ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
вiд 18.01.2000 р. | N 11/4-443 |
Асоцiацiя митних брокерiв України |
Щодо державного контролю над iмпортом детонуючих
i бiкфордових шнурiв
В Державнiй митнiй службi розглянуто запит Асоцiацiї митних брокерiв вiд 15.12.99 N 15/308 щодо належностi детонуючих i бiкфордових шнурiв (код за ТН ЗЕД 360300100) до товарiв, що контролюються в галузi експортного контролю, i чи необхiдне подання до митних органiв дозволу Державної служби експортного контролю при ввезеннi зазначених товарiв на митну територiю України.
Виходячи з роз'яснення вiд 10.01.2000 N 1/8-44 Державної служби експортного контролю України, повiдомляємо наступне.
Детонуючi шнури за своїм призначенням можуть належити до товарiв вiйськового призначення, подвiйного використання та товарiв промислового призначення.
Вiйськовi детонуючi шнури пiдлягають державному експортному контролю за пунктом ML4 (пiдривнi заряди) Списку товарiв вiйськового призначення, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.12.97 N 1358. Детонуючi шнури, якi мають сталу швидкiсть горiння бiльш як 38 мм/сек, пiдлягають експортному контролю за пунктом ML8.b.6. вищезазначеного контрольного Списку.
Бiкфордовi шнури пiдлягають державному експортному контролю згiдно з примiткою 6 до пункту ML8 зазначеного вище контрольного Списку, вiдповiдно до якої експорт та iмпорт вiйськової пiротехнiки здiйснюється за дозволом Держекспортконтролю.
Експорт та iмпорт iншої пiротехнiки може здiйснюватися без дозволу Держекспортконтролю, якщо експертизою в галузi експортного контролю встановлено, що вона не може бути використана у вiйськових цiлях. Пiд термiном "вiйськова пiротехнiка" згiдно iз загальними примiтками до Списку товарiв вiйськового призначення маються на увазi "сумiшi твердого чи рiдкого палива i окислювачiв, якi з пiдпаленням вступають в бурхливу хiмiчну реакцiю з керованою швидкiстю, яка створює конкретнi часовi затримання чи кiлькостi тепла, шуму, диму, видимого свiтла, чи iнфрачервоного випромiнювання.
Враховуючи те, що:
- за своїм складом i властивостями вiйськовi та промисловi вибуховi речовини i засоби їх iнiцiювання, в тому числi - детонуючi шнури, мають багато спiльного i вiдрiзняються у бiльшостi випадкiв потужнiстю та параметрами надiйностi в умовах використання;
- потенцiйно можуть використовуватися у терористичних цiлях, а також, приймаючи до уваги необхiднiсть пiдтримки вiтчизняного виробника промислових вибухових речовин i засобiв їх iнiцiювання,
Кабiнет Мiнiстрiв України своїм дорученням вiд 04.01.97 N 20577/98 зобов'язав Держекспортконтроль здiйснювати державний контроль iмпорту промислових вибухових речовин i засобiв їх iнiцiювання. Здiйснення державного контролю за iмпортом детонуючих шнурiв вiдповiдало рiшенням, якi були прийнятi пiд час робочої поїздки Президента України по Сумськiй областi (доручення Президента України вiд 15.12.98 N 1-14/1007). Про недопущення ввезення до України iмпортних детонуючих шнурiв йшлося в депутатському зверненнi народного депутата Дашутiна Г. Н., який листом вiд 25.03.99 N 25-3 звернувся до Ради Нацiональної безпеки i оборони України з пропозицiєю щодо вжиття заходiв для обмеження ввезення в Україну iмпортного детонуючого шнура.
На пiдставi вищезазначеного i враховуючи рiшення Комiсiї з полiтики експортного контролю та вiйськово-технiчного спiвробiтництва з iноземними державами (засiдання вiд 26.11.98, протокол N 70, пункт 7.2.1.; засiдання вiд 23.04.99, протокол N 2, пункт 4.2.) Держекспортконтроль тимчасово, до прийняття вiдповiдного рiшення Кабiнетом Мiнiстрiв України, здiйснює державний контроль за iмпортом промислових детонуючих шнурiв та надає вiдповiднi дозволи (висновки), виходячи iз категорiї товару та його цiльового призначення.
Заступник Голови Служби | I. Соболь |