ГОЛОВНА ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА IНСПЕКЦIЯ УКРАЇНИ
20.01.95 | N 07-114/10-322 |
---|
Державнi податковi iнспекцiї по Республiцi
Крим, областях, мм. Києву i Севастополю |
Про порядок застосування Угоди мiж Урядом
України та Урядом США про гуманiтарне та
технiко-економiчне спiвробiтництво
Додатково див. Лист Головної державної податкової iнспекцiї України вiд 18 грудня 1996 року N 12-0214/10-1578
На додаток до свого листа N 12-111/10-1283 вiд 8.04.94 "Про Угоду мiж Урядом України та Урядом США" Головна державна податкова iнспекцiя України повiдомляє порядок застосування Угоди мiж Урядом України та Урядом США про гуманiтарне та технiко-економiчне спiвробiтництво.
Програми технiко-економiчної та гуманiтарної допомоги Українi вiд Уряду США здiйснюються американськими органiзацiями на пiдставi Угоди мiж Урядом України та Урядом Сполучених Штатiв Америки "Про гуманiтарне та технiко-економiчне спiвробiтництво" Оскiльки дiяльнiсть таких органiзацiй в Українi обмежується лише контрактом з Урядом США та фiнансуються Агентством США з Мiжнародного Розвитку (USAID) Посольства Сполучених Штатiв в Українi з фондiв, видiлених Урядом США, цi органiзацiї не є суб'єктами пiдприємницької та комерцiйної дiяльностi в Українi.
Вiдповiдно до статтi 1 Угоди мiж Урядом України та Урядом Сполучених Штатiв Америки "Про гуманiтарне та технiко-економiчне спiвробiтництво" згаданi органiзацiї звiльненi вiд сплати податку на добавлену вартiсть та акцизу стосовно iмпорту, експорту та використання товарiв, поставок та iншого майна, що надається або використовується, так само як i вiд сплати податкiв на доходи, одержанi у зв'язку з програмами допомоги Сполучених Штатiв Америки. Спiвробiтники цих органiзацiй, якi не є громадянами або постiйними мешканцями України i перебувають в Українi у зв'язку з виконанням програм допомоги, звiльняються вiд сплати податкiв на заробiтну плату та iншi винагороди, одержанi у зв'язку з виконанням цих програм, вiдрахувань на соцiальне страхування , а також ПДВ та акцизу на власне та домашнє майно, що ввозиться, вивозиться або використовується в Українi для особистого використання цих спiвробiтникiв або членiв їх сiмей.
Звiльнення вiд оподаткування податком на добавлену вартiсть та акцизним збором здiйснюється з урахуванням таких особливостей.
Податок на добавлену вартiсть та акциз не стягуються з товарiв, робiт послуг та майна, що використовуються для виконання програм допомоги, як при перетинаннi ними митного кордону України, так i при подальшому використаннi iншими особами, якщо таке використання передбачено безпосередньо програмами.
Якщо з метою виконання програм технiчної допомоги зазначенi в перелiку органiзацiї закуповують товари, роботи або послуги безпосередньо на митнiй територiї України, такi товари, роботи та послуги вiдпускаються цим органiзацiям без включення до цiни реалiзацiї ПДВ та акцизу. Пiдприємствам, якi вiдпускають цi роботи, товари або послуги, вiдшкодування суми податку на добавлену вартiсть, що сплаченi або пiдлягають сплатi постачальникам за виконанi роботи, наданi послуги, придбанi матерiальнi ресурси, паливо, придбанi i введенi в експлуатацiю основнi виробничi фонди та взятi на облiк нематерiальнi активи, провадиться в порядку, передбаченому пунктом 44 Iнструкцiї "Про порядок обчислення i сплати податку на добавлену вартiсть".
Вiдшкодування та звiльнення вiд податку на добавлену вартiсть провадиться при виконаннi слiдуючих умов. При закупiвлi матерiалiв, обладнання, iнших товарiв, а також одержаннi робiт та послуг в Українi для цiлей виконання вiдповiдних програм в платiжних документах на оплату вказується пiдстава для звiльнення: повна назва Угоди, номер та дата стандартного листа-посвiдчення Мiнiстерства закордонних справ України (цей лист згадано як пiдставу для звiльнення у листi ГДПI України N 12-111/10-1283 вiд 8.04.94) за умови обов'язкової наявностi цього листа, назва конкретної програми, для виконання якої закуповуються товари та одержуються роботи та послуги.
Просимо довести зазначене до пiдвiдомчих податкових iнспекцiй.
Перший заступник начальника Головної державної податкової iнспекцiї України | В.В.Регурецький |