КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Київ
вiд 23 сiчня 2019 р. | N 60 |
---|
Про затвердження Порядку взаємного визнання
українських та iноземних сертифiкатiв вiдкритих
ключiв, електронних пiдписiв, а також використання
iнформацiйно-телекомунiкацiйної системи
центрального засвiдчувального органу для
забезпечення визнання в Українi електронних
довiрчих послуг, iноземних сертифiкатiв вiдкритих
ключiв, що використовуються пiд час надання
юридично значущих електронних послуг у процесi
взаємодiї мiж суб'єктами рiзних держав
Вiдповiдно до частини другої статтi 7 та частини третьої статтi 38 Закону України "Про електроннi довiрчi послуги" Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:
1. Затвердити Порядок взаємного визнання українських та iноземних сертифiкатiв вiдкритих ключiв, електронних пiдписiв, а також використання iнформацiйно-телекомунiкацiйної системи центрального засвiдчувального органу для забезпечення визнання в Українi електронних довiрчих послуг, iноземних сертифiкатiв вiдкритих ключiв, що використовуються пiд час надання юридично значущих електронних послуг у процесi взаємодiї мiж суб'єктами рiзних держав, що додається.
2. Установити, що адмiнiстратором iнформацiйно-телекомунiкацiйної системи центрального засвiдчувального органу є державне пiдприємство, що належить до сфери управлiння Мiнiстерства юстицiї.
Прем'єр-мiнiстр України | В. ГРОЙСМАН |
Iнд. 49
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 23 сiчня 2019 р. N 60 |
ПОРЯДОК
взаємного визнання українських та iноземних
сертифiкатiв вiдкритих ключiв, електронних
пiдписiв, а також використання
iнформацiйно-телекомунiкацiйної системи
центрального засвiдчувального органу для
забезпечення визнання в Українi електронних
довiрчих послуг, iноземних сертифiкатiв вiдкритих
ключiв, що використовуються пiд час надання
юридично значущих електронних послуг у процесi
взаємодiї мiж суб'єктами рiзних держав
1. Цей Порядок визначає механiзм взаємного визнання українських та iноземних сертифiкатiв вiдкритих ключiв, електронних пiдписiв, а також використання iнформацiйно-телекомунiкацiйної системи центрального засвiдчувального органу з метою забезпечення визнання в Українi електронних довiрчих послуг, iноземних сертифiкатiв вiдкритих ключiв, що використовуються пiд час надання юридично значущих електронних послуг у процесi взаємодiї мiж суб'єктами рiзних держав.
2. Дiя цього Порядку не поширюється на квалiфiкованих надавачiв електронних довiрчих послуг, внесених до Довiрчого списку за поданням засвiдчувального центру, та програмно-технiчнi комплекси, що використовуються ними пiд час надання квалiфiкованих електронних довiрчих послуг у банкiвськiй системi та пiд час здiйснення переказу коштiв.
3. Термiни, що вживаються в цьому Порядку, мають таке значення:
iнформацiйно-телекомунiкацiйна система центрального засвiдчувального органу (далi - iнформацiйно-телекомунiкацiйна система) - сукупнiсть iнформацiйних та телекомунiкацiйних систем центрального засвiдчувального органу, якi призначенi для забезпечення визнання в Українi електронних довiрчих послуг, iноземних сертифiкатiв вiдкритих ключiв, що використовуються пiд час надання юридично значущих електронних послуг у процесi взаємодiї мiж суб'єктами рiзних держав;
юридично значущi електроннi послуги - послуги, в результатi надання яких виникають юридичнi наслiдки, спрямованi на набуття, змiну чи припинення прав та/або обов'язкiв фiзичної або юридичної особи та якi надаються з використанням електронних довiрчих послуг, у тому числi для автентифiкацiї в iнформацiйних системах.
4. Iншi термiни вживаються у значеннях, наведених у Законах України "Про iнформацiю", "Про захист iнформацiї в iнформацiйно-телекомунiкацiйних системах", "Про телекомунiкацiї", "Про електроннi документи та електронний документообiг", "Про електроннi довiрчi послуги", "Про мiжнароднi договори України", iнших нормативно-правових актах, що регулюють вiдносини у сферi електронних довiрчих послуг.
5. Електроннi довiрчi послуги, що надаються вiдповiдно до вимог нормативно-правових актiв, що регулюють вiдносини у сферi електронних довiрчих послуг в iноземних державах, визнаються в Українi електронними довiрчими послугами того самого виду у разi вiдповiдностi умовам, визначеним частиною першою статтi 38 Закону України "Про електроннi довiрчi послуги".
