Уряд Чеської Республiки |