ПРОТОКОЛ
про затвердження Порядку створення та дiяльностi Робочого Органу, що координує дiї Договiрних Сторiн Угоди про створення зони вiльної торгiвлi мiж державами - учасницями ГУУАМ вiд 20 липня 2002 року
Держави - члени ГУАМ, учасницi Угоди про створення зони вiльної торгiвлi мiж державами - учасницями ГУУАМ, далi - Договiрнi Сторони,
прагнучи до розвитку взаємовигiдного торговельно-економiчного спiвробiтництва,
враховуючи необхiднiсть координацiї дiй Договiрних Сторiн та створення належного i ефективного механiзму функцiонування зони вiльної торгiвлi,
вiдповiдно до статтi 2 Угоди про створення зони вiльної торгiвлi мiж державами - учасницями ГУУАМ (далi - Угода),
домовилися про таке:
1. Затвердити Порядок створення та дiяльностi Робочого Органу, що координує дiї Договiрних Сторiн Угоди про створення зони вiльної торгiвлi мiж державами - учасницями ГУУАМ (додається), який є невiд'ємною частиною цього Протоколу.
2. Цей Протокол набирає чинностi з дати здачi на зберiгання депозитарiю останнього повiдомлення Договiрних Сторiн про виконання внутрiшньодержавних процедур, необхiдних для набрання цим Протоколом чинностi.
3. За взаємною згодою Договiрних Сторiн до цього Протоколу можуть бути внесенi змiни та доповнення, якi оформлюються окремими протоколами, якi є його невiд'ємною частиною, i набирають чинностi в порядку, передбаченому пунктом 2 цього Протоколу.
4. Цей Протокол дiє протягом термiну дiї Угоди, якщо Договiрнi Сторони не домовляться про iнше.
5. Вчинено в мiстi Києвi 27 березня 2017 року в одному оригiнальному примiрнику англiйською i росiйською мовами, при цьому обидва тексти є автентичними. Депозитарiєм цього Протоколу є Виконавча влада Грузiї, яка направить Договiрним Сторонам його завiрену копiю.
За Азербайджанську Республiку (пiдпис)
За Грузiю (пiдпис)
За Республiку Молдова (пiдпис)
За Україну (пiдпис)
Додаток до Протоколу про затвердження Порядку створення та дiяльностi Робочого Органу, що координує дiї Договiрних Сторiн Угоди про створення зони вiльної торгiвлi мiж державами - учасницями ГУУАМ вiд 20 липня 2002 року |
ПОРЯДОК
створення та дiяльностi Робочого Органу, що
координує дiї Договiрних Сторiн Угоди про
створення зони вiльної торгiвлi мiж державами -
учасницями ГУУАМ вiд 20 липня 2002 року
Робочий Орган, що координує дiї Договiрних Сторiн Угоди про створення зони вiльної торгiвлi мiж державами - учасницями ГУУАМ (далi - Робочий Орган), є спецiально створеним органом для нагляду за виконанням Угоди Договiрними Сторонами, розробки пропозицiй щодо розвитку торговельно-економiчного спiвробiтництва, узгодження питань, координацiї економiчної полiтики з метою оперативного розгляду актуальних питань взаємної торгiвлi мiж Договiрними Сторонами.
Робочий Орган у своїй дiяльностi керується основоположними документами ГУАМ, Угодою про створення зони вiльної торгiвлi мiж державами - учасницями ГУУАМ (далi - Угода), iншими договорами та угодами, укладеними в рамках ГУАМ.
I. Завдання, функцiї та права Робочого Органу
Основними завданнями та функцiями Робочого Органу є:
- органiзацiя взаємодiї мiж Договiрними Сторонами з метою реалiзацiї положень Угоди;
- розгляд актуальних питань реалiзацiї положень Угоди та пiдготовка вiдповiдних пропозицiй за результатами їх вивчення;
- сприяння спiвробiтництву Договiрних Сторiн з обмiну iнформацiєю з питань реалiзацiї положень Угоди;
- розгляд стану торговельно-економiчного спiвробiтництва мiж Договiрними Сторонами та пiдготовка пропозицiй щодо його розвитку.
З метою реалiзацiї своїх завдань та функцiй Робочий Орган має право у разi необхiдностi створювати робочi групи для вироблення рекомендацiй з метою вирiшення питань, що виникають у результатi реалiзацiї Угоди. Умови i термiни дiяльностi, а також мандат подiбних створених Робочих груп повиннi визначатися Робочим Органом.
II. Дiяльнiсть Робочого Органу
1. Склад Робочого Органу.
Робочий Орган складається з уповноважених представникiв Договiрних Сторiн, якi є членами Робочого Органу.
Головування в Робочому Органi здiйснюється почергово представниками Договiрних Сторiн на основi принципу ротацiї у порядку латинського алфавiту назв Договiрних Сторiн строком на один календарний рiк.
2. Функцiї членiв Робочого Органу:
- участь у пiдготовцi до проведення засiдань Робочого Органу, у тому числi iнiцiювання проведення засiдання;
- прийняття рiшень з питань порядку денного засiдань Робочого Органу;
- за необхiдностi, для забезпечення органiзацiйної та узгоджувальної роботи щодо питань реалiзацiї Угоди всерединi держави, вiд якої представник був делегований.
3. Функцiї голови Робочого Органу:
- органiзацiя засiдань Робочого Органу;
- формування та узгодження порядку денного засiдань Робочого Органу;
- взаємодiя iз Секретарiатом ГУАМ з метою забезпечення дiяльностi Робочого Органу.
4. Форма роботи Робочого Органу.
Основною формою роботи Робочого Органу є засiдання, якi проводяться у разi необхiдностi.
Робочий Орган може приймати рiшення на основi письмових процедур. У таких випадках попереднiй проект рiшення розсилається головою Робочого Органу представництвам всiх сторiн-учасниць для їхнього розгляду.
Рiшення Робочого Органу приймаються на основi консенсусу та мають рекомендацiйних характер для Договiрних Сторiн.
III. Фiнансування дiяльностi Робочого Органу
Витрати на проведення засiдання Робочого Органу здiйснюються вiдповiдно до Статтi 12 Положення про галузеву Робочу групу Органiзацiї за демократiю та економiчний розвиток - ГУАМ (Нью-Йорк, 25 вересня 2006 року).
IV. Загальнi положення
Робочими мовами Робочого Органу є англiйська i росiйська.