ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТI ХАРЧОВИХ ПРОДУКТIВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧIВ
07.11.2016 | N 602-1312-7/19100 |
---|
Головнi управлiння Держпродспоживслужби в областях |
Щодо проведення фiтосанiтарних процедур до
дерев'яного пакувального матерiалу при iмпортi
З метою належного проведення фiтосанiтарних процедур до дерев'яного пакувального матерiалу Державна служба України з питань безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв iнформує про таке.
Вiдповiдно до пункту 4.7 Фiтосанiтарних правил ввезення з-за кордону, перевезення в межах країни, експорту та виробництва дерев'яного пакувального матерiалу, затверджених наказом Мiнiстерства аграрної полiтики України вiд 22 грудня 2005 року N 731 (далi - Фiтосанiтарнi правила), дерев'яний пакувальний матерiал, який надходить у митницi призначення, пiдлягає вiзуальнiй перевiрцi фiтосанiтарним iнспектором.
Вiзуальна перевiрка - перевiрка рослин, продуктiв рослинного походження або iнших об'єктiв регулювання неозброєним оком, за допомогою лупи, бiнокуляра або мiкроскопа з метою виявлення шкiдливих органiзмiв.
Згiдно iз Законом України "Про карантин рослин" iнспектування - вiзуальна перевiрка об'єктiв регулювання для визначення наявностi регульованих шкiдливих органiзмiв та/або вiдповiдностi фiтосанiтарним правилам.
Разом з цим, пунктом 4.3 Фiтосанiтарних правил передбачено, що у разi вiдсутностi маркування на дерев'яному пакувальному матерiалi, виявлення у маркованому дерев'яному пакувальному матерiалi шкiдливих органiзмiв у живому станi або личинкових отворiв дiаметром бiльше 3 мм, утворених регульованими шкiдливими органiзмами (зокрема, вусачами роду Monochamus), вiн пiдлягає огляду, фiтосанiтарнiй експертизi, проведенню маркування або повторного маркування, а у випадках неможливостi проведення зазначених заходiв - знищенню пiд контролем фiтосанiтарного iнспектора, або при ввезеннi в Україну такого пакувального матерiалу - поверненню в установленому законодавством порядку.
Згiдно з Фiтосанiтарними правилами, маркування - загальновизнаний у свiтi штамп або клеймо, що наноситься па пакувальний матерiал для засвiдчення його фiтосанiтарного стану пiсля окорування деревини, проведення термообробки або знезараження. Вiдповiдно до пункту 4.1 Фiтосанiтарних правил увезення з-за кордону, перевезення в межах України та експорт дерев'яного пакувального матерiалу як супровiдного матерiалу для будь-яких вантажiв здiйснюється за умови його окорування, термiчної обробки або знезараження, про що свiдчить наявнiсть маркування на ньому з двох протилежних бокiв.
Додатком 2 до Мiжнародного стандарту з фiтосанiтарних заходiв N 15 "Керiвнi принципи регулювання дерев'яного пакувального матерiалу, що використовується у мiжнароднiй торгiвлi" (далi - МСФЗ N 15) визначено, що маркування повинне: мати прямокутну або квадратну форму i розташовуватися в межах обмежувальної лiнiї з вертикальною лiнiєю, що вiдокремлює символ вiд компонентiв коду. Для полегшення використання трафарету можуть допускатися невеликi розриви в межах вертикальної лiнiї i в iнших мiсцях серед компонентiв маркування.
Маркування повинне:
- легко читатись;
- довго та надiйно триматись i не переноситись на iншi предмети;
- бути розташоване в мiсцях, якi добре помiтнi при використаннi деревної упаковки, переважно, як мiнiмум, на двох протилежних сторонах одиницi дерев'яного пакувального матерiалу,
- не наноситися вiд руки.
Необхiдно уникати використання червоного i помаранчевого кольорiв, оскiльки вони використовуються при етикетуваннi небезпечних предметiв.
У межах кордону маркування не повинно мiстити нiякої iншої iнформацiї. Якщо додатковi маркування (наприклад, торговi марки виробника, логотип уповноваженого органу) вважаються корисними для захисту використання маркування на нацiональному рiвнi, то така iнформацiя може бути розташована поблизу, але поза межами маркування.
Приклади, наведенi нижче, iлюструють деякi прийнятнi варiанти необхiдних компонентiв маркування, що використовується для засвiдчення того, що дерев'яний пакувальний матерiал, на якому нанесене таке маркування, був пiдданий затвердженiй обробцi. Нiякi змiни символу не повиннi прийматися. Варiанти розташування маркування повиннi прийматися за умови, що вони вiдповiдають зазначеним вимогам.
Разом з цим, при ввезеннi iмпортних об'єктiв регулювання проводиться iнспектування транспортного засобу.
Огляд дерев'яного пакувального матерiалу та iнспектування транспортного засобу с платними послугами, за надання яких стягується плата вiдповiдно до Перелiку платних послуг, якi надаються головними управлiннями Держпродспоживслужби в областях та м. Києвi i бюджетними установами, що належать до сфери управлiння Державної служби з питань безпечностi харчових продуктiв та захисту споживачiв, з питань карантину рослин та розмiр плати за їх надання, який затверджений постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28 грудня 2011 р. N 1348.
Додаток 1*: Приклади
невiдповiдностi маркування на 3 арк.,
Додаток 2*: Кодовi позначення
держав i залежних територiй, а також основних
адмiнiстративних утворень усерединi держав згiдно
Мiжнародним стандартом ISO 3166 на 5 арк.
_____________
*Не наводяться.
Голова | Володимир ЛАПА |