6. Мiн'юст для виконання функцiй центрального засвiдчувального органу забезпечує визнання в Українi електронних довiрчих послуг, iноземних сертифiкатiв вiдкритих ключiв, що використовуються пiд час надання юридично значущих електронних послуг у процесi взаємодiї мiж суб'єктами рiзних держав, шляхом укладення вiдповiдного мiжнародного договору України про взаємне визнання сертифiкатiв вiдкритих ключiв та електронних пiдписiв (далi - мiжнародний договiр).
7. Технiчне забезпечення реалiзацiї мiжнародного договору вiд України здiйснює адмiнiстратор iнформацiйно-телекомунiкацiйної системи.
8. Вид мiжнародного договору та порядок його укладення визначаються вiдповiдно до положень Закону України "Про мiжнароднi договори України", iнших нормативно-правових актiв та з урахування позицiй сторiн мiжнародного договору.
9. Мiжнародним договором мають бути передбаченi:
сфера дiї мiжнародного договору;
сторони мiжнародного договору та перелiк нормативно-правових актiв, якими встановлено повноваження сторiн мiжнародного договору;
суб'єкти сторiн мiжнародного договору, на яких поширюється його дiя та якi здiйснюють технiчне забезпечення реалiзацiї мiжнародного договору;
вiдомостi про вiдповiднiсть надавачiв транскордонних електронних довiрчих послуг вимогам нацiонального законодавства кожної iз сторiн мiжнародного договору та умови пiдтвердження вiдповiдностi зазначеним вимогам;
умови обмiну повiдомленнями про вiдповiднiсть надавачiв електронних довiрчих послуг кожної iз сторiн мiжнародного договору вимогам до надавачiв транскордонних електронних довiрчих послуг;
умови та порядок засвiдчення вiдкритих ключiв надавачiв транскордонних електронних довiрчих послуг, якi походять з однiєї країни - сторони мiжнародного договору, суб'єктами сторони мiжнародного договору iншої країни;
умови та порядок обмiну засобами квалiфiкованого електронного пiдпису мiж сторонами мiжнародного договору та їх публiкацiї;
вимоги до форматiв, протоколiв, алгоритмiв та об'єктних iдентифiкаторiв, якi використовуються у засобах квалiфiкованого електронного пiдпису та квалiфiкованих сертифiкатах вiдкритих ключiв пiд час надання транскордонних електронних довiрчих послуг;
умови взаємного визнання, погодження i публiкацiї полiтик сертифiкацiї та сертифiкацiйних практик надавачiв транскордонних електронних довiрчих послуг;
умови тимчасового зупинення i припинення взаємного визнання сертифiкатiв вiдкритих ключiв та електронних довiрчих послуг;
особливостi ведення довiрчих спискiв сторонами мiжнародного договору;
порядок здiйснення нагляду контролюючими органами сторiн мiжнародного договору;
умови щодо захисту iнформацiї та захисту персональних даних;
iншi умови мiжнародного договору.
10. З метою виконання мiжнародного договору утворюється робоча група, до складу якої входять представники Мiн'юсту, Держспецзв'язку, адмiнiстратор iнформацiйно-телекомунiкацiйної системи та вiдповiднi суб'єкти iноземної держави.
11. Мiжнародний договiр публiкується вiдповiдно до вимог статтi 21 Закону України "Про мiжнароднi договори України", а також на офiцiйному веб-сайтi державного органу України, вiд iменi якого укладено мiжнародний договiр.
12. Доступ користувачiв транскордонних електронних довiрчих послуг до засобiв квалiфiкованого електронного пiдпису, якi використовуються для визнання електронних довiрчих послуг та iноземних сертифiкатiв вiдкритих ключiв в Українi, надається через офiцiйний веб-сайт центрального засвiдчувального органу.
13. Засоби квалiфiкованого електронного пiдпису, якi використовуються для визнання електронних довiрчих послуг та iноземних сертифiкатiв вiдкритих ключiв, повиннi входити до складу iнформацiйно-телекомунiкацiйної системи та вiдповiдати вимогам законодавства у сферi захисту iнформацiї.
14. Створення та пiдтвердження електронного пiдпису чи печатки засобами квалiфiкованого електронного пiдпису iз складу iнформацiйно-телекомунiкацiйної системи, якi використовуються для визнання електронних довiрчих послуг та iноземних сертифiкатiв вiдкритих ключiв, здiйснюється вiдповiдно до вимог надання квалiфiкованої електронної довiрчої послуги iз створення, перевiрки та пiдтвердження квалiфiкованого електронного пiдпису чи печатки, визначених Законом України "Про електроннi довiрчi послуги", якщо iнше не передбачено мiжнародним договором.
15. Контроль за дотриманням вимог цього Порядку у частинi захисту iнформацiї здiйснює Держспецзв'язку.