КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Київ
вiд 21 жовтня 1998 р. | N 1665 |
---|
Про Порядок взяття проб i зразкiв товарiв та iнших
предметiв для проведення дослiджень, необхiдних
для їх митного оформлення
Вiдповiдно до статтi 40 Митного кодексу України Кабiнет Мiнiстрiв України ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Порядок взяття проб i зразкiв товарiв та iнших предметiв для проведення дослiджень, необхiдних для їх митного оформлення (додається).
2. Ця постанова набирає чинностi з дня її опублiкування.
Прем'єр-мiнiстру України | В. ПУСТОВОЙТЕНКО |
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21 жовтня 1998 р. N1665 |
ПОРЯДОК
взяття проб i зразкiв товарiв та iнших предметiв
для проведення дослiджень, неоохiдних для їх
митного офор млення
1. Взяття проб i зразкiв товарiв та iнших предметiв для проведення їх дослiджень (далi - взяття проб i зразкiв) здiйснюється вибiрково митними органами в рамках процедур митного контролю та митного оформлення. Метою дослiджень зразкiв товарiв та iнших предметiв є встановлення їх виду та найменування при вирiшеннi питань класифiкацiї товарiв згiдно з Товарною номенклатурою зовнiшньоекономiчної дiяльностi.
Зразки вiдбираються у разi виникнення сумнiвiв у правильностi декларування товарiв чи неподання до митних органiв необхiдних для митного оформлення документiв, пов'язаних з досягненням мети дослiджень зразкiв товарiв та iнших предметiв.
2. Процедура взяття проб i зразкiв провадиться уповноваженою посадовою особою митного органу на пiдставi письмового розпорядження керiвника цього митного органу або посадової особи, яка його замiщує, у присутностi власника вантажу чи уповноваженої ним особи або двох понятих.
3. У складних випадках (невiдомий об'єкт дослiдження, необхiднiсть застосування спецiальних пристроїв або спецiальних знань тощо) керiвник митного органу або посадова особа, яка його замiщує, може залучати до взяття проб i зразкiв спецiалiстiв та експертiв вiдповiдних митних лабораторiй та iнших органiзацiй.
4. Проби i зразки беруться в мiнiмальнiй кiлькостi (масi), необхiднiй для дослiдження, враховуючи можливiсть проведення у разi потреби повторних дослiджень (далi - контрольнi проби i зразки), на основi нормативних документiв (ГОСТ, ДСТУ, ГСТУ тощо) та згiдно iз законодавством.
5. На взятi проби i зразки накладається митне забезпечення.
6. Взяття проб i зразкiв оформляється актом установленого зразка (додається).
Цей акт складається у чотирьох примiрниках, якi пiдписуються посадовою особою митного органу, що взяла проби i зразки, представниками вiдправника (одержувача) та перевiзника вантажу, спецiалiстом лабораторiї, якщо вiн бере участь у процедурi взяття проб i зразкiв, залученими до процедури понятими.
Один примiрник акта додається до взятих проб i зразкiв, один - передається представниковi вiдправника (одержувача) вантажу, один - перевiзниковi, один - залишається у справах митного органу.
7. Взяття проб i зразкiв здiйснюється з обов'язковим дотриманням правил технiки безпеки та пожежної безпеки.
8. Взятi проби i зразки пiд митним забезпеченням разом з актом про їх вiдбiр доставляються службовим транспортом у супроводженнi посадової особи митного органу до митної лаоораторiї або лабораторiї iншої установи (органiзацiї) для проведення дослiдження.
9. Дослiдження проб i зразкiв здiйснюється у необхiдний для його проведення термiн, який не повинен перевищувати одного мiсяця з дня надходження проб i зразкiв до лабораторiї, а також термiну зберiгання товару.
Дослiдження проб i зразкiв товарiв, що швидко псуються, здiйснюється негайно.
10. Рiшення, прийняте митним органом на пiдставi результатiв проведеного лабораторного дослiдження, доводиться до вiдома власника вантажу.
11. Контрольнi проби i зразки опломбовуються (запечатуються) i зберiгаються у лабораторiї протягом двох мiсяцiв.
Протягом цього термiну власник вантажу має право оскаржити рiшення митного органу у судовому порядку.
Контрольнi проби i зразки товарiв з обмеженим термiном зберiгання (продукти харчування тощо) зберiгаються у лабораторiї протягом термiну, який не перевищує термiну їх зберiгання.
12. Контрольнi проби i зразки товару пiсля закiнчення термiну зберiгання списуються в установленому порядку.
1З. Пiсля закiнчення дослiдження непошкодженi проби i зразки товарiв (з урахуванням термiнiв, зазначених у пунктi 11 цього Порядку) повертаються власниковi або уповноваженiй ним особi з оформленням вiдповiдного акта.
Проби i зразки, дослiдження яких неможливе без їх пошкодження, знищуються лабораторiєю з оформленням вiдповiдного акта та надiсланням його копiї власнику вантажу. При цьому їх вартiсть власниковi не вiдшкодовується.
14. Вартiсть проб i зразкiв, використаних пiд час дослiдження, вiдноситься на пiдставi акта їх знищення до складу виробничих витрат суб'єктiв господарської дiяльностi, у яких цi проби i зразки бралися.
15. Митне оформлення товарiв, проби i зразки яких бралися на дослiдження, може бути закiнчене тiльки пiсля отримання митним органом, де зберiгаються цi товари, результатiв дослiдження.
(Газета "Урядовий кур'єр" N 205-206 вiд 24-10-98р.)