ДЕРЖАВНА ФIСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
IНДИВIДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦIЯ
23.08.2017 | N 1717/6/99-99-15-03-03-15/IПК |
---|
Державна фiскальна служба
України вiдповiдно до ст. 52
Податкового кодексу України (далi - Кодекс)
розглянула звернення Товариства щодо реєстрацiї
платником акцизного податку, порядку
оподаткування акцизним податком та складання i
подання декларацiї у разi здiйснення реалiзацiї
пiдакцизних товарiв, помiщених у митний режим
безмитної торгiвлi, що розташований у пунктi
пропуску через державний кордон України, а також
на бортах повiтряних суден, та маркування марками
акцизного податку таких пiдакцизних товарiв.
Правовi вiдносини, що виникають у сферi справляння податкiв i зборiв в Українi, регулюються Кодексом.
Щодо реєстрацiї Товариства платником акцизного податку та порядку оподаткування пiдакцизних товарiв, помiщених у митний режим безмитної торгiвлi
Статтею 212 Кодексу визначено вичерпний перелiк осiб, якi є платниками акцизного податку. Зокрема, платником акцизного податку є особа - суб'єкт господарювання роздрiбної торгiвлi, яка здiйснює реалiзацiю пiдакцизних товарiв (пп. 212.1.1 п. 212.1 ст. 212 Кодексу).
Згiдно з пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу реалiзацiя пiдакцизних товарiв (продукцiї), у тому числi реалiзацiя суб'єктами господарювання роздрiбної торгiвлi пiдакцизних товарiв, - це операцiї на митнiй територiї України.
Магазин безмитної торгiвлi - це заклад торгiвлi товарами, що знаходяться в митному режимi безмитної торгiвлi вiдповiдно до глав 22 та 60 Митного кодексу України (пп. 14.1.102 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Згiдно з п. 3 Правил продажу товарiв магазинами безмитної торгiвлi, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17 липня 2003 року N 1089, продаж товарiв магазинами безмитної торгiвлi здiйснюється громадянам, якi виїжджають за межi митної територiї України, а також пасажирам мiжнародних рейсiв, якi виконуються повiтряними та водними транспортними засобами комерцiйного призначення, що експлуатуються резидентами.
Вiдповiдно до ст. 140 Митного кодексу України (далi - Митний кодекс) в митному режимi безмитної торгiвлi перебувають товари, не призначенi для вiльного обiгу на митнiй територiї України. У зазначений митний режим помiщуються iноземнi та українськi товари, якi ввозяться з-за меж митної територiї України або вивозяться з митної територiї України. Помiщення українських товарiв у митний режим безмитної торгiвлi для цiлей оподаткування вважається експортом цих товарiв (ст. 141 Митного кодексу).
Пiдпунктом 213.2.1 п. 213.2 ст. 213 Кодексу визначено, що не пiдлягають оподаткуванню акцизним податком операцiї з вивезення (експорту) пiдакцизних товарiв (продукцiї) платником податку за межi митної територiї України.
Також звiльняються вiд оподаткування операцiї iз ввезення пiдакцизних товарiв (продукцiї) з-за меж митної територiї України на митну територiю України, якщо при цьому згiдно iз законом не справляється податок на додану вартiсть у зв'язку з розмiщенням товарiв (продукцiї) у митному режимi безмитної торгiвлi (пп. 213.3.3 п. 213.3 ст. 213 Кодексу).
Отже, у випадку, якщо Товариство здiйснюватиме виключно реалiзацiю товарiв (продукцiї), у тому числi i пiдакцизних, через власний магазин безмитної торгiвлi, то за такими операцiями у Товариства не виникає обов'язок щодо реєстрацiї платником акцизного податку.
Щодо складання та подання декларацiї акцизного податку
Вiдповiдно до абзацу першого п. 2 роздiлу I Порядку заповнення та подання декларацiї акцизного податку, затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 23.01.2015 N 14 (у редакцiї наказу Мiнiстерства фiнансiв України вiд 26.09.2016 N 841, iз змiнами i доповненнями), особи, визначенi ст. 212 Кодексу як платники акцизного податку, складають та подають Декларацiю.
Оскiльки у Товариства не виникає обов'язку реєстрацiї платником акцизного податку за операцiями з реалiзацiї товарiв через магазини безмитної торгiвлi, то складати та подавати Декларацiю акцизного податку до контролюючого органу за зазначеними операцiями йому не потрiбно.
Щодо маркування марками акцизного податку пiдакцизних товарiв, придбаних Товариством як безпосередньо у виробникiв цих товарiв, так i в посередникiв та помiщених у митний режим безмитної торгiвлi для реалiзацiї на територiї магазину безмитної торгiвлi, що розташований у пунктi пропуску через державний кордон України, вiдкритий для мiжнародного сполучення, а також на бортах повiтряних суден, що виконують мiжнароднi рейси
Статтею 226 Кодексу визначений порядок виготовлення, зберiгання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв i тютюнових виробiв.
Пунктом 226.10 статтi 226 Кодексу визначено, що не пiдлягають маркуванню:
алкогольнi напої i тютюновi вироби, якi ввозяться в Україну i розмiщуються у митному режимi магазину безмитної торгiвлi;
алкогольнi напої i тютюновi вироби, якi постачаються для реалiзацiї магазинам безмитної торгiвлi безпосередньо вiтчизняними виробниками такої продукцiї за прямими договорами, укладеними мiж вiтчизняними виробниками алкогольних напоїв i тютюнових виробiв i власниками магазинiв безмитної торгiвлi. При цьому перемiщення алкогольних напоїв i тютюнових виробiв, що спрямовуються виробниками до магазинiв безмитної торгiвлi, здiйснюється пiд митним контролем iз застосуванням заходiв гарантування доставки.
Також iнформуємо, що товари, помiщенi в митний режим безмитної торгiвлi, протягом всього строку перебування у цьому режимi знаходяться пiд митним контролем, тобто щодо цих товарiв здiйснюється сукупнiсть заходiв з метою забезпечення додержання норм Митного кодексу, законiв та iнших нормативно-правових актiв з питань державної митної справи (ст. 142 Митного кодексу).
Згiдно з п. 52.2 ст. 52 Податкового кодексу України iндивiдуальна податкова консультацiя має iндивiдуальний характер i може використовуватися виключно платником податкiв, якому надано таку консультацiю.