ДЕРЖАВНА ФIСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ОФIС ВЕЛИКИХ ПЛАТНИКIВ ДЕРЖАВНОЇ ФIСКАЛЬНОЇ
СЛУЖБИ
IНДИВIДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦIЯ
03.05.2017 | N 33/IПК/28-10-01-03-11 |
---|
Офiс великих платникiв податкiв
Державної фiскальної служби розглянув лист щодо
визначення дати оприбуткування iмпортного
товару та в межах своїх повноважень повiдомляє.
Вiдповiдно до Митного кодексу України (далi - Кодекс) митна декларацiя - заява встановленої форми, в якiй особою зазначено митну процедуру, що пiдлягає застосуванню до товарiв, та передбаченi законодавством вiдомостi про товари, умови i способи їх перемiщення через митний кордон України та щодо нарахування митних платежiв, необхiдних для застосування цiєї процедури.
Митна декларацiя та iншi документи, подання яких митним органам передбачено Кодексом, оформленi на паперовому носiї та у виглядi електронних документiв, мають однакову юридичну силу.
Вiдповiдно до Закону України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi" (далi - Закон), пiдставою для бухгалтерського облiку господарських операцiй є первиннi документи, якi фiксують факти здiйснення господарських операцiй.
Згiдно з правилами бухгалтерського облiку вiдображення товарiв у регiстрах облiку визначається лише за фактом переходу права власностi на нього. Ця подiя має бути документально оформлена. Для iмпортних операцiй таким документом буде митна декларацiя, у якiй фiксується цiна товару, кiлькiсть, загальна сума (ураховуючи курс).
Тобто, датою оприбуткування iмпортного товару буде дата оформлення митної декларацiї.